Skocz do zawartości

[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER


premier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 558
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Panowie, powiedzcie gdzie w E46 320d 136KM z 2000r znajduje sie tempomat. Bo przed rozpoczęciem montażu chce sie upewnic, ze mam wszystko na swoim miejscu. Kolejne pytanie czy jest ktoś z lubuskiego ktos montował u siebie multi.

Pozdrawiam.

BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie gdzie w E46 320d 136KM z 2000r znajduje sie tempomat. Bo przed rozpoczęciem montażu chce sie upewnic, ze mam wszystko na swoim miejscu. Kolejne pytanie czy jest ktoś z lubuskiego ktos montował u siebie multi.

Pozdrawiam.

jak to gdzie się znajduje?????

jeśli chcesz zakładać multifunkcyjną kierownicę to u Ciebie pewnie się nie znajduje nigdzie.....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie gdzie w E46 320d 136KM z 2000r znajduje sie tempomat. Bo przed rozpoczęciem montażu chce sie upewnic, ze mam wszystko na swoim miejscu. Kolejne pytanie czy jest ktoś z lubuskiego ktos montował u siebie multi.

Pozdrawiam.

jak to gdzie się znajduje?????

jeśli chcesz zakładać multifunkcyjną kierownicę to u Ciebie pewnie się nie znajduje nigdzie.....

 

Hehe a kolega nie może odpisac jak człowiek?? Jak taki problem sprawia Ci wyjasnienie komuś kto nie jest tak zorientowany jak TY to nie odpisuj. Oszczędzisz sobie palców, klawiatury i rozruchu zardzewiałych szarych komórek.

Pozdrawiam

BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie chodzi o "bebechy". Otóż w 320d nic nie potrzebujesz, przepustnica na potencjometrze, wkładasz multi i śmiga.

A Tobie kolego dziękuje, po prostu musiałem, ze tempomat to jakieś urządzenie zainstalowane w okolicach przepustnicy jak ma się to w 318, chciałem sie tylko upewnić, ze montaż kierownicy nie będzie tylko po to by sterować radiem

Edytowane przez kedas1
BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koledzy mam jeszcze jedno pytanie, powiewaz na kierownicy multifunkcyjnej mamy jeszcze takie funkcje jak sterownie głosem, przełączanie miedzy radiem a telefonem. Rozumiem, ze jeśli nie mam telefonu w samochodzie to te przyciski na kierownicy w żaden sposób działać nie będą??
BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie gdzie w E46 320d 136KM z 2000r znajduje sie tempomat. Bo przed rozpoczęciem montażu chce sie upewnic, ze mam wszystko na swoim miejscu. Kolejne pytanie czy jest ktoś z lubuskiego ktos montował u siebie multi.

Pozdrawiam.

jak to gdzie się znajduje?????

jeśli chcesz zakładać multifunkcyjną kierownicę to u Ciebie pewnie się nie znajduje nigdzie.....

 

Hehe a kolega nie może odpisac jak człowiek?? Jak taki problem sprawia Ci wyjasnienie komuś kto nie jest tak zorientowany jak TY to nie odpisuj. Oszczędzisz sobie palców, klawiatury i rozruchu zardzewiałych szarych komórek.

Pozdrawiam

jakbyś prawidłowo formował pytania to nie odpisywałbym z ironią .... :D

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Podobno jest sporo pytań odnośnie 320d 150km wypróbowałem i działa.

Osobiście robiłem to przy 320d

 

 

Wszystkie kable podłączamy tak jak w opisuje to "PREMIER" z wyjątkiem jednego kabelka tego z pinu nr 8.

Przeciągamy go za pedałem sprzęgła po zdjęciu obudowy od doły wszystko widać...

A gdy to zrobimy otwieramy maskę i tam jest "magiczna skrzyneczka" odkręcamy tam 4 śruby klucz T25...

i widzimy:

http://images49.fotosik.pl/257/f387ef5f477472aamed.jpg

 

Wypinamy kostek:

 

http://images38.fotosik.pl/253/5a2e1d9db2263c13med.jpg

 

Jak dalej się zanurzymy za ta kostką jest dziura i tam widać nasz kabelek który trzeba wyciągnąć do góry(drucikiem sprawnie idzie)

Idąc dalej musimy odszukać pin 37 na tej kostce. Musimy tam wpiąć nasz kabel który idzie od pinu nr8.

Po czym skręcamy wszystko i cieszymy się ów tempomatem :D

http://images37.fotosik.pl/252/d05ec385b68349e0med.jpg

 

Bardzo przydatna rzecz...(co prawda przejechałem może z 80km wypróbować trzeba i działa)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam kolegów,

 

Zrobiłem wszystko zgodnie z opisem kolegi premier i mars71. Moje auto to 318i 2004 rok (silnik n46). Więc zrobiłem mix premiera i mars71 :). Problem jest taki że działa mi tylko lewa czesc , tempomat ani drgnie. Lampka sie nie zapala ani nic. Kolego mars widze ze jestes z kujaw moze bysmy sie spikneli i podzialali bo ja tez z kujaw :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e46 02r. N42 czy aktywowanie/ dołożenie tempomatu jest w jakis sposob mozliwe bez wymiany kierownicy na multifunkcje?!

Mam zwykłą kierownice, pod pedałem gazu puszka, i czy moge korzystac w jakis sposb z tempomatu u siebie za pomoca jakiegos spartanskiego przycisku ( zatrzymujacego auto przy danej V)

Nietypowe , moze i smieszne pytanie, cos na zasadzie rzeźby , ale ciekawi mnie czy istnieje techniczna mozliwosc "wyciagniecia' tempomatu i cieszenia sie z jego podstawowej funkcji bez wymiany kierownicy. Zastosowanie jakiejs samoróbki.

 

sa na allegro zestawy uniwersalne tempomatu, ale a tresci postu wynika ze nie potrzebuje osprzetu bo jest w moim aucie, tylko wlacznika.

TU OD 7er

Pomozecie ugrysc ten temat ?

Edytowane przez czestek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Panowie, tempomat jest we wszystkich E46 oprócz silnika M43, czyli oprócz 316i (1998-2002) i 318i (1998-2001). W M43 można tylko założyć sterowanie radiem.

 

Proponuje kupić zestawik doposażeniowy multifunkcji z allegro do E46. Wszystko oryginalne, wiadomo co przy jakim silniku trzeba zrobić i instrukcja po polsku. Zakłada się bez rzeźbienia czyli bezstresowo w 1.5h. I auto ma oryginalną opcje multifunkcji.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M43 można tylko założyć sterowanie radiem
Kolego, nie wprowadzaj w błąd (z resztą wystarczy przeczytać cały temat). Do M43 też można jak najbardziej założyć tempomat. Nie pisz bzdur.

 

Wymaga to więcej czynności i inwestycji niż w innych silnikach, ale to nie znaczy, że się nie da. Dla zainteresowanych instrukcja w postach wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ZIELO, to oczywiste, że sie da, wszystko sie da zalozyc nawet do malucha ale chodzi o koszty. Chodzilo o to ze w M43 nie wystarczy tylko wiązka poniewaz nie ma w ogole modulu tempomatu.

 

Tutaj są ceny w Niemczech części potrzebnych do tempomatu w M43.

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/318i-M43/LHD/N/2001/september/browse/distance_systems_cruise_control/cruise_control/

 

Mysle ze kazdy kto czytal moj post wiedzial o co chodzi. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem. Zacytuję jeszcze raz:

W M43 można tylko założyć sterowanie radiem

Ze zrozumieniem tej wypowiedzi problemu chyba nie ma. Dla mnie znaczy to, co znaczy.

 

Jeśli chodzi o ceny katalogowe, to nie wiem, co chcesz udowodnić. Takiego zestawu nikt nie kupuje w ASO, tylko jak sam napisałeś w poście wyżej - na allegro (dobry sprzedawca wystawi, co tylko chcesz, z rozbiórką aut na części nie ma u nas problemu). Za normalne pieniądze. Idąc Twoim tropem mogę napisać, że włożenie MLF do np. M47 też nie ma sensu, bo sama kierownica kosztuje w Niemczech tyle:

 

http://bmwfans.info/parts/...multifunct

 

Aha, cen nie musisz wklejać w euro/usd. Jest strona, która wyświetla to samo w pln.

 

To tak gwoli wyjaśnienia. Mój wpis nie jest atakiem na Ciebie. Z Twojej pierwszej wypowiedzi można było zrozumieć, że M43 nie ma możliwości montażu tempomatu.

Jeśli mod uzna, że rozmowa schodzi z merytorycznego skądinąd tematu na internetowe bezdroża, proszę o posprzątanie. Z moimi postami włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze podam wam chlopaki koszt podpięcia tempomatu do M43 :D

Nie licząc kosztow oczywistych, czyli kierownicy która należy dodac do każdego mnodelu mnie pozostałe potrzebne części wyniosły około 250zl.

Duzo? Moim zdaniem nie bardzo. Oczywiście części nie były nowe - bo i na co komu nowy sterownik tempomatu... to jedna z części której awaria jest raczej mało prawdopodobna.

Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czytajac caly temat wszystkie pieknie ladnie i wogole ale ciezko natknac mi sie na to ze np tak jak ja mam kierownice multifunkcyjna w standardzie a niestety nie swieci i nie dziala

 

e46 m47n z 2002r. powiedzcie mi gdzie szukac przyczyn i wogole bo juz sie zgubilem w tym wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czytajac caly temat wszystkie pieknie ladnie i wogole ale ciezko natknac mi sie na to ze np tak jak ja mam kierownice multifunkcyjna w standardzie a niestety nie swieci i nie dziala

 

e46 m47n z 2002r. powiedzcie mi gdzie szukac przyczyn i wogole bo juz sie zgubilem w tym wszystkim

 

Jeśli nawet Ci nie świeci to nie jest podpięta pod włącznik świateł. Cieżko powiedzieć w którym miejscu masz niepodpięte - przed taśma, za taśmą czy przy samej wiązce przy włączniku świateł.

Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.