Skocz do zawartości

[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER


premier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 558
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

mam bmw e46 320d 136km 1999rok

Nie miałem kierownicy wielofunkcyjnej teraz założyłem i nie działa jak to zrobić żeby działało da się wogóle .pomocy

 

 

Doradzam zapoznanie sie z instrukcja zawarta na pierwszej stronie tego posta zostalo tam wsztstko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A czy bedzie dzialala kierownica po lifcie z multi funkcja jesli ja mam kierownice multifunkcja lecz z przed liftingu ?? Bedzie pasowala ??

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi dokladnie z tymi nabojami bo sie nie orientuje w temacie ;p Jesli jest ktos na tyle mily niech podzieli sie ze mna swoja wiedza :) Prosze o pomoc w tej kwestii bo bardzo mi na tym zalezy ...

 

Ps. Dzisiaj widzialem E46 przed liftem a miala juz ta nowsza kierownice ... Ktos robil to na wlasna reke czy wypuszczali takie kierownice juz przed liftingiem ??

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Miesiąc nowsze i byłoby git. Najlepiej zdejmij na moment poduszkę i zobacz, ile masz w niej wtyczek. Widuje się auta sprzed 06/2000 z nowymi poduchami, więc przeróbka niemożliwa nie jest. Myślę, że po prostu ludzie podłączają tylko jedną istniejącą wtyczkę, a drugie gniazdo w poduszce zostaje wolne. Tylko czy to nie generuje błędu poduch i jak całość wplywa potem na ewentualne odpalenie poduchyw razie wypadku, to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zielo za zainteresowanie tematem . Jutro jak bede mial chwile to zdejme poduche i zobacze co pod nia sie kryje i dam znac .

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mozna by bylo sprobowac tak jak mowi premier , tylko czy juz to probowal robic ?? Nie chce zeby j***l mi po oczach pozniej blad poduszki ;p dzisiaj zerkne jaka jest moja poducha i wtedy bede myslal .

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

jestem tu świeżo po rejestracji i równie świeżo po zakupie bmw e46 99r 320D 135KM i mam pytanie czy da się przełozyc kierownicę czteroramienną do samochodu bmw E46 318 118KM 99r i odwrtonie lecz trójramienną do mojego bmw. prosze o jakieś wskazówki co i jak z góry dziękuję.

pozdrawiam wszystkich użytkownikow forum i samochodów bmw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napewno Nawet jak podpinam pod kompa kasuje blad to on zaraz znowu sie pojawia bo usterka caly czas wystepuje nie wiem o co kaman z tym

 

ja na dzien dobry podpiolbym stara poduche i skasowal bledy, zobacz jak zachowuje sie na starej poduszce..

 

 

 

witam,

jestem tu świeżo po rejestracji i równie świeżo po zakupie bmw e46 99r 320D 135KM i mam pytanie czy da się przełozyc kierownicę czteroramienną do samochodu bmw E46 318 118KM 99r i odwrtonie lecz trójramienną do mojego bmw. prosze o jakieś wskazówki co i jak z góry dziękuję.

pozdrawiam wszystkich użytkownikow forum i samochodów bmw :)

 

pewnie ze sie da :cool2: zdejmujesz jedna zakladasz nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie multifunkcji.

Zmieniłem kierownicę, podłączyłem się do zielonej wtyczki pod kierownicą i do włącznika światel.

Sterowanie radiem działa.

Wstrzymuję się z podłączeniem tempomatu gdyż nie wiem jaki mam komputer:40 czy 58 PIN. ( a trudno mi się w tym gąszczu kabli połapać).

Auto to e46 318d touring rocznik 06.2002 silnik jest na pompie VP44.

Czyli niby po lifcie ale silnik na bazie tego 320d 136 PS.

Gdyby ktos umieścił fotke 1 i 2 kompa to będę wdzięczny.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem kierownice 3ramienną nową po lifcie 2 nabojową. (nie dostałem od niej przewodu)

Miałem kierownice przed filetem 12/98 i niestety była 1dno nabojowa.

Chwilowo podłączyłem po prostu 1nabój, jednak nie wydaje mi się to bezpieczne i chciałbym podłączyć 2gi też.

Czy ktoś może się orientuje czy wystarczy podłączyć 2gi równolegle czy jakie jest tego rozwiązanie ?

Kolejny problem to nie działa mi klakson w tej nowej kierownicy - jak to rozwiązać.

Dziękuje z góry za wszystkie wskazówki i witam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem kierownice 3ramienną nową po lifcie 2 nabojową. (nie dostałem od niej przewodu)

Miałem kierownice przed filetem 12/98 i niestety była 1dno nabojowa.

Chwilowo podłączyłem po prostu 1nabój, jednak nie wydaje mi się to bezpieczne i chciałbym podłączyć 2gi też.

Czy ktoś może się orientuje czy wystarczy podłączyć 2gi równolegle czy jakie jest tego rozwiązanie ?

Kolejny problem to nie działa mi klakson w tej nowej kierownicy - jak to rozwiązać.

Dziękuje z góry za wszystkie wskazówki i witam wszystkich serdecznie.

 

Wydaje mi się że wystarczy kabel od dwunabojowej poduszki.

Z tego co się orientuję to wtyczki w tasmie są takie same więc powinno być wszystko ok.

Pamiętaj tylko żeby kabel był pod ten konnkretnh model kierownicy gdyz np. kabel od 3 ramiennej i 4 ramiennej jest nieco inny i nie pasuje.

Najlepiej zamów w ASO, ja placiłem za kabel to kiery M-power 64 PLN gdzie gośc z allegro za ten sam używany chciał prawie 100 plus przesyłka.

rozumiem że nową kierę podączyłeś na starym kablu więc może być to przyczyna niedziałającego sygnału.

Daj znać jak rozwiązesz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczę tego od kogo brałem kierownicę. Brałem od niego kilak innych rzeczy rówież więc może to jakoś uwzględni. Jak nie to postaram się kupić sam kabelek.

Też mi sie wydaje że po prostu w wiązce jest coś inaczej poukładane i dlatego jest bląd.

A ty z jakiej wymieniałeś na Mke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.