Skocz do zawartości

[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER


premier

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem cały ten temat i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie otóż skąd wzięliście kabelek który łączy panel multifunkcyjny z gniazdem wewnątrz kierownicy? O te gniazdo zakreślone kółkiem na panelu mi chodzi (zdjęcie zapożyczone z e46fanatics).

http://img440.imageshack.us/i/mfl16.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 558
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeczytałem cały ten temat i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie otóż skąd wzięliście kabelek który łączy panel multifunkcyjny z gniazdem wewnątrz kierownicy? O te gniazdo zakreślone kółkiem na panelu mi chodzi (zdjęcie zapożyczone z e46fanatics).

http://img440.imageshack.us/i/mfl16.jpg/

 

foto nie dziala, jezeli dobrze mysle to chodzi o kabel od przycikow w kierownicy do kolumny kierownicy...ja i mysle ze reszta tez miala to w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto nie dziala, jezeli dobrze mysle to chodzi o kabel od przycikow w kierownicy do kolumny kierownicy...ja i mysle ze reszta tez miala to w komplecie

 

Ja niestety nie mam i bardzo przydały by mi się zdjęcia tego kabelka to bym sobie taki dorobił bo mam pasujące piny tylko nie wiem jak dokładnie się to tam łączy czy nie ma jakiegoś przeplotu czy coś w ten deseń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, chodzi o podświetlenie kierownicy a wiec:

Włączony silnik:

-włączone światła-świeci się

-wyłączone światła- lekko się żarzy

Zgaszony silnik:

-włączone światła-nie świeci się

-wyłączone światła-nie świeci się

Tak powinno być? Bo podświetlenie kokpitu nie zależy od tego czy silnik jest zapalony ale od włączenia świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, chodzi o podświetlenie kierownicy a wiec:

Włączony silnik:

-włączone światła-świeci się

-wyłączone światła- lekko się żarzy

Zgaszony silnik:

-włączone światła-nie świeci się

-wyłączone światła-nie świeci się

Tak powinno być? Bo podświetlenie kokpitu nie zależy od tego czy silnik jest zapalony ale od włączenia świateł.

 

powinno byc podswietlone tak jak deska...jak jest inaczej to cos jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam problem :( Czy u was kierownica świeci się przy zgaszonym silniku i włączonych światłach?

Bo ja poszedłem do samochodu z woltomierzem i wychodzi ze na 27 pinie przy przełączniku świateł na zgaszonym silniku nie ma napięcia nawet przy włączonych światłach wiec kierownica nie ma prawa się świecić bo stamtąd bierze napięcie. Natomiast na zapalonym silniku nawet przy zgaszonych światłach zawsze jest koło 14V wiec jasność podświetlenia musi być regulowana po K-Busie.

Czy ktoś mógłby sprawdzić napięcia na tym 27 pinie bo jak na razie wydaje mi się że mogę mieć coś nie tak z przełącznikiem świateł albo mieć jakaś inną instalacje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może jest ktoś z zachodniopomorskiego , SZCZECIN i okolice , kto za opłatą był by w stanie mi zamontować multifunkcje ,?? e46 316i .

Niby nie jest to wielka filozofia ale biorąc pod uwagę , że nigdy tego nie robiłem i ogólnie nie jestem zbyt lotny w tematach elektroniki, czuję , że na bank coś się spier ....i. i zobaczę dyskotekę kontrolek na panelu .

 

i jeszcze mam pytanie czy do tego modelu silnika muszę zakupić właśnie taki zestaw ?? http://moto.allegro.pl/item1185429014_bmw_3_e46_multifunkcja_tempomat_instalacja.html

 

 

+ oczywiście kierownica multi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może jest ktoś z zachodniopomorskiego , SZCZECIN i okolice , kto za opłatą był by w stanie mi zamontować multifunkcje ,?? e46 316i .

Niby nie jest to wielka filozofia ale biorąc pod uwagę , że nigdy tego nie robiłem i ogólnie nie jestem zbyt lotny w tematach elektroniki, czuję , że na bank coś się spier ....i. i zobaczę dyskotekę kontrolek na panelu .

 

i jeszcze mam pytanie czy do tego modelu silnika muszę zakupić właśnie taki zestaw ?? http://moto.allegro.pl/item1185429014_bmw_3_e46_multifunkcja_tempomat_instalacja.html

 

 

+ oczywiście kierownica multi ??

 

 

zestaw mozesz kupic nie musisz /ja bym nie kupowal :D /.... na pomorzu moge to zalozyc w 1godzine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może jest ktoś z zachodniopomorskiego , SZCZECIN i okolice , kto za opłatą był by w stanie mi zamontować multifunkcje ,?? e46 316i .

Niby nie jest to wielka filozofia ale biorąc pod uwagę , że nigdy tego nie robiłem i ogólnie nie jestem zbyt lotny w tematach elektroniki, czuję , że na bank coś się spier ....i. i zobaczę dyskotekę kontrolek na panelu .

 

i jeszcze mam pytanie czy do tego modelu silnika muszę zakupić właśnie taki zestaw ?? http://moto.allegro.pl/item1185429014_bmw_3_e46_multifunkcja_tempomat_instalacja.html

 

 

+ oczywiście kierownica multi ??

do mnie masz bliżej .... :lol:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ale kolega ma 316i. W godzinę nie dacie rady, przynajmniej z uruchomieniem tempomatu.

 

ogolnie mysle ze chodzi o podlaczenie multifunkcji bo jak tempomatu nie bedzie to czy komus sie bedzie chcialo to dokladac...?? watpie :) .... a jezeli wszystkie graty sa juz w aucie to bedzie bonus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a jak sprawdzić czy mam w aucie graty od tempomatu ? czy jest sens sie bawić w multifunkcje w takim razie , generalnie to mam silnik m43

ale mam dużo bajerów w tym aucie więc może jakimś trafem jest ten tempomat ? Sory ze zawracam głowe chlopaki , heh ale multifunkcja mnie wciąga ;d

 

bo bez tempomatu to w zasadzie tylko sterowanie radiem by było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jakbyś zapoznał się z całym wątkiem, to wiedziałbyś, że gratów do tempomatu po prostu nie posiadasz. Co oczywiście nie znaczy, że nie możesz dołożyć. Kwestia dostania kompletu, w serwisie pewnie słono, na necie zaś ciężko.

Poczytaj spokojnie cały temat i będziesz wiedział, co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wiem rozkodowali mi vin jak kupowałem auto byłem w serwisie na sprawdzeniu i dostałem taki wydruk :

S256A LEATHER-STEERING WHEEL/

S261A SIDE AIRBAG FOR REAR PASSENGERS Poduszka bocz. pasaż. na tyln. siedz.

S302A ALARM SYSTEM Instalacja alarmowa

S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu

S358A CLIMATE COMFORT WINDSCREEN Szyba frontowa klimatyzacji komfort

S415A SUNBLIND FOR REAR WINDOW Roleta przeciwsłoneczna tylna

S423A FLOOR MATS, VELOUR Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE Lusterko wewn. przyciemniane autom.

S459A SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

S465A THROUGH-LOAD SYSTEM System załadunku

S473A ARMREST, FRONT Podłokietnik przedni

S488A LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S502A HEADLIGHT WASHER SYSTEM Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S520A FOGLIGHTS Lampa przeciwmgłowa

S521A RAIN SENSOR Czujnik deszczu

S522A XENON LIGHT Światło ksenonowe

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

S550A ON-BOARD COMPUTER Komputer pokładowy

S662A RADIO BMW BUSINESS CD Radio BMW Business CD

S676A HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM System głośników HiFi

L801A GERMANY VERSION Wersja krajowa Niemcy/Austria

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S879A GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. niemiecki

P972A COMFORT PACKAGE Pakiet komfort

Series options SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

 

 

nic tu nie ma o tempomacie czyli lipa chyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jakbyś zapoznał się z całym wątkiem, to wiedziałbyś, że gratów do tempomatu po prostu nie posiadasz. Co oczywiście nie znaczy, że nie możesz dołożyć. Kwestia dostania kompletu, w serwisie pewnie słono, na necie zaś ciężko.

Poczytaj spokojnie cały temat i będziesz wiedział, co i jak.

 

 

przeczytałem prawie cały ,, ale racja było napisane , że m43 nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier, czyżby się z Ciebie minimalista zrobił? :wink:

 

 

 

:) moze az tak to nie, troszke sie w aucie od "e46 fest" zmienilo, jutro dalsze zmiany... lipy nie ma :twisted:... skupilem sie bardziej na wymianach detali jak jakies male uszczelki, oslonki, filtry, olej itd :) co mi nie pasowalo to poszlo nowe z ASO :) reszta to niespodzianka chociaz juz na forum ujawnilem rabka informacji i pokazalem foto :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jestem nowy na forum ale udało mi się zamontować multi ale jest małe ale dokładnie działa sterowanie radiem podświetlanie a tempomat nie działa mam e46 320d 136 kucy z 99r.podpięte wszystko jak w instrukcji, do kompa do wtyku 27 miałem wolny. I przeczytałem, cały post sprawdziłem w becie juz dwa jak nie trzy razy i nic. Jestem z Lublina proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.