Skocz do zawartości

Test dotyczący przebiego


piotr2569

<t>Ile km może mieć przejechane ten samochód.</t>  

71 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie sam byłem trochę zdziwiony, że ktoś podaje prawdziwy przebieg samochodu i jest to aż taki przebieg.

 

Spokojnie to auto po wyczyszczeniu przednich kloszy (lub po ich wymianie) mogłoby dostać drugie życie w Polsce z metryczką 120-150k km i założę się, że 75% potencjalnych kupujących przyjęłoby ten fakt za prawdziwy.

 

Bo w naszym kraju bardziej się liczy to co pokazuje licznik, niż to że auto ma np nieoryginalne opaski zaciskowe, zerwane tabliczki znamionowe i brak naklejek (tam gdzie być powinny), wytarte pasy bezpieczeństwa i wiele innych drobnych szczegółów na które nie zwracamy uwagi przy kupnie.

 

P.S. Nie wspomnę już, że jest to diesel z największym silnikiem w e46 i to w dodatku kombi - a więc nie został kupiony w celu dojazdu do kościoła.

 

 

To chyba na tyle.

 

Pozdrawiam i miłej niedzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wypada tylko dodać jedną uwagę - samochód po 50 tys może mieć zajechany silnik, wytarte fotele i kierownicę, a karoserię w opłakanym stanie. A tu widzimy przykład odwrotny.

 

Kupując samochód nie możemy oglądać każdego, który ładnie na zdjęciach wygląda - więc jednym z głównych kryteriów wyboru ogłoszeń musi być przebieg.

 

No i ostatnia rzecz - my Polacy nie jesteśmy jeszcze przyzwyczajeni do wysokich przebiegów - dla samochodów którymi do niedawna większość z nas lub naszych rodziców jeździła przebiegi rzędu 200 tys oznaczały już bliski ich koniec. Trudno zrozumieć, że dużo kilometrów nabite na dobrych drogach i dobrej benzynie przy zachowaniu prawidłowego serwisu nie jest takie straszne dla BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie...

 

...powiedzcie mi dlaczego ludzie są tak głupi, że wkładają te zryte białe kierunkowskazy? Wiocha, aż piszczy! ...na dodatek do czarnej karoserii :duh:

...przecież dymione są 15 razy lepsze

 

więc jeszcze raz ...DLACZEGO?! :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie...

 

...powiedzcie mi dlaczego ludzie są tak głupi, że wkładają te zryte białe kierunkowskazy? Wiocha, aż piszczy! ...na dodatek do czarnej karoserii :duh:

...przecież dymione są 15 razy lepsze

 

więc jeszcze raz ...DLACZEGO?! :duh:

 

 

Dymione to też wioska

lepsze są typu Clear do tego czarnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego do czego auto sluzylo.

Ja auta uzywam w pracy (swojego) zroboilem nim w 8 miesicy 17 tys km. Fotel kierowcy mam wytarty do gabki podczas gdy wczesniej bylo lekkie zadrapanie. Auto ma 250tys. 91 rok. Co oznacza ze majac 230tys fotel byl ok. Zasiadlem ja i juz wszystko poniszczylem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie...

 

...powiedzcie mi dlaczego ludzie są tak głupi, że wkładają te zryte białe kierunkowskazy? Wiocha, aż piszczy! ...na dodatek do czarnej karoserii :duh:

...przecież dymione są 15 razy lepsze

 

więc jeszcze raz ...DLACZEGO?! :duh:

 

 

hmmm...

nie mam nic przeciwko wyrażania swojego zdania...

jednak obiektywne zdanie ...a nie puste słowa swojego gustu...

A NAJBARDZIEJ NIE LUBIE OBRAŻANIA!

pokaż swoje auto a może mi sie wiele rzeczy nie spodobać i co napisze że jesteś głupi! można by było napisać ze jesteś głupcem... nie sprawdzajac jakie musisz mieć dokumenty kupując Bmw...

nie wiedziałes ze musisz miec mały briefu i bujałes sie z pisaniem pism do niemieckiego urzedu itp... ale nikt tu tego nie napisze... bo to forum nie jest od obrażania , tylko wyrażania swoich opinii i POMOCY INNYM.

:mad2: raz potem :mad2: i potem pisz na forum...

 

 

m3 oryginał... i ktoś ( fabryka ) włożył mu zryte kierunki ...wiocha aż piszczy" - Twoje zdanie

przypatrz sie... bo chyba tylko na swojego touringa w życiu patrzyłeś...

 

http://img231.imageshack.us/img231/7033/bmw015wr9.jpg

 

 

 

do wiekszości Bmw... sa pomarańczowe seryjne kierunkowskazy, do dokupienia oryginalne są tylko białe a dymionych niema... jezeli ktoś kupi biały oryginał... to to jest wiocha?

przykład e46 tył lampy od mpower boczne białe i przednie białe , jest to chyba bardzie jednolite niż tył białe boczne białe przód dymione...

nie podoba Ci sie to? to nie - trudno ... nikt nie robi swojego auta dla Ciebie ... i bez epitetów postaraj sie nastepnym razem wyrażać swoje zdanie.. :nienie:

Edytowane przez Rafal_W_wa
http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a raczej potwierdzenie wiarygodnosci tego co ostatnio zobaczyłem.mam e36 1.6 ,94r.juz 2tyg.estetyka,wyglad techniczny i wizualny super.licznik wskazywał 157tys.ale to co zobaczyłem wczoraj troszke mnie zatkało.wcisnołem przycisk od podlicznika i przekreciłem stacyjke i ukazał sie faktyczny przebieg ....315tys.mysle ze ma tak faktycznie ale czy jest to faktyczny sposób na sprawdzenie przebiegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a raczej potwierdzenie wiarygodnosci tego co ostatnio zobaczyłem.mam e36 1.6 ,94r.juz 2tyg.estetyka,wyglad techniczny i wizualny super.licznik wskazywał 157tys.ale to co zobaczyłem wczoraj troszke mnie zatkało.wcisnołem przycisk od podlicznika i przekreciłem stacyjke i ukazał sie faktyczny przebieg ....315tys.mysle ze ma tak faktycznie ale czy jest to faktyczny sposób na sprawdzenie przebiegu

 

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za powitanie i rade.napewno sprawdze.ciekawe czy ten numer wewnetrzy jest zapisany gdzies na brifie,czy tak jak mówisz numer testów bmw.szczerze to troszke jestem juz spokojniejszy

 

czym by ten numer nie był...na 100% nie jest przebiegiem...

 

to co pokazał tu piotr swietnie pokazuje że Bmw... jes trwałe... szczegolnie chodzi o nowsze auta... bo jesli auto ma np. 15 lat..to swoje tez robi poprostu wiek...

w aucie kilku letnim nawet przy przebiegu ok 250 300 tyś km... nie ma nie wiadomo jakich sladów...

u nas pełno jest 320d z 2000r z przebiegiem rzedu ok 140 tyś 180tys... fotel do cerowania, kierownica wytarta na około,pedały zdarte, maska cała w odpryskach...

przebieg jest bardzo ciezko zweryfikowac...

nie chce tu nikogo oczerniać ani bronić... ale wiekszość handlarzy kręci liczniki... i z książkami nie ma żadnego problemu... ( i nie musi to być książka z made in china z 2006roku) ...można załatwić oryginalną z lat produkcji... z wpisami tez nie ma problemu...; Książka serwisowa to żaden dokument !

Niestety Polak woli kupić auto z książką i przebiegiem na zegarze 170 00 ... niż z oryginalną ksiązką i przebiegiem 260 000.. .takie auto jest u nas bardzo ciezko sprzedać... i przez to są krecone liczniki...nikt w polsce nie chce mieć samochodu z przebiegiem powyżje 200 000km...

nie wazne czy jest to Bmw... czy Passat kombi... rok 1997 przebieg 180km ... rok 2003 przebieg 190 000km ...sami kupujacy są sobie winni... niestety od kilu ładnych lat samochodami nie robi sie już kilku tysiecy w roku... a tymbardziej dieslami w niemczech...

popyt nakreca podaż

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach niby sie nie rozmawia ale na Wersalu nie jesteśmy przecież :-))

MI się kompletnie przydymiane nie podobają ale jakbym miał wybierać pomiędzy przydymianym a lexusem to bym z samymi żarówkami jeździł :-)

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak... ja w/w to są gusta... według mnie nie ma jak oryginał biały, czy pomarańczowy... nie podobaja mi sie cleary... przynajmniej np. e36 ...bo nie pasuja stylistycznie...

 

ale to nie powód żeby pisac że ktoś głupi... cos jest zryte... itp. hehehe

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moja bunia jest z 95 ma przejechane ponad 340 000 tyle też pokazuje na zegarku i jest cacanym autkiem, wogóle mnie nie zawodzi, to bardziej ja ją, za mało nią jeżdze i raz zrobiłem jej kuku z przodu ale się zrechabilitowałem i dziś stawiam ja pod oknem, żebym mógł na nią patrzeć w ciągu dnia,hehe :dance:
Gregor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie...

 

...powiedzcie mi dlaczego ludzie są tak głupi, że wkładają te zryte białe kierunkowskazy? Wiocha, aż piszczy! ...na dodatek do czarnej karoserii :duh:

...przecież dymione są 15 razy lepsze

 

więc jeszcze raz ...DLACZEGO?! :duh:

 

 

hmmm...

nie mam nic przeciwko wyrażania swojego zdania...

jednak obiektywne zdanie ...a nie puste słowa swojego gustu...

A NAJBARDZIEJ NIE LUBIE OBRAŻANIA!

pokaż swoje auto a może mi sie wiele rzeczy nie spodobać i co napisze że jesteś głupi! można by było napisać ze jesteś głupcem... nie sprawdzajac jakie musisz mieć dokumenty kupując Bmw...

nie wiedziałes ze musisz miec mały briefu i bujałes sie z pisaniem pism do niemieckiego urzedu itp... ale nikt tu tego nie napisze... bo to forum nie jest od obrażania , tylko wyrażania swoich opinii i POMOCY INNYM.

:mad2: raz potem :mad2: i potem pisz na forum...

 

 

m3 oryginał... i ktoś ( fabryka ) włożył mu zryte kierunki ...wiocha aż piszczy" - Twoje zdanie

przypatrz sie... bo chyba tylko na swojego touringa w życiu patrzyłeś...

 

http://img231.imageshack.us/img231/7033/bmw015wr9.jpg

 

 

 

do wiekszości Bmw... sa pomarańczowe seryjne kierunkowskazy, do dokupienia oryginalne są tylko białe a dymionych niema... jezeli ktoś kupi biały oryginał... to to jest wiocha?

przykład e46 tył lampy od mpower boczne białe i przednie białe , jest to chyba bardzie jednolite niż tył białe boczne białe przód dymione...

nie podoba Ci sie to? to nie - trudno ... nikt nie robi swojego auta dla Ciebie ... i bez epitetów postaraj sie nastepnym razem wyrażać swoje zdanie.. :nienie:

 

Nie wiedzialem ze dymionych nie ma w oryginale :shock: Czy to sie tyczy tez E36? :worried:

 

:modlitwa: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się tyczy też E36 :)

 

Realoem pokazuje tylko pomarańczowe i białe.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kilka pytan...

 

ten caly przebieg zostal nabity w naszym kraju ?

 

i jezeli masz ksazke lub wiesz.... jakie naprawy przez ten czas byly dokonywane... ?

 

PS. jezeli silnk robi duze przebiegi za 1 odpaleniem... ma o wiele wieksza zywotnosc niz auta jezdzace 2 km do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się że stan auta z dużymi przebiegami zależy od tego jak kto auto użytkuje.

Podam tu przykład Forda Focusa z roku 2004 (chyba ostatni rok produkcji I generacji Focusów). Otrzymałem własnie takie nowiutkie auto służbowe i przez 2 lata zrobiłem nim prawie 140 tys. km. Auto głównie jeździło na trasach woj. Podlaskiego (codziennie minimum 200 km.) Auto było zawsze serwisowane i myte na myjni bezdotykowej. W aucie nie było nic poważnego poza rzeczami eksploatacyjnymi wymieniane i jak je widzieli ludzie z mojej firmy to sie dziwili że auto ma taki przebieg, bo wyglądało jak by miało 20-40 tys. przejechane. Nic nie było powycierane i ogólnie bardzo zadbane. Jak by ktoś nieuczciwy sprzedawał spokojnie mógłby cofnąć licznik.

Widziałem też Focusy u innych osób które odebrały je w tym samym czasie co mój i miały przebiegi 40-50 tys gdyz jeździły tylko po mieście i jakieś trasy i te Focusy wyglądały fatalnie przy moim. Miały powycierane fotele i kierownice, były poobijane, podrapane itd.

Niedawno też czytałem test BMW chyba 525 z 95 i faktycznym przebiegiem około 200 tys. i w aucie wiele rzeczy było w idealnym stanie, nic nie było powycierane i zniszczone.

Także jeden użytkownik zniszczy auto w 2 lat i po przejechanych 50 tys, a inny przez kilka lat nie zniszczy pomimo przejechanych 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.