Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowi po odczycie błędów w DIS :

 

DME - (018) 12 Signal, camshaft sensor, exhaust - No signal (P0369 or P0365) - -- - Fault is relevant to exhaust gas - Fault filtered -

Fault currently not present - Sporadic fault - Rotational speed 1120.0 rpm - Engine operating state Engine overrunning - Oil temperature 88.9 °C - Last atBattery voltage 11.5 V - Last atOperating hours 3.7 h - Fault frequency 10 - Camshaft sensor, exhaust B1214_M0NWA

 

Zrobiłem kilka odczytów, nie wiem czy są to dobre odczyty i czy wartości przez nie wskazywane są poprawne.

Ewentualnie proszę o instrukcje jak i gdzie w DIS zrobić taki odczyt i jakie powinne być poprawne wskazania czujników.

 

Linki do zrzutów z DIS:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/143ba57d53e167cb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81f5a4a03443d58e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e32a690b828cc957.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd91a857446258af.html

BMW E60 530xd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi po odczycie błędów w DIS :

 

DME - (018) 12 Signal, camshaft sensor, exhaust - No signal (P0369 or P0365) - -- - Fault is relevant to exhaust gas - Fault filtered -

Fault currently not present - Sporadic fault - Rotational speed 1120.0 rpm - Engine operating state Engine overrunning - Oil temperature 88.9 °C - Last atBattery voltage 11.5 V - Last atOperating hours 3.7 h - Fault frequency 10 - Camshaft sensor, exhaust B1214_M0NWA

 

Zrobiłem kilka odczytów, nie wiem czy są to dobre odczyty i czy wartości przez nie wskazywane są poprawne.

Ewentualnie proszę o instrukcje jak i gdzie w DIS zrobić taki odczyt i jakie powinne być poprawne wskazania czujników.

 

Linki do zrzutów z DIS:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/143ba57d53e167cb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81f5a4a03443d58e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e32a690b828cc957.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd91a857446258af.html

 

zaczyna padac czujnik wału plad powturzyl sie 10 razy wykasuj go i zobacz czy sie powtarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich maniaków Beemek :lol:

 

Znalazlem sie tutaj dzieki Nerwusowi :dance: którego poznalem zakupujac jego face :cool2: Jestem zadowolony z tego zakupu oraz z pomocy, której mi udzielil przy instalacji DIS'a :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :lol:

 

Od dluzszego czasu mialem mnóstwo problemów z moim autkiem. Codzienne nachodzenie, gnebienie (skypem) :oops: Nerwusa przynioslo oczekiwany sukces ... :clap: moje autko znow smiga jak nowka!!!! :dance: :dance:

Niech ktos nie odbierze tego jako reklame, ale goraco zachecam do zakupu interface Nerwusa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukalem w necie, na tym forum, na bmwecu i nie moge znalezc linkow do odpalenia sss. mozecie pomoc i dac namiary skad sciagnac wszystko by dzialalo?

 

 

ok udalo mi sie znalezc sss base i progman ale potrzebuje jeszcze tego zmodyfikowanego pliku Hwver.dll

 

pomozecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czytając to postanowiłem sam zainstalować dis , i tak Dis V44 na tyle mam na razie wiedzy śmiga dzięki za opisy na forum jednak ,denerwujący jest ten komunikat wyskakujący co chwile ,,Update diagnostic head ,, świecą obydwa paski w dis diagnozuje Auto ale co chwila ten komunikat ktoś się z tym spotkał .jak go sie pozbyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie zaciekawił mnie post.Pytanko. Krótko i zwięźle.

Czy na każdym interfejsie, który obsługuje INPE da się odpalić DIS'a?

Czy interfejsem USB obsługującym INPE uda mi się podiagnozować e36?

Czy interfejsem COM obsługującym INPE uda mi się podiagnozować e36?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam

Panowie zaciekawił mnie post.Pytanko. Krótko i zwięźle.

Czy na każdym interfejsie, który obsługuje INPE da się odpalić DIS'a?

Czy interfejsem USB obsługującym INPE uda mi się podiagnozować e36?

Czy interfejsem COM obsługującym INPE uda mi się podiagnozować e36?

Pozdro

 

Do DIS interfejs musi rozpoznawac linie zaplonu. Na USB nie zrobisz w pelni e36. Do e36 musi miec interfejs typu "ADS" on jest na COM.

 

Czytając to postanowiłem sam zainstalować dis , i tak Dis V44 na tyle mam na razie wiedzy śmiga dzięki za opisy na forum jednak ,denerwujący jest ten komunikat wyskakujący co chwile ,,Update diagnostic head ,, świecą obydwa paski w dis diagnozuje Auto ale co chwila ten komunikat ktoś się z tym spotkał .jak go sie pozbyć

 

viewtopic.php?f=97&t=108480" target="_blank Instaluj wedlug tego i bedzie dobrze.

 

 

Podjedź to ci zrobię ,będzie widział oryginalną głowice ,a tym samym zwiększa sie możliwości :mrgreen:

tak będzie smigał jak na tym filmie .

FILM---> http://www.youtube.com/watch?v=w712TDEWi_E" target="_blank" target="_blank

 

Kolego Piwek znowu bajki piszesz. Czyzbys uzywal innego emulatora glowicy niz wszyscy? Jezeli tak to wrzuc filmik z dzialania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DIS interfejs musi rozpoznawac linie zaplonu. Na USB nie zrobisz w pelni e36. Do e36 musi miec interfejs typu "ADS" on jest na COM.

 

Czyli jak mam to rozumieć? bo odpowiedz nie jest jednoznaczna. Inaczej. Mam interfejsa z com'em który gada z inpą. Czy odpale DIS'a na tym i zdiagnozuję e36?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak zwykle niedowiarek się znajdzie . Zaby tak robić trzeba znać zasade działania głowicy i czego ona chce od kompa oraz duzo pracy .

a tu drugi film może uwierzysz .

http://www.youtube.com/watch?v=QClF1dYKd1M" target="_blank" target="_blank

 

Ja na tym filmiku widze zwykly emulator glowicy ktory jest dostepny public. Nic nie trzeba wiedziec o glowicy zeby go uruchomic.

Takze nic w nim nie ma lepszego ale jak zwykle "Placebo" probujesz wcisnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, mógłby mi ktoś pomóc :?:

Szukam progmana v32, gdyby ktoś mógł podrzucić jakiegoś linka byłbym bardzo wdzięczny. Mam zainstalowaną v27.2 ale nie mogę się połączyć z e87 prawdopodobnie dlatego że ma uaktualnionego softa w DME.

 

z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy tym razem podwójna prośba

Wiem ze niektórzy z was maja odpalona wersję disv55 i działający odblokowany coding/progr.

Bardzo proszę o info na pw jak można to odblokować i mieć bazę 55 i disv55 o ile czegoś nie przekręcam.

 

Prośba nr 2

Czytałem jakiś czas temu w wątku o SSS, czy ktoś moze mi podać linki do pobrania??

 

Pozdrawiam i czekam na pomocną dłoń. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę z innej beczki:

Ma ktoś instrukcję do DISa albo INPY? Rozumiem słowa po kolei po angielsku ale poskładanie w spójną całość jakoś nie wychodzi :( byłbym bardzo wdzięczny za podanie linku do instrukcji lub chociaż objaśnienia wyświetlanych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam pytanie odnosnie instrukcji instalacji eadydis v44, ktora napisal user Robsonx w temacie na tym forum (kilka(nascie) stron wstecz) a wyglada tak :

 

"Instalacja v44 jest b. prosta

 

To jest obraz z UNIXA - nie ma nic do uruchamiania przez EXE !!!

 

Ściągasz dwa obrazy tj. BAZĘ i PROGRAM - linki są podane w tym wątku.

Instalujesz VMware i ustawiasz tak jak jest opisane tu - http://www.bmwecu.org/article001/

 

Ważne - ustaw tylko 1 - słownie jedna karte sieciową w VMware !!!

 

Wstawiasz obraz BAZE do DEAMONA lub lecisz z płyty CD - trzeba ustawić dla CD : AUTO lub nr. napędu CD w VMware

W BIOSIE VMware ustawiasz na START z CD - wejscie przez ESC lub F2

Startujesz VMware - instaluje się samo do napisu SYSTEM HALTED !!!

Wyciągasz płytę z napędu DEAMONA lub z fizycznego CD i restartujesz VMware

 

Uruchomi się samo i pojawią się opisy graficzne - ramki kolorowe

Ustawiasz BMW i strzałka zielona w prawo

Najważniejsze jest HASŁO - wpisz 12345

Reszta - wpisz co chcesz

END i QUIT - pojawi się okno główne DIS'a

Wstawiasz obraz PROGRAM do DEAMONA lub CD

Dajesz na ADMINISTRATION i na dole w okienku powinna pojawić się płyta, klikasz na napis i dajesz ACTIVATE CD i potem w słupku DIS dajesz INSTALL

wpisujesz hasło - 12345 i będzie instalowało - idą krzyżyki.

 

 

EDIABAS musi być zainstalowany i powinien rozpoznawać INGITION i BATT

IFH i DH muszą pracować dla SONTINGA ; dla FISTERA tylko IFH (to doczytasz w tym wątku).

 

Co do interfejsów

Dla starszych samochodów do 1998 - interfejs ADS

Dla nowszych od 1998 do 2007 OBDII ; dla 2007 + dodatkowo D-CAN, MOST, BYTEFLIGHT (szybkość i rozpoznawanie wszystkich modułów)

 

POWODZENIA

"

 

Co do tych kart sieciowych - chodzi o to by ustawic w "virtual machine settings" tylko ten jeden Ethernet (custom- VMnet1) a nie trzy jak jest opisane na bmwecu.org czy chodzi o cos innego ?

 

Co do biosu VMware - na ekranie startowym naciskam szybko - juz probowalem z F2, esc i F12 ale do biosu wejsc nie moge - ekran startowy bardzo szybko znika .

 

Cos mi zaczelo instalowac juz to base v44 w vmware ale nie doszlo do "system halted" , a zatrzymalo sie na tym ze jest czarny ekran pusty , a w lewym gornym rogu miga podkreslnik . Wiecie moze jaki blad popelnilem ?

 

Jeszcze jedno - z interface'm "INPA USB" kupionym na allegro od usera piwki moge wogole "podchodzic" do DIS'a ?

INPA na nim smiga.

 

Wielkie dzieki za odpowiedzi.

 

pozdrawiam

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kart sieciowych - chodzi o to by ustawic w "virtual machine settings" tylko ten jeden Ethernet (custom- VMnet1) a nie trzy jak jest opisane na bmwecu.org czy chodzi o cos innego ?

 

Co do biosu VMware - na ekranie startowym naciskam szybko - juz probowalem z F2, esc i F12 ale do biosu wejsc nie moge - ekran startowy bardzo szybko znika .

 

Cos mi zaczelo instalowac juz to base v44 w vmware ale nie doszlo do "system halted" , a zatrzymalo sie na tym ze jest czarny ekran pusty , a w lewym gornym rogu miga podkreslnik . Wiecie moze jaki blad popelnilem ?

 

Jeszcze jedno - z interface'm "INPA USB" kupionym na allegro od usera piwki moge wogole "podchodzic" do DIS'a ?

INPA na nim smiga

 

1. Tak

2. Ja to robię tak, jak startuje to klikam szybko 2 razy myszką na czarny ekran , wtedy znika mi kursor, wtedy ESC i F2 i jestem w biosie/.

3. Instalacja nie ruszyła z płyty

4. Zależy z jakiej aukcji kupiłeś , piwek kombinuje inaczej tzn.kupując fejs za np. 400 zł działa on tylko z inpą, za disa to już u niego gruba kasa. Fejs do wszysttkiego kupisz u użytkownika Nerwus za dobre pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.