Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Kodowanie da sie aktywowac malym modem w obraz plyty CD. Pare osob z forum ma to aktywne.

Te tlumaczenia to chyba jakis translator wsadz tu rosyjska wersje moze ktos to przetlumaczy jakos normalnie.

 

To jest nie zrozumiale:

 

5. Dokonanie taki sposób, aby sieć była postrzegana serwera SSS (sądzę, że wszyscy mogą to zrobić).

 

 

P.S.

 

Ciekawy podpis masz ;)

 

 

 

Да все просто, и без скринов (если надо сделаю):

1. Загружаем DIS 53 или 55.

2. Ставим 1 диск от прогмана 30 версии в привод и делаем так, чтоб DIS его видел.

3. Заходим в админинистрирование DIS жмем кнопку "обновление".

4. Через несколько секунд DIS пишет "обновление завершено" и перезагружет себя.

5. Делаем так, что б в сети был виден сервер SSS (думаю все умеют делать это).

5. Ждем загрузки и видем активную кнопку "кодирование/программирование" DIS.

6. Жмем эту кнопку и радуемся...Прогман стал еще ближе...

Удачи!

 

http://images40.fotosik.pl/102/7dc020a7ad1a4ccdmed.jpg

 

Chodzi wam o coding program żeby było dostępne??? Czy czegoś nie kumam? U mnie to jest dostępne, zawsze było i bynajmniej nie mam v55

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chodzi o to ze mozna odpalic SSS Progman z DISA nie instalując SSS Progman ! ja odpalilem SSS na DIS V55 i na tym koniec ! Kodowanie jest tylko kiedy taw wchodze mowie ze błąd serwera

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kodowanie da sie aktywowac malym modem w obraz plyty CD. Pare osob z forum ma to aktywne.

Te tlumaczenia to chyba jakis translator wsadz tu rosyjska wersje moze ktos to przetlumaczy jakos normalnie.

 

To jest nie zrozumiale:

 

5. Dokonanie taki sposób, aby sieć była postrzegana serwera SSS (sądzę, że wszyscy mogą to zrobić).

 

 

 

Да все просто, и без скринов (если надо сделаю):

1. Загружаем DIS 53 или 55.

2. Ставим 1 диск от прогмана 30 версии в привод и делаем так, чтоб DIS его видел.

3. Заходим в админинистрирование DIS жмем кнопку "обновление".

4. Через несколько секунд DIS пишет "обновление завершено" и перезагружет себя.

5. Делаем так, что б в сети был виден сервер SSS (думаю все умеют делать это).

5. Ждем загрузки и видем активную кнопку "кодирование/программирование" DIS.

6. Жмем эту кнопку и радуемся...Прогман стал еще ближе...

Удачи!

 

http://images40.fotosik.pl/102/7dc020a7ad1a4ccdmed.jpg

 

Chodzi wam o coding program żeby było dostępne??? Czy czegoś nie kumam? U mnie to jest dostępne, zawsze było i bynajmniej nie mam v55

Masz easyDISa v44 a w nim wiadomo że Coding jest. W v55 nie ma ;P i trzeba dorabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Mam problem z instalacja SSS i Progman v28.

Zainstalowalem SSS zgodnie z opisem w Article 002 na bmwecu.org, a nastepnie Progman v28. Problem polega na tym, ze nie mam pojecia jak teraz skonfigurowac system, zeby dzialal z moim interfejsem ODB.

Widzialem, ze rOBSOnX podawal nazwe pliku SSS full start, ale nie mam dostepu do ftp.

Czy mozecie pomoc ?

 

Dzieki.

 

SSS full start

 

Dziekuje rOBSOnX.

Udalo sie odpalic SSS i Progmana i komunikacja jest chyba OK jednak prawdopodobnie nie doczytalem, ze z E92 z 2006 na zwyklym kablu (bez glowicy czy OPPS) nie uda mi sie nic zrobic.

Dostaje taki komunikat:

http://img7.imageshack.us/img7/4193/screenwpw.png

 

Czy mozna cos z tym zrobic poza zakupem innego interfejsa ?

 

Jezeli nie to zostane przy winkfp, ale z drugiej strony nie wiem jak robic tzw. retrofity. Nie chodzi mi o dodawanie np. Bluetootha do samochodu, ktory go nie ma, ale np. o zmiany w ustawieniach silnika - w Progmanie jest po prostu konkretna opcja np. Wastegate retrofit.

Moze ktos mi podpowiedziec jak to zrobic bez Progmana ?

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kupno glowicy OP(P)S zeby to ruszyc dalej SSS.

Ja też myślałam ale goście ( http://auto-by.com/) mają zrobione ze pracuje na OBD ! kurde tylko nie chcą się dzielić instrukcja jak to odpalić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kupno glowicy OP(P)S zeby to ruszyc dalej SSS.

Ja też myślałam ale goście ( http://auto-by.com/) mają zrobione ze pracuje na OBD ! kurde tylko nie chcą się dzielić instrukcja jak to odpalić :(

 

No to kiepsko. Moze ktos tutaj ma wiecej informacji jak odpalic SSS bez OP(P)S ?

 

Macie moze Progmana V33 ? Ostatnia mam v32 a tej nie moge nigdzie znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OT proszę zaintersowane osoby o wsparcie Ankiety.

 

Wsparłem i popieram na 100% !!!

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tylko kupno glowicy OP(P)S zeby to ruszyc dalej SSS.

Ja też myślałam ale goście ( http://auto-by.com/) mają zrobione ze pracuje na OBD ! kurde tylko nie chcą się dzielić instrukcja jak to odpalić :(

 

No i tu masz racje. Znalazl sie przepis na taka modyfikacje. Sa 3 rzeczy do modyfikacji. Zostala mi jeszcze 1. Jak ruszy to dam znac ;)

Tak ogolnie to passthru Activi robi dokladnie to co trzeba. Tylko czas flashowania jest kilkukrotnie dluzszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kupno glowicy OP(P)S zeby to ruszyc dalej SSS.

Ja też myślałam ale goście ( http://auto-by.com/) mają zrobione ze pracuje na OBD ! kurde tylko nie chcą się dzielić instrukcja jak to odpalić :(

 

No i tu masz racje. Znalazl sie przepis na taka modyfikacje. Sa 3 rzeczy do modyfikacji. Zostala mi jeszcze 1. Jak ruszy to dam znac ;)

Tak ogolnie to passthru Activi robi dokladnie to co trzeba. Tylko czas flashowania jest kilkukrotnie dluzszy.

Ok! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Koledzy, mam pytanie odnosnie SSS/PROGMANA - czy ktoś z Was używa wersji skonfigurowanej wg tej instrukcji: http://www.bmwecu.org/article002/

wraz z interfejsem INPA ?

 

Jeśli tak to jak skonfigurowaliscie połączenie z autem? U mnie EasyDis smiga bez problemów, a PROGMAN nie łączy sie z ifhsrv i nie pokazuje żadnych interfejsów...

 

Czy trzeba ustawiac cos jeszcze oprocz tego co w w/w instrukcji?

 

Ściąg to i uruchom pod SSS

http://rapidshare.com/files/BMW166005128/changes.rar

 

Please upload file changes.rar :) No valid link :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Please upload file changes.rar :) No valid link :(

 

Again :cool2:

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Tylko kupno glowicy OP(P)S zeby to ruszyc dalej SSS.

Ja też myślałam ale goście ( http://auto-by.com/) mają zrobione ze pracuje na OBD ! kurde tylko nie chcą się dzielić instrukcja jak to odpalić :(

 

No i tu masz racje. Znalazl sie przepis na taka modyfikacje. Sa 3 rzeczy do modyfikacji. Zostala mi jeszcze 1. Jak ruszy to dam znac ;)

Tak ogolnie to passthru Activi robi dokladnie to co trzeba. Tylko czas flashowania jest kilkukrotnie dluzszy.

I co w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy komuś z Was udało się zrobic update SSS przez DVD update, np.na v32?

 

U mnie nie wykrywa płyty (daemon).

 

...

No cóż jak się okazało tylko ponowna instalacja programu wchodzi w grę :)

 

Pozdrawiam.

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam

Czy komuś z Was udało się zrobic update SSS przez DVD update, np.na v32?

 

U mnie nie wykrywa płyty (daemon).

 

...

No cóż jak się okazało tylko ponowna instalacja programu wchodzi w grę :)

 

Pozdrawiam.

 

Nie wiem co masz namysli mowiac update ale mi normalnie instalacja v32 SSS idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy komuś z Was udało się zrobic update SSS przez DVD update, np.na v32?

 

U mnie nie wykrywa płyty (daemon).

 

...

No cóż jak się okazało tylko ponowna instalacja programu wchodzi w grę :)

 

Pozdrawiam.

 

Nie wiem co masz namysli mowiac update ale mi normalnie instalacja v32 SSS idzie.

 

Miałem na myśli aktualizację Progmana przez Administration/Settings/Installation status/DVD update.

 

U mnie nie poszło. Montowanie obrazu w daemonie nie dawało efektu, wciąż krzyczał o płytę z programem.

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy .

Czytałem na tym forum dużo ,jest tego ze nie można ogarnąć materiału szybko ,więc proszę o poradę .Mam problem, w e60 mam uszkodzony sterownik silnika kupiłem drugi i auto nie pali , stary sterownik spalił się całkowicie ,w serwisie krzyknęli sumę która walnęła mnie na kolana w związku z tym pytanie o poradę ,czy jak zainstaluję sobie dis to sam zrobię sterownik do swojego auta . proszę o podpowiedź czy jakiś program potrafi to zrobić .Jestem z okolic Płocka mam blisko do piwka powiedział że zrobi to bez problemu w kilkanaście minut za rozsądne pieniądze , ale czytam i widzę że na jego temat są różne opinie na forum chociaż w okolicy ma bardzo dobra opinię , dlatego może ktoś podpowie czy to realne czy jakaś ściema , a może zainstaluję SSS czy dis i sam zrobię w E60 2005 rok EDC16 .Jestem zielony w tym temacie dlatego moje pytanie . Proszę o POMOC wszyscy mechanicy w okolicy poddali się auto nie pali już miesiąc ,ostatni gość cos grzebał w CAS , następny powiedział że jak by nie ruszał nic w immo to by to zrobił ,każdy coś dłubał i w końcu już padło wszystko kluczyk .CAS . itd. Serwis chce wymienić cały komplet ale to suma że hoho .Pomocy

:modlitwa: :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy .

Czytałem na tym forum dużo ,jest tego ze nie można ogarnąć materiału szybko ,więc proszę o poradę .Mam problem, w e60 mam uszkodzony sterownik silnika kupiłem drugi i auto nie pali , stary sterownik spalił się całkowicie ,w serwisie krzyknęli sumę która walnęła mnie na kolana w związku z tym pytanie o poradę ,czy jak zainstaluję sobie dis to sam zrobię sterownik do swojego auta . proszę o podpowiedź czy jakiś program potrafi to zrobić .Jestem z okolic Płocka mam blisko do piwka powiedział że zrobi to bez problemu w kilkanaście minut za rozsądne pieniądze , ale czytam i widzę że na jego temat są różne opinie na forum chociaż w okolicy ma bardzo dobra opinię , dlatego może ktoś podpowie czy to realne czy jakaś ściema , a może zainstaluję SSS czy dis i sam zrobię w E60 2005 rok EDC16 .Jestem zielony w tym temacie dlatego moje pytanie . Proszę o POMOC wszyscy mechanicy w okolicy poddali się auto nie pali już miesiąc ,ostatni gość cos grzebał w CAS , następny powiedział że jak by nie ruszał nic w immo to by to zrobił ,każdy coś dłubał i w końcu już padło wszystko kluczyk .CAS . itd. Serwis chce wymienić cały komplet ale to suma że hoho .Pomocy

:modlitwa: :modlitwa:

 

Jeśli jesteś zielony, a piwek nie woła wielkich pieniędzy to podjedź do niego i on ci to zrobi. Może charakter to on ma i ciężkawy :) ale trochę w tym siedzi i myślę, że spokojnie da rade.

 

Pozdrawiam.

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.