Skocz do zawartości

Renowacja skóry


bmwkolo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W mojej nowej kanapie sa 2 dziury na siedzisku niedaleko od miejsca w ktorym siedzisko wchodzi pod oparcie

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images34.fotosik.pl/142/64faafcc48bdacfe.jpg

 

To biale to jakas wata pod ktora jest gabka, dziury maja okolo 2 - 3 cm dlugosci, czym (jak) to naprawidz zeby nie bylo sladu?

 

Dziekuje koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wszystko opisane...wystarczy ze poczytasz od początku ten watek :wink:

 

P.S. to kupiłes skóre z dziurami?

 

przeczytalem caly od poczatku kilka razy ;) temat jest rewelacyjny, wlasnie jestem w trakcie renowacji, przedni fotel juz schnie :) w watku jest jak uzupelnic (plynna skora) i kleic pekniecia w skorze ale w moim przypadku to raczej nie ma zastosowania, takiej dziury raczej nie da sie wypelnic sama plynna skora :(

 

Planuje wyciac skalplem troche wiekszy np prostokat tak zeby krawedzie byly rowne (na foto zaznaczone na zolto), pozniej ze spodu fotela (lub kanapy) uciac z nadmiaru taki sam prostokat skory i wkleic w wczesniej wyciete miejsce (zaznaczone na zolto), zastanawiam sie tylko czy pod spod nie dac jeszcze jakiejs wiekszej laty (wilkosci prostokatu zaznaczonego na zielono) i dopiero na nia nakleic ten pasujacy prostokat (ten za zolto) i skleic krawedzie, doradzcie eksperci co bedzie najlepszym rozwiazaniem w mojej sytuacji.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images28.fotosik.pl/158/ad1837206199cffe.jpg

 

ps. kupilem z dziura bo cena byla konkurencyjna a reszta jest w stanie mozna by powiedziec idealnym jak na rocznik, nie ma zadnych pekniec skory itp, renoskor stosuje tylko zeby odswiezyc calosc, zmieniam rowniez material na podsufitce, tylnej polce i slupkach (kupilem w jednej z hurtowni - wyglada jak oryginalny do mojej bmw z podklejona gabka z jednej strony) wiec mam nadzieje ze calosc mi wyjdze bdb i wnetrze bedzie prawie jak nowe ( i mam nadzieje ze "prawie" nie bedzie robilo duzej roznicy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! zmieniam kolor skóry renoskórem z granatowego na czarny, mam te kilka pytan....jak dobrze odtłuscic skóre? wystarczy delikatnie przetrzec rozpuszczalnikiem nitro? czy mam scierac stara warstwe lakieru? oraz jaka gabeczką najlepiej nakładac lakier?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam gabki do zmywania naczyn (ma male pory), co do scierania lakieru to nie wiem, ja przecieram nasaczona szmatka jedno miejsce tak dziesiec raz (tzn w lewo prawo) i jade dalej. jak zetrzesz lakier to wydaje mi sie ze bedzie potrzebna 1 warstwa wiecej renoskoru bo bedzie bardziej chlonna powiezchnia. powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiego rozpuszczalnika uzywales? bo ja pobawilem sie chwile z nitro i na dłuzsza mete jest cieżko hehe opary daja o sobie znac :P a ze zimno to na dworze sie nie da tego zrobic zbytnio:/

 

uzywam acetonu, tez ma zapaszek niczego sobie ale jakos daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly od poczatku kilka razy ;) temat jest rewelacyjny, wlasnie jestem w trakcie renowacji, przedni fotel juz schnie :) w watku jest jak uzupelnic (plynna skora) i kleic pekniecia w skorze ale w moim przypadku to raczej nie ma zastosowania, takiej dziury raczej nie da sie wypelnic sama plynna skora :(

 

Z uwagi na fakt, ze jest to blisko oparcia, gdzie skóra mniej pracuje, jest szansa, ze taka operacja się uda. Jednak musisz użyć 2 łatek osobno dla każdej dziury. Muszą pracować względem siebie niezależnie, inaczej nie będzie sie to Ci trzymało.

 

Jak byś potrzebował klej do skóry, albo płynną skórę daj znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly od poczatku kilka razy ;) temat jest rewelacyjny, wlasnie jestem w trakcie renowacji, przedni fotel juz schnie :) w watku jest jak uzupelnic (plynna skora) i kleic pekniecia w skorze ale w moim przypadku to raczej nie ma zastosowania, takiej dziury raczej nie da sie wypelnic sama plynna skora :(

 

Z uwagi na fakt, ze jest to blisko oparcia, gdzie skóra mniej pracuje, jest szansa, ze taka operacja się uda. Jednak musisz użyć 2 łatek osobno dla każdej dziury. Muszą pracować względem siebie niezależnie, inaczej nie będzie sie to Ci trzymało.

 

Jak byś potrzebował klej do skóry, albo płynną skórę daj znać.

 

Pozdrawiam

 

Dzieki wielkie ale juz kanapa w samochodzie, napisalem jak zrobilem. Dziury byly chyba wypalone wiec trzeba bylo wyciac ich brzegi, przerwa miedzy dziurami byla tak nie wielka ze z 2 dziur zrobilem jedna o regularnych brzegach. Wszystko wyszlo bdb tylko miejsce w ktorym jest plynna skora ma powiezchnie gladka a skora wiadomo ma pory i po malowaniu farba cala skora jest ladna czarna ale w miejscu plynnej skory jest to troche bardziej ciemne - blyszczace (z uwagi chyba na gladkosc lub inna chlonnosc). Laty dalem dwie jedna duzo wieksza od spodu trzymajaca wszytko do kupy i jedna wypelniajaca dziure (w tym przypadku juz wneke) z tej samej skory wzietej ze spodu siedziska (z nadmiaru).

Edytowane przez tuspam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tu posty z przed paru miesiecy moze ktos powie jak mu sie spisuje ta farba po dluszej eksploatacji :wink:

 

nie masz co sie obawiac, ja ma zrobione dopiero pare dni ale powizchnia potraktowana renoskorem nie wyglada jak malowana, nie widac na niej zadnej farby ktora mozna by bylo np zdrapac itd, w moim przypadku wyglada to tak jak by skora sie zafarbowala wchlaniajac barwnik na tej zasadzie jak bys chcial zafarbowac np jakies ubrania (farby nie widac a kolor jest znacznie wyrazniejszy) - takie mam odczucia jak do tej pory po renowacji

 

Ps. robilem kanape, oparcie, przednie fotele plus boczki na drzwiach - kupilem litr renoskoru prosto od producenta i jeszcze mi go troche zostalo - calosc "malowalem" 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej płynnej skóry używałeś, ale żeby zapobiec takiemu efektowi dodaje się zwykle trochę farby z wykończeniem matowym do płynnej skóry. (mówię o skórze COLOURLOCK) Nie wiem jak się sprawa ma z dodawaniem Renoskóru niestety.

 

Po nałożeniu płynnej skóry mogłeś wycisnąć sobie fakturę innym kawałkiem skóry.

Jeśli nie posiada się kawałka skóry z pomocą przychodzą specjalne

silikonowe wyciski.

 

http://img267.imageshack.us/img267/9607/90493545hv3.th.jpghttp://img256.imageshack.us/img256/404/81844905sy3.th.jpg

 

http://img256.imageshack.us/img256/1319/84594760yf6.th.jpghttp://img245.imageshack.us/img245/3965/41910099wa9.th.jpg

 

Jedyna wada , to to że nie są tanie :(

 

Szkoda, że tu wcześniej nie zajrzałem, bo byś sobie zmatowił powierzchnię.

 

Jak ktoś ma jakieś wątpliwości przy renowacji, to piszczcie śmiało prv.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez muzycom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly od poczatku kilka razy ;) temat jest rewelacyjny, wlasnie jestem w trakcie renowacji, przedni fotel juz schnie :) w watku jest jak uzupelnic (plynna skora) i kleic pekniecia w skorze ale w moim przypadku to raczej nie ma zastosowania, takiej dziury raczej nie da sie wypelnic sama plynna skora :(

 

Z uwagi na fakt, ze jest to blisko oparcia, gdzie skóra mniej pracuje, jest szansa, ze taka operacja się uda. Jednak musisz użyć 2 łatek osobno dla każdej dziury. Muszą pracować względem siebie niezależnie, inaczej nie będzie sie to Ci trzymało.

 

Jak byś potrzebował klej do skóry, albo płynną skórę daj znać.

 

Pozdrawiam

 

Kolego ja tak wcale nie napisałem-źle podpisujesz cytaty.Ja nie używałem renoskóra bo fotele moje wyglądaja tak:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c7a7d648a9a96df8.html

 

myśle ze nie ma takiej potrzeby...

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanko!!! potrzeuje przemalowac fotel kierowcy jest w stanie dobrym a możę bardzo dobrym ale jest pare rysek wiec chciałbym go przemalowac zeby był igła!!! jest ktos na tym forum co sie zajmuje dobieraniem koloru lakieru do skór!!! a i czy jest możliwosc dobrania identycznego koloru zeby oko tego nie zauwazyło!!! jesli ktos sie tym zajmuje to prosze o kontakt!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dominiku.

 

Mam nadzieję, ze lakierem swoich foteli malował nie będziesz :nienie: :norty:

 

Mogę Ci dobrać farbę pod kolor próbki. Różnica koloru będzie nie zauważalna.

 

Musisz jednak pamiętać, że zapewne próbkę wytniesz z pod siedzenia.

Farba tam nie jest narażona na blaknięcie i wycieranie. Ma kolor bardziej przypominający ten oryginalny, jaki kiedyś posiadałeś. Sam kolor, na używanych siedzeniach nie jest na całej powierzchni jednakowy, więc może się okazać, że będziesz musiał pomalować większy kawałek, bądź całe siedzenie.

 

Wszystko zależy więc od twoich umiejętności i przede wszystkim stanu farby.

 

Więcej o dobieraniu kolorów, przez Lederzentrum znajdziesz w artykule na tematkolorów farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.