Skocz do zawartości

BMW 530d


baktome

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 530D w steptronicu 184 KM. Miasto 11.5-12 l. W korkach to nawet i 13 i oczywiście pierwszy na każdych światłach. :-) .Trasa hmm.. przy satysfakconującej jeździe to 7.5 - 8.7. Moja dziewczyna na 120 kilometrowej trasie ... robiła !!! 4.8 - 5.2 serio.....ale wtedy po prostu zasypiałem...i nie wystawiałem głowy ...ze wstydu :-). Ale takie spalania można osiągnąć. Przy sprawnym aucie.....najwięcej (moje zdanie) zależy od 'nogi' :-).
Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja sie mieszcze w 9 litrach na miescie [manual] i to nie podaje z komputera pokladowego bo on zaniza ale po prostu po zalaniu baku na stacji po korek i srawdzeniu ile zrobilem km - gdybym mial sie sugerowac komputerem to w dniu dzisiejszym wskazuje mi 8,2

 

do tego dodam ze nie dusze gazu do podlogi ale bez przesady jak jest gdzie to się wciśnie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to różnica w spalaniu między dieslem i benzyną przy tej samej pojemności wynosi 3 l . Czyli jak 530i spali w mieście 14-17 l to 530d spali 11-13 l . Wszystko się zgadza . Są jednak kierowcy ,którzy potrafią spalic mniej ,niż podaje producent .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest miasto i MIASTO.

 

I bardzo różne trasy pokonywane w czasie jazdy miejskiej.

 

Jeden (tak jak ja) jedzie codzienną trasę Mokotów - Śródmieście al. Niepodległości i Jana Pawła z odbiciem w Kasprzaka (podrzucenie do pracy małżonki). 10km pokonywane w 30-60min zależnie od natężenia ruchu, po drodze ze 30 świateł (większość czerwona linia bo jadę rano z centrum a po południu do centrum), miejsca gdzie zawsze czeka się przed światłami kilka cykli...

 

Inny jedzie z Piaseczna Puławską, albo z Sulejówka Trasą Siekierkowską i pół trasy jedzie płynnie, nie stojąc co chwila na światłach.

 

W przypadku pierwszym mam spalanie 11-12l, a w drugim 9l, w starym TDS'ie. Nie ma więc co porównywać, każdemu wyjdzie inaczej.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mi pali w trasie przy mieszanej jeździe do 150 , srednia na wyswietlaczu 80( ostatnio w Polsce szybciej sie nie da :( ) pali mi 6,3, srednie mieszane miasto i poza to 7,2 same miasto to około 8,4. Auto sedan 3,0 d w automacie, oczywiscie jest to spalanie w jezdzie normalnej a nie w SPORT :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali ok 11-11.5l po miescie. odcinki max 7km do pracy. zadko poza miasto dalej niz 5km. trasa ok 7.5l przejazd 400km łacznie z przecisnieciem sie 2 razy przez Kraków. komputer pokazuje srednio 9.7-10.5l. skrzynia oczywiscie steptronik, styl jazdy dynamiczny lecz nie sportowy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ja dzisiaj 528ia zrobiłem trase warszawa-Sczytno /około 160km/ wjedna stronei z powrotem 4 osoby bez bagażu, no, a dzisiaj trasa była prawie pusta szybko nie jechałem /max130, ale głównie około 100km/h/ I ile spalił??

6,875l/100kilometrów jak ktoś nie ,... ale sam nie wierze muszę raz jeszcze sprawdzić, ale dzisaiaj tyle spalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zrobiłeś - max 130 ??????

 

No że maksymalni jechałem 130 kilometrów na godzine w jedną stronę jechałem szybciej tak 110-140max, wracałem za ciągnikiem siodłowym z naczepą /38ton/ max100kilometrów na godzinę. Jak wyjeżdrzałem z Wawy zalałem za 100/22litry-98ok po 4.44zł Jet/ i tak wyszło jak podzieliłem pomnożyłem i dodałem :lol:

6,875 528ia W tamtym roku zdarzyło mi się jechać do mrągowa i spowrotem 4 osoby + silnik i cały bagażnik to mi spalił7,2, ale zeby 6,8 dziwne muszę to jeszcze raz sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem za 100/22litry

 

siema,

mistszu a jak to obliczyłeś,patrzyłeś w jakiej pozycji jest wskazówka czy jak?

 

jedyny precyzyjny sposób na sprawdzenie spalania to:

1-zalać do pełna (do pierwszego odbicia)

2-pojeżdzić :mrgreen:

3-wrócić na ta samą stacje i na tym samym dystrybutorze zalac ponownie do pełna.....

 

 

spalanie jak wiadomo zalezy od jakości paliwa,oprocz tego kazdy dystrybutor odbija inaczej,róznice magą byc nawet w litrach....

 

jak na 2,8 w automacie to troche za mało

pozdro

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moj to jest beeeee samochod :cry2: mi na odcinku 600 km na paliwie jadac (bo posiadam dodatkowe zrodło napedu -gazik :twisted2: )max 140 km , dosyc załadowany na kompie było 9,4 i ok tylu spalił

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR.JONES no też mi się wydaje że to troszkę za mało, jeszcze to sprawdzę i zrobię to tak jak pisałeś, bo ja zalałem od połowy baku za 100zł i spaliłem do polowy, ale masz racje lepiej zalać na maksa itd... jak pisałeś. Zrobię to i sprawdzę bo ja w cuda nie wierzę jak pali za dużo to źle, ale za mało to też coś nie gra. Jak pisalem wcześniej w tamtym roku/październik/ zrobiłem trase Wawa-Mrągowo-Wawa i pokręciłem się może ze 150 po Wawie to średnio wyszło mi 8litrów / z tego jednego baku, z samej trasy 7,2/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje że odwrotnie to policzyłeś,albo błędy pomiarowe były zbyt duże,wskazówka pokazuje niby podobnie ale roznica w baku to ładnych pare litrów........

 

spalanie liczymy tak:

 

litry / kilometry i na koniec X 100

 

np.22litry / 160km = 0,1375 i razy 100 =13,75 litra na 100km

 

 

a jakbyś policzyl odwrotnie to by wyszlo:

160km / 22l =7,2727

 

jesli do szczytna i spowrotem jest 160 km to spalił ci 13,75 litra na 100km nie biorąc pod uwage wspomnianych wczesniej błędów pomiarowych,

bo według tego co policzyłeś tam i spowrotem byłoby 320km..... :roll:

jesli faktycznie jest 320km w obie strony to spalanie moznaby wytłumaczyc tylko błędem pomiarowym...

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli do szczytna i spowrotem jest 160 km to spalił ci 13,75 litra na 100km jesli faktycznie jest 320km w obie strony to spalanie moznaby wytłumaczyc tylko błędem pomiarowym...

 

Nie no przecież wiadomo że Szczytno jest na mazurach a tam w jedną strone jest 160, a z liczeniem to ja sobię radzę, ale dziękuje za pomoc, Tak też mi się to wydaje nie wiele chyba sobie skocze na rybki na weekend i to sprawdze tak jak pisałeś pełen bak, trasa i na końcu dolewka tak bedzie najdokładniej, zresztą tak tylko pisze bo temat jest raczej o dieslu, ale jak każdu sie tak zachwyca spalaniem to napisze że w 2,8 ia w trasie, akurat wczoraj byłem no to raczej dokładnie pamiętam, spalił mi te niecałe 7 litrów pomylić to sie raczej nie pomyliłem / 8 rok nim jerzdże i wiem jak pracuje wskaźnik paliwa, też można podobny wynik bez problemu uzyskać, ale i też cisnę i wtedy to i 13 litrów w trasie łyknie

 

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U MNIE 530dA ZE SPALANIEM JEST TAK:

 

Jak ja jade z domu do pracy i z powrotem po wawie oczywiście w korkach to 13 jest nie wyjęty. po trasie to wiadomo ze ładu nie dojdziemy. Ale wierze ze ludzim po mieście może spalić ponize 9 tak pali mojej zonie jak prowadzi tylko ze raczej nie jeździ w korkach a i na pewno spokojniej.

 

Jedno jest wazne nie udalo mi się wykrecic spalania na więcej niż 13,2 nawet jak wyrywasz z pod swiatel

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.