Skocz do zawartości

[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto


piotrek1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki piotrek1

Właśnie znalazłem te odpowiednią kostkę i wlutowałem diodę. :D W poniedziałek podepne sie pod kompa aby skasowac błąd.Pozdrawiam

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 366
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Wlasnie skonczylem,kontrolka zgasla. I nie musialem jechac na kasowanie bledu. Odlaczylem akumulator na troche ponad godzine i po ponownym podlaczeniu kontrolka juz sie nie zaswiecila. Calkowity koszt naprawy 0,18 zl. Fajna sprawa

 

 

Cześć, mam ten sam kłopot który ty miałeś... możesz podpowiedzieć jakie kable trzeba zmostkować ??

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

u mnie z kolei świeci kontrolka a Carsoft wywala bvłędy 16 i 24 ???

 

macie pomysły....

BMW - Będziesz miał wydatek...niestety prawda

TDS - Trudno Dojść Sedna... oj bardzo

myślisz że BMW to dobre auto - przesiądź sie na Toyotę...zobaczysz jak się myliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest na temat poduszek...http://www.airbag.com.pl/systemy/artykul.htm.

 

a na temat mat....http://www.infocar.pl/nowosci/nowosci.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na przykład jak kontrolka sie zapali i po minucie gasnie to czy w razie jakiegoś wypadku poduszki zadziałają????

 

Wystrzelaą napewno,,

Miałem tak samo ,, potem miałem spotkanie z murem i wystrzeliły :mad2: a głowa cała :D

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem tylko, ze zamiast błedu maty pasażera wyskakuje błąd napinacza pasów kierowcy - zbyt duz rezystancja.czy wlutowanie diody pomoże?

Nie pomorze. Wyczyśc złącza, a jak nie pomorze to wymień napinacz. Co do emulacji maty to rozumiem, ale emulowanie poduszek i napinaczy uważam za zachowanie naganne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Hmmm ja zgasilem kontrolke ale po 6 sekundach zapala sie znowu i tak caly czas. Niezaleznie czy ktos siedzi czy nie. Jakies pomysly ?? :norty:

 

Na pierwszej fotce jest zółta kostka i ona też świruje,ja ja również obciąłem i polutowałem na stałe i już rok mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z kolei świeci kontrolka a Carsoft wywala bvłędy 16 i 24 ???

 

macie pomysły....

 

uporalem sie

 

przerwa na połączeniu złączki napinacza..........carsoft i po problemie..........poduszka zgasła.....mam nadzieję że na zawsze.........

Edytowane przez mtworus

BMW - Będziesz miał wydatek...niestety prawda

TDS - Trudno Dojść Sedna... oj bardzo

myślisz że BMW to dobre auto - przesiądź sie na Toyotę...zobaczysz jak się myliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W servisie powiedzieli ze moga wymienic (kolo 400PLN) ale nie recza za to ze za dwa dni znowu sie nie uszkodzi:( Jedyne rozwiazanie dioda, ide zaraz dzialac. Mam tylko nadzieje ze koledzy wiedza o czym mowia i ze w razie niespodziewanego udezenia poduszki zadzialaja. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a czy jest ktos w stanie stwierdzic jaka wiedze ma w tym momencie komputer airbagu? mata jest po to zeby komputer wiedzial czy ma wystrzelich poduche pasazera czy nie. pol biedy jak wystrzeli nawet jak pasazera nie ma na fotelu, ale moze sie okazac ze ta przerobka powoduje uswiadomienie komputer ze pasazera nie ma, co moze skutkowac nie wystrzeleniem poduszki podczas wypadku.

 

oczywiscie przy sprzedazy takiego auta informujecie kupujacego o tym fakcie? nie chcialbym byc na miejscu sprzedajacego gdyby mi albo komus z mojej rodziny stala sie krzywda bo ktos wczesniej zmostkowal mate i poducha niewystrzelila. dozywotnia renta w 100% wyegzekwowana przed sadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczesniej juz byl post na temat jak dziala to wlutowanie diody. Powoduje ze komp widzi caly czas zajety fotel pasazera. Ktos pisal ze mial zamontowaną diode i po stluczle wystrzelily mu obie poduchy. Tak ze niewidze podstaw do kontynuacji tego tematu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.