Skocz do zawartości

[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto


piotrek1

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze sie nie myle :duh: . Niezawsze poduszki strzelaja. Nawet w nowiutenkich furach. To tak jak ze spadochronem nigdy nie wiesz czy ci sie otworzy :D ...a jak mi sie nie otworzyl to nikogo po sadach nie ciagalem :norty: :mad2: :mrgreen: [/img]
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 366
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jesli sprzedajesz auto i na ogloszeniu umieszczasz zapis ze jest airbag a obn jest niesprawny to zatajasz prawde, nawet jak o tym nie wiesz, nikogo to nie interesuje. nawet nie wiesz ze jako sprzedajacy odpowiadasz za wady ukryte, na twoje szczescie nie natrafiles nigdy na taka osobe jak ja, uwierz mi ze gdybym kupil auto z poducha, a ona podczas wypadku by nie wystrzelila i potem okazalo by sie ze nie jest to po prostu awaria , tylko celowe dzialanie kogos kto zastepuje mate, to suchej nitki bym na tobie nie pozostawil. rozumiem ze 99% ludzi by machnelo reka, wlasnie dlatego cwaniacy na gieldzie wciskaja buble i truposzczaki za duze pieniadze bo wiedza ze nikt ich po sadach ciagal nie bedzie. w krajach bardziej rozwinietych mozna kupic auto w ciemno, nawet bez akumulatora, bo wiadomo ze nikt syfu nie wcisnie, a jak tak to bez sadu sie nie obedzie.

 

(pomijam fakt ze mozesz trafic na kogos szerszego od siebie i zwyczajnie ci miche oklepie)

 

uwazam ze taka modyfikacja zmieniajaca funkcjonalnosc poduszek w taki czy inny sposob powinna byc jasno umieszczona na umowie, aby kupujacy wiedzial co kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczesniej juz byl post na temat jak dziala to wlutowanie diody. Powoduje ze komp widzi caly czas zajety fotel pasazera. Ktos pisal ze mial zamontowaną diode i po stluczle wystrzelily mu obie poduchy. Tak ze niewidze podstaw do kontynuacji tego tematu.

 

Pozdrawiam

 

Ja tu nie był bym taki pewny. Dioda zasadniczo działa tak, że w jedną stronę przewodzi a w drugą nie.

Czy więc tu nie będzie tak, że w zależności od tego, jak wlutujemy diodę będziemy mieli sytuacje odpowiednio:

1) poduszka aktywna cały czas - tak jak by ktoś siedział cały czas

lub

2) poduszka nie aktywna cały czas - tak jak by nikogo tam nie było

 

Teraz tylko pytanie, czy sposób prezentowany w tym wątku działa zgodnie z pkt. 1 czy 2 :/ - ja bym wolał wersje nr. 1 ...

rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz tylko pytanie, czy sposób prezentowany w tym wątku działa zgodnie z pkt. 1 czy 2 :/ - ja bym wolał wersje nr. 1 ...

 

Definitywnie NIE JEST ZAJĘTA PO WLUTOWANIU DIODY !!!

 

Sprawdzalem ostatnio na kompie GT1 BMW, a mam wlutowaną diodę, i siedzenie pasazera bylo wolne!

 

Moze ma znaczenie kierunek przewodzenia diody ?

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pytanie, czy sposób prezentowany w tym wątku działa zgodnie z pkt. 1 czy 2 :/ - ja bym wolał wersje nr. 1 ...

 

Definitywnie NIE JEST ZAJĘTA PO WLUTOWANIU DIODY !!!

 

Sprawdzalem ostatnio na kompie GT1 BMW, a mam wlutowaną diodę, i siedzenie pasazera bylo wolne!

 

Moze ma znaczenie kierunek przewodzenia diody ?

 

Właśnie moim zdaniem ma. Spróbuj przelutować diodę i jeśli masz taką możliwość to sprawdzić co wtedy pokaże komputer. Mielibyśmy definitywnie sprawę załatwioną ;).

rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moim zdaniem ma. Spróbuj przelutować diodę i jeśli masz taką możliwość to sprawdzić co wtedy pokaże komputer. Mielibyśmy definitywnie sprawę załatwioną ;)

 

Jak znajde chwile czasu to sprawdze, ale napewno na 100% u mnie po wlutowaniu diody pokazuje ze brak pasazera, dlatego polecam to rozwiazanie jako WYŁACZNIE doraźne.

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec z ta dioda jest tak, jak pisał już kolega działa ona w jedna stronę-sam sie przekonałem bo wlutowałem akurat odwrotnie :) dlatego trzeba dobrze ja wlutować bo inaczej to kicha-kontrolka nie zniknie, natomiast jak będzie dobrze wlutowana to kontrolka zgaśnie, komputerem wykasuje sie błąd ale jest jedno ALE PODUSZKA NIE WYSTRZELI !!! Sposób dobry na drażniaca kontrolkę , bo jeżeli kontrolka sie pali to ponoć także nie wystrzeli.Jezeli ktos che pozbyc sie kontrolki to POLECAM SPOSÓB DZIAŁA NA 110 % .

Pozdrawiam. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie popatrzcie na odczyty parametrów przy podłączonej diodzie zamiast maty siedzenia>>>>>nicht belegt<<<<< znaczy przy buuum bedzie głową w szybę bummmmm bo poduszka nie odpali!!!!!!

Jak komu życie mniej miłe od wymiany maty???? to czemu nie wstawiać diodę a żonę wysoko ubezpieczyć! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym sposobem jest usunięcie programowe maty siedzenia. wtedy poduszka zawsze wypali czy ktoś siedzi czy nie. airbag rozpoznaje zawsze że siedzenie jest zajęte. :wink:

Mógłbyś rozszerzyć temat?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym sposobem jest usunięcie programowe maty siedzenia. wtedy poduszka zawsze wypali czy ktoś siedzi czy nie. airbag rozpoznaje zawsze że siedzenie jest zajęte. :wink:

 

Nie ma takiej opcji

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie pytanie:

- czy w e46 te kabelki i kostka wygladaja tak samo?

- czy wie ktos w ktorym kierunku dioda ma przewodzic? od nieb do bialego czy na odwrot? bo wowczas sprawdzil bym sobie kier. przewodxzenia diody i podlaczyl wlasciwie i nie musilabym 2 razy jechac na komputer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probowal ktos tego zabiegu bez podlaczania potem do kompa? na wyl aku, a po podlaczeniu diody dolaczyc aku, tak jak pisal jeden z uzytkownikow? dziala to?

 

Błąd poduszki zarejestrowany w kompie nie zgaśnie sam ,trzeba jechać na komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
koledzy to ja mam pytanie (przepraszam od razu jesli banalne). Wymienilem u siebie fotele. Wczesniej mialem fotele zwykle z pompowaniem w okolicach ledzwi, teraz mam kubelki z ogrzewaniem. PO zamontowaniu nie swieca mi sie zadne kontrolki, wiec mam pytanie czy to jest ok. Mam tez nadzieje ze poduszki od strony pasazera sa caly czas aktywne i w razie jakiegos wypadku wystrzelą (taka kostka jak byla na zdjeciach byla w moich starych fotelach po prawej stronie i w nowych fotelach po prawej stronie.
Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

jestem nowym uzytkownikiem Bmw e46 compact , ostatnio zachcialo mi sie doglebnego czyszczenia samochodu i wykrecilem siedzenia oraz odlaczylem kostki nie swiadom pozniejszych problemow z kontrolką od AirBag. dodam ze wczesniej nic mi sie nie swiecilo sprawdzilem te kostki jeszcze raz wydaje mi sie ze podlaczylem to wszytko tak jak bylo ale kontrolka nadal swieci. Jak mozna skasowac ten blad, mysle ze maty mam sprawne na 90 % , moze odlaczyc akumulator ?? niczym to nie grozi ??

 

z gory dziekuje za odpowiedzi... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie ile taka przyjemnosc kosztuje ?? :roll:

Zależy czy masz znajomych :wink:

30zł, 50zł, 100zł, 150zł, 200zł czy więcej w ASO...

 

Aby nie odbiegać od tematu maty - pisałem kiedyś, że nagle zaświeciła mi się kontrolka poduchy, myślałem, że to mata, zagłebiłem się w temacie 'diody', a suma summarum poluzowały się wtyki pod fotelem kierowcy czy coś... błąd wykasowany INPĄ, na razie jest OK i oby tak pozostało :)

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kombinowalem z tymi wtyczkami i nic nie pomoglo i nie mma znajomych a sam nie mma pojecia jak wykasowac ten blad , i slyszalem ze ponoc tylko servis BMW moze pomoc w takim przypadku i tu pojawia sie problem z kasa jak zwykle :cry: , nie posiadam zadenego sprzetu ale moze z czasem dokupie cos co bedzie pomocne przy kasowaniu bledow albo interpretacji niektorych z nich . Tymczasem bede sie musial oczytac bo pojecia zielonego nie mam w ty mtemacie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.