Skocz do zawartości

320d termometr pytanie o instalację.


youlca

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi sie zdaje ze go nie mam bo pod światłem\halogenem od strony kierowcy znalazłem zagłębienie w zderzaku gdzie mógłby sie znajdowac a tam pusto... tam rade bez tego jeździć :-)
Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po wymianie twojego starego wylacznika na nowy podjedz do ASO aby ci go zaaktywowali (OBC retrofit). Jezeli ASO nie wie jak to zrobic mozesz im podpowiedziec co maja wybrac na DIS-ie:

 

Czy takiej aktywacji można dokonać car softem, czy jakim innym programem?

Przymierzam się do zakupu interfersu, aby podłączyć sobie car softa i tak się zastanawiam czy ten programik mi aktywuje komputer tak jak kolega to opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carsoft'em tego nie zrobisz!!!

 

Interfejs z tym programem deje tylko radę odczytać i skasować błedy, skasować inspekcję i ustawić następną, zaprogramować zamykanie centralnego zamka po przekroczeniu (chyba) 5km/h oraz selektywne otwieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dla wszystkich zainteresowany informacja na temat tajemniczych kabelków,

otóż przy okazji montażu multifunkcji i analizie schematu okazuje się iż potrzebne są 3 przewody.

 

dwa przewody (niebiesko-czerwony i niebiesko-brązowy) miedzy czujnikiem temperatury B21 złącze X770 a 18 pinową wtyczką X11176 licznika A2 (ta z lewej - czyli od strony drzwi kierowcy) pin 1 BL/RT i 2 BL/BR

 

trzeci przewód GE/RT (chyba zielono czerwony nie sprawdzałem bo jak do tej wtyczki w którą wpinamy manetkę kierunkowskazów są 4 przewody znaczy mamy wszystkie) jest również od licznika z tej samej wtyczki pin 13 do manetki kierunkowskazu S7 złączka X32 pin nr 1

 

ot cała tajemnica serwisu dotycząca tajemniczych kabli

w/w informacja tyczy się mojego auta czyli diesel 2.0 136 KM ale myśle iż to będzie tak samo we wszystkich e46

 

moja osobista rada:

1-step: najpierw sprawdzamy wg instrukcji test 19 7.1 czy wyświetla nam temp. zewnętrzną - jeśli nie to odkręcamy dwa torxy i wyciągamy licznik (bardzo łatwo wychodzi) i patrzymy na piny 1, 2, 13, jeśli są to muszą iść chyba tam gdzie trzeba jeśli nie to do dzieła !

2-step: montujemy manetkę wg instrukcji (polecam b. dobra i pamiętamy o odłączeniu akumulatora by nie mieć niespodzianki z poduszką) i od razu patrzymy czy mamy kpl. przewodów

3-step: montaż czujnika w nadkolu (robota najczarniejsza bo albo kanał albo na plecki i się czołgamy)

4-step: jakiś serwis z GT1 lub innym cudotwórczym narzędziem

5-step: wrażenia i radość - BEZCENNE !

 

ps. jak ktoś nie ma pinów to polecam: http://car-audio.sklepyfirmowe.pl/opis/90409/piny-mqs-do-wtyczek-quadlock-i-wiekszosci-amp.html

identyczne - musiałem kupić do multifunkcji a link znalazłem gdzieś tu na forum, ale powtarzam bo takich informacji nigdy nie za dużo

 

tak więc panowie do dzieła !, jak by co to służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
u nas koszt takiej zabawy wynosi 150 pln, nie wiem za co kasuja wiecej. wrazie co, to polecamy sie na przyszlosc :cool2:

 

Ta cena już nieaktualna dzisiaj podano mi cenę 250 zł ... swoją drogą stwierdzenie autora zacytowanego postu "... nie wiem za co kasuja wiecej ..." w kontekscie mojej dzisiejszej rozmowy brzmi co najmniej śmiesznie ... generalnie Pan wyjaśnił mi że mają nowy cennik itd ...

 

P.s. Wrocław robi się tańszy niż Opole ... :duh: :nienie: :mad2:

 

Panowie proszę dajcie mi namiar na kogoś ze Śląska lub okolic może Częstochowy ... kto zrobi mi to za rozsądne pieniądze ... :modlitwa:

Jeśli możecie wyślijcie mi namiary na priv. ;-)

:mrgreen:

Takie sobie BMW by TTC Kraków ;-)

http://images21.fotosik.pl/401/c4c86dad2f2897d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjechałem do Auto Sawy w Lublinie. Za 120 zł. brutto z fakturą mam aktywny komputer (szrotowy przełącznik wymieniłem w niedzielę), nie muszę gasić świateł, bo po wyłączeniu silnika gasną też pozycje, a przy rozruchu startują pozycje + mijania, no i jeszcze próbowaliśmy uruchomić funkcję ryglowania drzwi po ruszeniu, ale na razie się nie udało. To zajęło ok 10 minut z kawką właściciela włącznie, za cene jak wyżej za wszystko. Nie żebym był zachwycony bo i tak nie lubię płacić, ale uważm to za uczciwą cenę, a płacenie powyżej tej kwoty to chyba zwykłe zdzierstwo. Zresztą jak ktoś nie za często odpala komputer to takie święto musi kosztowac.

Pozdrawiam , Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Podłącze sie do tematu i pytania taoo.

 

Czy jest jakaś inna możliwośc aktywacji kompa czy tylko serwis moze to zrobić?

 

Mogę kupić interfejs tylko jaki? Wiem że carsoft tego nie zrobi ale moze inny?

 

Nie lepiej raz zainwestować np. 200zł na interfejs i go poprostu mieć niż jednorazowo wydać 250w serwisie? No ale - czy jest taki interfejs ktory to zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety carsoft nie da rady, musisz mieć poważniejsze najedzie a to wydatek paru tys.

ja jeszcze nie aktywowałem z powodu braku czasu ale mam namiary na jedną osobę z poznania (tu od nas z forum) i robią to w rafmarze w Bydgoszczy za 200pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w Lublinie w Auto Sawa skasowali 120 zł. i aktywowali komputer, skasowali kontrolkę poduszki i przeprogramowali światła - po zgaszeniu silnika gasną i pozycje - nie muszę pamiętać o wlączaniu świateł. Cena przyzwoita, nawet głupio było sią targować.

Pozdrawiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
witam.zamontowałem manetkę mama 4 kabelki,termometr pojechałem na kompa a na komputerze wyskoczył komunikat ze sterownik nie przewiduje kodowania i nie może zostać zakodowany.Orientuje się ktoś o co chodzi ?Auto to e-46 318i 99r.

http://img69.imageshack.us/img69/4769/dscf7685kopia.jpg

/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
niestety carsoft nie da rady, musisz mieć poważniejsze najedzie a to wydatek paru tys.

ja jeszcze nie aktywowałem z powodu braku czasu ale mam namiary na jedną osobę z poznania (tu od nas z forum) i robią to w rafmarze w Bydgoszczy za 200pln

Mam prośbę --masz jakis namiar do kogoś w Poznaniu do aktywowania BC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich jestem z okolic krakowa wieliczki gdowa zamontowalem przycisk BC w moim bmw i teraz szukam fachowca ktory mi to aktywuje prosze o polecenie jakiegos fachowca ktory wzuci mi nowy program tak zeby przycisk bc dzialal.

Proszę o jakis kontakt z warsztatem i za jaka cene zrobia :D

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.