Skocz do zawartości

320d termometr pytanie o instalację.


youlca

Rekomendowane odpowiedzi

 

Teraz na wyświetlaczu w miejscu gdzie migało on i off powinno wyświetlić się (nie pamiętam dokładnie) ale na pewno kilka zer i liczba np:0000145.

To 145 oznacza wartość temp. zewnętrznej 14,5 stopnia tak jak pisałem wcześniej.

 

 

Mam pytanie, chciałbym zamontować sobie tą manetke z BC. Jednak nie wiem czy bede mieć ten czwarty kabel i czujnik temperatury. Nie wiem za cholere jak go ujrzeć jak go znaleźć. Wykonałem ten test 7 jak tu było pisane zeby sprawdzić jaka pokaże temp.

W tescie 7.0 wyszło mi 66 stopni, wróciłem do domu jakieś 1,5 h temu tak że chyba normalna?

A w teście 7.1 wyszło mi 22 stopnie, a po 3 minutach zrobiłem jeszcze raz i wyszło 21,5 stopnia. Gdzie teraz na zewnątrz termometr zaokienny pokazuje mi 14 stopni. W podkoszulku byłem koło auta tak że w miare ciepło:) to przekłamanie prawie 8 stopni o czym może świadczyć? że jest czujnik temp zewnętrznej czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie daje mi spokoju czy mam czujnik temp czy nie. Byłem teraz jeszcze raz przy aucie, chciałem się wczołgać pod spód i zobaczyć, a tu co? Nic z tego, z sprzodu między zderzakiem a ziemią jest tyle miejsca że mi sie nawet głowa nie zmieściła, i nie mam jak sie wczołgac no bo jak?? Jak jest uwas? macie wystarczająco miejsca zeby wejść? Bo u mnie cholernie nisko. Wszyscy tak mają czy tylko ja tak nisko siedze. Fakt że moja bunia jest niska , posiadam ją od marca tego roku, ostatnio sprawdzałem na stacji diagnostycznej całe zawieszenie, gość stwierdził że wszystko idealnie, amory z przodu 76% a z tyłu 73% więc czemu jest tak nisko że nie wcisne wogóle głowy:) no ale nie o tym ten wątek. Nie wiem co z tym czujnikiem, czy jest czy nie. Mam 320d z 99r. klimatyzacja automatyczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz go mieć , przynajmniej jak wyjechał z fabryki z klimą automatyczną , to ma czujnik temperatury .....

a że źle mierzy to może wina jego umiejscowienia , powiem Ci że raz już czujnik zgubiłem , i drugim razem dałem go bardziej pod maską ale tak żeby ciepła z silnika nie łapach i to jest złe umiejscowienie , może u Ciebie jest podobnie czujnik jest ale źle umiejscowiony .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozkodowaniu vinu mam m.in. 534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING czyli ewidentnie klima automatyczna juz wyjechała z fabryki. niestety nie posiadam kanału więc nie mam jak wejść pod auto i sprawdzić. W piatek będe u mechanika zmieniać olej i wymieniać łącznik elastyczny wydechu to zajrze tam czy jest czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Ci napisałem że jest !!! jeśli byś go zgubił wyświetlałoby -40 c...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
niekoniecznie ! dokładasz manetkę ale temp. będzie pokazywał -40 C ale reszta będzie działać normalnie choćby śr . spalanie !

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Właśnie przed chwilą dzwoniłem do firmy Auto-Chip ul. Przedmiejska Wrocław.

Zapytałem się czy jest możliwość, wymiany zwykłego przełącznika na ten z BC w BMW e46 i powiedział , że tak jeśli posiadam dis, bios, biosownik (jakoś tak nie pamiętam dokładnie jak to nazwał). W każdym bądź razie zabił mi ćwieka, nie wiem czy coś takiego mam. Myślałem, że każde BMW ma możliwość wgrania softu i wymiany przełącznika.

 

W każdym bądź razie na postoju mogę sprawdzać spalanie, zasięg itp. za pomoc odpowiedniego naciskania guzików koło zegarów, czy jeśli coś takiego mogę sprawdzić na postoju to czy na pewno mam BOARD COMPUTER i wystarczy wymienić manetkę i wgrać soft ?

 

P.S Może ktoś zna jakiś tani zakład we Wrocławiu gdzie mogę ewentualnie wymienić manetkę i wgrać soft, bo auto-chip jest trochę drogi.

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetkę możesz dołożyć sobie sam, mnie udało się to bez problemu, poszukaj opisu na forum, jest to dokładnie i jasno opisane. A co do kompa to byłem w moim mieście i jak spojrzałem to otworzył jakiś plik w notatniku szukał jakiejś formuły, zdaje mi się, że coś wykasował i działało. Robił to inpą . U mnie taka usługa kosztuje 100 zł, masz już porównanie czy we Wrocławiu jest drogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłącze się pod temat. Kolega ma zamiar dokupić sobie manetkę do 320d e46 i odblokować kompa.

 

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie polecić mi jakieś miejsce we Wrocławiu lub okolicach gdzie odblokują kompa za rozsądną cenę? Ja mam stare łupy i nigdy się pod kompa nie podłączałem, więc nawet nie wiem gdzie się o to pytać we wrocku :mrgreen:

http://img221.imageshack.us/img221/3032/clipboard02zn2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

kolego poszukaj na forum kogos z kablem i ci to wlaczy za piwo :)

 

co do opisu o przeprogramowanie to w ogole nie zgadza sie z tym co jest w disie v.44. Moze ktos to robil na innej wersji ale w ogole nie ma opcji Turn signal ani w retrofit ani w recoding tym bardziej nie ma opcji enable OBC w zadnym z wyzej wymienionych.

Wybieramy ZSC Coding

potem Retrofit

następnie model e46

Później opcja OnBoardComputer

spytal czy zakodowac moduł (swiatel prawdopodobnie)

i wylaczyc zaplon na 10 sec. (przy okazji naprawil mi wskazania serwisu poniewaz bylo jakims cudem ustawione na 4400, mimo zmian NCS`esem nie chcialo sie zmienic, a teraz juz ladnie wskazuje 19tys z groszami)

 

Po tym Inpa pokazuje mi ze OBC mam activ, kabelki w manetce wymienione na nowe, sprawdzone miernikiem i dzialaja.

Teraz mam pytanie bo nadal mi nie dziala? tajemniczy 4 kabelek, chodzi o 4 kable bedace we wtyczce do manetki? mam we wtyczce 4 kable a mimo to nadal nie chce smigac ten OBC.

Moze musze sprawdzic ten jeden kabel mimo ze mam go we wtyczce czy na pewno leci do modulu swiatel, pamieta ktos albo wie w ktory pin powinien byc wpiety? w 13?

Edytowane przez K3m0T1989
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogę słuchać o tych piwach ... normalnie mam alergię !!!! a skąd wiesz że ktoś mu za piwo włączy???? przecież musiał kupić kabel , przebrnąć przez instalację DISa ( choć można to zakodować NCSem ) , posiada laptopa , wiedzę i czas i ma to zrobić za piwo ??????

wiesz ile chcą za włączenie BC w nieautoryzowanym warsztacie który zajmuje się BMW ???

już Ci mówię 350zł ....

rozumiem że to jest forum , że pomagamy sobie , ale pomagamy dzieląc się informacjami ...

 

wiesz to zrobimy tak Ty kup ISTĘ , lapka z i3 czy i5 procesorem 4GB ramu przynajmniej , kup interface , zainstaluj to wszystko a ja podjadę E92 na diagnostykę albo kasowanie inspekcji i postawię Ci piwo ... ok ???

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam interfejs, tak samo disa, inpe carsofta i mimo ze zaplacilem za kabel to nie wybrazam sobie brania kasy od kolegow za 3 klikniecia, to samo inny kolega z czestochowy Jceel za browara wlacza swiatla dzienne, manetki bc, robi diagnostyke czy co tam potrzeba, zmiany liczenia serwisu w NCS tak samo. To ze wiekszosc probuje zarobic na wiedzy zdobytej na forum nie znaczy ze tak robia wszyscy. Wiekszosc z tych co sie oglaszaja, poczytali forum i uzyli wiedzy ktora ktos przekazal nieodplatnie, kupili kabel i probuja zarabiac na innych co maja mniej czasu na grzebanie w tym oraz byc moze nie chca sie bawic bo nie maja potrzeby.

 

Pisalem w dziale o diagnozie szukam/oferuje ze mam interfejs z programami i za darmo czysto hobbistycznie moge cos zrobic. Wiec ogarnij sie bo widze ze ci nie w smak ze inni robia cos za darmo, tak cie boli?

 

inpa,dis, carsoft, ncs dzialaja na Win7, na odpalonym emulatorze xp na procku dual core i 2gb ramu wiec nie przesadzaj boś pojechał z tymi wymaganiami :)

 

zobacz sobie spoty jakies, ktos przywozil laptopa i kto co chce to sobie wszyscy pomagaja, cos koduja, cos diagnozują i nikt kasy nie woła.

 

mechaniczne rzeczy to samo, potrzebujesz wymienic zaworki turbo,egr przewody podcisnienia, nasmarowac ciegno turbo, wyczyscic egr napisz, przyjedz wypijemy piwo i pogrzebiemy razem bez zadnych pieniedzy.

Edytowane przez K3m0T1989
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jak uwalisz komuś sterownik czy też naprawisz to czysto hobbystycznie :lol:

a jeśli twierdzisz że wiedza zdobyta na forum Ci wystarczy to jesteś w błędzie , bez praktyki z autami i tak niewiele zdziałasz ... podstawowe rzeczy możesz sobie włączać ... a potem są telefony : słuchaj Tomek mam już swój interface bawiłem się INPĄ i auto nie odpala , grzebałem w EWS czy coś tam :) za porządną diagnostykę i kodowanie biorę odpowiedzialność , służę fachową wiedzą opartą nie na tym co wyczytałem na forum tylko na doświadczeniu z autami ...

i sam się ogarnij , bo to że Ty robisz coś za darmo to Twoja sprawa ale nie pisz za innych że ktoś zrobi to za piwo :duh:

a wielu osobom też pomagałem tak po prostu : kolega Czerwony330d jest dobrym przykładem , wakacje miał w Kołobrzegu , wymiana poglądów , przejażdżka jego 300 KM autkiem :twisted: i prośba czy mogę mu coś tam włączyć ... oczywiście że mogę !!! ale popatrz ile ludzi wchodzi na forum tylko po to aby ktoś im coś zrobił a potem już forum go nie interesuje ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

inpa,dis, carsoft, ncs dzialaja na Win7, na odpalonym emulatorze xp na procku dual core i 2gb ramu wiec nie przesadzaj boś pojechał z tymi wymaganiami :)

 

proszę czytaj ze zrozumieniem :

napisałem o sofcie ISTA który obsługuje autka również powyżej 2008 roku ... np. e92 albo F01 rozumiem że INPĄ mi to zrobisz :lol: więc jak inwestujesz w oprogramowanie , nowego lapka , interface i dajesz mi gwarancje że nie uwalisz mi autka za pow. 200-300 tyś a ja przyjadę i postawię Ci piwo ... :lol:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisze tutaj o nie wiadomo jakich rzeczach ale o sprawdzonych dzialaniach, gdzie na forum sa poradniki itp. Nie zajmuje sie tym zawodowo i dlatego nie mam zamiaru brac pieniedzy od kogos za rzeczy ktore sam zrobilem u siebie i nie widzialem postów zeby ktos uwalił auto programujac swiatla dzienne czy manetke z BC.

 

bierzesz pieniadze to bierz, zajmujesz sie tym zawodowo okej, robisz duzo wiecej rzeczy i bardziej sie znasz, wszystko sie zgadza. Ale jest wielu takich co proste rzeczy zrobia za free wlasnie czysto hobbistycznie. To taki problem?

 

kolego jak kiedys dojde do wprawy z tymi autami po 2008 i moja wiedza bedzie pozwalala na jakies modyfikacje to na bank dostaniesz to za piwo :P

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wtedy ja już mogę mieć brodę po pas ... :lol:

a wyjdą następne , nowsze z nowymi wymaganiami ...

 

a co do uwalenia jakiegokolwiek modułu / sterownika to prosta sprawa wystarczy że podczas kodowania spadnie napięcie i sterownik się uwali ...rozumiem że masz podgląd napięcia na żywo .. :lol: wtedy będziesz musiał zainwestować w kolejny sprzęt , soft i sterownik ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostownik :)

 

sa rzeczy ktore trzeba oddac mechanikowi badz dobremu diagnoscie i tyle, sa tez takie jak aktywacja OBC ktora mozna wykonac w kilka minut paroma kliknieciami. Caly czas mowie o prostych rzeczach za ktore osoby ktore nauczyly sie to robic zadaja ogromne pieniadze. Po to jest forum ze bardzo duza czesc osob czyta to forum po to zeby radzic sobie w miare samemu z problemami i nie dac sie naciagac. Ci ktorzy jezdza do serwisu nie odwiedzaja forum bo oni placa i ich nie interesuje czy 5 rzeczy za ktore zaplacili na pewno byly uszkodzone bo wszyscy wiemy jak jest z mechanikami jesli sie nie ma sprawdzonego. To co koniec off topu bo oboje mamy racje :lol:

 

no i chetnie poczytam jakbys mial pomysl na moj problem z BC

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to weź miernik i leć szybciutko sprawdź jakie masz napięcie na klemach prostownika ...

widzisz prostownik prostownikowi nie równy ...

ale skąd mogłeś wiedzieć ...

i dalej twierdzę że nie masz racji nie mówię tu o cenach z kosmosu ale o rozsądnych , adekwatnych do włożonej pracy ...

gdzie taka osoba przyjeżdżająca z manetką nawet nie zdaje sobie trudu aby ją zamontować , ponieważ po takich postach jak Twoje woli aby zrobił to za niego jakiś "jeleń " , po co sam ma się męczyć ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem, zostala rozebrana i ma wymienione kable od przycisku az po wtyczke ktora wchodzi na 2 piny w manetce bo byly urwane, wtyczka 2 pinowa podlaczana w dwie strony i za kazdym razem nic. Wiec albo kabel 4 nie dochodzi do modulu swiatel albo jest uszkodzona plytka przycisku
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.