Skocz do zawartości

UWAGA NA TE STACJE PALIW w POLSCE..


pawelkrak

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos wczesniej poruszył temat LPG z BP . Dołaczam sie i mam podobne doswiadczenia - zdarzyło mi sie juz naciąc. Spalanie troche wieksze, auto cos niemrawe a cena za litr wcale nie najmniejsza.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w Łodzi odradzam stację Nestea na ul. Strykowskiej oraz stację statoil na Piłsudskiego. Auto za każdym razem jedzie jakby połowa koni poszła się paść na łąkę a druga połowa byla tak zmęczona jakby były świeżo po gonitwie ...

 

co do BP to teżnie przepadam ...

 

apropo dwóch postów niżej (yeahman) teraz to sie nazywa bliska

Edytowane przez mouzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Zawsze jak tankuje na BP to mam filtry do wymiany a w najlepszym wypadku auto słabo jeździ. To jedyna stacja gdzie czuje wyraźny spadek mocy na gazie nie mam takiego problemu nawet jak zatankuje na stacji w krzakach, jeździ się tak jak na końcówce gazu. LPG napewno mają syfiasty nie tylko ja się o tym przekonałem. Jak jest np. z beną i ON nie wiem ale pewnie podobnie.

Najlepszą stacją wg. mnie jest Shell tankowałem na tych stacjach kilka lat i nigdy się nie sparzyłem.

 

zgadzam sie w 100% BP to syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawski Ursynow stacja przy hipermarkecie Gean't tanie paliwo ale odradzam!! Ja zrobilem ten blad i tam zatankowalem lancera. spadek mocy byl drastyczny i pojawil sie nagle jakis dziwny osad w baku co zapychalo mi wtryskiwacze. po wyczyszczeniu juz wszystko jest git.
Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpg tylko na shell, po tankowaniu na na jakiejś innej stacji tylko żona sie cieszyła, bo nie moglem do 100 km/h dociagnać - dwa filtry gazowe mi zapchało i na dodatek reduktor zwariował. 2 godz. paprania coby poczyścić. Byc może pech :mad2: ale od 2 lat lpg > shell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak tankuje na BP to mam filtry do wymiany a w najlepszym wypadku auto słabo jeździ. To jedyna stacja gdzie czuje wyraźny spadek mocy na gazie nie mam takiego problemu nawet jak zatankuje na stacji w krzakach, jeździ się tak jak na końcówce gazu. LPG napewno mają syfiasty nie tylko ja się o tym przekonałem. Jak jest np. z beną i ON nie wiem ale pewnie podobnie.

Najlepszą stacją wg. mnie jest Shell tankowałem na tych stacjach kilka lat i nigdy się nie sparzyłem.

 

 

a jakie paliwo lejesz 95 czy 98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Safari na Czechowie Lublin owszem, dobre natomiast jest na Statoilu na rondzie Racławickiej i Warszawskiej. Pod miastem nie tankujcie na całej Nałęczowskiej do samego Nałęczowa i Orlenu na Strzelcach włącznie. nie miałam też kłopotów na stacji Tesco boczna Kraśnickiej. a tam i w Leclercu/Turystyczna jest najtaniej.

 

shell w lublinie 95vpower padaczka rancing jakos sie jedzie, gaz wzgledny, na jecie na Jana Pawla II najleprzy w lublinie, benzyna na glebokiej w orlenie,

gaz w tesko bez rewelacji polgaz wstawia chyba wiec to mowi samo za siebie......

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi z BP ale tankujemy tam auta służbowe od ponad roku i nic się nie dzieje,

co do tych które nie polecam zaliczają się wszystkie przy marketowe , gdzie paliwo jest o wiele tańsze ,bo przecież nie mogą dokładać do interesu :?

kiedyś tankowałem na takich i skończyło się remontem silnika. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak tankuje na BP to mam filtry do wymiany a w najlepszym wypadku auto słabo jeździ. To jedyna stacja gdzie czuje wyraźny spadek mocy na gazie nie mam takiego problemu nawet jak zatankuje na stacji w krzakach, jeździ się tak jak na końcówce gazu. LPG napewno mają syfiasty nie tylko ja się o tym przekonałem. Jak jest np. z beną i ON nie wiem ale pewnie podobnie.

Najlepszą stacją wg. mnie jest Shell tankowałem na tych stacjach kilka lat i nigdy się nie sparzyłem.

 

 

a jakie paliwo lejesz 95 czy 98?

 

Przez 5 lat tankowałem benzynę na Shellu i polecam nast. system: do miasta 95 a na trasę V-Power 95-auto jest dynamiczniejsze, cichsze i mniej pali, kosztowo wychodzi jak 95 /przetestowałem to przez jakieś 250tys. kilometrów/ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uwaga na BP w Łodzi na Strykowskiej !!!

3 tygodnie temu zatankowałem tam zwykłego diesla /jakieś licho mnie podkusiło!/ - ... i tragedia! Auto nie chciało jechać : nie było przyspieszenia, silnik ciężej i głosniej chodził. Najpierw myślałem że to coś z motorem albo turbiną ale przyponiałem sobie o paliwie. Wyjeździłem to paskudztwo do dna, 2x zalałem Ultimate'a z dodatkiem czyszczącym układ paliwowy i :cool2: zacząłem jeździć normalnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam Orlen w Szczytnie. Niestety nie mam u mnie bardziej renomowanej marki (Shella, BP).

Jak jedziesz do Szczytna to lepiej zalej u siebie na full i w kalnistry!!

Na Orlenie Verva98 kosztuje 4.25zł/l !!

Są tańsze 98 w moim pięknym mieście, ale to też odpada bo lepiej już kupić Nałęczowianke- ma więcej oktanów :!:

:cry2:

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mieszkam w Szczecinie (właściwie na obrzeżach) niedaleko rozlewni paliw DUO. Jak dotąd widuje tam cysterny(TIR) wszystkich możliwych stacji. Czy to jest jakaś prawidłowość? Czy jakość paliwa zależy od dodatku który się wlewa na stacji? Bo jeśli nie to faktycznie lejemy paliwo tej samej jakości z jednego źródła po różnych cenach... :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Szczecinie (właściwie na obrzeżach) niedaleko rozlewni paliw DUO. Jak dotąd widuje tam cysterny(TIR) wszystkich możliwych stacji. Czy to jest jakaś prawidłowość? Czy jakość paliwa zależy od dodatku który się wlewa na stacji? Bo jeśli nie to faktycznie lejemy paliwo tej samej jakości z jednego źródła po różnych cenach... :?:

 

Otóż to ojciec koleżanki prtacuje na stacji Carrefour w Zamościu i mówi, że paliwa biorą z ORLENU tankowałem tam jakiś czas i nie miałem żadnych problemów a co się nasłuchałem o fatalnej jakości paliwa na tej stacji.

Ciągle gdzieś słyszę opowieści a to zatankował i nie mógł zapalić (ciekawe bo w przewodach jest jeszcze stare paliwo) a to ujechał kawałek ze stacji i stanął - generalnie zdecydowaną większość tych historii między bajki bym włożył.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
uważajcie na stację w Modlinie przy skręcie na Pomiechówek straszny syf kiedyś tam był Orlen teraz jest jakaś prywatna pod żadnym pozorem nie tankujcie tam lepiej pojechać do nowego dworu na BP jeszcze 2 stacje BP w Warszawie na Bemowie straszna chała kiedyś tam zatankowałem to zaczął strasznie szarpać dobrze że tylko 15l musiałem wyjeździć wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Warszawa Bemowo obie stacje BP straszna kicha znam przypadek uszkodzenia silnika po ich benzynce czy co tam mają i jak nazywają bo benzyną tego sie nieda nazwać

następna stacja BP w Ożarowie Mazowieckim też odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dobrych stacji mogę polecić Orlen przy Tesco na trasie wylotowej z Warszawy na Poznań i stację też Orlenu w Alejach Jerozolimskich na wysokości Piastowa benzynka na tych stacja zawsze była ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzam BP na trasie e40 za Sławkowem w kierunku Dąbrowy Górniczej -tak paliwo jak i lpg w porządku- odradzam za to Statoil w Olkuszu przy Hypernowej coś jest tam nie tak bo na butle lpg 53 litry całkowitej pojemności weszło mi 49 litrów gazu- a przecież ciśnienie to 15-20 % pojemności butli-chyba że mam ściemę w papierach od gazu -ale numery się zgadzają a i instalka ma 9 m-cy
masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.