Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tu nowy i mam nadzieję, że wprowadzę trochę optymizmu :)

zamówiłem F40 120i w 2/02/2022 a odebrałem 7/04/2022

pozdrawiam

 

Gratulacje, raczej nie wprowadza to optymizmu - zwłaszcza dla osób które już czekają ponad pół roku :D

Wydaje mi się, że miałeś farta, i zwolnił się slot który wpasował się w planową produkcję ;)


PS. Czekamy na prezentację w galerii :P

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał planowaną produkcję na ten tydzień?

Wczoraj rozmawiałem ze Sprzedawcą - w systemie jest zapis produkcji w tym tygodniu, ale status 105.


Analizował ktoś z Was częstotliwość aktualizacji statusów? Czy jest to raz na tydzień, częściej, czy może na bieżąco?


W kwestii restrykcji - komuś coś wypadło w ostatnim czasie?

Analizowaliśmy moje zamówienie i de facto nic a nic nie jest na liście - hmm, aż dziwne :D

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Updejt ode mnie: Mój samochód zamówiony na przełomie października i listopada 2021 wyprodukował się 20.04.2022. W tej chwili jest w drodze do Polski (z Lipska). Dostałem VIN i zdekodowałem sobie i zauważyłem, że na liście jest:

S552 Adaptive LED headlight - z którego miałem zrezygnować, żeby samochód mógł się wyprodukować. Informacja ta była również zaskoczeniem dla mojego sprzedawcy.


Zastanawiam się nad kupnem kół zimowych, w najbliższym czasie, bo ponoć teraz są tańsze, niż będą przed samą zimą. Ktoś może to potwierdzić? Dostałem ofertę na 9800zł brutto za komplet 18" Y-spoke 554M, nie wiem czy to dobra cena, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem kół zimowych, w najbliższym czasie, bo ponoć teraz są tańsze, niż będą przed samą zimą. Ktoś może to potwierdzić? Dostałem ofertę na 9800zł brutto za komplet 18" Y-spoke 554M, nie wiem czy to dobra cena, czy nie...

 

Gratuluję wyprodukowania samochodu. :D


Koła polecam, kupiłem takie same w listopadzie zeszłego roku. I za taką samą cenę. ;)

Do tego czy jest ona atrakcyjna dołożyłbym jeszcze jedno pytanie: jak będzie z dostępnością tych kół za pół roku? Czasy mamy jakie mamy.


BTW: tam jest taka ciekawostka, która może mieć dla niektórych znaczenie: moje F40 wyjechało z fabryki na 18" 554M i dodatkowo kupiłem sobie w ASO komplet kół zimowych, też 18" 554M.

Okazało się, że komplet fabryczny jest szary, a zimówki są czarne z dodatkowym logo M. Czyli wygląda na to, że felgi mają warianty kolorystyczne i jak komuś zależy na "identyczności" to trzeba doczytać i dopytać.

Edytowane przez FooMer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Updejt ode mnie: Mój samochód zamówiony na przełomie października i listopada 2021 wyprodukował się 20.04.2022. W tej chwili jest w drodze do Polski (z Lipska). Dostałem VIN i zdekodowałem sobie i zauważyłem, że na liście jest:

S552 Adaptive LED headlight - z którego miałem zrezygnować, żeby samochód mógł się wyprodukować. Informacja ta była również zaskoczeniem dla mojego sprzedawcy.

Jeśli przy rezygnacji z tej opcji obniżyli Ci cenę to ja bym nie drążył tematu tylko się cieszył :D

--edit

albo poczekał do odbioru. może finalnie ich nie ma? a był to błąd systemu?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał planowaną produkcję na ten tydzień?

Wczoraj rozmawiałem ze Sprzedawcą - w systemie jest zapis produkcji w tym tygodniu, ale status 105.

 

 

Mój właśnie wyleciał, drugi raz :(

Miał być już 13/14 tydzień, później podobno 16/17, dzisiaj info, że w zasadzie póki nie ma nr VIN, to nic pewnego.

No nic, czekam dalej.

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem kół zimowych, w najbliższym czasie, bo ponoć teraz są tańsze, niż będą przed samą zimą. Ktoś może to potwierdzić? Dostałem ofertę na 9800zł brutto za komplet 18" Y-spoke 554M, nie wiem czy to dobra cena, czy nie...

 

Gratuluję wyprodukowania samochodu. :D


Koła polecam, kupiłem takie same w listopadzie zeszłego roku. I za taką samą cenę. ;)

Do tego czy jest ona atrakcyjna dołożyłbym jeszcze jedno pytanie: jak będzie z dostępnością tych kół za pół roku? Czasy mamy jakie mamy.


BTW: tam jest taka ciekawostka, która może mieć dla niektórych znaczenie: moje F40 wyjechało z fabryki na 18" 554M i dodatkowo kupiłem sobie w ASO komplet kół zimowych, też 18" 554M.

Okazało się, że komplet fabryczny jest szary, a zimówki są czarne z dodatkowym logo M. Czyli wygląda na to, że felgi mają warianty kolorystyczne i jak komuś zależy na "identyczności" to trzeba doczytać i dopytać.

 

M Cars w Nowym Sączu sprzedaje za 8600 zł ten komplet: https://allegro.pl/oferta/kola-zimowe-bmw-18-554m-seria-1-2-f40-f44-11817719989


Ja w środku zimy kupiłem 17" wzór 550M za 7500 zł (11500zł katalogowo) i jedno co mogę powiedzieć - to teraz jest dobry, a nawet obowiązkowy czas by kupić kompletne koła zimowe za pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno co mogę powiedzieć - to teraz jest dobry, a nawet obowiązkowy czas by kupić kompletne koła zimowe za pół ceny.

Wszystko fajnie, tylko gdzieś czytałem (chyba na tym forum), że często koła używane jak i nowe mają problem z wyważeniem. I jak teraz kupisz i założysz dopiero za pół roku, to nie wiem, jak to będzie z reklamacją.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno co mogę powiedzieć - to teraz jest dobry, a nawet obowiązkowy czas by kupić kompletne koła zimowe za pół ceny.

Wszystko fajnie, tylko gdzieś czytałem (chyba na tym forum), że często koła używane jak i nowe mają problem z wyważeniem. I jak teraz kupisz i założysz dopiero za pół roku, to nie wiem, jak to będzie z reklamacją.

Co o tym myślicie?

u mnie wyważalem letnie (17 bridgestone nie run flat) ostatnio po pierwszym sezonie jazdy (zrobione na nich 30 tys km ) i tylko jedno kolo wymagalo minimalnego obciaznika - az wulkanizator byl zdziwiony. 3 kola nie wymagaly zadnego wywazania. takze wg mnie samo leżakowanie nie powinno im zaszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno co mogę powiedzieć - to teraz jest dobry, a nawet obowiązkowy czas by kupić kompletne koła zimowe za pół ceny.

Wszystko fajnie, tylko gdzieś czytałem (chyba na tym forum), że często koła używane jak i nowe mają problem z wyważeniem. I jak teraz kupisz i założysz dopiero za pół roku, to nie wiem, jak to będzie z reklamacją.

Co o tym myślicie?

 

Jak kupisz teraz to zaoszczędzisz tyle, że wystarczy na wyważanie opon co sezon do końca zużycia tych opon.

Ja mam swoje przekonania, że jak coś jest zrobione fabrycznie to jest najlepiej, jak juz się jakiś magik zabierze to każdemu na maszynie wychodzi co innego. Ale wiadomo są przypadki, gdy nawet z fabryki wyjdzie "bubel".


Jak już robicie wyważanie to z tzw. testem drogowym na maszynie hunter, bo mi się zdarzyła przygoda z oponami (bez *), że były "jajkami". A i tak serwis je założył i dopiero przy reklamacji wyszło im, że coś jest nie tak... więc koniecznie brać wydruki z maszyny.


Wracając do tematu zakup kół zimowych kompletnych wiosną to najtańsza opcja i chyba najbezpieczniejsza w przypadku BMW. Wszystkie gwiazdki i dużo mniejsze koszty przekładki, bo jeśli ktoś chce się trzymać opon homologowanych i mieć je w wersji run flat to ich przekładka jest też przeważnie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wydaje mi się, że może mieć tutaj wpływ moje 'pismo' które wysłałem w ubiegłym tygodniu do BMW Polska.


Hej, a moglbys napisac cos wiecej o tym pismie do BMW Polska skoro bylo takie fortunne? Mnie po 9 miesiacach czekania na X1 dealer w piatek poinformowal ze najprawdopodobniej wogle nie wyprodukuja.. i w zasadzie tyle mial mi do powiedzenia. Obecny status jest 105.


Tez sie zabieram za pisanie pisma... Bede wdzieczna za kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a moglbys napisac cos wiecej o tym pismie do BMW Polska skoro bylo takie fortunne? Mnie po 9 miesiacach czekania na X1 dealer w piatek poinformowal ze najprawdopodobniej wogle nie wyprodukuja.. i w zasadzie tyle mial mi do powiedzenia. Obecny status jest 105.


Tez sie zabieram za pisanie pisma... Bede wdzieczna za kontakt

 

Ogólnie to czytając fora innych modeli trafiłem na wpis, że ktoś napisał do BMW Polska, że jego zamówienie jest już po terminie z umowy, gdzie wypisał swoje żale nt marki premium i traktowania klienta.

Wówczas w odpowiedzi znaleźli komuś z dnia na dzień slot, od razu VIN i w formie przeprosin rabat 30% na koła zimowe.

Ale był też drugi przypadek, że Centrala odpisała, że ktoś nie zgodził się na propozycję Salonu/Sprzedawcy na zmianę konfiguracji, żeby przyśpieszyć produkcję (bo np czekał na HR lub aktywny tempomat) i wtedy

Centrala napisała, że w takim przypadku nic się nie należy i to wina kupujaceg. I że teraz musi czekać.


Więc ogólnie każda sytuacja, każdego zamówienia będzie indywidualna.


W moim przypadku zamówienie wisiało na statusie 047 - Sprzedawca sam nie wiedział czemu, i kazał czekać. No to w międzyczasie napisałem proste pismo do BMW Polska, żeby zajęli stanowisko, bo są odpowiedzialni za

realizację zamówień w PL - czyli dlaczego mam status 047, jak długo, oraz kiedy będzie planowa produkcja.

Maila z pismem wysłałem 10 kwietnia. Do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi !

To co się zmieniło, to że po tygodniu zamówienie wpadło na status 105 z przewidywanym terminem produkcji na tydzień 25-29.04.

Infolinia twierdziła w poniedziałek (tj. 25.04.2022), ze moje pismo poszło wyżej - czyli do osób odpowiedzialnych za zamówienia w PL, ale w piątek (tj. 29.04.2022) dostałem informację, że poszło jeszcze wyżej, czyli do Niemiec.


Więc teraz czekam na stanowisko BMW Polska, zakładam, że jak samochód wjedzie na linię/ albo z niej zjedzie - to mi odpiszą, żeby się nie rozdrabniać coś w stylu:

"Ale samochód się już wyprodukował"

Dzwoniłem w piątek na koniec dnia do salonu, ale nadal wisi na 105, i podobnież Centrala nie zrobiła aktualizacji statusów na wszystkie zamówienia (może ktoś potwierdzić lub nie)

Czekamy na aktualizację po majówce - co teraz będzie widoczne w systemie...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem w piątek na koniec dnia do salonu, ale nadal wisi na 105, i podobnież Centrala nie zrobiła aktualizacji statusów na wszystkie zamówienia (może ktoś potwierdzić lub nie)

Czekamy na aktualizację po majówce - co teraz będzie widoczne w systemie...

 

Dzieki za odpowiedz

Trzymam zatem kciuki!!!

Ja dzis dostalam info ze spadlam ze statusu 105 na 047...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Trzymam zatem kciuki!!!

Ja dzis dostalam info ze spadlam ze statusu 105 na 047...

 

To chyba najgorsze co może być - wydaje mi się ze pismo i zarówno do Salonu i do BMW Polska można spróbować wysłać. Bo to jest śmieszne, że czekasz 9 miesięcy a oni nagle stwierdzają „a tego może jednak nie wyprodukujemy” …

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Trzymam zatem kciuki!!!

Ja dzis dostalam info ze spadlam ze statusu 105 na 047...

Bo to jest śmieszne, że czekasz 9 miesięcy a oni nagle stwierdzają „a tego może jednak nie wyprodukujemy” …

 

rozumiem frustracje, ale ciezko mi zrozumiec najazd na producenta.. waskim gardlem sa lancuhy dostaw i dostepnosc komponentow, a nie ich widzi mi sie, dodatkowo ten problem juz jest znany przeszlo rok czasu, nie braliscie tego pod uwage przy zakupie? tak samo jak nikt nie bral pod uwage ze stopy procentowe podniosa i tak samo wszyscy sa zaskoczeni w zimie ze snieg spadl... niesamowite!


na otomoto jest duzo ofert, zawasze mozna zrezygnowac i kupic auto od reki, naprawde jest wiele roznych rozwiazan, ale wylewanie zalow na forum raczej nie pomoze za duzo. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzieki za odpowiedz

Trzymam zatem kciuki!!!

Ja dzis dostalam info ze spadlam ze statusu 105 na 047...

Bo to jest śmieszne, że czekasz 9 miesięcy a oni nagle stwierdzają „a tego może jednak nie wyprodukujemy” …

 

rozumiem frustracje, ale ciezko mi zrozumiec najazd na producenta.. waskim gardlem sa lancuhy dostaw i dostepnosc komponentow, a nie ich widzi mi sie, dodatkowo ten problem juz jest znany przeszlo rok czasu, nie braliscie tego pod uwage przy zakupie? tak samo jak nikt nie bral pod uwage ze stopy procentowe podniosa i tak samo wszyscy sa zaskoczeni w zimie ze snieg spadl... niesamowite!


na otomoto jest duzo ofert, zawasze mozna zrezygnowac i kupic auto od reki, naprawde jest wiele roznych rozwiazan, ale wylewanie zalow na forum raczej nie pomoze za duzo. :?

chyba jednak nie rozumiesz, jeśli producent ma problemy to albo nie powinien przyjmować tyle zamówień albo powinien jasno komunikować klientowi że nie wyprodukuje jego samochodu. Problem z fabryką BMW jest taki, że tam nie istnieje żadna komunikacja fabryka - salon - klient.Wrzucasz monetę i czekasz na kiedy lub nastanie cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest system, masz status zamowienia - to nie jest komunikacja? uwazasz ze powinni co? mailowo to robic albo wykonowywawc tysiace telefonow wtedy byloby lepiej czy co sugerujesz?


chyba nigdy fabryki na oczy nie widziales, nie wspominajac o sposobie jej funkcjonowania... wszedzie sa opoznienia to nie problem tylko u tego producenta, wiec w dalszym ciagu nie rozumiem tej nagonki skierowanej bezposrednio w "BMW"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak nie rozumiesz, jeśli producent ma problemy to albo nie powinien przyjmować tyle zamówień albo powinien jasno komunikować klientowi że nie wyprodukuje jego samochodu. Problem z fabryką BMW jest taki, że tam nie istnieje żadna komunikacja fabryka - salon - klient.Wrzucasz monetę i czekasz na kiedy lub nastanie cud.

M4R10 zgadzam się w 100%.

 

rozumiem frustracje, ale ciezko mi zrozumiec najazd na producenta.. waskim gardlem sa lancuhy dostaw i dostepnosc komponentow, a nie ich widzi mi sie, dodatkowo ten problem juz jest znany przeszlo rok czasu, nie braliscie tego pod uwage przy zakupie? tak samo jak nikt nie bral pod uwage ze stopy procentowe podniosa i tak samo wszyscy sa zaskoczeni w zimie ze snieg spadl... niesamowite!


na otomoto jest duzo ofert, zawasze mozna zrezygnowac i kupic auto od reki, naprawde jest wiele roznych rozwiazan, ale wylewanie zalow na forum raczej nie pomoze za duzo. :?

Wydaje mi, że wprowadzasz chaos. Jeśli ktoś chce kupić samochód używany czy dostępny od ręki to po prostu to robi - nie twórzmy dziwnych teorii. Jeśli ktoś wydaje dużą ilość pieniędzy - a w przypadku BMW to nie są samochody za 50tys (nowe) - to chce mieć go takiego jakie ma swoje potrzeby i oczekiwania. Chyba z założenia taka powinny funkcjonować salony sprzedaży samochodów nowych.


Brak komunikacji jest tu istotny, tak jak pisze M4R10 - jeśli w momencie zamówienia są przesłanki do zagrożenia produkcji, to powinno to być komunikowane, a nie zbierane kolejne "miliony" zamówień do kolejki oczekujących..


pawelo9 - jak czytam to co piszesz, to każdy z nas, kto zamawiał samochód x-miesięcy temu powinien zamówić sobie drugi, u innego producenta? Tak na wypadek, gdyby się on nie wyprodukował za rok, czy dwa....

Chyba nie o to w tym chodzi. A w kwestii stóp procentowych to inny temat - który nie powinniśmy wiązać z samym faktem zamówienia samochodów do produkcji i realizacji zamówień.


Taka sytuacja mi przychodzi na myśl:

Wybierasz się do drogiej restauracji, zamawiasz swoje wymarzone danie, i czekasz, i czekasz ... a po 4godzinach pytasz gdzie twoje zamówienie, a obsługa odpowiada "A to nie zamówił Pan w innej restauracji na wypadek gdybyśmy my nie zrealizowali Pana/Pani zamówienia?" Tak jak pisze pawelo9 nie powinniśmy mieć w tej sytuacji pretensji do obsługi/samej restauracji ... Niby dwa różne poziomy, ale sens istotności zamówienia-realziacji na podobny poziomie



--edit

jest system, masz status zamowienia - to nie jest komunikacja? uwazasz ze powinni co? mailowo to robic albo wykonowywawc tysiace telefonow wtedy byloby lepiej czy co sugerujesz?


chyba nigdy fabryki na oczy nie widziales, nie wspominajac o sposobie jej funkcjonowania... wszedzie sa opoznienia to nie problem tylko u tego producenta, wiec w dalszym ciagu nie rozumiem tej nagonki skierowanej bezposrednio w "BMW"

To kto Twoim zdaniem jest winny temu - Kupujący? Bo rozumiem, że nie powinniśmy winić BMW, więc kogo? :mad2:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto Twoim zdaniem jest winny temu - Kupujący? Bo rozumiem, że nie powinniśmy winić BMW, więc kogo? :mad2:

 

Przeciętny samochód składa się z 12 tysięcy części. Szacuje się również, że około 15% pojazdu wykonuje finalny producent, czyli koncern samochodowy, cała reszta jest zaś projektowana, wytwarzana i dostarczana przez niezależne firmy

 

niestety waskim gardlem sa komponenty glownie elektronika,


porownywanie produkcji (czyt. skladania) auta do zrobienia potrawy w kilkanascie minut ze skladnikow ktore masz na miejscu - lekko ponioslo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest system, masz status zamowienia - to nie jest komunikacja? uwazasz ze powinni co? mailowo to robic albo wykonowywawc tysiace telefonow wtedy byloby lepiej czy co sugerujesz?


chyba nigdy fabryki na oczy nie widziales, nie wspominajac o sposobie jej funkcjonowania... wszedzie sa opoznienia to nie problem tylko u tego producenta, wiec w dalszym ciagu nie rozumiem tej nagonki skierowanej bezposrednio w "BMW"

 

Pawelo9, to, że oni sobie zorganizowali taki system i takich dostawców, to jest tylko i wyłącznie wina BMW.

Wiedząc, że nie wyrobią się z dawanym terminem wiedzieli już wcześniej. U mnie przed datą odbioru walnęli, że nie ma HK a i bez HK by się nie wyrobili. Potem czekasz i nawet nie możesz zgadywać, kiedy może łaskawie otrzymasz samochód. A najbardziej wkurzający był fakt, że do najbardziej wypasionych bryk znajdowali HK i inne restrykcyjne elementy.


Dla mnie BMW bardzo podpadło, tym bardziej, że to marka premium. Smutno mi było patrzeć, jak inni, dużo później zamawiający samochód, już się nim cieszyli a ja nawet nie znałem daty produkcji, bo co chwila termin był przesuwany. Komunikacja też była na słabym poziomie (delikatnie mówiąc). Ten ich system wyboru samochodów do produkcji to jakiś koszmar, choć gdzieś tu ktoś napisał, że w końcu zmienili ten chory tryb i zaczęli produkować samochody z najstarszych zamówień.


Nie wiem, czemu Ty ich bronisz, no chyba, że ...

Ja mogę tylko współczuć osobom odpowiedzialnym za kontakt z klientem, bo tyle, co oni musieli usłyszeć od klientów, to chyba mało kto słyszał w swoim życiu :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.