Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
jest system, masz status zamowienia - to nie jest komunikacja?

 

No to jest super komunikacja, gdzie trzeba żebrać u sprzedawcy o aktualne informacje, bo samemu nie da się sprawdzić.

Jakoś w USA można samemu śledzić status produkcji, nikt nie każe im dzwonić czy ręcznie wysyłać email do klienta. Żyjemy w czasach gdzie to wszystko można było zautomatyzować niewielkim kosztem np. jak w USA czy automatycznie systemowo wysyłać emaile kiedy zmieni się status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w USA można samemu śledzić status produkcji, nikt nie każe im dzwonić czy ręcznie wysyłać email do klienta. Żyjemy w czasach gdzie to wszystko można było zautomatyzować niewielkim kosztem np. jak w USA czy automatycznie systemowo wysyłać emaile kiedy zmieni się status.

No i w koncie myBMW na stronie jest możliwość sprawdzenia statusu zamówionego pojazdu - ale nikt nie pomyślą żeby to udostępnić w PL (czyt. połączyć system zamówień z kontem myBMW).

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w USA można samemu śledzić status produkcji, nikt nie każe im dzwonić czy ręcznie wysyłać email do klienta. Żyjemy w czasach gdzie to wszystko można było zautomatyzować niewielkim kosztem np. jak w USA czy automatycznie systemowo wysyłać emaile kiedy zmieni się status.

No i w koncie myBMW na stronie jest możliwość sprawdzenia statusu zamówionego pojazdu - ale nikt nie pomyślą żeby to udostępnić w PL (czyt. połączyć system zamówień z kontem myBMW).

 


--edit

Czy ktoś miał aktualizację statusu w tym tygodniu (poniedziałek/2.05 lub dziś/4.05)?

Czy przy waszych 105 mieliście w systemie wyznaczony tydzień produkcji?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Ciekawe ile potrwa transport i cała reszta.

 

Ja po jakichś dwóch tygodniach z hakiem od daty produkcji dostałem info, że samochód jest u dealer'a, potem formalności (na spokojnie) jakiś tydzień i odbierałem samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wypadł na 105, mial być produkowany w maju. Zamówiony we wrzesniu 2021inchape Wrocław.

To witaj w klubie :)

A czy przy Twoim 105 masz wyznaczoną datę? U mnie jest w systemie wpisany 18/05/2022, zobaczymy co przyniesie czas ..

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od samego początku (118i - zamówienie z września 2021) samochód niezmiennie na statusie 105. Dealer odradza modyfikacje wyposażenia bo twierdzi, że i tak wychodza auta z fabryki z wyposażeniem na restrykcjach i rezygnacja niczego nie przyspieszy. Więc albo chce zbyć, albo czeka aż ja się wykończe psychicznie i sam zrezygnuje :) Na auto chciałbym poczekać bo dobry rabat plus podpisany leasing na poziomie składania zamówienia więc teraz takie warunki nieosiągalne. Mija 8 miesiąc od orderu więc zapewne pora wystostosować jakieś pismo do BMW Polska - choć czytając ten wątek i analizując ogólną sytuację na rynku obawiam się, że niczego to nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od samego początku (118i - zamówienie z września 2021) samochód niezmiennie na statusie 105. Dealer odradza modyfikacje wyposażenia bo twierdzi, że i tak wychodza auta z fabryki z wyposażeniem na restrykcjach i rezygnacja niczego nie przyspieszy. Więc albo chce zbyć, albo czeka aż ja się wykończe psychicznie i sam zrezygnuje :) Na auto chciałbym poczekać bo dobry rabat plus podpisany leasing na poziomie składania zamówienia więc teraz takie warunki nieosiągalne. Mija 8 miesiąc od orderu więc zapewne pora wystostosować jakieś pismo do BMW Polska - choć czytając ten wątek i analizując ogólną sytuację na rynku obawiam się, że niczego to nie zmieni.

 

No ostatnio szczerze mi jeden Sprzedawca powiedział, że oni by chcieli najszybciej auta wydawać, bo na tym zarabiają ... ale to już nie od nich zależy produkcja.


Może warto spróbować napisać do BMW Polska - ja napisałem 11.04 - dziś mija 4 tydzień i łaskawie nikt nie chce mi odpisać. Infolinia twierdzi, że mam czekać. Wysyłają ponaglenia ale to nic nie zmienia.

Zakładam, że jak auto wjedzie na linię, albo będzie wyprodukowane to mi odpiszą w stylu - "że jest przecież wyprodukowane, i nie ma problemu, tak?"

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 tygodniach, wielu telefonach na infolinię ws moje zamówienia dostałem wyczerpujące stanowisko z BMW Polska.

w odpowiedzi na zgłoszenie uprzejmie informuję, że jako Biuro Obsługi Klienta nie mamy wglądu do aktualnych baz danych zamówień. (...)

 

Czyli rozumiem, że centrala nie ma wglądu do zamówień które kieruje do Niemiec/fabryk, ciekawe kto je ma ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po 4 tygodniach, wielu telefonach na infolinię ws moje zamówienia dostałem wyczerpujące stanowisko z BMW Polska.
w odpowiedzi na zgłoszenie uprzejmie informuję, że jako Biuro Obsługi Klienta nie mamy wglądu do aktualnych baz danych zamówień. (...)

 

Czyli rozumiem, że centrala nie ma wglądu do zamówień które kieruje do Niemiec/fabryk, ciekawe kto je ma ...

po czterech tygodniach dali Ci taką odpowiedź? to trochę płask w twarz jeśli wcześniej kazali czekać na inna informacje. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czterech tygodniach dali Ci taką odpowiedź? to trochę płask w twarz jeśli wcześniej kazali czekać na inna informacje. :lol:

Dokładnie 4 tygodnie i jeden dzień.


To akurat wiem, bo jak dzwoniłem w międzyczasie to tłumaczyli się tym, że moje zapytanie poszło do osób które odpowiadają za zamówienia w PL, potem, że niby do Niemiec.

Ale teraz im się przypomniało, że nie mają dostępu do takich informacji ...


--edit

wysłałem drugie pismo, z moim komentarzem całej sytuacji i poziomu obsługi.

Więc teraz czekam, ciekawe czy kolejne 4 tygodnie ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - jak poprawnie interpretować datę planowanej produkcji w systemie?

Jako konkretną datę czy konkretny tydzień roku? U mnie nastąpiła aktualizacja z 18/05/2022 na 22/06/2022 - gdzie obie te daty wypadają na środek tygodnia a jeśli patrzeć na tygodnie to wygląda ciut inaczej. Sprzedawca przy 18/05/2022 wskazywał, że jak pójdzie to właśnie 18 maja, a nie 18tygodnia (który już się zakończył).

18/05/2022 - jako 18tydzień 2022: 2 maja 2022 - 8 maja 2022

22/06/2022 - jako 22tydzień 2022: 30 maja 2022 - 5 czerwca 2022

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz 112? Wg mnie to będzie poczatek czerwca, tak mówią…

 

IMO nie jestem przekonany czy jest sens się sugerować tymi statusami :? U mnie 112 był już dwa razy, dwa razy sprzedawca informował o tym, że produkcja będzie i guzik.

Po kolejnej zmianie terminu powiedział wprost, że dopóki nie ma nadanego VIN, to raczej ten termin jest bardzo mocno orientacyjny.

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz 112? Wg mnie to będzie poczatek czerwca, tak mówią…

 

IMO nie jestem przekonany czy jest sens się sugerować tymi statusami :? U mnie 112 był już dwa razy, dwa razy sprzedawca informował o tym, że produkcja będzie i guzik.

Po kolejnej zmianie terminu powiedział wprost, że dopóki nie ma nadanego VIN, to raczej ten termin jest bardzo mocno orientacyjny.

 

Obecnie 105 - ale mam nadzieję, że termin będzie realny, zważywszy fakt, że jestem po drugim piśmie do Centrali BMW PL gdzie w piątek sami napisali:

"(...) aktualnie pracujemy nad zapewnieniem jak najkrótszego terminu produkcji samochodu (...)"

Zakładam, że ich kolejna odpowiedź pojawi się w momencie rozpoczęcia produkcji, żeby znowu nie wyszli na ... markę nie-premium :D

Zobaczymy co przyniesie ten i następny tydzień - liczę na aktualizację do statusu 112 i potem już z góry 150 i VIN :wink:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

spieszę się pochwalić planowanym na piątek odbiorem. Zamówienie z połowy września, odbiór 20 maj.

pozdrawiam

Gratulacje :P Czekamy na zdjęcia i pierwsze wrażenia ;)


Btw. Ktoś ma wyznaczony termin na 22W2022? Jakieś zmiany w tym kierunku - statusu albo nadanie VINu?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co się dzieje jeżeli chodzi o G20 po wejściu LCI oraz jak potraktowani zostali zamawiający X1, mam obawy że wpadnie z dnia na dzień F40 LCI i będzie to samo.

Mam zamówienie z początku marca, termin realizacji do końca października, więc trochę czasu to i LCI może się pojawić i może być pozamiatane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co się dzieje jeżeli chodzi o G20 po wejściu LCI oraz jak potraktowani zostali zamawiający X1, mam obawy że wpadnie z dnia na dzień F40 LCI i będzie to samo.

Mam zamówienie z początku marca, termin realizacji do końca października, więc trochę czasu to i LCI może się pojawić i może być pozamiatane :)

Mój Sprzedawca wspominał mi, że obecnie zamówione 1er mają małą szanse na produkcję w tym roku - raczej 2023.

Ciekawe jak będzie z LCI - znalazłem na forum https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=901686 poniższe informacje:

Więc na chwilę obecną brak zapowiedzi LCI a wręcz nowy model w 2024 - zobaczymy co przyniesie czas...

F40 1er

- EOP 06/24

F70 1er hatch

- SOP 07/24

- Not for the US market

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzedawca cały czas twierdzi, że będzie na pewno w tym roku. Ja zamawiałem na początku marca i faktycznie dwa tygodnie później już były nowe cenniki i sprzedawca mówił, że sytuacja z tymi zamówieniami może być już różna.

Zresztą gdybym miał czekać do przyszłego roku to musiałbym pobić wszystkie rekordy w czasie oczekiwania na F40 :)

Wydaje mi się, że nikt na forum nie czekał dłużej niż 8 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.