Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że zbliża się termin odbioru mojego samochodu, zadzwonił do mnie człowiek od dealera i zaproponował pokrycie samochodu powłoką ceramiczną i/lub zabezpieczenie klamek, lamp przednich folią ochronną. Na ceramikę chyba się nie zdecyduję, ze względu na wysoki koszt (5000/6000zł w zależności od samej powłoki), ale poważnie zastanawiam się nad zabezpieczeniem folią,


Czy ktoś może mi tutaj coś podpowiedzieć w tej materii? Nie miałem nigdy folii (ceramiki z resztą też nie) "na samochodzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzedawca cały czas twierdzi, że będzie na pewno w tym roku. Ja zamawiałem na początku marca i faktycznie dwa tygodnie później już były nowe cenniki i sprzedawca mówił, że sytuacja z tymi zamówieniami może być już różna.

Zresztą gdybym miał czekać do przyszłego roku to musiałbym pobić wszystkie rekordy w czasie oczekiwania na F40 :)

Wydaje mi się, że nikt na forum nie czekał dłużej niż 8 miesięcy

 

Z tego co się dowiedziałem wczoraj, to Lbuster czekał 15 miesięcy :roll:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzedawca cały czas twierdzi, że będzie na pewno w tym roku. Ja zamawiałem na początku marca i faktycznie dwa tygodnie później już były nowe cenniki i sprzedawca mówił, że sytuacja z tymi zamówieniami może być już różna.

Zresztą gdybym miał czekać do przyszłego roku to musiałbym pobić wszystkie rekordy w czasie oczekiwania na F40 :)

Wydaje mi się, że nikt na forum nie czekał dłużej niż 8 miesięcy

 

Zamówienie złożyłem 15-ego września 2021. Z moich wyliczeń wynika, że czekam już ponad 8 miesięcy, a auto ma 111 na drugi tydzień lipca i nie jest to data potwierdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie złożyłem 15-ego września 2021. Z moich wyliczeń wynika, że czekam już ponad 8 miesięcy, a auto ma 111 na drugi tydzień lipca i nie jest to data potwierdzona.

Czy wpadło Ci coś podczas zamówienia na restrykcjach - co opóźniło całą produkcję, czy tak czekasz cały czas (jak inni) ale bez żadnych ograniczeń?

Wydawało mi się, że Twoje 128TI będzie realizowane trochę priorytetowo, tak jak miały mieć to M'ki (M135i) - ale widać, że chyba nie ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie złożyłem 15-ego września 2021. Z moich wyliczeń wynika, że czekam już ponad 8 miesięcy, a auto ma 111 na drugi tydzień lipca i nie jest to data potwierdzona.

Czy wpadło Ci coś podczas zamówienia na restrykcjach - co opóźniło całą produkcję, czy tak czekasz cały czas (jak inni) ale bez żadnych ograniczeń?

Wydawało mi się, że Twoje 128TI będzie realizowane trochę priorytetowo, tak jak miały mieć to M'ki (M135i) - ale widać, że chyba nie ...

3 razy miałem propozycję przyspieszenia w zamian za rezygnację z wyposażenia z restrykcji. Za każdym razem odmówiłem. Teoretycznie powinienem mieć to co zamawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy miałem propozycję przyspieszenia w zamian za rezygnację z wyposażenia z restrykcji. Za każdym razem odmówiłem. Teoretycznie powinienem mieć to co zamawiałem.

No to w tej sytuacji zawsze chyba Twoje zamówienie spadało na koniec kolejki.

A bitwa z BMW PL o niedotrzymanie terminu z umowy nic nie da, bo nie wykazałeś chęci zmiany zamówienia ... Taką ktoś kiedyś dostał odpowiedź (chyba było w wątku albo serii 3 albo jakiegoś X'a)

Minął Ci już termin z umowy czy jeszcze nie?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy miałem propozycję przyspieszenia w zamian za rezygnację z wyposażenia z restrykcji. Za każdym razem odmówiłem. Teoretycznie powinienem mieć to co zamawiałem.

No to w tej sytuacji zawsze chyba Twoje zamówienie spadało na koniec kolejki.

A bitwa z BMW PL o niedotrzymanie terminu z umowy nic nie da, bo nie wykazałeś chęci zmiany zamówienia ... Taką ktoś kiedyś dostał odpowiedź (chyba było w wątku albo serii 3 albo jakiegoś X'a)

Minął Ci już termin z umowy czy jeszcze nie?

 

Jedyną taką datą na zamówieniu jest termin wydania pojazdu przypadający na 30.03.2022

Generalnie, to się nie pieklę. Czekam sobie cierpliwie. Najważniejsze dla mnie, żeby mi się jak najmniej zmieniło z tego co zamawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną taką datą na zamówieniu jest termin wydania pojazdu przypadający na 30.03.2022

 

To wg BMW PL (jeśli nic się nie zmieniło w ich polityce) to termin nie jest wiążący - bo nie wykazałeś checi zmiany zamówienia.

Jeśli zależy Ci na samochodzie i czasie to możesz (tak jak w sytuacji X1) zapytać czy coś jest dostępnego od ręki z zamówień zrealizowanych a nieodebranych przez innych klientów. np. Na stronie BMW.pl Sikora ma chyba sporo M135i :) ale czy już są gotowe do odbioru to musiałbyś dopytać.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pokazałbym im środkowy palec jeśli użyli by argumentu 'braku chęci zamówienia', kupuję produkt marki premium (tak się w końcu pozycjonują) który ma być pełnowartościowy a nie produkt który mogą mi sprzedać bo spadł z lawety akurat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu przesunięcie - na 23/06/2022 ....

 

Znam Twój ból :cry2:

 

Co ciekawe, jak na początku dostawałem maila z Centrali co dzień (że zapytanie eskalowane, że pracuja nad najkrótsza datą produkcji), to teraz od tygodnia cisza...

Dzwoniłem w piątek do nich, to śpiewka jak zawsze - za kilak dni będzie stanowisko BMW PL i odpowiedź z działu zamówień...

Ciekawe czy znowu będę czekać 4 tygodnie (jutro miną już 2) - żeby się dowiedzieć, że może nie mają dostępu do baz zamówień ... :mad2:

A już byłem przekonany, że wejdzie do produkcji, i dostanę odpowiedź - a tu znowu przesunięcie. :mad2:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj ponownie 112 i termin na przedostatni tydzień czerwca, zobaczymy czy do 3 razy sztuka :P
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem samochód!


Podsumowując, zamówienie złożyłem na przełomie października i listopada 2021 w BMW Bońkowscy w Szczecinie (rozesłałem link z konfiguratora do różnych dealerów w całej Polsce i oni przedstawili najkorzystniejszą cenowo ofertę).

Pierwotny termin produkcji do końcówka stycznia 2022, przesunięty później na kwiecień 2022. Ostatecznie samochód wyprodukował się 20.04.2022 w fabryce w Lipsku, a transport z Niemiec i procedury zajęły około miesiąca.


Z ciekawostek, o których już pisałem to informacja w marcu o tym, że nie ma świateł adaptacyjnych LED, z pytaniem, czy rezygnuję, czy zostawiam, ale wtedy jest ryzyko kolejnego opóźnienia - zrezygnowałem, samochód wyprodukował się w terminie, natomiast koniec końców okazało się, że jednak adaptacyjne LEDy są zamontowane.


Powiem Wam szczerze, że jak wracałem w piątek ze Szczecina do Gdańska, a wyjechałem od dealera około 18:30, to mega dobrze mi się jechało. Dodam też, że te adaptacyjne LEDy po zmroku to dla mnie absolutna magia, automatycznie włączały się światła drogowe i jak jakiś pojazd jechał z przeciwka, albo jak ja jechałem za jakimś pojazdem, to ślicznie te LEDy wycinały przestrzenie, żeby nie oślepiać kierowców, a wszystko inne dookoła było bardzo dobrze doświetlone. Przez całą drogę nikt mi nie dał znać długimi, że ich oślepiam.


PS: W systemie już była aktualizacją dotycząca Apple CarPlay i świetnie to działa z moim telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem samochód!

Gratulacje! :D

Czekamy na zdjęcia :8)

 

Z ciekawostek, o których już pisałem to informacja w marcu o tym, że nie ma świateł adaptacyjnych LED, z pytaniem, czy rezygnuję, czy zostawiam, ale wtedy jest ryzyko kolejnego opóźnienia - zrezygnowałem, samochód wyprodukował się w terminie, natomiast koniec końców okazało się, że jednak adaptacyjne LEDy są zamontowane.

Ciekawi mnie jak do tego Dealer podszedł. Bo jak dobrze rozumiem, możesz mnie poprawić: zamówiłeś konfigurację za X PLN, wyrzuciłeś potem ledy adapacyjne za Y PLN i finalna cena to (X-Y) PLN czy doliczyli Ci za te ledy? :roll:

 

Powiem Wam szczerze, że jak wracałem w piątek ze Szczecina do Gdańska, a wyjechałem od dealera około 18:30, to mega dobrze mi się jechało. Dodam też, że te adaptacyjne LEDy po zmroku to dla mnie absolutna magia, automatycznie włączały się światła drogowe i jak jakiś pojazd jechał z przeciwka, albo jak ja jechałem za jakimś pojazdem, to ślicznie te LEDy wycinały przestrzenie, żeby nie oślepiać kierowców, a wszystko inne dookoła było bardzo dobrze doświetlone. Przez całą drogę nikt mi nie dał znać długimi, że ich oślepiam.

A czasem adaptacyjnych nie powinno się włączyć przyciskiem na manetce? Czy coś się zmieniło? Czy piszesz tutaj ogólnie o tej automatycznej funkcji przełączania na podstawie czujnika światła/zmierzchu?

 

PS: W systemie już była aktualizacją dotycząca Apple CarPlay i świetnie to działa z moim telefonem.

Jeden problem mniej dla przyszłych odbiorców :)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestie finansowe to ja w mojej pierwotnej konfiguracji/zamówieniu je miałem. Jak z nich "zrezygnowałem" to sprzedawca powiedział mi, że albo oddadzą mi za to pieniądze, albo wybiorę sobie coś innego w zamian i rozliczymy się bezgotówkowo (oczywiście wtedy myśleliśmy, że po prostu ich nie będzie). Koniec końców nic nie trzeba było zmieniać bo wszystko się zgadza.


Odnośnie samego ich włączania/wyłączania to u mnie domyślnie od samego początku były one włączone i nic nie muszę zmieniać/wybierać.


Dodatkowo przed odbiorem samochodu namówili mnie na oklejenie folią wnęk klamek, parapetu bagażnika i dorzucili jeszcze oklejenie przednich lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musze się pochwalić :D

Status 112, planowany tydzień produkcji 23W2022

Dealer twierdzi, że na przełomie czerwca/lipca będzie gotowy do obioru :D :D

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer twierdzi, że na przełomie czerwca/lipca będzie gotowy do obioru :D :D

 

Gratki, ja już na końcówce dotarcia i coraz więcej cisnę - nie mogę się doczekać sprawdzenia pełnej mocy :wink:


A spalanie przy dotarciu i z delikatnym traktowaniem gazu w mieście 6,1 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer twierdzi, że na przełomie czerwca/lipca będzie gotowy do obioru :D :D

 

Gratki, ja już na końcówce dotarcia i coraz więcej cisnę - nie mogę się doczekać sprawdzenia pełnej mocy :wink:


A spalanie przy dotarciu i z delikatnym traktowaniem gazu w mieście 6,1 :cool2:

 

Moje szczęście trwało chwilę - Centrala BMW PL mi mówi, że produkcja najwcześniej w połowie lipca; Dealer, że status spadł na 105 - tydzień nadal 23W2022 :mad2:


-edit

Stanowisko Centrali BMW PL z 8.06.2022/16:40

Chcielibyśmy poinformować, że termin produkcji Pańskiego samochodu, na ten moment, został potwierdzony na połowę lipca.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak czekałem i czekałem, w końcu wziąłem inny model dostępny od ręki… rabat na tym samym poziomie procentowym , ale musiałem dopłacić do aktualnej wartości, mimo że gorzej wyposażony egzemplarz. Za problemy i opóźnienia ( 5 miesięcy) mam dostać gumowe dywaniki…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.