Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś jeszcze zauważyłeś ze zmian? Szczerze mówiąc to widać, że BMW tnie koszty i zastanawiam się czy gdzieś jeszcze widać różnice?

 

To ja dopowiem, że u siebie namierzyłem zmianę pokręteł do nawiewów centralnych, w testowych samochodach były takie srebrne a ja mam zwykłe czarne z białymi kreskami :(

No chyba, że żeby mieć srebrne pokrętła to trzeba mieć klimę dwustrefową :wink:


20220531_182116.jpg.015979a29815299f63aa6ac3d053d809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dopowiem, że u siebie namierzyłem zmianę pokręteł do nawiewów centralnych, w testowych samochodach były takie srebrne a ja mam zwykłe czarne z białymi kreskami :(

No chyba, że żeby mieć srebrne pokrętła to trzeba mieć klimę dwustrefową :wink:

 

Zgadza się, w zależności od wyboru klimy masz inny panel przycisków (i kolor):

- jednostrefowa - czarne

- dwustrefowa - srebrne

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek jakie zauważyłem przy odbiorze:

- tylne drzwi są pozbawione listek ozdobnych (tych podświetlanych), ale są lampi zmieniające kolor

- dostałem digital key

 

wiadomo ze ladniej wyglda z listwa, ale w sumie nikt nie zapewnil ze to bezdie skoro w aucie testowym bylo...

poza tym nie oszukujmy sie, nie bedziesz jezdzil z tylu... wiec chyba nie jest to must have... :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po raz kolejny samochód wyleciał na 105 :? info od sprzedawcy, że prawdopodobnie z powodu restrykcji wyposażenia, z zastrzeżeniem, że on nie wie z jakiego powodu, bo żadnego wyposażenia objętego restrykcjami w mojej konfiguracji nie ma :roll:
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem samochód w marcu (około 20) i odebrałem w lipcu (14 był już zarejestrowany). Nie wiem, czy to jakieś niebywałe szczęście mnie kopnęło?

Dojechał też bez otwierania klapy z kopnięciem (powinno być), dealer powiedział, że będą walczyć o dołożenia tego. Ciekawe czy im się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dojechał też bez otwierania klapy z kopnięciem (powinno być), dealer powiedział, że będą walczyć o dołożenia tego. Ciekawe czy im się uda.

Informacyjnie: ja swoje 120i odbierałem w lipcu 2021 i już wtedy mi "wycięli" to otwieranie nogą. Szczerze mówiąc po doświadczeniach z innymi autami z tą opcją uznałem, że gra nie jest warta świeczki i wynegocjowałem sobie odpowiednią gratyfikację z tytułu tego braku (o którym nikt mnie nie poinformował). W lipcu 2021 ASO po konsultacjach odpowiedziało, że brak możliwości "dołożenia" tej opcji u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dojechał też bez otwierania klapy z kopnięciem (powinno być), dealer powiedział, że będą walczyć o dołożenia tego. Ciekawe czy im się uda.

Informacyjnie: ja swoje 120i odbierałem w lipcu 2021 i już wtedy mi "wycięli" to otwieranie nogą. Szczerze mówiąc po doświadczeniach z innymi autami z tą opcją uznałem, że gra nie jest warta świeczki i wynegocjowałem sobie odpowiednią gratyfikację z tytułu tego braku (o którym nikt mnie nie poinformował). W lipcu 2021 ASO po konsultacjach odpowiedziało, że brak możliwości "dołożenia" tej opcji u nich.

 

Ja odbierając swoje 128 TI w sierpniu produkcja lipcowa nie mam kierunkowskazów w klapie bagażnika, a nie było żadnej informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest jakiś żart. Nie było żadnej informacji ze strony BMW na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest jakiś żart. Nie było żadnej informacji ze strony BMW na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

1) słabe jest to, że dostaje się inny samochód niż się oczekiwało - BMW powinno informować o zmianach, a najlepiej przestrzegać parametrów z zamówień,

2) rzecz kontrowersyjna i indywidualna, ale o pewne rzeczy nie ma co kruszyć kopii, szczególnie w dzisiejszych czasach - okay, brak kierunkowskazów w klapie jest dziwny, ale nie ogląda się działających kierunkowskazów w samochodzie, który się prowadzi ;)


Łaska BMW w ogóle na pstrym koniu jeździ: np. pakiet M Performance w M135i wywala szereg rzeczy z wewnątrz, m.in. właśnie schowek po stronie kierowcy, porty USB z tyłu (!) a w bagażniku jego wyposażenie oraz podwójną podłogę (!).


Bardzo dużo czasu zajmie światu dojście do siebie po geniuszu lockdownów, zwłaszcza, że przy okazji zaczęto na całym świecie na potęgę drukować pieniądze. Dodajmy do tego zerowe stopy procentowe i w efekcie mieliśmy znacznie zmniejszone wytwarzanie dóbr (spadek podaży), a w równocześnie wzrost popytu.

Jakby tego było mało to panika klimatyczna powoduje dokręcanie śruby producentom samochodów (i nie tylko). W tym tempie jak sytuacja w motoryzacji w miarę wróci do normy to już zacznie się ustawianie w kolejkach żeby załapać się na ostatnie samochody przed banem spalinówek. Z tej perspektywy można zrozumieć że BMW robi co może, żeby jakoś pozostać na powierzchni i produkować to co się da. Chociaż zgadzam się, że komunikacja do klientów powinna być dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dwie sprawy:

Łaska BMW w ogóle na pstrym koniu jeździ: np. pakiet M Performance w M135i wywala szereg rzeczy z wewnątrz, m.in. właśnie schowek po stronie kierowcy, porty USB z tyłu (!) a w bagażniku jego wyposażenie oraz podwójną podłogę (!).

 

Może oni myślą że sprzedają serie m4 csl i dlatego redukują wagę pojazdu? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jest po prostu mega czepialstwo, zeby sie burzyc o schoweczek do ktorego nic nie wejdzie… jezdze bmw od 10lat przeszlo i NIGDY z niego nie skorzystalem… zapewne nawet bym sie nie zorientowal ze czegos brakuje :oops:


kierunki w f40 nie sa zbyt spektakularne, musialbym zobaczyc na zywo dwa obok siebie ale nie wiem czy jest co roztrzasac… niewykluczone ze niektorym sie moze to nawet bardziej podobac, poza tym prawdziwy kierowca bmw ich nie uzywa haha :lol: :mrgreen: i jak ktos napisal nie bedziesz ogladac auta z tylu


jeszzcze z tego wszytskie zeozumialbym zal o brak listw ozdobnych z tylu, ale te akurat sa estetyczne… jednak 90% kierowcow a moze i wiecej strzelam na slepo podrozuje samemu… i po co kierowcy listewki z tylu…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jest po prostu mega czepialstwo, zeby sie burzyc o schoweczek do ktorego nic nie wejdzie… jezdze bmw od 10lat przeszlo i NIGDY z niego nie skorzystalem… zapewne nawet bym sie nie zorientowal ze czegos brakuje :oops:

ja bym schował w nim pilot od rolet ...

 

kierunki w f40 nie sa zbyt spektakularne, musialbym zobaczyc na zywo dwa obok siebie ale nie wiem czy jest co roztrzasac… niewykluczone ze niektorym sie moze to nawet bardziej podobac, poza tym prawdziwy kierowca bmw ich nie uzywa haha :lol: :mrgreen: i jak ktos napisal nie bedziesz ogladac auta z tylu

no wygląda to jak połowa listwy która powinna świecić... bezpieczeństwo i widoczność na pierwszym miejscu - brawo BMW :mad2:

 

jeszzcze z tego wszytskie zeozumialbym zal o brak listw ozdobnych z tylu, ale te akurat sa estetyczne… jednak 90% kierowcow a moze i wiecej strzelam na slepo podrozuje samemu… i po co kierowcy listewki z tylu…?

Chyba chodzi o spójność i jakoś wykończenia - tym, że producent dba również o drugi rząd a nie tylko o kierowcę ... marka premium ?



ja czekam, co jeszcze w kolejnych dnia okaże się, że nie mam a powinienem mieć ....

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest dyskusja o tym czy schowek jest potrzebny czy też nie. Osobiście w żadnym z BMW go nigdy nie użyłem- fakt, ale rozumiem, że dla kogoś ten schowek może być ważny. Nie podoba mi się to, że BMW wprowadza zmiany nie informując klientów. To nie jest fair. Idąc ścieżką minimalizmu można wiele rzeczy wyrzucić. Ja np. nigdy w BMW nie otworzyłem szyb bocznych z tyłu, więc może też bez problemu BMW może to "wywalić". Wybór samochodu to suma wielu drobnych rozwiązań i projektów, które nam się podobają. Jeśli przyjmiemy, że coś jest zbędne to dojdziemy do tego, że do sprawnego poruszania się po drogach wystarczy 40% tego co dostajemy w nowoczesnych pojazdach. Ale czy wtedy ma sens zakup BMW?

A tak z innej strony: mam m.in. 120 i z 2021 z "wszystkim" (no może poza otwieraniem bagażnika nogą). Mam head-up, mam listwy, mam kierunkowskazy (i ich używam :) ), mam schowek, mam ładowarkę indukcyjną i pewnie naście innych opcji, które teraz nie są łatwo osiągalne. Zastanawiam się co się wydarzy, gdy np. konieczna będzie wymiana lampy z tyłu... czy znajdą w BMW taką jaką mam ja? Mam taką nadzieję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest dyskusja o tym czy schowek jest potrzebny czy też nie. Osobiście w żadnym z BMW go nigdy nie użyłem- fakt, ale rozumiem, że dla kogoś ten schowek może być ważny. Nie podoba mi się to, że BMW wprowadza zmiany nie informując klientów. To nie jest fair. Idąc ścieżką minimalizmu można wiele rzeczy wyrzucić. Ja np. nigdy w BMW nie otworzyłem szyb bocznych z tyłu, więc może też bez problemu BMW może to "wywalić". Wybór samochodu to suma wielu drobnych rozwiązań i projektów, które nam się podobają. Jeśli przyjmiemy, że coś jest zbędne to dojdziemy do tego, że do sprawnego poruszania się po drogach wystarczy 40% tego co dostajemy w nowoczesnych pojazdach. Ale czy wtedy ma sens zakup BMW?

A tak z innej strony: mam m.in. 120 i z 2021 z "wszystkim" (no może poza otwieraniem bagażnika nogą). Mam head-up, mam listwy, mam kierunkowskazy (i ich używam :) ), mam schowek, mam ładowarkę indukcyjną i pewnie naście innych opcji, które teraz nie są łatwo osiągalne. Zastanawiam się co się wydarzy, gdy np. konieczna będzie wymiana lampy z tyłu... czy znajdą w BMW taką jaką mam ja? Mam taką nadzieję :D

 

Też mnie to ciekawi co będzie gdy ktoś będzie miał uszkodzoną lampę z tylu, a będzie miał auto wyprodukowane przed 7/22. Ciekawe co wtedy powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie: ja swoje 120i odbierałem w lipcu 2021 i już wtedy mi "wycięli" to otwieranie nogą. Szczerze mówiąc po doświadczeniach z innymi autami z tą opcją uznałem, że gra nie jest warta świeczki i wynegocjowałem sobie odpowiednią gratyfikację z tytułu tego braku (o którym nikt mnie nie poinformował). W lipcu 2021 ASO po konsultacjach odpowiedziało, że brak możliwości "dołożenia" tej opcji u nich.

 

Ach, to sfrajerzyłem jednak. Mogłem się kłócić na odbiorze, bo teraz to pewnie już nie nie dostanę. Na tej opcji akurat mi zależało.


Chyba mam egzemplarz z ostatnich dni czerwca, bo mam schowek (używam codziennie, trzymam tam kartę do bramy... :P), ambiente z tył i kierunki na klapie CHYBA też mam.


PS ale ogólnie bardzo mi się nie podoba, że dowiadujemy się o tym dopiero przy odbiorze. Całe doświadczenie z odbioru, obsługi itd. mam średnie. Poprzednio miałem Seata i tam cały "UX" był lepszy, a BMW niby premium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj informację od Sprzedawcy (lista zmian) - może dla przyszłych odbierających/zamawiających będzie to kluczowe:

- brak schowka po lewej stornie kierowcy

- brak podświetlanych listew w tylnich drzwiach

- gniazdo 12V w środkowej części jest nie jest podświetlane (jeszcze tego nie weryfikował u siebie ...)

- brak kierunkowskazów w lampie (część lampy w klapie bagażnika) "w kolejnym aucie który szykujemy do odbioru. Tu występuje identyczna sytuacja, na którą nie mamy wpływu.."

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w sumie straciłem ochotę na ten samochód. Nawet nie wiem kiedy go dostanę, ani czy w ogóle dostanę. Do tego nie mam nawet pojęcia co jeszcze wywalą do czasu jak ewentualnie odbiorę. Miało to być zrobienie sobie przyjemności, a nie taka męka.

Najciekawsze jest, że w Krakowie widzę sporo nowych, świeżych i wypasionych BMW na rejestracjach "KK", dla nie wtajemniczonych są to nowe rejestracje wydawane od 2-3 miesięcy, bo "KR" się skończyły. Problem polega na tym, że są to wszystko samochody powyżej bmw 3, x3 :) Tacy klienci jak widać nie mają kompletnie żadnych problemów żeby dostać auto w kilka miesięcy i wątpię żeby ktoś im tam coś wycinała typu kierunkowskazy czy jakieś listwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na angielskim forum. Co prawda w wątku o zamówieniach na 128ti, ale być może dotyczy to też innych wersji silnikowych:

zam-wienie.png


W tym samym wątku część osób napisało, że ich zamówienia zostały przesunięte z 08.2022 na Q1.2023

 

Całkiem możliwe, pewnie będą tak przesuwać do momentu aż ludzie będą rezygnować, bo im się nie opłaca produkować 1 i 2.

Ja generalnie już pękam trochę ze śmiechu, bo w tej chwili już praktycznie nikt nie ma problemów z półprzewodnikami poza niemieckimi producentami samochód :) chyba robili po prostu interesy nie z tymi z którymi trzeba było robić. Jakoś Japonia poza jednym czy dwoma kwartałami nie zna takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.