Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wróc do dealera po update statusu. Pewnie 37 albo 38 tydzień planowany.

 

Na teraz 39, ale sprzedawca mówi, że według niego bez szans.

VW dzisiaj dostał termin na 46 tydzień (czyli faktycznie mniej więcej 10 tygodni od zamówienia), zobaczymy czy się BMW wyrobi :)

 

U mnie nadal W38 z statusem 111. Ciekawe czy chociaż jednemu z nas się faktycznie w wrześniu zacznie produkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,


Od początku grudnia 2021 czekam na wyprodukowanie 120i.

Mam pytanie do osób wciąż czekających na auto czy były ostatnio jakieś ruchy w waszych zamówieniach mogące świadczyć o tym że coś się ruszyło w temacie?

U mnie wciąż tylko 111i kolejne przesunięcia tygodni produkcji z 31 na 35 a teraz na 40.

Czy są jakieś przecieki jak obecnie wygląda produkcja , czy to kwestia okresu urlopowego czy BMW już zmienia linie produkcyjne pod lift 2023?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje BMW g30 nadal ze statusem 112, podobno wpada i wypada z produkcji i tak cały czas… zamówienie z grudnia 2021…

Ten wątek raczej jest dla serii 1 (F40) :D

Ale jeśli nadal u Ciebie nic się nie zmienia, to warto porozmawiać ze Sprzedawcą/Salonem, a jak to nie przyniesie skutku to może interwencja w centrali BMW PL pomoże?

Chyba, że masz jakieś wyposażenie objęte restrykcjami, więc to już musisz przeanalizować czy jesteś w stanie z czegoś zrezygnować.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nie było już problemu z transportem z Kleszczowa? To M135 wyprodukowało się 10 dni temu (5/09) wg. Bimmer.Work (https://bimmer.work/vin/7a787fe2df31dc9c62b87f658fae5f402/)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-m135i-306-km-xdrive-bogat-wypo-nowy-dostepny-od-reki-dealer-bmw-pl-ID6EU52B.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedziano, że transport do dwóch miesięcy może zająć… kilka osób na tym forum tez oczekiwało nawet miesiąc na transport z Kleszczowa

Chyba to już minęło, ja czekałem tez coś koło tygodnia ma transport z Kleszczowa do Salonu - wg Sprzedawcy to BMW w tym czasie ogarnia papiery i jakieś certyfikaty.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem telefon, że BMW FS wypowiedziało 1 września wszystkie umowy finansowania podpisane 270 dni wstecz. Dealer twierdzi, że walczyli ale bezskutecznie. Samochód w trakcie produkcji, zamówienie z września 2021. Ktoś jest w podobnej sytuacji i udało mu się cokolwiek wywalczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem telefon, że BMW FS wypowiedziało 1 września wszystkie umowy finansowania podpisane 270 dni wstecz. Dealer twierdzi, że walczyli ale bezskutecznie. Samochód w trakcie produkcji, zamówienie z września 2021. Ktoś jest w podobnej sytuacji i udało mu się cokolwiek wywalczyć?

 

Pomijam fakt, że zostałeś o tym poinformowany dzisiaj - 25 dni po wypowiedzeniu ?!

Ja miałem podobną sytuację: umowa podpisana początkiem grudnia, odbiór połowa sierpnia, ale nie przekroczyłem 270 dni o których piszesz.

Wówczas Dealer ogarną sprawę, i przywrócił poprzednie warunki i podpisaną umowę - ale pojawiło się ponownie zapytanie w BIK, nie wiem czy dawniej też tak to działało (tj. przed podpisaniem, i podczas odbioru, czy tylko podczas podpisania).


Sprzedawca mi tylko przekazał informację, że BMW FS nie chciało aktywować umowy, z racji tego, że warunki były "dobre" - bo na stałej stopie z listopada.

Zakładam, że za chwilę będzie więcej osób w podobnej sytuacji... Mi mówiono, że warunki się nie zmienią, aż do momentu odbioru (tzn. aktywacji umowy).

Powinieneś wyjaśnić to bardziej z osobą która składał Ci ofertę i odpowiadała za warunki jej podpisania.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem telefon, że BMW FS wypowiedziało 1 września wszystkie umowy finansowania podpisane 270 dni wstecz. Dealer twierdzi, że walczyli ale bezskutecznie. Samochód w trakcie produkcji, zamówienie z września 2021. Ktoś jest w podobnej sytuacji i udało mu się cokolwiek wywalczyć?

 

Pomijam fakt, że zostałeś o tym poinformowany dzisiaj - 25 dni po wypowiedzeniu ?!

Ja miałem podobną sytuację: umowa podpisana początkiem grudnia, odbiór połowa sierpnia, ale nie przekroczyłem 270 dni o których piszesz.

Wówczas Dealer ogarną sprawę, i przywrócił poprzednie warunki i podpisaną umowę - ale pojawiło się ponownie zapytanie w BIK, nie wiem czy dawniej też tak to działało (tj. przed podpisaniem, i podczas odbioru, czy tylko podczas podpisania).


Sprzedawca mi tylko przekazał informację, że BMW FS nie chciało aktywować umowy, z racji tego, że warunki były "dobre" - bo na stałej stopie z listopada.

Zakładam, że za chwilę będzie więcej osób w podobnej sytuacji... Mi mówiono, że warunki się nie zmienią, aż do momentu odbioru (tzn. aktywacji umowy).

Powinieneś wyjaśnić to bardziej z osobą która składał Ci ofertę i odpowiadała za warunki jej podpisania.

 

Umowa do momentu aktywacji jest podpisana jednostronnie więc tylko "good will" BMW FS, w który powątpiewam może zadziałać. Dealer twierdzi, że przez 3 tygodnie walczyli o przywrócenie warunków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem telefon, że BMW FS wypowiedziało 1 września wszystkie umowy finansowania podpisane 270 dni wstecz. Dealer twierdzi, że walczyli ale bezskutecznie. Samochód w trakcie produkcji, zamówienie z września 2021. Ktoś jest w podobnej sytuacji i udało mu się cokolwiek wywalczyć?

 

Postaram się jutro dowiedzieć jak jest u mnie i dam znać. Mój sprzedawca twierdził we wrześniu, że jest skłonny zostawić cenę fury z momentu zamówienia nawet bez finansowania FS, więc pewnie wiedział co się święci.

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wówczas 120 też chodziły po 130 do 140 w podobnym wyp.

Czyli 148 na dzisiaj jest nieźle ;).

Ja przed swoją F40 miałem zamówioną Skodę Scale 1.5 DSG na wypasie (jesli mozna tak powiedziec o skodzie) za 105 tys. Jak się zaczely cyrki ze skoda pod koniec roku robić to zobaczylem ze za niewiele wiecej mozna miec nową jedynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale 118 miały rabaty business edition po 24tyś...

Wówczas 120 też chodziły po 130 do 140 w podobnym wyp.

 

I tak się wyrobiłeś, bo cena 120i idzie o kolejne 2400zl do góry (146000 ze skrzynią sportową), więc dealer za chwilę po nowej cenie by policzył


Swoją droga 5-letnia gwarancja to już 7500zł (+3000zł) :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem VIN i potwierdzenie produkcji na przyszły tydzień, w połowie października fura ma być do odebrania w salonie.

W kwestii finansowania sprzedawca ma dać znać jutro, ale potwierdził, że utrzymanie warunków z umowy sprzed roku może nie być możliwe.

Z ciekawostek dzisiaj mija u mnie rok od zamówienia :)

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.