Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem możliwe, pewnie będą tak przesuwać do momentu aż ludzie będą rezygnować, bo im się nie opłaca produkować 1 i 2.

 

Trochę tak to wygląda. Jak rośnie samochód, to rośnie marża. Może wróci sytuacja, w której 3er jest najmniejszym autem w gamie. Podobnie z wyposażeniem, które może zniechęcać, bo co ma kryzys półprzewodników do obcinania schowka?

Chyba 1er był jakiś czas "mało korzystnie" wyceniony dla BMW. Jak zamawiałem swoje auto, to podobnie skonfigurowany Golf, Mazda 3 czy Leon kosztował tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo im się nie opłaca produkować 1 i 2.

 

The new BMW 1 Series is shaping up to be a great seller for the Bavarians. The September sales report shows 3,033 units of the front-wheel drive 1 Series. At the end of the third quarter, total BMW sales were largely as the same level of the previous year. By far the greatest growth has been seen in the F40 1 Series, which last year just completed its model change from the F20 generation to the current F40.


https://carsalesbase.com/europe-bmw-1-series/

https://www.bmwblog.com/2020/10/12/1-series-top-seller/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo im się nie opłaca produkować 1 i 2.

 

The new BMW 1 Series is shaping up to be a great seller for the Bavarians. The September sales report shows 3,033 units of the front-wheel drive 1 Series. At the end of the third quarter, total BMW sales were largely as the same level of the previous year. By far the greatest growth has been seen in the F40 1 Series, which last year just completed its model change from the F20 generation to the current F40.


https://carsalesbase.com/europe-bmw-1-series/

https://www.bmwblog.com/2020/10/12/1-series-top-seller/

 

Fajnie, tylko ten cytat dotyczy 2020 roku :)

A z tej tabelki którą wysłałeś w 1 linku nie wynika nic dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo im się nie opłaca produkować 1 i 2.

 

The new BMW 1 Series is shaping up to be a great seller for the Bavarians. The September sales report shows 3,033 units of the front-wheel drive 1 Series. At the end of the third quarter, total BMW sales were largely as the same level of the previous year. By far the greatest growth has been seen in the F40 1 Series, which last year just completed its model change from the F20 generation to the current F40.


https://carsalesbase.com/europe-bmw-1-series/

https://www.bmwblog.com/2020/10/12/1-series-top-seller/

 

Fajnie, tylko ten cytat dotyczy 2020 roku :)

A z tej tabelki którą wysłałeś w 1 linku nie wynika nic dobrego

 

Wiem, ze jest z 2020, nie znalazlem nic nowszego LOL. Tabelka mnie specjalnie nie martwi. BMW nie zrezygnuja z serii 1/2. To jest wolny rynek. Jak z mieszkaniami od dewelopera, jak Panu nie odpowiada to nie musi Pan kupowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w sumie straciłem ochotę na ten samochód. Nawet nie wiem kiedy go dostanę, ani czy w ogóle dostanę. Do tego nie mam nawet pojęcia co jeszcze wywalą do czasu jak ewentualnie odbiorę. Miało to być zrobienie sobie przyjemności, a nie taka męka.

 

to usun konto z forum i idz kupic sobie cos z grupy VW, zrobisz dobry uczynek, bo juz nikt nie chce czytac tego marudzenia :mrgreen: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w sumie straciłem ochotę na ten samochód. Nawet nie wiem kiedy go dostanę, ani czy w ogóle dostanę. Do tego nie mam nawet pojęcia co jeszcze wywalą do czasu jak ewentualnie odbiorę. Miało to być zrobienie sobie przyjemności, a nie taka męka.

 

to usun konto z forum i idz kupic sobie cos z grupy VW, zrobisz dobry uczynek, bo juz nikt nie chce czytac tego marudzenia :mrgreen: :duh:

 

Przekładając to na podejście BMW - jak Ci się nie podoba czytanie marudzenia, to nie czytaj :wink:

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w sumie straciłem ochotę na ten samochód. Nawet nie wiem kiedy go dostanę, ani czy w ogóle dostanę. Do tego nie mam nawet pojęcia co jeszcze wywalą do czasu jak ewentualnie odbiorę. Miało to być zrobienie sobie przyjemności, a nie taka męka.

 

to usun konto z forum i idz kupic sobie cos z grupy VW, zrobisz dobry uczynek, bo juz nikt nie chce czytac tego marudzenia :mrgreen: :duh:

 

Dziękuje za dobrą radę, tak właśnie zrobię w kwestii usunięcia konta, bo nie lubię chamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w sumie straciłem ochotę na ten samochód. Nawet nie wiem kiedy go dostanę, ani czy w ogóle dostanę. Do tego nie mam nawet pojęcia co jeszcze wywalą do czasu jak ewentualnie odbiorę. Miało to być zrobienie sobie przyjemności, a nie taka męka.

 

to usun konto z forum i idz kupic sobie cos z grupy VW, zrobisz dobry uczynek, bo juz nikt nie chce czytac tego marudzenia :mrgreen: :duh:

 

Dziękuje za dobrą radę, tak właśnie zrobię w kwestii usunięcia konta, bo nie lubię chamstwa.

 

Nie ma co się nim przejmować. Przeczytaj jego posty- czepia się każdego kto tylko napisze coś złego na BMW.

Wracając do tematu ja jeszcze nie dostałem aktualizacji statusu ale dwa tygodnie temu było 111, W38. Pewnie zdaniem pawelo9 powinienem się cieszyć, że raczyli moje zamówienie przyjąć i powinnismy dopłacić, że nasze auta zamiast z 2022 będą z 2023 a może i z 2024.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popyt na nowe samochody siada, więc to celowe zagrywki fabryk żeby utrzymać maksymalną dla nich podaż w danym okresie bez żonglowania na taśmach. Mają zamówienia na rok do przodu i optymalizują w ten sposób produkcję.

Gdybyście mieli informację, że zamówione auto odbierzecie za 1.5roku to większość poszła by do innej marki albo brała auto z placu. A, że to nie jest nikomu na rękę to fabryka zwodzi miesiącami, przesuwa terminy produkcji. Tylko dlatego aby Kowalski który czeka już 12 miesięcy nie zrezygnował bo skoro to już trwa 12m to wytrzyma i kolejne 6. W międzyczasie 5 zmian statusów produkcji, tak żeby ktoś myślał, że coś się dzieje, ale na koniec zabrakło im śrubki i trzeba czekać kolejny rok aż Hans wróci ze sklepu z płaską dziesiątką aby dokręcić 4 śruby.

Natomiast nie zdziwie się, jak ograniczą teraz mocno produkcję do lutego/marca 2023 i wystartują z przyspieszoną produkcją facelifta. Ale patrząc na wątek 3ki, sporo osób miało problem z utrzymaniem warunków umowy. Zresztą jak mijają 2 lata od zamówienia to wątpie aby jeszcze się to komuś opłacało.


I to nie jest wątek w którym mamy zachwalać BMW, więc nie dziwie się, że ktoś może już tylko narzekać. Widać po UK, że większość z tych którzy czekają na auto nie odbiorą go do lutego/marca/kwietnia 2023, pytanie czemu BMW Poland nie da jasnej informacji tak jak u nich gdzie faktycznie spora część osób zrezygnowała z zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie zdziwie się, jak ograniczą teraz mocno produkcję do lutego/marca 2023 i wystartują z przyspieszoną produkcją facelifta. Ale patrząc na wątek 3ki, sporo osób miało problem z utrzymaniem warunków umowy. Zresztą jak mijają 2 lata od zamówienia to wątpie aby jeszcze się to komuś opłacało.

 

Bazując na moim doświadczeniu*, to w dniu odbioru (lub dzień wcześniej) mój leasing został anulowany przez Centralę - gdyż stwierdziła, że go nie aktywuje z racji tego, że warunki były z listopada 2021 (na stałej stopie).

Więc tutaj, już nie wchodzi sama kwestia czy się pojawi lift czy nie - ale sam czas oczekiwania na zamówienie*.

Odwlekanie zamówień (w szczególności tych które będą finansowane przez produkty typu leasing, kredyt, najem) jest na rękę dla Centrali - wówczas wymuszą zmianę warunków.


*moje zamówienie z końca listopada 2021, leasing na stałej stopie, termin odbioru z umowy koniec lipca 2022; faktyczny odbiór: połowa sierpnia 2022

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po co podpisywanie jakichkolwiek umów i zobowiązań, skoro dealer czy finansujący może nie dotrzymywać ich.


Odnosząc się do wcześniejszego wpisu @morfang, to ja też z Seata zmieniłem na BMW i o ile auto jest odczuwalnie lepszej jakości, tak obsługa czy serwisowa czy sprzedaży / po sprzedaży jest dużo gorsza, a to wszystko za wyższą cenę.


Mojemu sprzedawcy to całkiem coś się odkleiło i myślał, że po wydaniu auta to jego już rękojmia nie obowiązuje na pojazd :) A jak wiadomo i za gwarancję i za rękojmie odpowiada Dealer, który sprzedaje auto. Co jest czasem problemem, bo BMW Polska umywa ręce od wszystkiego.


Rzecznik Finansowy w moim imieniu wygrał bitwę o płatę rejestracyjną z BMW FS, bo nie bylo jej w zamówieniu ani ofercie leasingu, która była załącznikiem do zamówienia. Opłata pojawiła się dopiero w tabeli opłat jako załącznik do umowy leasingu, którą otrzymałem kilka tygodniu po zamówieniu auta. Wtedy już nie było możliwości rezygnacji ani z zamówienia ani z leasingu. Z treści pism Rzecznika wynikało, że niejasna jest również relacja między Dealerem (właścicielem auta) i Finansującym (BMW FS zarejestrowane w Warszawie) nie do końca zgodna z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po co podpisywanie jakichkolwiek umów i zobowiązań, skoro dealer czy finansujący może nie dotrzymywać ich.

W kwestii umów to idealnie widać to na przykładzie serii 3 - i zamieszania jakie prowadził lifting.

Natomiast w kwestii finansowania - w moim przypadku Salon stanął na głowie, i przywrócił mi warunki na których podpisywałem umowę, więc tutaj duży plus dla nich.

Chociaż nigdy nie wiadomo jak inny Dealer się zachowa - znam też przypadki osób, które brały leasing, ale umowę podpisywały przy odbiorze - wówczas warunki mieli z dnia odbioru a nie z dnia zamówienia.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamówioną serię 318 za mniej niż 130 tyś, automat, po liftingu, który dla mnie nic nie wnosi lepszego wręcz przeciwnie... cena 163 tyś... pomimo pism od rzecznika itp... niestety zapis... w związku z przerwaniem łańcucha dostwa nie mogli zrealizować zamówienia na przedlift, a teraz już tego modelu nie ma i łaskawy rabat od kwoty o 60 tyś większej to ledwo ponad 20 tyś...


Ale inna sprawa, pewnie też uczestniczyłem w tym procederze... mam propozycje od innego dealera na serie 1 z rabatem ( ok 5tys) na październikową produkcję...

I teraz u mnie na pewno wyglądało to podobnie, dali rabat na 318 ponad 30 tyś, ale... zwlekali z produkcją ponieważ przychodzili kloenci i godzili się na ranaty 10 tyś ( załóżmy) a mnie zwlekali aż do momentu liftu aby mi nie sprzedać pojazdu w tej cenie...


Tak to się robi w BMW... i faktycznie miałem 2x skodę, i w vagu obsługa w porówniu o niebo lepsza... wszystko zrobią w nie wygórowanej cenie... a w BMW niestety... obsłiga jak w PRLu. niech się Pan cieszy że jest auto, o 20% droższe ale zrobiliśmy interes...


Idzie recesja, więc czas odświeżyc skodę, dać jej nowe życie na kolejne 8 lat życia...za cenę 10 x niższą, ale ze spokojem ducha...

Trudno, niech jeżdżą zgodnie z zamysłem marki BMW tylko bogaci, a śreniaki na swoim miejscu w skodzie... ale z uśmiechem na twarzy... bo serwis olejowy to 120 zł ze swoim olejem a nie 600

albo bez swojego to 420 a nie 1200... itp...

więc prestiż wygoda to swoje, chciałem bo auto piękne i byłem zakochany wręcz... ale niestety rozsądek i sytuacja która mi pokazała iż BMW ma gdzieś klienta na etapie zakupu.... skłonila donrefleksji...

Podobno są nawet problemy z autem zastępczym...

W skodzie 3 stłuczki i po 1 telefonie jak przyjechałem z lawetą od razu czekało na mnie bez słowa... zawsze przez 8 lat ekspalatacji nigdy problemu...

Oczywiście nie to auto co BMW ale obsługa w BMW jak w PRLu...


Jeżeli chodzi o sąd, to niestety jest zapis w OWU o covidzie, i sprytnie na niego się powołują...

Umowy są jednostronne dla nich...


A jeżeli zamówiłbym tą 1 ciekawe komu z Was opóźnią produkcje... no i czy dojdziecie z zamówieniami do LCI i cena plus 40%?


Też czekałem 12 mcy, wytrwale... i na koniec zostałem ze starą skodą... może jest brzydka, ale grzeje, chłodzi. jedzie. i na parkingu mam gdzieś czy ktoś mi walnie drzwiami czy nie...


A w serwisie dostanę również pyszną kawkę, a Panie obsługujące są równie piękne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się skończyła cierpliwość... zamówiłem wczoraj VW, może nie tak ładny, może nie tak prestiżowy i wygodny, ale moc podobna, silnik tej samej pojemności ale na 4 garach, i odbiór w tym roku :roll:
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale żeby nie było tak, że jest wszystko źle, to sprzedawca w BMW raczej się postarał. Udało się zamówić auto 1 dzień przed zmianą cennika, dostałem rabat i finansowanie na stałej stopie z dnia zamówienia.

Przy czym nadal z tym wszystkim doświadczenie mam gorsze niż markach "popularnych". Chociaż jeszcze na pierwszym serwisie nie byłem :D

Kwiatki ma chyba każda marka, w Seacie jak umawiałem się na jazdę próbną, to sprzedawca o mnie zapomniał i nie było go tego dnia w salonie :? jak zmieniałem w tym roku auto i byłem mocno zainteresowany Leonem Cuprą, to babka z salonu chyba tak bardzo w to nie wierzyła, że od biedy mi pozwoliła na 5 minut jazdy próbnej (serio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się skończyła cierpliwość... zamówiłem wczoraj VW, może nie tak ładny, może nie tak prestiżowy i wygodny, ale moc podobna, silnik tej samej pojemności ale na 4 garach, i odbiór w tym roku :roll:

 

Aż tak? Tyle razy byłeś na 112, że chyba za niedługo byś się doczekał... Mi wczoraj wpadło na 112 z 38 tygodniem produkcja. Może tym razem :D

Rozmawiałem trochę o tych przesunięciach z sierpnia na luty/marzec z krakowskim dealerem i mówił, że być może chodzi tylko o 128Ti, inne silniki się normalnie produkują, oczywiście z wielokrotnymi opóźnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, który u tego samego dealera zamówił swoją 118i 2 miesiące po mnie odebrał wczoraj samochód :?

Albo ja mam takiego pecha albo ktoś tam leci w kulki po całości. Zgłosiłem reklamację do centrali i cisza, mieli odpowiedzieć do końca zeszłego tygodnia.

Serio ulało mi się na całokształt podejścia, w tym przede wszystkim podejście sprzedawcy, który jedyne co miał do powiedzenia, to to, że zawsze mogę zrezygnować.

Póki co jeszcze poczekam, wiesiek ma być do odbioru w połowie listopada, zobaczymy jak się sprawy potoczą :wink:


A tak jeszcze z ciekawostek - w umowie zamówienia VW mam taki zapis:

 

"Przewidywany termin odbioru zamówienia ustalony został w oparciu o przewidywaną datę produkcji samochodu (...) termin może zostać przesunięty w przypadku opóźnień w produkcji lub dostawie przez producenta, przy czym przesunięcie może nastąpić o maksymalnie 2 miesiące."

 

Ale to BMW jest marką premium :wink:

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ta odpowiedź od BMW Polska na reklamację to jakiś żart jest :)

Pan konsultant obiecywał, że odezwą się do końca zeszłego tygodnia z kompletem informacji na temat zamówienia i wyjaśnią przyczyny stanu rzeczy (czyli kolejnego przesunięcia terminu oraz tego, z powodu jakiego wyposażenia tak się stało).

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź:

 

Dziękujemy za kontakt z BMW Polska. Informujemy, że data produkcji została wstępnie zaplanowana na wrzesień.

 

Amen :wink: Kusi mnie żeby odpisać "którego roku" :D

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ta odpowiedź od BMW Polska na reklamację to jakiś żart jest :)

Pan konsultant obiecywał, że odezwą się do końca zeszłego tygodnia z kompletem informacji na temat zamówienia i wyjaśnią przyczyny stanu rzeczy (czyli kolejnego przesunięcia terminu oraz tego, z powodu jakiego wyposażenia tak się stało).

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź:

 

Dziękujemy za kontakt z BMW Polska. Informujemy, że data produkcji została wstępnie zaplanowana na wrzesień.

 

Amen :wink: Kusi mnie żeby odpisać "którego roku" :D

 

Przerabiałem z nimi to samo - poziom komunikacji z Centrali to pomyłka...


Ja w czerwcu dostałem informację, że "Chcielibyśmy poinformować, że termin produkcji Pańskiego samochodu, na ten moment, został potwierdzony na połowę lipca.".

Co faktycznie zostało dotrzymane.


-edit

chociaż, można by dopytać jak interpretują "wstępnie zaplanowana", bo u mnie planowana już była podczas całej wymiany maili z BMW PL..

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ta odpowiedź od BMW Polska na reklamację to jakiś żart jest :)

Pan konsultant obiecywał, że odezwą się do końca zeszłego tygodnia z kompletem informacji na temat zamówienia i wyjaśnią przyczyny stanu rzeczy (czyli kolejnego przesunięcia terminu oraz tego, z powodu jakiego wyposażenia tak się stało).

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź:

 

Dziękujemy za kontakt z BMW Polska. Informujemy, że data produkcji została wstępnie zaplanowana na wrzesień.

 

Amen :wink: Kusi mnie żeby odpisać "którego roku" :D

 


Teraz wróc do dealera po update statusu. Pewnie 37 albo 38 tydzień planowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wróc do dealera po update statusu. Pewnie 37 albo 38 tydzień planowany.

 

Na teraz 39, ale sprzedawca mówi, że według niego bez szans.

VW dzisiaj dostał termin na 46 tydzień (czyli faktycznie mniej więcej 10 tygodni od zamówienia), zobaczymy czy się BMW wyrobi :)

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.