Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze


peter08

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.07.2023 o 18:58, JaPrzy napisał(a):

Mogę spytać kiedy zamawiałeś auto?

 

Według mnie to wielka ściema i z tego co na FB wyczytałem to jedyną opcją przy konkretnym opóźnieniu sięgającym roku jest eskalacja do BMW Polska. Ja zamawiałem na początku kwietnia, bo był slot na maj/czerwiec ale w tym momencie jest wrzesień. Może jak będzie w listopadzie to dorzucą opony zimowe gratis 🙂

Oby tylko nie było problemów z opcjami bo na forum US ponoć dzwonili do gościa, że jednak laserów nie będzie miał "i co nam zrobisz". Mi się te nowe lampy BMW z tymi zygzakami średnio podobają i lasery z tymi niebieskimi wstawkami wyglądają o niebo lepiej więc mam nadzieję, że nie będzie cyrków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2023 o 22:32, cieszkop napisał(a):

Według mnie to wielka ściema i z tego co na FB wyczytałem to jedyną opcją przy konkretnym opóźnieniu sięgającym roku jest eskalacja do BMW Polska. Ja zamawiałem na początku kwietnia, bo był slot na maj/czerwiec ale w tym momencie jest wrzesień. Może jak będzie w listopadzie to dorzucą opony zimowe gratis 🙂

Oby tylko nie było problemów z opcjami bo na forum US ponoć dzwonili do gościa, że jednak laserów nie będzie miał "i co nam zrobisz". Mi się te nowe lampy BMW z tymi zygzakami średnio podobają i lasery z tymi niebieskimi wstawkami wyglądają o niebo lepiej więc mam nadzieję, że nie będzie cyrków.

Obawiam się, że ten slot maj/czerwiec to też ściema była. Widziałem, że pisałeś o "fajnym dealerze":), który ma dobre terminy.

Drążę temat i wiem, że dealer niewiele może zrobić...
Poproś dealera o zrzuty z systemu, zobaczysz czy auto przeskoczyło kod 105, będziesz wiedział czy rzeczywiście wypadło z slotu, czy jeszcze tam w ogóle nie trafiło.

Masz jakieś opcje individual w zamówieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 15:37, JaPrzy napisał(a):

Obawiam się, że ten slot maj/czerwiec to też ściema była. Widziałem, że pisałeś o "fajnym dealerze":), który ma dobre terminy.

Drążę temat i wiem, że dealer niewiele może zrobić...
Poproś dealera o zrzuty z systemu, zobaczysz czy auto przeskoczyło kod 105, będziesz wiedział czy rzeczywiście wypadło z slotu, czy jeszcze tam w ogóle nie trafiło.

Masz jakieś opcje individual w zamówieniu?

Jest kod 111 czy jakos tak mowi listopad… jak sie nie zmieni to po 6 sierpnia ma byc nowe rozdanie i sprawdze czy wskoczy, jak nie to BMW Poland:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cieszkop napisał(a):

Jest kod 111 czy jakos tak mowi listopad… jak sie nie zmieni to po 6 sierpnia ma byc nowe rozdanie i sprawdze czy wskoczy, jak nie to BMW Poland:)

jeszcze we wtorek pisałeś, ze Twoje auto jest przewidziane na wrzesień, juz zdążyło przeskoczyć na listopad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2023 o 00:05, cieszkop napisał(a):

Jest kod 111 czy jakos tak mowi listopad… jak sie nie zmieni to po 6 sierpnia ma byc nowe rozdanie i sprawdze czy wskoczy, jak nie to BMW Poland:)

Info od dealera, ze listopad?

To sciema jest moim zdaniem.  Do 6-10. dnia danego miesiaca sa przydzialy produkcji na kolejny miesiac. Z tego co sie orientuje, to BMW obecnie nie jest w stanie podac informacji o przewidywanym terminie produkcji, jezeli nie jest to wlasnie „za miesiac”.

Trzymam kciuki w tym tygodniu, moze bedzie kwota produkcyjna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JaPrzy napisał(a):

Z czerwca…na listopad, a listopad to juz prawie grudzien:)

No taka była historia ale tak jak wiemy, daty to tylko daty do momentu aż nie będzie znany VIN to tylko estymacje. Dokładnie 6 sierpnia ma być nowe rozdanie wiec w piątek za tydzień czekam na telefon albo sam zadzwonie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cieszkop napisał(a):

No taka była historia ale tak jak wiemy, daty to tylko daty do momentu aż nie będzie znany VIN to tylko estymacje. Dokładnie 6 sierpnia ma być nowe rozdanie wiec w piątek za tydzień czekam na telefon albo sam zadzwonie:)

Jestem w tej samej sytuacji. 
Dam znac jak u mnie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w lipcu dostałem informację o zaplanowanej produkcji na sierpień i potwierdziło się to, mam już VIN i za trzy tygodnie powinienem odbierać auto.

Nową umowę po renegocjacjach poprzedniej podpisywałem na początku kwietnia. Nie wiem, czy faktycznie jest coś na rzeczy, ale mam tapicerkę z pakietu Individual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcinZG napisał(a):

Nową umowę po renegocjacjach poprzedniej podpisywałem na początku kwietnia. Nie wiem, czy faktycznie jest coś na rzeczy, ale mam tapicerkę z pakietu Individual.

Zazdroszcze, w pozytywnym tego slowa znaczeniu!

Renegocjacje w kwietniu, a kiedy pierwotne zamowienie?

Edytowane przez JaPrzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu podpisałem pierwotną umowę, ale w grudniu dostałem zapytanie, czy chcę w styczniu odebrać auto przedliftowe, bo będzie już gotowe, czy chcę poczekać do kwietnia/maja na poliftowe. Od początku zakładałem, że auto chcę odebrać nie wcześniej jak w kwietniu, więc po informacji, że cena raczej nie zmieni się więcej jak 3-5%, a jeśli będzie to do 3% to dodatkowo dealer weźmie połowę tej podwyżki na siebie, powiedziałem że zaryzykuję i poczekam do kwietnia i wezmę polift. Na koniec stycznia dostałem informację, że cena zmieniła się o 10% i został mi podsunięty aneks do podpisu albo możliwość rezygnacji. Zacząłem więc szukać lepszych ofert po innych salonach i wiedząc już jak się zmieniły warunki wróciłem do pierwotnego salonu pod koniec marca z informacją, że podpiszę aneks, ale nie tylko zmieniła się cena, ale i wysokości przyznawanych rabatów, więc ze swojej strony mogę odjąć coś z wyposażenia, ale oni muszą dać też coś ze swojej strony. W pierwszej połowie kwietnia dogadaliśmy się i w zasadzie podpisałem nową umowę, z nową kwotą, a zaliczka została przeksięgowana. Na koniec kwietnia dostałem informację, że auta mam się spodziewać nie prędzej jak w lipcu, a w najgorszym razie we wrześniu. Jak widać wszystko wskazuje na to, że skończy się na sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O ile mi wiadomo 4ki są produkowane w Niemczech. Ja zamawiałem końcem lipca i na umowie jest czas max do marca. Na początku sierpnia były przydziały slotów na wrzesień i październik tak że moja prędzej niż grudzień to pewnie nie będzie. 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. A coś wiadomo na temat potencjalnej wyprowadzki produkcji 4er do Mex? Z 3er po prostu poinformowali ludzi że zmobilizować się miejsce produkcji i co najmniej 3mce dłużej... nieładnie. Po drugie coraz więcej niepokojących informacji o cost reduction i zastępowanie niektórych komponentów tańszymi zamiennikami. Głównie elementy wykończeniowe w kabinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy składaniu zamówienia "orientacyjny termin" miał być kwiecień/maj 2023. A potem już tylko gotowanie żaby: czerwiec -> lipiec -> wrzesien -> obecnie wersja, że pażdziernik (jasne...). Będę raczej rezygnował za zamówienia, bo to nie jest poważne traktowanie klienta. Mam nadzieję, że nie będą robic problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szykują się na Mex... massacra. Rzeczywiście ludzie którzy zamówili mogą czuć się oszukani... W przypadku 340 już wiadomo od lutego że produkcja Mex. Mam tylko nadzieję, że po latach nie będę żałował jak zaczną "kwiatki" wychodzić... kupuję auto na dłużej niż gwarancja przewiduje (przy nalepszej wiedzy na tą chwilę 🙂 Serducho, B58 pewnie dalej produkują w/g starej receptury i w tym samym miejscu podobnie jak ZF8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.