Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze


peter08

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówienie składałAM w maju 2022, auto miało być już do odbioru w październiku jednak sporo rzeczy wypadło wtedy z konfiguracji, wolałam poczekać.

Kod na jakim znajduje się auto poda Ci dealer.

Tu masz wszystkie kody: https://www.bmwofminnetonka.com/bmw-factory-status-codes/

 


Ja składam zamowienie w wrześniu. do tej pory nie mam wiadomości od dilera wolałbym przed lift , chociaż poliftingowej może będzie nowocześniejszy , można to jak przyspieszysz albo na to nie mamy wpływu kiedy się wyprodukuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie składałAM w maju 2022, auto miało być już do odbioru w październiku jednak sporo rzeczy wypadło wtedy z konfiguracji, wolałam poczekać.

Kod na jakim znajduje się auto poda Ci dealer.

Tu masz wszystkie kody: https://www.bmwofminnetonka.com/bmw-factory-status-codes/

 


Ja składam zamowienie w wrześniu. do tej pory nie mam wiadomości od dilera wolałbym przed lift , chociaż poliftingowej może będzie nowocześniejszy , można to jak przyspieszysz albo na to nie mamy wpływu kiedy się wyprodukuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składam zamowienie w wrześniu. do tej pory nie mam wiadomości od dilera wolałbym przed lift , chociaż poliftingowej może będzie nowocześniejszy , można to jak przyspieszysz albo na to nie mamy wpływu kiedy się wyprodukuje ?

 

O ile dobrze zrozumiałam pytanie, to niestety nie masz wpływu na datę produkcji. Ale możesz zadzwonić do dilera i dowiedzieć się na jakim kodzie jest teraz samochód produkowany dla Ciebie. Pytałam też kiedyś czy można opóźnić odbiór/ produkcję BMW, nie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, długo zastanawiałam się nad kolorem. W grę wchodził jeszcze portimao i dravit. Ale ten aventurine jakoś najbardziej mi podszedł, chociaż aut mało i ciężko było ocenić na żywo przed zakupem a auto z konfiguratora :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to mamy różne zdania, bo w Zdunku kilka aut już przerobiłem, znam też trochę od zaplecza tego dealera i mam zupełnie inną opinie i wybrałem Bawarie Motors :D


Dzięki za link, zapoznam się z ofertą :)

 

 

:cool2: Mało spotykany kolor, ładniutki.

 

Bardzo ładny kolor z ciekawości jaki silnik, model felg i dlaczego bez laserów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny kolor z ciekawości jaki silnik, model felg i dlaczego bez laserów?

 

420i xdrive, felgi 19 cali double spoke, lasery były na restrykcjach.

Najbardziej zależało mi na systemie asystowania profesional. Mam obciętych parę opcji wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny kolor z ciekawości jaki silnik, model felg i dlaczego bez laserów?

 

420i xdrive, felgi 19 cali double spoke, lasery były na restrykcjach.

Najbardziej zależało mi na systemie asystowania profesional. Mam obciętych parę opcji wyposażenia.

 

Rany to cały czas są te restrykcje ?

Mogliby już chyba się postarać i zmienić miejsce produkcji podzespołów. To przecież już drugi rok takiego zamieszania, a pandemia już w zapomnieniu. Ale co do laserów to może już być ich końcówka. G20 LCI już nie ma, więc tylko G22/G26. Cały czas jęczeli że za droga jest produkcja tych lamp więc się nie zdziwię jak odpuszczą i dociągną ze ściemnianiem do LCI w 2024 z ledami jak w G20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laserów nie było w konfiguratorze jak zamawiałam samochód, nie dokładałam tego później. Bez systemu asystowania profesional auto byłoby we wrześniu, wolałam jednak poczekać bo dostałam na parę dni z salonu auto bez tego systemu i stwierdziłam, że nie ma opcji (sporo jeżdżę po drogach szybkiego ruchu).


Restrykcje są - moje auto przyszło bez systemu active protection, gdybym chciała harmana to tez produkcja by się przesunęła. Diler mówił mi, ze system, na którym najbardziej mi zależało (wyżej wspomniały asystent profesional) tez występuje obecnie znowu w ograniczonej dostępności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Active Protection w ogóle zniknął z oferty. Restrykcja permanentna :8)


Restrykcje cały czas występują i niestety większość tego doświadcza. No chyba, że człowiek decyduje się już na wersję M (którąkolwiek: Performance, M lub M Competition), to wtedy restrykcje są znacznie mniejsze i krótsze. Np. u mnie tylko wspomniany pakiet, zaś całą reszta włącznie z laserami była dostępna i nie opóźniła produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.07.2023 o 01:13, cieszkop napisał(a):

No i bum z lipca zrobil sie wrzesien bo fabryka w sierpniu nie pracuje:(

Dzisiaj zadałem to pytanie swojemu handlowcowi, bo mój termin produkcji to początek sierpnia, odpowiedział że nic nie wie o żadnej przerwie i w systemie termin produkcji, to nadal sierpień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

Cześć!

Mój pierwszy post na forum, mimo, że jeszcze nie mam BMW to już drażę forum:)

W dniu 5.07.2023 o 01:13, cieszkop napisał(a):

No i bum z lipca zrobil sie wrzesien bo fabryka w sierpniu nie pracuje:(

Mogę spytać kiedy zamawiałeś auto?

 

Moje zamówienie wprowadzone do systemu 06.03.2023 r. (już po LCI) - cały czas jestem na statusie 105 (wcześniej 047).
G26/M440i/brooklyn grey z dodatkami, ale żaden nie jest na restrykcjach.

Jak rozmawiałem o aucie w lutym/marcu, to dealer pokazywał pdf, gdzie seria 4 miała estymację produkcji 3 m-ce + 1 miesiąc dostawa.
Obecnie na tym pdfie jest 4 m-ce produkcja + 1 miesiąc dostawa.

Od dealera mam info, że walczy o produkcję wrześniową (wcześniej walczył o czerwcową, lipcową i sierpniową)🙂

Podobno pierwszeństwo w produkcji maja auta, które mają opcje individual (lakier lub tapicerkę).
"Moje" jest bez tych opcji i zastanawiam się czy w obecnych czasach nadal są takie opóźnienia czy coś z dealerem jest nie tak, że nie ma kwot produkcyjnych.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.