Skocz do zawartości

Zmiany w zamówieniu


Notype

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy sprawdzałeś ze te braki są tez widoczne w dekoderach Vin internetowych? U mnie wg dekoderów nie ma żadnych braków, a produkcja była marcowa już w czasie gdy były restrykcje. Mam nadzieje ze nie zaskoczę się przy odbiorze ;-)

 

a gdzie to można sprawdzić, bo nic o tym nie wiedziałem?


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a gdzie to można sprawdzić, bo nic o tym nie wiedziałem?


.

 

Zebrane z forum dekodery (większość mi działa):

www.mdecoder.com

https://bimmercat.com/bmw/pl/search/vin_search

https://bimmer.vin

http://bimmer.work

https://decoder.bvzine.com

https://www.vindecoderz.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę czy u kogoś również takie jaja z zamówieniami...


Zamówiłem X5 w styczniu (30d, pneumatyka, HK, komfort fotel, wentyl). i informacja od dealera po 4 miesiącach że auto w takiej konfiguracji się nie wyprodukuje bo restrykcje i możliwa produkcja najwcześniej w lipcu.... i sprzedawca wspomniał ze to wcale nie jest pewny termin....


W zamówieniu mam datę dostarczenia na połowę maja ....


Czy przysługuje nam jakieś prawa? Na przełomie roku 2021/2022 otrzymam samochód z rocznikiem 2021 ....


Kochani powiedzcie co robić .... ;)

Hej ,ja ma taki sam problem i tak samo terminowo zamówiony jak twój..( 30d,panorama .....akurat bez HK)

Zamówienie koniec stycznia .Planowy odbiór do 10.07..Dealer dzwonił parę dni temu z informacją ,że albo zrezygnuje z pneumatyki i odbiór wg zamówienia ,lub pneumatyka zostaje i odbiór Wrzesień.....i lipa na wakacje nie będzie samochodu.odpisałem że z pneumatyki nie rezygnuje a jeżeli samochód będzie pod koniec Września to będę rozważał odstąpienie od umowy ...(nie wiem czy nie lepiej zamówić na 2022..).

Jaki jest okres oczekiwania na odbiór samochodu po wyprodukowaniu ? ile trwa cała Logistyka do salonu ?

i jak myślicie jest też szansa że np za miesiąc coś ruszy i produkcja będzie wznowiona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie wielka niewiadoma..Jak mam odebrać w Październiku lub Listopadzie to zastanawiam sie czy w ogóle odbierać ..

2 miesiące i samochód już będzie :roczny : no chyba że upust da salon w co wątpliwe ..Zobaczymy tak czy inaczej chciałbym odebrać wg planu...

Jak się jeździ samochodem bez pneumatyki ?

Niestety nie miałem okazji jeździć nową X5 z normalnym zawieszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja też dostałem info


2VR - zawieszenie pnaumatyczne obu osi – wraca w lipcu;

456 - komfortowe fotele przednie (50% szans na produkcję) – bez zmian;

5DN - asystent parkowania z systemem kamer 360 stopni – nie wiadomo kiedy wróci, lepiej zmienić na asystenta parkowania z kamerą cofania bezpieczniej i na pewno wtedy się wyprodukuje


zamówienie koniec stycznia, planowany odbiór lipiec.


Nie wiem co mam o tym myśleć. Walą w ciula po całości :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te kamery 360 to dziadostwo, kolejny raz bym tego nie zamówił.Ogólnie wg mnie to kamera cofania czy tez przednia kamera są tak ustawione, ze w bardzo ciasnych miejscach i tak się to do końca nie sprawdza. Kiedyś miałem Jeep GC i kulką haka byłem w stanie podjechać pod przyczepę dosłownie co do centymetra, tu niestety nie ma szans bo nie widzę tego tak precyzyjnie.Co auto to inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Jeep GC i kulką haka byłem w stanie podjechać pod przyczepę dosłownie co do centymetra, tu niestety nie ma szans bo nie widzę tego tak precyzyjnie.Co auto to inaczej.

Jakbyś miał hak to byś wiedział, że tu jest tak samo i nie musiałbyś biadolić, że byś nic nie widział wybierając tę opcję :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te kamery 360 i wciąż przeskakując ostrzegawcze prostokąty to bzdura, ale to moje zdanie i nie musicie się z tym zgadzać. Może jestem konserwatywny, ale najlepiej mi się wciąż parkuje na lusterka a tylna kamerka troszkę pomaga .P.S-hak mam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
ja też dostałem info


2VR - zawieszenie pnaumatyczne obu osi – wraca w lipcu;

456 - komfortowe fotele przednie (50% szans na produkcję) – bez zmian;

5DN - asystent parkowania z systemem kamer 360 stopni – nie wiadomo kiedy wróci, lepiej zmienić na asystenta parkowania z kamerą cofania bezpieczniej i na pewno wtedy się wyprodukuje


zamówienie koniec stycznia, planowany odbiór lipiec.


Nie wiem co mam o tym myśleć. Walą w ciula po całości :evil: :evil:

 


hej i co potwierdzają ci odbiór na lipiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te kamery 360 i wciąż przeskakując ostrzegawcze prostokąty to bzdura, ale to moje zdanie i nie musicie się z tym zgadzać. Może jestem konserwatywny, ale najlepiej mi się wciąż parkuje na lusterka a tylna kamerka troszkę pomaga .P.S-hak mam :)

 

Dokładnie i najlepiej manual bo trzeba mieć kontrolę nad autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też dostałem info


2VR - zawieszenie pnaumatyczne obu osi – wraca w lipcu;

456 - komfortowe fotele przednie (50% szans na produkcję) – bez zmian;

5DN - asystent parkowania z systemem kamer 360 stopni – nie wiadomo kiedy wróci, lepiej zmienić na asystenta parkowania z kamerą cofania bezpieczniej i na pewno wtedy się wyprodukuje


zamówienie koniec stycznia, planowany odbiór lipiec.


Nie wiem co mam o tym myśleć. Walą w ciula po całości :evil: :evil:

 


hej i co potwierdzają ci odbiór na lipiec?

 

Rozmawiałem teraz z dealerem, ogólnie jest padaka, od lipca ma wejść niby pneumatyka, ale kamer nie będzie do końca roku, nawet jeśli teraz bym się zdecydował na produkcję do wskakuję na slot wrześniowy.


Reasumując auto zamówione pod koniec stycznia, byłoby do odebrania pewnie w grudniu. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania i otrzymanie auta nie w pełni wg mojej konfiguracji i w dodatku zaraz rocznikowo w plecy to chyba trzeba będzie zrezygnować, zwłaszcza, że w przyszłym roku planowany jest lift. Kolejny więc argument, aby sobie teraz darować. Mają mi podesłać jeszcze ofertę ze stocku, aczkolwiek kobieta nie ukrywała, że w związku z tą sytuacją aut jest mało, więc nie sądzę, abym coś tam dobrał pod siebie. Zobaczymy. Ogólnie porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też dostałem info


2VR - zawieszenie pnaumatyczne obu osi – wraca w lipcu;

456 - komfortowe fotele przednie (50% szans na produkcję) – bez zmian;

5DN - asystent parkowania z systemem kamer 360 stopni – nie wiadomo kiedy wróci, lepiej zmienić na asystenta parkowania z kamerą cofania bezpieczniej i na pewno wtedy się wyprodukuje


zamówienie koniec stycznia, planowany odbiór lipiec.


Nie wiem co mam o tym myśleć. Walą w ciula po całości :evil: :evil:

 


hej i co potwierdzają ci odbiór na lipiec?

 

Rozmawiałem teraz z dealerem, ogólnie jest padaka, od lipca ma wejść niby pneumatyka, ale kamer nie będzie do końca roku, nawet jeśli teraz bym się zdecydował na produkcję do wskakuję na slot wrześniowy.


Reasumując auto zamówione pod koniec stycznia, byłoby do odebrania pewnie w grudniu. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania i otrzymanie auta nie w pełni wg mojej konfiguracji i w dodatku zaraz rocznikowo w plecy to chyba trzeba będzie zrezygnować, zwłaszcza, że w przyszłym roku planowany jest lift. Kolejny więc argument, aby sobie teraz darować. Mają mi podesłać jeszcze ofertę ze stocku, aczkolwiek kobieta nie ukrywała, że w związku z tą sytuacją aut jest mało, więc nie sądzę, abym coś tam dobrał pod siebie. Zobaczymy. Ogólnie porażka.

 



NO powiem ci że porażka.


Ja mam podobną sytuacje zamówienie styczeń.

Miła być produkcja koniec lipca.

okazuje się że raczej nie możliwe.


a powiedz mi skąd wiesz ze będzie lift X5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lift bedzie normalnie po 4 latach. W tym roku lift X3/X4 zaprezentowanych w 2017r za rok wiec X5/X6 produkowanych od 2018r. Produkcja poliftowych zacznie sie sierpien/wrzesien 2022 i beda pewnie do odbioru pod koniec 2022 roku (jeśli znów coś się z produkcją nie popsuje). Potem zacznie sie rozmowa, ze czekamy na nowy model. W sumie wiec zawsze mozna na cos czekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 pokazali z 2017, a lift zrobili już w zeszłym roku. x7 pokazane po x5, lift na początek 2022, żeby stylistycznie pasowało do nowego 7er g70 (dwa rzędy świateł,,, :duh: )

Także ostatnimi czasy, kalendarz liftów jakoś się w BMW porozjeżdżał.

Już latają zamaskowane x5 i x6. Niestety pojawią się w nich dwa wielkie ekrany wystające z deski rozdzielczej, jak w i4.

Na pocieszenie będzie możliwość ustawienia klasycznych zegarów.

https://www.motor1.com/photo/5788501/bmw-x5-m-facelift-spy-photo-interior-view/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem od BMW @


"Szanowny Panie,


w odpowiedzi na zgłoszenie informuję, że kilka opcji wyposażeniowych z Pana zamówionego pojazdu znalazło się na restrykcjach: masaż foteli, kamera 360°, komfortowe fotele, pneumatyczne zawieszenie, asystent parkowania, hak holowniczy.

W wybranej przez Pana konfiguracji pojazd może nie zostać wyprodukowany w 2021 roku.

Przewidywana data produkcji to pierwszy kwartał 2022 roku"


czyli jest gorzej niż by się wydawało!!!


jakaś porażka


A mercedes Mówi że może mi dostarczyć na październik GLE.

i co teraz robić czekać już od stycznia czekam :(


macie jakieś swoje info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te rzeczy też miałem jako restrykcje, kiedy w drugiej połowie marca składałem zamówienie na X7. Od razu dealer poinformował mnie, że auto może się nie wyprodukować do końca roku i taki też termin wpisał do umowy. W tej chwili auto już płynie do Europy, wyprodukowane 03.06 w dokładnie takiej specyfikacji jak zamawiałem :). Być może "grube" konfigi traktują trochę lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.