Skocz do zawartości

320d trzeszczące uszczelki szyb - jest na to sposób ?


Mike68

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

eureka :cool2:

po walce z trzeszczącymi uszczelkami odkryłem przypadkiem główną przyczynę (w moim przypadku)a mianowicie ...

uszczelki w drzwiach są dobre...piszczy górna uszczelka mocowana bezpośrednio do krawędzi górnej dachu jest to uszczelka z twardej gumy i posiada wyciągane punkty mocujące.ja ją lekko powyciągałem z zawiasków aby zawiaski też posmarować po uprzednim zalaniu rowka płynnym sylikonem.

naprawdę teraz jest przyjemna jazda kompletnie nic ale to nic nie pisknie....słychać tylko opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powiem szczerze, że po tym jak przejechałem pierwsze 2000 km swoim e46, byłem załamany trzeszczeniem, które dochodziło z drzwi.

Byłem pewien, że to trzeszczą boczki w drzwiach.

Poczytałem trochę forum i dokopałem się do tematu z uszczelkami. Początkowo sceptycznie do tego podszedłem.

Wziąłem środek w sprayu do konserwacji uszczelek i porządnie nasmarowałem wszystkie uszczelki.

 

Cud. W środku cicho i przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za info w sprawie usunięcia tych trzasków przy drzwiach. Zgodnie z sugestiami przdmówców posmarowałem wazeliną techniczną za 7.99 PLN ten wąski kawałek filcu który jest na ramie drzwi. Efektem jest błoga cisza. Jestem bardzo zadowolony i polecam ten spsób.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

koledzy przesledzilem cały temat. wiem ze zdajecie sobie sprawe jak bardzo to wkurza ( tez z tym walczyliscie ). Ja mam taki problem w e39 i za zadne skarby nie moge znalesc filnu na tez uszczelce ( apropo mam srebrne obwódki drzwi ) u mnie na styku karoserii i drzwi jest tylko gumowa jakby uszczelka a raczej guma i ma ona własnie okolo 0,5 cm szerokosci.

pomóżcie koledzy podpowiedzcie jak to ugrysc bo mi juz rece opadaja pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proponuję wazelinę techniczną za ok 6 pln w norauto, przesmarować takie wąskie paski pluszu tudzież weluru znajdujące się na ramach drzwi. Nieprzyjemne dzwięki ustają.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
Też borykałem się z tym problemem ale rozwiązanie jest i to skuteczne w książce "sam naprawiam samochód". Autor pisze żeby posypywać raz na jakiś czas miękkie uszczelki talkiem który konserwuje gumę i niweluje tarcie które jest powodem trzeszczenia, natomiast górę czyli te paski z "pluszu" potraktować szarym mydłem. Działa, wprawdzie trudno posypać uszczelki talkiem bo przy okazji posypujemy cały samochód :wink: , ja zmieszałem talk z odrobiną zimowego płynu do spryskiwaczy, jest zimno więc woda by nie bardzo chciała schnąć, zrobiłem z tego gęstą pastę i pędzelkiem nałożyłem, nadmiar później szmatka wytarłem - mam z bani trzeszczenie, polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.