Skocz do zawartości

320d trzeszczące uszczelki szyb - jest na to sposób ?


Mike68

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam e-46 328i i tez mi trzeszczy qrde posmaruje jutro z rana te szyby i napisze czy pomoglo tyl jest ok ale przod troche przegiety wogoel to zauwazyklem na mojej foli jak mylem szyby rysy czy to normalne czy jakos mozna wyczyscic uszczelki zeby mi nic nie tarlo mojej foli ?

Adamus

-----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam e-46 328i i tez mi trzeszczy qrde posmaruje jutro z rana te szyby i napisze czy pomoglo tyl jest ok ale przod troche przegiety wogoel to zauwazyklem na mojej foli jak mylem szyby rysy czy to normalne czy jakos mozna wyczyscic uszczelki zeby mi nic nie tarlo mojej foli ?

Ale to nie są uszczelki szyb , błędnie temat napisałem bo takie miałem odczucie , walczyłem z tym pół roku żeby dojść co tak skrzeczy , te uszczelki nie mają nic wspólnego z szybami - one trą filcem o blachę karoserii czyli powierzchnie styku jak zamkniesz drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest jakiś fonemem mam to samo z trzeszczeniem.

 

...te uszczelki nie mają nic wspólnego z szybami - one trą filcem o blachę karoserii czyli powierzchnie styku jak zamkniesz drzwi

 

Tu jest dziwna sprawa.

 

Jak opuszczę delikatnie szybę to nie trzeszczy (sam też tak pisałeś) a jak sam piszesz to ta uszczelka trzeszcząca nawet nie dotyka szyby.

No mniejsza z tym widać jakoś ma to wpływ.

 

Powiedzcie jeszcze jaki olej? Silikonowy? Do czego on jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posmaruj czym chcesz byle by tłuste było :mrgreen: ja olejem silnikowym bo miałem pod reką , ostatnio smarowałem w marcu właśnie wtedy jak doszedłem do tego i do tej pory mam cisze nawet na kostce jak jadę , z szybami to było takie odczucie,że jak lekko opuściłem to cisza ale wiaterek zagłuszał dlatego - pierw smarowałem szyby na samej górze i nic , potem uszczelki gumowe i też nic a te z filcem małym , nad uszczelkami gumowymi drzwi dopiero na końcu bo nie myślałem że to właśnie one , już nawet miałem kupować nowe uszczelki gumowe i bym wtopił bo to nie one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomogło nigdy bym nie wpadł że to taki pierd :shock: bemke mam od miesiąca szyby załatwiłem jeszcze został mi jeż od nawiewu :? i ubytki płynu w chłodnicy jakie 2 setki na 1000 km. :cry2:

Super auto 320 w dieslu pozdrawiam wszystkich użytkowników BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to ,ale zastanawia mnie dlaczego nikt nie mógł wcześniej o tym wspomnieć - męczyłem się z tym pół roku , przecież nie byłem wyjątkiem i jak bym nie robił na hybił/trafił to do tej pory by trzeszczało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cieszy mnie to ,ale zastanawia mnie dlaczego nikt nie mógł wcześniej o tym wspomnieć - męczyłem się z tym pół roku , przecież nie byłem wyjątkiem i jak bym nie robił na hybił/trafił to do tej pory by trzeszczało

 

Bo kolego jesteś pionierem w stosowaniu oleju silnikowego do uszczelek o które zawsze może się przypadkiem oprzeć Twa Żona(względnie dziewczyna) w nowej kreacji :lol: .

 

Ja też zrobię test przy użyciu spray'u do uszczelek na bazie silikonu i dam znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA TRZESZCZĄCE USZCZELKI NALEŻY STOSOWĆ WYŁĄCZNIE SPRAY SILIKONOWY PONIEWAŻ JEST CHEMICZNIE OBOJETNY (NIE UPLASTYCZNIA I NIE UTWARDZA), KONSERWUJE I ZMNIEJSZA TARCIE KTÓRE JEST PRZYCZYNĄ TRZESZCZENIA. STOSUJĘ TEN SPECYFIK OD KILKU LAT I NIGDY NIE ZAWODZI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Kotleta odgrzebuje.

 

Spray silikonowy do uszczelek i teraz mi już nie trzeszczy. A powiem, że u mnie trzeszczało i tak tylko jak było wilgotno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie już napisali, ale dla pewności - kup sobie silikon do uszczelek i porządnie wysmaruj - powinny dość szybko zmięknąć i po skrzypieniu...

 

 

a żadnej innej marce nie miałeś skrzypienia przy zamykaniu szyb?

 

czym jeździłeś do tej pory, Benteyami? ;)

 

 

Ja to spotkałem zarówno w prawie nowej Maximie jak i w 10 letnim Saxo...

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale to nie jest skrzypienie przy zamykaniu szyb tylko skrzypienie od skręceń karoserii (jak pracuję względem siebie drzwi i karoseria).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skręceń karoserii (jak pracuję względem siebie drzwi i karoseria)

Dokladnie mam podobne wrazenie. Mialem nawet pomysl zalozenia sruby rzymskiej na kielichy (taki sportowy bajer), ale kąty PK by polecialy i mi sie odechcialo :mrgreen:

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

smarowalem uszczelki ale tylko dlatego zeby odswiezyc gumy.

Mam 2002 rok i nic nie skrzypialo. Powodem moze byc dystans miedzy drzwiami i karoseria.

Moze dobrze byloby "dociagnac" troszke drzwi do karoserii. To powinno zalatwic sprawe slrzypienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarowalem uszczelki ale tylko dlatego zeby odswiezyc gumy.

Mam 2002 rok i nic nie skrzypialo. Powodem moze byc dystans miedzy drzwiami i karoseria.

Moze dobrze byloby "dociagnac" troszke drzwi do karoserii. To powinno zalatwic sprawe slrzypienia.

Nie we wszystkich modelach to jest , w tych ze srebrnymi listwami naokoło szyb tego zjawiska nie ma - pierwszy raz robiłem to olejem , potem sprayem do uszczelek ale najdłużej wytrzymuje przesmarowanie ich wazeliną techniczną za 2 zł bo jak to zrobiłem w kwietniu to mam spokój do dzisiaj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje Mike68. Dawniej kierowcy w PRL nie mieli do dyspozycji specyfikow do uszczelek. Tylko smarowalo sie wazelina techniczna. Rownie zima wazelina zabezpiecza przed przymarzaniem uszczelek do drzwi.

Wazelina to tani i sprawdzony przez naszych ojcow sposob na uszczelki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Nie we wszystkich modelach to jest , w tych ze srebrnymi listwami naokoło szyb tego zjawiska nie ma

 

MOże w trójkach, w piątce trzeszczy jak cholera. Przeczytałem całość ze dwa razy i ciągle mam pewną wątpliwość o którą dokładnie uszczelkę/listwę chodzi. Bo ja już wymieniłem obie włochate - te które idą w ramce drzwi (prztytrzymują szybę) i jak trzeszczało tak trzeszczy. Przesmarowałem tą szeroką platikową idącą wewnątrz ramki szyby i też nic. Czy wam chodzi o tą srebrną ozdobną idącą na górze drzwi i schodzącą do lusterka/ Jeśli tak to gdzie tam jest filc?? I jak ją zdjąć??

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o tą co widać z zewnątrz auta , ozdobna , były czarne ew srebrne , ona po wewnetrznej stronie ma taki mały filc i ja go smarują co 2 miesiące , jest kompletna cisza - wcześniej po zakupie auta pół roku męczyłem się z tym i zmarowałem metodą chybił/trafił , nawet smarowałem górę szyby tą co wchodzi w listwe drzwiową ale nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem pomarznąć ale opłaciło się. Co prawda nie udało mi się zdemontować tej srebrnej - ozdobnej listwy (wygląda na solidnie przymocowaną a nie chciałem nic popsuć) ale zdemotowałem uszczelkę która "przykrywa" tą ozdobną a od góry dzrzwi zakrywa blachę. Po przesmarowaniu silikonem na razie cisza. (tą srebrną też potraktowałem sprayem) Zobaczymy na jak długo starczy.

 

Pozdrawiam

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby nie bylo efektu skrzypienia podczas "wykręcania" się karoserii na nierównościach należy od czasu do czasu (co najmniej po każdym umyciu auta) posmarować uszczelkę numer 5 na poniższym obrazku:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/18162_p.png

po jej wewnętrznej stronie (tam jest taki lekki meszek i to jego należy posmarować).

mozna tez przesmarowac plynem do uszczelek te aluminiowa listwe do ktorej ww. uszczelka dolega po zamknieciu drzwi (na ponizszym obrazku jest to numer 1:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/99476_p.png

ja smaruje takim plynem do uszczelek z gabeczka (chyba niemieckiej firmy "Z1").

U mnie trzeszcza tylko drzwi kierowcy. Chyba dlatego ze sa najczesciej otwierane i ta uszczelka ulega zuzyciu. Smaruje oczywiscie wszystkie furtki - na pewno nie zaszkodzi.

Powodzenia! Mysle, ze temat jest zamkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja co prawda mam E39 ale ten sam problem od pół roku. Mike68 jak smarujesz ten meszek wazeliną to przy otwieraniu szyb nie brudzą się one?

 

on nie ma nic wspólnego z szybami ale styka się z tymi uszczelkami czy rowkami na obrysie auta z boku co są już nad drzwiami i dlatego trzeszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.