Skocz do zawartości

320d trzeszczące uszczelki szyb - jest na to sposób ?


Mike68

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pewnie myslisz o tym filcu co w niego wchodzi szyba , nie , to nie ten tylko ten co już na ramie / na obwodzie / drzwi jest po wewnetrznej stronie zewnątrz jako listwa naokoło okien a po wewnetrznej ma mały filc - ta listwa co na samej górze drzwi - otwórz drzwi i zobaczysz , to ostatnia listwa na samej górze , nad szybami - może tak napiszę , niektóre wersje mają te listwy ozdobne srebrne a niektóre czarne i te czarne właśnie są jakieś felerne - tam jest filc taki na 0,5cm szeroki i on właśnie do smarowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam srebrne i też trzeszczą, więc to nie ma znaczenia. Słyszałem, że nawet w E60 trzeszczą te uszczelki.

Spróbuje nasmarować to miejsce o ktorym mowa i mam nadzieję , ze coś to pomoże. Na dzień dzisiejszy to moim BMW jeżdzi się jak polonezem z uwagi na to trzeszczenie.

Dzieki za porade i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zimą to częsciej ale i tak jest OK , zastanawiam się tylko jak mój poprzednik na tym jeżdził skoro kupowałem to sam byłem w szoku po pierwszej jeżdzie , na nic nie zwróciłem uwagi tylko na to trzeszczenie ale widocznie przygłuchy chyba był :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się. Posmarowałem wszystkie możliwe miejsca i nic nie pomaga jak trzeszczało tak trzeszczy. Albo smaruje nie tam gdzie trzeba albo mój przypadek jest jakiś dziwny.

Ręce mi opadaja nie wiem jak to wyeliminować prawdopodobnie na wiosnę pogonie ten samochód , bo w głowie się nie mieści żeby BMW jeżdziło się jak polonezem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się. Posmarowałem wszystkie możliwe miejsca i nic nie pomaga jak trzeszczało tak trzeszczy. Albo smaruje nie tam gdzie trzeba albo mój przypadek jest jakiś dziwny.

Ręce mi opadaja nie wiem jak to wyeliminować prawdopodobnie na wiosnę pogonie ten samochód , bo w głowie się nie mieści żeby BMW jeżdziło się jak polonezem.

Pozdrawiam

 

Probowal kolega nasmarowac uszczelke gumowo- welurowa wewnatrz ? Czasem skrzypi i trzeszczy laczenie uszczelki z airbagiem i podsufitką (okolice slupków, guma styka sie z podsufitką - materiałem od slupków)

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin.monia.bmw - nie wiem czy faktycznie smarujesz wlasciwe miejsca. Skrzypienie spowodowane jest przez wykrecanie sie karoserii na nierownosciach. Karoseria "pracuje" inaczej niz przylgniete do niej drzwi. Nie smaruj tam gdzie wchodzi szyba. To bez sensu. Posmaruj cala linie styku drzwi z karoseria. Otworz drzwi i spokojnie przyjrzyj sie jak stykaja sie one z karoseria. Posmaruj tez uszczelki gumowe - zarowno te, ktore znajduja sie na drzwiach jak i te na karoserii. Po prostu wszystkie stykajace sie elementy drzwi i karosy przesmaruj preparatem do konserwacji uszczelek gumowych. Kiedys jak mialem Fiata Punto wersje 3-drzwiowa (drzwi byly ogromne i karoseria strasznie sie "wykrecala" - czuc to bylo na kazdej dziurze czy krawezniku) to skrzypieniu zapobieglo wreszcie "dociagniecie" drzwi do karoserii poprzez regulacje rygla zamka przykreconego do slupka karoserii.

Na rycinie ponizej poluzowujesz sruby numer 6 i rygiel numer 8 minimalnie przesun w strone wnetrza pojazdu. Dociagnij sruby numer 6 z wyczuciem i sprawdz jak zamykaja sie drzwi. Jezeli przesuniesz za mocno, wowczas drzwi beda sie zatrzaskiwac tylko na jeden zamek. Musisz znalezc punkt, w ktorym drzwi beda sie zatrzaskiwac w miare swobodnie i zeby troszke je dociagnac. Staraj sie nie zmieniac polozenia rygla w pionie.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/85033_p.png

Ile wiem, tyle pomoglem :)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam dokladnie taki sam problem z trzeszczeniem, ale tylko drzwi kierowcy, sprobuje waszych sposobow, moze pomoze. Mam jeszcze jeden problem, gdy jade szybciej to drzwi od kierowcy przepuszczaja wiatr, i caly czas szumi, macie jakis pomysl jak to zlikwidowac?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam problem mam 318 Ci z 2000r, kupione 3 miesiace temu i powyzej 100 km/h swiszcze mi szyba , wpada wiatereke w gornym narozniku, czego to moze byc przyczyna stawiacie na uszczelke czy raczej okno źle sie domyka???, poradzcie cos bo szlag mnie trafi

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z uszczelkami ktore skrzypią, nasmarowałem sprayem silikonowym do uszczelek wszystko opróćżgo meszku o którym mowa ktoy notabene styka sie z karoserią, i skrzypi jeszcze gorzej niż wcześniej, zwlaszcza na nierównościach mam wrażenie jakby wszystkie szyby chodziły non stop :evil: ....problem z szumem słyszalnym w środku również zaczyna się od ok 100km/h i powyżej i wiaterek z przodu w lewym dolnym rogu delikatnie również :| co z tym reobić chyba tylko wymiana uszczelki szyby przedniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sensu wmieniać żadnych uszczelek na nowe. Ja właśnie wymieniłem i nic nie pomogło.

Spróbuje trochę dociągnąć drzwi na ryglu i zobaczymy. Chociaż wydaje mi się, że to uszczelki gdzieś tzreszczą , bo gdy opuszczam szybe nic nie trzeszczy a co więcej jeżeli pada deszcz to uszczelki wogóle nie trzeszczą znaczy jak są mokre to w samochodzie jest cisza. Nawet się ostatnio śmiałem, że najlepiej tym autem jeżdzi się podczas deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo , przestawało po otwarciu szyby o 2 mm kupiłem teflon w spray i jest gitara nawed na najwiekszych koleinach nalezy posmarowac wszystkie te uszczelki ktore stykaja sie z karoserja( welur i guma powodzenia)

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie pomaga spray z siliconem - użyłem i jest gorzej, oprócz trzasków są i świsty wiatru przy prędkości :( dziś kupiłem specjalny środek , o dziwo bez silikonu - podkreślone - mam nadzieje że to właśnie pomoże

 

Mialem tak samo, silicon do uszczelek w spraju tylko pogorszyl sprawe. Posmarowalem cieńką warstwą zwykłej oliwy i działa (nie trzeszczy) :mrgreen:

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam moja bunie od tygodnia i też mnie zaczyna krew zalewać....wystarczy niewielka nierównośc na drodze i czuje sie ajkbym jechał starym wytłuczonym polonezem a nie BMW!

Miałem wczesniej vectre - tam tłukoło się trochę wiecej elementów i mnie to drazniło. Myślałem że w markach z wyższej półki takie rzeczy nie występują.

 

Cieszy mnie jednak fakt ze nie tylko ja to mam:) Kupuje wazelinę techniczną na początek. Jak nie pomoże to pójda w ruch ojeje, margaryny, masła, smalce:):)

 

Dam znać jak mi idzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo :) U mnie silicon w spray działa, ale na kótko ... mija parę dni i znów na dziurach wszystko lata, na szczęście tylko szyby z przodu. Może powinienem tak porządnie to spsikać, ale wtedy wlatuj mi to do środka i mam całą deskę rozdzielczą tłustą, a na delikatne bawienie się nie mam zdrowia :twisted:

Po tym postanowiłem spróbować sztyftu do uszczelek sonax, czyli taka niby-wazelina ale nigdy wiecęj ... wrażenie jakby drzwi miały odlecieć :8) Wytarłem to cholerstwo i znów jest w miarę poprawnie. Gdy pada jest cisza .. najgorzej w letnie, upalne dni.

 

W sobote kupie za radą wyżej teflon w spray i tym spryskam. Jak podziała to dam znać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.