Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie dostałem Vin-u . Czy w takiej sytuacji jak opisywałem wyżej mogę ubiegać się jakieś rekompensaty od dilera za nie dostarczenie samochodu ? Zaproponowali mi tylko że mogą złożyć jeszcze raz zamówienie z terminem odbioru na marzec 2022 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarkoC - uważam że diler/sprzedawca coś "wykręcił" tutaj i takie zachowania są godne potępienia i powinny być upubliczniane np. który to Diler etc, i omijać ich szerokim łukiem. Bo albo cały czas kłamali że wszystko jest OK,

albo właśnie tak jak napisałeś, znaleźli innego chętnego na ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dostałem Vin-u . Czy w takiej sytuacji jak opisywałem wyżej mogę ubiegać się jakieś rekompensaty od dilera za nie dostarczenie samochodu ? Zaproponowali mi tylko że mogą złożyć jeszcze raz zamówienie z terminem odbioru na marzec 2022 .

 

VIN powinieneś dostać zaraz po zakończeniu produkcji, czyli 4 tygodnie wcześniej niż samochód pojawi się na parkingu celnym w Polsce. Zawsze proszę o podanie VIN-u jak najszybciej właśnie po to, żeby móc zweryfikować zamówienie.


Jeśli gość twierdzi, że był na parkingu celnym to niech poda Ci VIN samochodu - jeśli Ci nie poda, to znaczy że auto nie trafiło na produkcję albo rzeczywiście sprzedał komuś innemu. Jeśli masz nr zamówienia spróbuj sprawdzić losy samochodu i innego dealera - przede wszystkim VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w moim przypadku (X4) zamówienie złożone w lutym, auto odebrałem 30 czerwca od dilera (wyprodukowane pod koniec maja w USA).

Brak zamówionej w konfiguracji funkcji masażu lędźwi i Stop@Go (mam aktywny regulator prędkości, co mi odpowiada, bo jednak wolę sam kontrolować na trasie przyspieszenie i hamowanie oraz kontrolę przed niespodziewanym zajechaniem drogi, zwłaszcza przy dużych prędkościach).

W ramach rekompensaty diler zaproponował service inclusive 5 lat/100000km i ok.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zamówione na koniec maja, dzisiaj dostałem info o terminie produkcji na 42-43 tydzień tego roku.


Zastanawiam się jeszcze nad jedną zmianą, może mi ktoś podpowie. Mam zwykłą klimatyzację 2,5 strefową. Czy warto dorzucić jeszcze klimatyzację 4 strefową? Nie dorzucałem bo musiałem gdzieś wyhamować i tak konfiguracja 30d katalogowo wyszła mi 457 000 co uznaję za dość „dopasione” wyposażenie, ale zaczynam się zastanawiać czy nie dorzucić jeszcze tej klimy. Z tyłu jeździć będzie dwójka dzieci w fotelikach, argumentem żeby nie brać było, żeby nie przesadzać z klimą u dzieci, z drugiej strony zawsze można ustawić indywidualnie temperaturę, co może być dużym udogodnieniem. Jest stoś kto ma 4 strefową i uważa to za zbędny wydatek lub ktoś kto żałuje, że nie dopłacił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zamówione na koniec maja, dzisiaj dostałem info o terminie produkcji na 42-43 tydzień tego roku.

Zastanawiam się jeszcze nad jedną zmianą, może mi ktoś podpowie. Mam zwykłą klimatyzację 2,5 strefową. Czy warto dorzucić jeszcze klimatyzację 4 strefową? Nie dorzucałem bo musiałem gdzieś wyhamować i tak konfiguracja 30d katalogowo wyszła mi 457 000 co uznaję za dość „dopasione” wyposażenie, ale zaczynam się zastanawiać czy nie dorzucić jeszcze tej klimy. Z tyłu jeździć będzie dwójka dzieci w fotelikach, argumentem żeby nie brać było, żeby nie przesadzać z klimą u dzieci, z drugiej strony zawsze można ustawić indywidualnie temperaturę, co może być dużym udogodnieniem. Jest stoś kto ma 4 strefową i uważa to za zbędny wydatek lub ktoś kto żałuje, że nie dopłacił?

Dzieci w fotelikach temperatury sobie nie ustawią to i tak na "sync" będziesz jeździł.

Jak trochę podrosną to będą kręciły jak oszalałe, też nie dobrze.

Dopiero przy bardziej "dorosłych" dzieciach ma to sens wg mnie :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzieci już trochę starsze i znowu bardzo sobie chwalę 4 strefy - syn lubi chłód, córka ciepło i każdy ma co lubi. Jednak przy małych dzieciach rzeczywiście będzie ciągle sync. Jedyne co bym sprawdził, to czy ilość kanałów jest taka sama (czyli czy są w środkowych słupkach) w przypadku 2,5 strefy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w słupkach podobno nie ma, jest tylko z tyłu na środku. Podobnie jak w mojej F10.

Wożę dzieci w wieku 2,5 i 4,5 roku.Często szczególnie starszy narzeka, że mu gorąco z tyłu, no ale to też pewnie kwestia fotelika. A może jest jakaś opcja blokowania sterowania z tyłu, albo ustawiania temperatury nawiewanej z tyłu z poziomu kierowcy? Znajomy ma Arteona, podobno może ustawiać temperaturę na tył z poziomu kierowcy. Skoro VW ma takie technologie to może BMW też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzieci już trochę starsze i znowu bardzo sobie chwalę 4 strefy - syn lubi chłód, córka ciepło i każdy ma co lubi. Jednak przy małych dzieciach rzeczywiście będzie ciągle sync. Jedyne co bym sprawdził, to czy ilość kanałów jest taka sama (czyli czy są w środkowych słupkach) w przypadku 2,5 strefy.

przy 2,5 nie mam klimy w bocznych slupkach. Przy ponownym zamowieniu nie wiem, czy jednak nie zdecyduje sie na 4 strefy - odnosze wrazenie, ze przy cieplejszych dniach (30C+) 2,5 troche nie wyrabia i pracuje dosc glosno (dodatkowe wywiewy pewnie poprawiaja sytuacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz - nie ma żadnego problemu aby z poziomu kierowcy sterować temperaturą z tyłu a nawet włączyć/wyłączyć klimę :cool2: .

 

czyli ewentualną zabawę dzieci można ukrócić? :)

 

Możesz ukrócić - jest w X5 możliwość zablokowania tylnego panelu z poziomu kierowcy :cool2: .

 

Ja mam dzieci już trochę starsze i znowu bardzo sobie chwalę 4 strefy - syn lubi chłód, córka ciepło i każdy ma co lubi. Jednak przy małych dzieciach rzeczywiście będzie ciągle sync. Jedyne co bym sprawdził, to czy ilość kanałów jest taka sama (czyli czy są w środkowych słupkach) w przypadku 2,5 strefy.

przy 2,5 nie mam klimy w bocznych slupkach. Przy ponownym zamowieniu nie wiem, czy jednak nie zdecyduje sie na 4 strefy - odnosze wrazenie, ze przy cieplejszych dniach (30C+) 2,5 troche nie wyrabia i pracuje dosc glosno (dodatkowe wywiewy pewnie poprawiaja sytuacje)

 

No i to jest jakiś plus tej opcji 4 stref - w te wakacje jechałem pierwszy raz z tylu w swojej X5 i zwróciłem uwagę właśnie na kanały w słupkach i ilość powietrza jakie można na siebie skierować (panel, słupki + spod fotela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz - nie ma żadnego problemu aby z poziomu kierowcy sterować temperaturą z tyłu a nawet włączyć/wyłączyć klimę :cool2: .

 

czyli ewentualną zabawę dzieci można ukrócić? :)

 

Możesz ukrócić - jest w X5 możliwość zablokowania tylnego panelu z poziomu kierowcy :cool2: .

 

Ja mam dzieci już trochę starsze i znowu bardzo sobie chwalę 4 strefy - syn lubi chłód, córka ciepło i każdy ma co lubi. Jednak przy małych dzieciach rzeczywiście będzie ciągle sync. Jedyne co bym sprawdził, to czy ilość kanałów jest taka sama (czyli czy są w środkowych słupkach) w przypadku 2,5 strefy.

przy 2,5 nie mam klimy w bocznych slupkach. Przy ponownym zamowieniu nie wiem, czy jednak nie zdecyduje sie na 4 strefy - odnosze wrazenie, ze przy cieplejszych dniach (30C+) 2,5 troche nie wyrabia i pracuje dosc glosno (dodatkowe wywiewy pewnie poprawiaja sytuacje)

 

No i to jest jakiś plus tej opcji 4 stref - w te wakacje jechałem pierwszy raz z tylu w swojej X5 i zwróciłem uwagę właśnie na kanały w słupkach i ilość powietrza jakie można na siebie skierować (panel, słupki + spod fotela).

 

dzięki, jak rozumiem, nie zrezygnowałbyś z tej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sytuacji nie - ale w Twojej wcale nie jest to jakieś must have. Mając małe dzieci pewnie uważałbym z klima i ograniczał wianie zimnym powietrzem na nie (zreszta starszych tez trzeba pilnować żeby nie ustawiali 19 w 30 stopniowy upał). Pytanie na ile kupujesz samochod, czy z tylu będą jeździć dorośli, etc. To ze będzie 2,5 strefy nie znaczy ze klima nie będzie działać ;). Ja nie mam porównania niestety względem swojego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to już jakaś masakra. Auto zmówione w styczniu, do wczoraj termin produkcji miał być na wrzesień ale dowiedziałem się, że w mojej konfiguracji są obecnie 4 restrykcje w tym na M pakiet do stycznia 2022.

Oznacza to, że w najlepszym przypadku produkcja będzie w styczniu. Okresie oczekiwania na auto min. 14 miesięcy w moim przypadku.


Sytacja bez wyjścia, wycofać się nie ma sensu a co będzie w styczniu też nie wiadomo. To jak BMW traktuje klientów to już na prawdę kpina.


Wszystkie elementy, na które mam restrykcje są dostępne tylko w malych ilościach i montowane w hybrydach czy np

Harman Kardon w X5M.


Jak to jest ze zamawiając w momencie bez restrykcji muszę czekać ponad rok na auto, a ktoś kto zamawiał hybrydę ma pneumatykę czy M pakiet i produkcję w ciągu kilku tygodni. Na forach w US czy DE jest pełno postów na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz restrykcje na Mpakiet i Harman Kardon. A pozostałe dwie na co?

 

Pneumatyka i hamulce M :)

 

na pocieszenie, hamulce M masz w Mpakiecie, więc tylko 3 restrykcje ;)

ja mam to samo co Ty, też pneumatyka, mpakiet i HK, niby produkcja 42-43 tydzień jak dobrze pamietam, podobno w październiku miało już wszystko hulać bez restrykcji.

jaki silnik u Ciebie? ja brałem 30D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz restrykcje na Mpakiet i Harman Kardon. A pozostałe dwie na co?

 

Pneumatyka i hamulce M :)

 

na pocieszenie, hamulce M masz w Mpakiecie, więc tylko 3 restrykcje ;)

ja mam to samo co Ty, też pneumatyka, mpakiet i HK, niby produkcja 42-43 tydzień jak dobrze pamietam, podobno w październiku miało już wszystko hulać bez restrykcji.

jaki silnik u Ciebie? ja brałem 30D

 

40d

Jakbym zamawiał w okresie gdzie były już restrykcje i świadomie godził się na opóźnienia to OK ale zamówiłem gdy wszystko było jeszcze dostępne.


BMW powinno takie zamówienia realizować priorytetowo ale widać jak traktują klientów.


Co mnie interesuje ich polityka pro emisyjna? Dyskryminują klientów tym bardziej, że te wszystkie podzespoły są dostępne ale w mniejszych ilościach.

Edytowane przez Notype
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to już jakaś masakra. Auto zmówione w styczniu, do wczoraj termin produkcji miał być na wrzesień ale dowiedziałem się, że w mojej konfiguracji są obecnie 4 restrykcje w tym na M pakiet do stycznia 2022.

Oznacza to, że w najlepszym przypadku produkcja będzie w styczniu. Okresie oczekiwania na auto min. 14 miesięcy w moim przypadku.


Sytacja bez wyjścia, wycofać się nie ma sensu a co będzie w styczniu też nie wiadomo. To jak BMW traktuje klientów to już na prawdę kpina.


Wszystkie elementy, na które mam restrykcje są dostępne tylko w malych ilościach i montowane w hybrydach czy np

Harman Kardon w X5M.


Jak to jest ze zamawiając w momencie bez restrykcji muszę czekać ponad rok na auto, a ktoś kto zamawiał hybrydę ma pneumatykę czy M pakiet i produkcję w ciągu kilku tygodni. Na forach w US czy DE jest pełno postów na ten temat.

 

Niestety sytuacja nie jest lepsza a coraz gorsza - Mercedes też wstrzymał produkcję w jakiejś fabryce w Europie. Ktoś mi też mówił, że zaczyna być problem z hakami :duh: , a rynek półprzewodników potrzebuje 2-3 lata żeby uspokoić sytuację.


Widzę, że zamawiając X5M miałem więcej szczęścia niż rozumu - o ile nie przyjdzie z otworami na kamery jak komuś z podforum 3jki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.