Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Moje jest z 17.10.2020. Może i moje dopłynie po miesiącu. Skoro wiesz z kiedy produkcja to pewnie zaglądałeś do ETK. Czy też w trakcie produkcji w opcjach podstawowego wyposażenia miałeś kod 0851 - "Wersja językowa, niemiecki"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ETK? Też czekam na odbiór i jeżeli można się czegoś dowiedzieć o swoim autku to chętnie bym sobie sprawdził. Ten czas oczekiwania strasznie się dłuży. Auto wyprodukowało się końcem września a wg dealera najwcześniej będzie za 3 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jest z 17.10.2020. Może i moje dopłynie po miesiącu. Skoro wiesz z kiedy produkcja to pewnie zaglądałeś do ETK. Czy też w trakcie produkcji w opcjach podstawowego wyposażenia miałeś kod 0851 - "Wersja językowa, niemiecki"?

Nie zaglądałem do ETK, co to takiego ? Datę produkcji podał me dealer, jak i wszelkie dodatkowe informacje.

Co do tej wersji językowej, to podczas składania zamówienia w salonie, kierownik odznaczył wersję niemiecką i zaznaczył mi kody: 8A1 (Polska wersja językowa) i 8AT (Polska instrukcja obsługi). Czy o to pytasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie da się nigdzie sprawdzić statusu - może to zrobić jedynie dealer w wewnętrznym systemie. Wystarczy zadzwonić / napisać maila z prośbą o podanie informacji o aktualnym statusie.

Mój wyprodukował się w 17.09.2020. Dealer poinformował że czas oczekiwania od dnia produkcji to około 6 tygodni (4 tygodnie płynie, 2 tygodnie transport w EU, cło i trasa Kleszczów - Dealer). Samochód dopłynął do europy 15.10, czyli równo 4 tyg od dnia produkcji. Teoretycznie końcem tego tyg powinien być już u dealera :)

Czy faktycznie udało się już odebrać autko? Zastanawiam się, czy nie ma wszelkiego rodzaju opóźnień od założonego terminu 6 tygodni od daty produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem zaliczkę 9 lipca, a auto odebrałem dzisiaj - daje to 17 tygodni w moim przypadku.

Gratulacje! Też takie zamówiłem i nie mogę się doczekać na odbiór. Napisz proszę jak się jeździ bo przed zamówieniem nie miałem możliwości jazdy z takim silnikiem i mild hybrid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem zaliczkę 9 lipca, a auto odebrałem dzisiaj - daje to 17 tygodni w moim przypadku.

 

Pytanie na kiedy miałeś zaplanowaną produkcję i kiedy auto zostało wyprodukowane. W okresie, w którym zamawiałeś mogły być opóźnienia. W umowie jaką miałeś przewidywana datę? Czy ona została znacznie przekroczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nigdzie sprawdzić statusu - może to zrobić jedynie dealer w wewnętrznym systemie. Wystarczy zadzwonić / napisać maila z prośbą o podanie informacji o aktualnym statusie.

Mój wyprodukował się w 17.09.2020. Dealer poinformował że czas oczekiwania od dnia produkcji to około 6 tygodni (4 tygodnie płynie, 2 tygodnie transport w EU, cło i trasa Kleszczów - Dealer). Samochód dopłynął do europy 15.10, czyli równo 4 tyg od dnia produkcji. Teoretycznie końcem tego tyg powinien być już u dealera :)

Czy faktycznie udało się już odebrać autko? Zastanawiam się, czy nie ma wszelkiego rodzaju opóźnień od założonego terminu 6 tygodni od daty produkcji?

Odbieram w przyszłym tygodniu, opóźnienie wyniosło dokładnie 1 tydzień :) Samochód przyjeżdża do dealera w dniu jutrzejszym, równo 7 tygodni od dnia produkcji.

Dzisiaj dograłem temat leasingu i ubezpieczenia, jutro dealer ogarnie rejestrację (trwa to 2 dni robocze), czyli w poniedziałek przegląd PDI oraz podpisanie umowy, wtorek przyjdą blachy i można odbierać :)


Dodam, że samochód zamówiłem i wpłaciłem zaliczkę 18 sierpnia. Okres 6 tygodni na dostawę liczymy od TYGODNIA produkcyjnego :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem zaliczkę 9 lipca, a auto odebrałem dzisiaj - daje to 17 tygodni w moim przypadku.

Gratulacje, oby się dobrze spisywał :cool2:

 

Dzięki :)

Wczoraj odebrałem, a dzisiaj nagle podczas parkowania awaria wszystkich kamer...

Ciekawa sprawa, bo pusty ekran i wyją czujniki parkowania, tylko nie wiadomo z której strony. Dobrze, że jestem na tyle stary, że uczyłem się jeździć, kiedy jeszcze żadnych czujników nie było ;)

Potem wyjechałem po pół godzinie i dalej kamery nie działały, ale co ciekawe, zaczęły działać po następnej godzinie i kolejnym postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem zaliczkę 9 lipca, a auto odebrałem dzisiaj - daje to 17 tygodni w moim przypadku.

Gratulacje! Też takie zamówiłem i nie mogę się doczekać na odbiór. Napisz proszę jak się jeździ bo przed zamówieniem nie miałem możliwości jazdy z takim silnikiem i mild hybrid.

 

Na razie za mało przejechałem i jeżdżę spokojniutko do wymiany oleju przy 2 000, więc o silniku na razie nie mogę nic powiedzieć, oprócz fajnego mruczenia.

Za to dziwne uczucie pierwszego dnia w związku ze skrętną tylną osią, bo nigdy jeszcze z taką nie jeździłem. Ma się wrażenie, że skręca w miejscu i że jest duża nadsterowność przy niskiej prędkości. Dzisiaj już bardzo sobie chwalę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem zaliczkę 9 lipca, a auto odebrałem dzisiaj - daje to 17 tygodni w moim przypadku.

 

Pytanie na kiedy miałeś zaplanowaną produkcję i kiedy auto zostało wyprodukowane. W okresie, w którym zamawiałeś mogły być opóźnienia. W umowie jaką miałeś przewidywana datę? Czy ona została znacznie przekroczona?

 

Ponoć trzeba było czekać na pewną ilość zamówień na ten silnik i dlatego tak długo. Dealer wpisał czas do 31.10 i się wyrobili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry mają znaczenie ale interesuje mnie marża. Czy dostajecie oferty przy marży niższej niż 2% + WIBOR 2M?

Standardowa marża dealera to 2-2,5% jak porozmawiasz, pokażesz że wiesz o co chodzi i przyciśniesz sprzedawce to jest szansa że wpisze mniej, u mnie udało się wycisnąć 0,5% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrany! :8) :D :D :D

Ten wygląd, ten zapach, to brzmienie... :mrgreen:

Gratuluję....... I zazdroszczę :) ja jeszcze czekam :(

Dopiero dzisiaj odebrałeś? Do odbioru szykowałeś się już chyba w poprzednim tygodniu? Ile czasu minęło od dopłynecie do europy do dnia odbioru w Twoim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.