Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, rafaeelloo napisał(a):

To u mnie jest źle. Nie ma znaczenia, czy gumowe, czy materiałowe dywaniki. Obserwowałem to już w zeszłym roku, ale jakoś bagatelizowałem. Natomiast wczoraj zrobiłem 200km i cały czas ogrzewanie tylnej szyby musiało być włączone bo byłaby zaparowana, a jechaliśmy tylko we dwoje. Nawiew był na auto, ale na drugiej kreseczce bo bez tego pojawiała się para na przedniej szybie. W piątek wyjechałem z garażu (~21 stopni), zamknąłem bramę i wsiadłem i szyby były tak zaparowane, że nie było nic widać.

Samochód jest garażowany. Jedynie w pracy stoi na dworze.

Kiedy wymieniałeś filtr kabinowy? Pierwszy podejrzany. Nawet jeśli serwis twierdzi, że wymieniał na przeglądzie, ja bym zajrzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jak była nowa, to już miała ten problem. Po prostu myślałem, że "ten typ tak ma", ale wczoraj po prostu mi to bardzo przeszkadzało i stwierdziłem, że zapytam. Filtr wymieniałem sam 7kkm temu. Potem wymieniał serwis bo nie wiedziałem jak odfajkować interwał, więc też mi wymienili. Nawet jeśli nie wymienili, mimo że fakturę wystawili, to i tak filtr ma tylko kilka tysięcy km.

Edytowane przez rafaeelloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
11 minut temu, Godlik napisał(a):

Przez kilka tysięcy można nałapać niezłego syfu. 

Może przez kratki wentylacyjne nawpadały Ci jakieś liście albo inny syf...

Bo zakładam, że wyłączony "obieg zamknięty" to oczywista oczywistość 🙂

To właśnie można sprawdzić - pod maską od strony pasażera jest dolot powietrza do kabiny. Jeśli jest zabrudzony to ten brud (liście itp) mogą trzymać wilgoć i ta wilgoć będzie 'zasysana' do środka.

Ale to z reguły objawia się tez nieprzyjemnym zapachem - a nawet zapach/smród pojawia się wcześniej niz ta 'wilgoć'.

Zobacz pod dywanikami, czy dywan jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, czy są liście pod maską - było parę sztuk na podszybiu, ale wszystkie w suche i bez jakichkolwiek oznak dłuższego zalegania (nie było gnicia, pleśni). Ale tak czy siak, to dosłownie kilka sztuk małych liści. 

Dywan jest suchy.

Klapka obiegu zamkniętego poprawnie pracuje i ten tryb włączam sporadycznie, np. jak jadę za jakimś dieslem z funkcją zakrywania tablicy rejestracyjnej zasłoną dymną.

 

Zanim wyklikam wizytę gwarancyjną w ASO, to czym myjecie szyby w środku? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Godzinę temu, rafaeelloo napisał(a):

Sprawdziłem, czy są liście pod maską - było parę sztuk na podszybiu, ale wszystkie w suche i bez jakichkolwiek oznak dłuższego zalegania (nie było gnicia, pleśni). Ale tak czy siak, to dosłownie kilka sztuk małych liści. 

Dywan jest suchy.

Klapka obiegu zamkniętego poprawnie pracuje i ten tryb włączam sporadycznie, np. jak jadę za jakimś dieslem z funkcją zakrywania tablicy rejestracyjnej zasłoną dymną.

 

Zanim wyklikam wizytę gwarancyjną w ASO, to czym myjecie szyby w środku? 🙂

O kurcze, szyby w środku to raz na pół roku.

Mam rozcieńczone Gla z IPA.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szyb Car Pro Clarify. Jedyne co nie zostawia smug. Zadnego parowania itd.

Oczywiscie osobne scierki do wewnatrz i na zewnatrz., od Rag Company: https://theragcompany.com/collections/glass-cleaning-towels/products/dry-me-a-river

Co 1000 km staram sie czyscic wewnatrz, chyba ze robie ten 1kkm w jeden dzien to dopiero po trasie. 

Edytowane przez karlos91
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Staszkinson napisał(a):

Moje uszanowanie, czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie mogę ustawić automatyczne składanie lusterek po wyłączeniu silnika / zamknięciu pojazdu?

Car-> ustawienia -> drzwi i dostęp do pojazdu -> złóż lusterka przy blokowaniu (ostatnia opcja na dole)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 godzin temu, Tarcza napisał(a):

Car-> ustawienia -> drzwi i dostęp do pojazdu -> złóż lusterka przy blokowaniu (ostatnia opcja na dole)

chyba że nie ma tej funkcji o ile to możliwe 😉

 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
28 minut temu, mironiusz napisał(a):

Który z trybów jazdy, DSC OFF czy Traction jest tym bezpieczniejszym?

Jeszcze wyratuje mnie z opresji, a nie będzie tak szybko reagował jak DSC ON?

DSC OFF - w teorii nic nie powinno reagować,

Więc tryb Traction będzie trybem, w którym jest ingerencja/większa ingerencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.