Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał możliwość porównania na żywo lakierów "San Marino Blue" oraz "Portimao"? 

"San Marino Blue" znam bardzo dobrze z kilku aut i on rzuca na kolana. "Portimao" dobrze wygląda na zdjęciach, ale na każdym inaczej 😄

Zastanawiam się nad kolorem i jeśli "Portimao" nie rzuca na kolana tak, jak "San Marino Blue" - to pewnie zdecyduję się na coś innego.

Pytam się o wrażenia "na żywo", bo ze zdjęć nikt niczego nie wywnioskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

San Marino jest zjawiskowy! Bardzo rzadko go widuję na g20 ale akurat tak się złożyło że u nas w mieście jest jedna m340i w tym kolorze i urywa głowę. Portimao jest ładny ale nie ma tej głębi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dasonen napisał(a):

Czy ktoś z Was miał możliwość porównania na żywo lakierów "San Marino Blue" oraz "Portimao"? 

"San Marino Blue" znam bardzo dobrze z kilku aut i on rzuca na kolana. "Portimao" dobrze wygląda na zdjęciach, ale na każdym inaczej 😄

Zastanawiam się nad kolorem i jeśli "Portimao" nie rzuca na kolana tak, jak "San Marino Blue" - to pewnie zdecyduję się na coś innego.

Pytam się o wrażenia "na żywo", bo ze zdjęć nikt niczego nie wywnioskuje.

Mam Portimao i wg mnie na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach . Na zdjęciach wygląda różnie bo w zależności od oświetlenia wpada nawet we fiolet. Przy wyborze zastanawiałem się jeszcze nad Szarym Broklinem który dobrze wygląda na zdjęciach ale na żywo słabo. Dzisiaj znowu bym wybrał Portimao.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, Dasonen napisał(a):

Czy ktoś z Was miał możliwość porównania na żywo lakierów "San Marino Blue" oraz "Portimao"? 

"San Marino Blue" znam bardzo dobrze z kilku aut i on rzuca na kolana. "Portimao" dobrze wygląda na zdjęciach, ale na każdym inaczej 😄

Zastanawiam się nad kolorem i jeśli "Portimao" nie rzuca na kolana tak, jak "San Marino Blue" - to pewnie zdecyduję się na coś innego.

Pytam się o wrażenia "na żywo", bo ze zdjęć nikt niczego nie wywnioskuje.

mam portimao w m340i i x1 na jednym folia na całym aucie na drugim powłoka , jak jest czysty jest extra , aczkolwiek zasmucę Cię 😛 do Sam Marino mu daleko to niebieski który najbardziej mi się podoba 🙂 więc jak myślisz że portimao będzie taki sam to nie , nie będzie 🙂 aczkolwiek kolorek też jeden z moich ulubionych 🙂 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 15:57, wehyr napisał(a):

mam portimao w m340i i x1 na jednym folia na całym aucie na drugim powłoka , jak jest czysty jest extra , aczkolwiek zasmucę Cię 😛 do Sam Marino mu daleko to niebieski który najbardziej mi się podoba 🙂 więc jak myślisz że portimao będzie taki sam to nie , nie będzie 🙂 aczkolwiek kolorek też jeden z moich ulubionych 🙂 

True, ale nadal portimao kosztuje mało w stosunku do lakieru individual. A wg mnie jest tak jak pisze kolega aras2. Lakier super się zmienia w zależnosci od światła, zwłaszcza jak jest zadbany i położony jest chociaż wosk. IMO ten lakier oferuje idealny stosunek ceny do jakości / wyglądu. Zwłaszcza podczas odsprzedaży gdzie 99% ludzi nie docenia lakieru i nie jest skora dopłacać do używki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne odcienie szarości. Bardzo różne. Oxide taki nawet bardziej szampański, ale z racji przemianowania auta na lic zmianie uległa paleta i nie dało rady (lub nie było woli dealera/producenta) pozostać przy oxide. 

Początkowo miałem mieszane uczucia, ale obecnie już nie. Skyscraper jest bardzo metalicziczno/metalowy😁, trochę bardziej męski...?

Na pewno ładnie maskuje kurz na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
14 godzin temu, DEVZO napisał(a):

Jest jakiś patent na padające moduły w lusterkach? Przynajmiej raz/dwa razy w roku mi padają. ASO wymieniają, ale męczy mnie to już i BRI kończy mi się w kwietniu 2024.

a co się z nimi dzieje ?? nigdy nie miałem z nimi problemów , duże mrozy ? 😄

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 13:43, wehyr napisał(a):

a co się z nimi dzieje ?? nigdy nie miałem z nimi problemów , duże mrozy ? 😄

Przestają się rozkładać, przestaje działać całe sterowanie szyb. Mrozy też, ale bardziej wilgoć, woda która się dostaje do lusterek. W lato szybko wyparowywuje, więc nic się nie dzieje 😆 Bratu w M3 G80 też ostatnio wymieniali moduł. Auta trzymamy pod "chmurką", może trzeba garaż postawić ocieplany? 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, DEVZO napisał(a):

Przestają się rozkładać, przestaje działać całe sterowanie szyb. Mrozy też, ale bardziej wilgoć, woda która się dostaje do lusterek. W lato szybko wyparowywuje, więc nic się nie dzieje 😆 Bratu w M3 G80 też ostatnio wymieniali moduł. Auta trzymamy pod "chmurką", może trzeba garaż postawić ocieplany? 😅

 Nie strasz 😂 bo m3comp bedzie w garazu i x1 a 340i pod chmurka dobrze ze gwarancja na 5lat 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, Yossi123 napisał(a):

Potwierdzam, to nie mrozy tylko wilgoć. Sam jestem już po trzykrotnej wymianie. Na razie od 2 lat jest spokój (odpukać) 🙂

niedobrze 😞

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
24 minuty temu, maciej_cie napisał(a):

Wczoraj weszła aktualizacja 07/2023.53. Różnic nie zauważyłem poza tym, że musiałem Spotify od nowa parować.

ja nawet nigdy instrukcji nie otworzyłem jestem sto lat za murzynami i pewnie połowy funkcji aut nie znam 🙂 nawet nie wiem gdzie się ją robi , wiem wstyd 🙂

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
29 minut temu, maciej_cie napisał(a):

Wczoraj weszła aktualizacja 07/2023.53. Różnic nie zauważyłem poza tym, że musiałem Spotify od nowa parować.

U mnie w G21 jest Spotify, a w G20 nadal nie mam 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
27 minut temu, maciej_cie napisał(a):

No to ciekawie. U mnie samo się pojawiło w drugiej połowie lipca.

 

@wehyr do tego nie trzeba instrukcji bo informuje o tym aplikacja i jest komunikat choćby po wyłączeniu "gotowości do jazdy".

ja nic w żadnym aucie nie widzę , chyba że zobaczę w apce na tel 🙂

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej connecteddrive w niemieckiej wersji, ale teraz też widzę, że spotify jest na polskiej.

@wehyr sprawdź czy nie masz w media aplikacji spotify

I u mnie auto nadal jest na sofcie 07/2019.38 i za cholerę nie chce pójść dalej, ładowanie C-tek nic nie dało, a raczej nie widzę sensu jechać do ASO i wydać 500zł na aktualizację, która nie wiadomo czy coś wniesie, chyba że jest inny sposób poza ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, siwyZS napisał(a):

Ja miałem wcześniej connecteddrive w niemieckiej wersji, ale teraz też widzę, że spotify jest na polskiej.

@wehyr sprawdź czy nie masz w media aplikacji spotify

I u mnie auto nadal jest na sofcie 07/2019.38 i za cholerę nie chce pójść dalej, ładowanie C-tek nic nie dało, a raczej nie widzę sensu jechać do ASO i wydać 500zł na aktualizację, która nie wiadomo czy coś wniesie, chyba że jest inny sposób poza ASO?

 

Ja zawsze załatwiałem sprawę CTEKiem ale 07/2023.35 nie chciało pójść i zrobiło mi to ASO za free (nawet bez pytania, przy okazji wizyty, może jakaś akcja na to była?). A z .35 na .53 poszło już bez problemu OTA po naładowaniu aku.

Edytowane przez Yossi123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Yossi123 napisał(a):

 

Ja zawsze załatwiałem sprawę CTEKiem ale 07/2023.35 nie chciało pójść i zrobiło mi to ASO za free (nawet bez pytania, przy okazji wizyty, może jakaś akcja na to była?). A z .35 na .53 poszło już bez problemu OTA po naładowaniu aku.

Może bateria u mnie już wiekowa i nie chce ruszyć, albo coś z modułem, bo u mnie pokazuje jedynie SOC akumulatora, bez pozostałych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, siwyZS napisał(a):

I u mnie auto nadal jest na sofcie 07/2019.38 i za cholerę nie chce pójść dalej, ładowanie C-tek nic nie dało, a raczej nie widzę sensu jechać do ASO i wydać 500zł na aktualizację, która nie wiadomo czy coś wniesie, chyba że jest inny sposób poza ASO?

No możesz samemu, a druga sprawa to jak masz Diesla - to możesz mieć akcje techniczną na aktualizowanie softu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.