Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem fajny konfig!

szyby akustyczne, adaptacyjne zawieszenie, szerszy zakres tapicerki, LED adaptacyjny, tempomat aktywny stop&go, shadowline, galwanizowane elementy 👍

Udało Ci się zmieścić dużo w przyzwoitym budżecie.

Ja bym dorzucił pakiem M-Technik (M technology) - on teoretycznie zawiera dodatkowe chłodnice i większe (?) tarcze hamulcowe. Ustalam to ze sprzedawcą - bo nikt w ASO nie wie... LOL

na razie mam takie info:

"Wydajny układ chłodzenia BMW M340i xDrive zapewnia idealną temperaturę pracy silnika, skrzyni biegów i układu hamulcowego zarówno w codziennej eksploatacji, jak i przy ekstremalnie sportowej jeździe. Obejmuje obieg wysokotemperaturowy i niskotemperaturowy oraz pośrednie chłodzenie powietrza doładowującego. Tymczasowe zamknięcie zaworu obwodu chłodzenia skrzyni korbowej umożliwia szybsze rozgrzewanie silnika do temperatury roboczej. BMW M340i xDrive oferowane jest opcjonalnie również z pakietem M Technik. Obejmuje dodatkowo dwie zewnętrzne chłodnice umożliwiające spełnienie szczególnie wysokich wymagań w zakresie zarządzania temperaturą, na przykład podczas ekstremalnie sportowej jazdy, zwłaszcza przy wysokich temperaturach zewnętrznych. W kwestii tarcz, nie mamy jeszcze odpowiedzi."

 

Dodałbym jeszcze regulację szerokości oparcia kierowcy, HUD i szerszy zakres asystetów.

Mój konfig ma kilka rzeczy więcej, ale i 40 KPLN więcej: 😉

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/mwm7ri6x

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dasonen napisał(a):

Całkiem fajny konfig!

szyby akustyczne, adaptacyjne zawieszenie, szerszy zakres tapicerki, LED adaptacyjny, tempomat aktywny stop&go, shadowline, galwanizowane elementy 👍

Udało Ci się zmieścić dużo w przyzwoitym budżecie.

Ja bym dorzucił pakiem M-Technik (M technology) - on teoretycznie zawiera dodatkowe chłodnice i większe (?) tarcze hamulcowe. Ustalam to ze sprzedawcą - bo nikt w ASO nie wie... LOL

na razie mam takie info:

"Wydajny układ chłodzenia BMW M340i xDrive zapewnia idealną temperaturę pracy silnika, skrzyni biegów i układu hamulcowego zarówno w codziennej eksploatacji, jak i przy ekstremalnie sportowej jeździe. Obejmuje obieg wysokotemperaturowy i niskotemperaturowy oraz pośrednie chłodzenie powietrza doładowującego. Tymczasowe zamknięcie zaworu obwodu chłodzenia skrzyni korbowej umożliwia szybsze rozgrzewanie silnika do temperatury roboczej. BMW M340i xDrive oferowane jest opcjonalnie również z pakietem M Technik. Obejmuje dodatkowo dwie zewnętrzne chłodnice umożliwiające spełnienie szczególnie wysokich wymagań w zakresie zarządzania temperaturą, na przykład podczas ekstremalnie sportowej jazdy, zwłaszcza przy wysokich temperaturach zewnętrznych. W kwestii tarcz, nie mamy jeszcze odpowiedzi."

 

Dodałbym jeszcze regulację szerokości oparcia kierowcy, HUD i szerszy zakres asystetów.

Mój konfig ma kilka rzeczy więcej, ale i 40 KPLN więcej: 😉

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/mwm7ri6x

 

Dzięki. Ten pakiet zawiera też koła z ogumieniem Performance 🙂

Jak na razie mam 14% rabatu, ustalam dalej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zalezi napisał(a):

Pasy z przeszyciami nie są darmowe, tylko ptaszkując je z automatu dorzuca pakiet M Pro za około 5k.

Rzeczywiście nie zwróciłem uwagi, chociaż w tej wersji i mpakiecie ten pakiet to moim zdaniem podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, QWERtyy napisał(a):

Rzeczywiście nie zwróciłem uwagi, chociaż w tej wersji i mpakiecie ten pakiet to moim zdaniem podstawa.

on nie daje specjalnie dużo.

inny kolor zacisków, przeszycia. Te 5k wolę w co innego włożyć, botutaj raz, dwa można przeszarżować z ceną 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dasonen napisał(a):

Całkiem fajny konfig!

szyby akustyczne, adaptacyjne zawieszenie, szerszy zakres tapicerki, LED adaptacyjny, tempomat aktywny stop&go, shadowline, galwanizowane elementy 👍

Udało Ci się zmieścić dużo w przyzwoitym budżecie.

Ja bym dorzucił pakiem M-Technik (M technology) - on teoretycznie zawiera dodatkowe chłodnice i większe (?) tarcze hamulcowe. Ustalam to ze sprzedawcą - bo nikt w ASO nie wie... LOL

na razie mam takie info:

"Wydajny układ chłodzenia BMW M340i xDrive zapewnia idealną temperaturę pracy silnika, skrzyni biegów i układu hamulcowego zarówno w codziennej eksploatacji, jak i przy ekstremalnie sportowej jeździe. Obejmuje obieg wysokotemperaturowy i niskotemperaturowy oraz pośrednie chłodzenie powietrza doładowującego. Tymczasowe zamknięcie zaworu obwodu chłodzenia skrzyni korbowej umożliwia szybsze rozgrzewanie silnika do temperatury roboczej. BMW M340i xDrive oferowane jest opcjonalnie również z pakietem M Technik. Obejmuje dodatkowo dwie zewnętrzne chłodnice umożliwiające spełnienie szczególnie wysokich wymagań w zakresie zarządzania temperaturą, na przykład podczas ekstremalnie sportowej jazdy, zwłaszcza przy wysokich temperaturach zewnętrznych. W kwestii tarcz, nie mamy jeszcze odpowiedzi."

 

Dodałbym jeszcze regulację szerokości oparcia kierowcy, HUD i szerszy zakres asystetów.

Mój konfig ma kilka rzeczy więcej, ale i 40 KPLN więcej: 😉

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/mwm7ri6x

 

Są większe tarcze i zaciski z przodu. Normalnie z przodu są tarcze 348 mm, z tym pakietem są 374 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
19 godzin temu, zalezi napisał(a):

Drogi niestety jest 😕

Auto na 2-3 lata max

jak dla mnie BSI/BRI na 5 lat to podstawa , dużo łatwiej sprzedać komuś auto po 3 latach z 2 letnią gwarancją , i ta kasa się zwróci....

Poza tym różnie w życiu bywa , trzymam kciuki żeby za 3 lata była mka 😉 

jeżeli chodzi o hamulce to jak kolega wyżej pisał 

" Normalnie z przodu są tarcze 348 mm, z tym pakietem są 374 mm."

mam je w 340i i niektóre 18" felgi przez zaciski nie wchodzą więc zima i lato mam 19"

reflektory shadow naprawdę wizualnie są oki 😉 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
20 godzin temu, zalezi napisał(a):

Dzięki. Ten pakiet zawiera też koła z ogumieniem Performance 🙂

Jak na razie mam 14% rabatu, ustalam dalej 😉

14% na ten moment nie jest źle , mały rekonesans zrobiłem i można ugrać jeszcze ładnych kilka oczek ale to już raczej po powiedzmy " znajomości " lub trafić w odpowiednim czasie na odpowiedni salon i handlowca 🙂

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, karlos91 napisał(a):

tak jak pisałem wszystko zależy to że ktoś otrzyma 22% nie znaczy że inny otrzyma 10% jak ze wszystkim ale na spokojnie można zejść poniżej 300k za ten konfig

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne szyby to nie jest obowiązek w aucie.

Ja nie rozumiem tego fenomenu.

Ciemno i nieprzyjemnie robi si w aucie. A ja lubię światło.

Ciemne szyby bardzo śmieszą mnie szczególnie w autach sportowych. Co one mają ukrywać? Aktówkę czy powietrze na tylnym fotelu?

Co innego w limuzynie np s class lu 7. Tam dobrze by nikt nie widział jak asystentka relaksuje prezesa po spotkaniu masując ustami mikrofon... Szofer i tak ma milczenie w cenie...

Ale to moje zdanie. Do walki ze łoniem moich pasażerów z tyłu zamówiłem rolety. Idealne rozwiązanie.

Podkreślam jest to moje zdanie i moje odczucia estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, GDX4 napisał(a):

Ciemne szyby to nie jest obowiązek w aucie.

Ja nie rozumiem tego fenomenu.

Ciemno i nieprzyjemnie robi si w aucie. A ja lubię światło.

Ciemne szyby bardzo śmieszą mnie szczególnie w autach sportowych. Co one mają ukrywać? Aktówkę czy powietrze na tylnym fotelu?

Co innego w limuzynie np s class lu 7. Tam dobrze by nikt nie widział jak asystentka relaksuje prezesa po spotkaniu masując ustami mikrofon... Szofer i tak ma milczenie w cenie...

Ale to moje zdanie. Do walki ze łoniem moich pasażerów z tyłu zamówiłem rolety. Idealne rozwiązanie.

Podkreślam jest to moje zdanie i moje odczucia estetyczne.

Przede wszystkim auto się nie nagrzewa tak w lecie a to co najważniejsze wg mnie to w moim konfigu rozszerzony Shadow line - wygląd auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, każdy ma swoje zdanie. 

Co do wyglądu bym się zgodził jak przednie były by tak samo ciemne. A tak... lipa.

Co do nagrzewania wnętrza, są inne szyby, które działają. Tu przy czarnych macie tylko efekt placebo. Bo większość tak ma...

W mercu miałem fajne, były lekko brązowe, z niebieskim połyskiem (nie z linii awangarde) i one robiły mega robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla mi się komunikat o przeglądzie okładziny hamulcowe tylne w 6000 km. Pytanie, klocków mam jeszcze dużo, czy aso je wymienia czy to jest tylko zwykły przegląd w celu sprawdzenia ile tam ich faktycznie jest. Trochę bez sensu płacić za nowe jak te na aucie są całkiem dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, macste napisał(a):

Jak mi ASO powiedziało o wymianie to skonsultowałem z innym dobrym serwisem i mogłem spokojnie jeszcze zrobić 20kkm... sprawdź w niezależnym i złap dystans do ASO beemwu 😀

Spoko tylko co z komunikatem, nie przyczepią się później w razie jakiejś gwarancji czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.