Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczysz że i tak masz szybę rozmazaną, schlapaną i ciężko doczyścić do sucha. Niektóre nowe modele już mają normalne spryskiwacze bo nawet BMW wie że nie działa to poprawnie. Takie spryskiwacze Renault miało już 20 lat temu.

Te spryskiwacze to faktycznie kupa, wiekszosc plynu jest zrzucana za auto zanim plyn w ogole zdąży dotknąc szyby. Kolejny minus to same wycieraczki, ktore zostawiają 5cm brudnej szyby przy lewym słupku, w skutek czego mam caly czas brudny pasek w polu widzenia. W vagach np wycieraczka jedzie az do konca szyby, a nie zostawia brudnego paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz że i tak masz szybę rozmazaną, schlapaną i ciężko doczyścić do sucha. Niektóre nowe modele już mają normalne spryskiwacze bo nawet BMW wie że nie działa to poprawnie. Takie spryskiwacze Renault miało już 20 lat temu.

Te spryskiwacze to faktycznie kupa, wiekszosc plynu jest zrzucana za auto zanim plyn w ogole zdąży dotknąc szyby. Kolejny minus to same wycieraczki, ktore zostawiają 5cm brudnej szyby przy lewym słupku, w skutek czego mam caly czas brudny pasek w polu widzenia. W vagach np wycieraczka jedzie az do konca szyby, a nie zostawia brudnego paska.

Kurczę, BMW powinno dodać taką opcję:

- Można by to zrobić samym softem. Może trzeba im wysłać ten filmik mailem :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


20d xDrive, jak to jest z filtrami?


Co ile wymieniać filtr oleju oraz filtr powietrza?


W moim przypadku wyglada to tak:


Olej przy 2500km - bez

Olej przy 130000km - bez

Olej przy 19500km mały przegląd - kabinowy

Planuje Olej przy 30000km - tu bym wymienił paliwowy i powietrza + płukankę z ceratec

Planowany duży serwis 42000km - tutaj aso wymienia paliwowy i powietrza czy nie? Bo jeżeli tak to nie wiem czy warto przy moim serwisie między interwałami.


Planuje Olej w skrzyni przy 80000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W ASO normalnie rób serwis olejowy Insp I i Insp II, ale między tymi wymianami będzie więcej niż 10k km, więc olej wymieniaj między tymi serwisami na własną rękę, właśnie co 10k km.

Masz tu service checklistę, to jest z USA, ale to lepiej. Masz tam info kiedy wymieniają kabinowy, powietrza, świece i olej w dyfrze czy skrzyni.

https://www.bmwusa.com/content/dam/bmwusa/common/warranty-books/2020/5A0BC07_20MY_BMW_Maintenance_FINAL_Print_withCover_042220.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zabezpieczyliście swoje auta przed kradzieżą? chodzi mi o systemy tego typu (Igla) http://www.author-alarm.pl/

Będę wdzięczny za opinie, sugestie :)

 

Ja używam SEO CANblu - https://seocanblu.com/. Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Podobno lepsze od Igły, w jaki sposób, nie pamiętam. Przestałem słuchać w połowie, bo chciałem wsiąść i jechać.

Z plusów:

do 8 telefonów na blutacz,

brelok jako master key, który trzymam w tylko mi znanym miejscu

kombinacja przycisków na kierownicy

zapłaciłem chyba 1200 netto, dostałem dobrą cenę do kilku retrofitów - mogę podać kontakt, lokalizacja Warszawa.


Gdy brak czynnika weryfikacyjnego (telefon/brelok) po wrzuceniu D/R, auto gaśnie. Zatem można spokojnie odpalić rano, zamknać auto i sobie pójść - niby webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, BMW powinno dodać taką opcję:

- Można by to zrobić samym softem. Może trzeba im wysłać ten filmik mailem :norty:

Też bez sensu bo pierwsze podniesienie wycieraczek szoruje na sucho, dopiero opuszczając wyciera.

A co do naszego problemu, to nie mogę wyregulować dyszy wycieraczki kierowcy tak żeby płyn leciał przed wycieraczką na szybę, zawsze trafia w owiewkę (spojler wycieraczki) i powstaje aquaplaning na szybie :D . Z drugą wycieraczką pasażera nie ma tego problemu. Obie wycieraczki oryginalne. To jest normalne czy da się wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytano o działanie Asystenta Zmiany Pasa. Przejechałem tym autem 500 km i ani razu nie zapaliły mi się trójkąciki w lusterkach, chociaż były sytuacje w których powinny mnie ostrzegać, przynajmniej tak mam w innym aucie(Mercedesie) tam już podczas włączania zapłonu zapalają się w ramach testu systemu. 

Czy mam coś nie odhaczone w systemie ? 

Asystent.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A włącz kierunkowskaz, że zamierzasz zmienić pas, wtedy Cię ostrzeże na bank. Tak chyba nawet lepiej, bo jak świeci co chwilę, to z czasem przestajesz na niego zwracać uwagę.

W G30 chyba tak to u mnie działa, ale nie dam głowy. Muszę zwrócić uwagę na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, alpin said:

Mam pytano o działanie Asystenta Zmiany Pasa. Przejechałem tym autem 500 km i ani razu nie zapaliły mi się trójkąciki w lusterkach, chociaż były sytuacje w których powinny mnie ostrzegać, przynajmniej tak mam w innym aucie(Mercedesie) tam już podczas włączania zapłonu zapalają się w ramach testu systemu. 

Czy mam coś nie odhaczone w systemie ? 

Asystent.jpg

Ja zauważyłem, że u mnie zazwyczaj się nie włącza ten trójkącik jak jadę szybciej niż samochód który mijam. Jak jadę wolniej to się włącza.

 

Jeśli Ci to nie działa to zgłoś do serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, bez kierunkowskazu też działa, ale nie zawsze - tzn. chyba muszą być spełnione jakieś warunki typu. szybko i stosunkowo blisko nadjeżdżający samochód z boku itp.

A jak włączysz kierunkowskaz, a masz blisko auto na pasie na który chcesz wjechać, to czujnik mruga i drze się... Taki standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2023 o 12:03, alpin napisał(a):

Myślałem, że działa podobnie jak w innych markach. Jeśli mija mnie auto pasem obok w lusterkach świeci się trójkącik a w BMW nic☹️

A masz włączoną tą opcję? Bez tego będzie zapalać się tylko jak chcesz zmienić pas, a z tym będzie się zawsze zapalać jak masz z boku auto i różnica prędkości nie jest za duża.IMG_3145.thumb.JPEG.13f7b080079e350e7d323b623b67e514.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
On 6/1/2023 at 12:03 PM, alpin said:

Myślałem, że działa podobnie jak w innych markach. Jeśli mija mnie auto pasem obok w lusterkach świeci się trójkącik a w BMW nic☹️

Niestety w mercedesie działa to dużo lepiej. W bmw słabo. W MB można nie patrzeć w lusterka system działa genialnie i wykrywa wszystko. 

Edytowane przez --maly--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, bestb said:

Zmiana pasa po włączeniu kierunku -czy to jest cos co trzeba zakodować czy jest dostępne? Mam pełną wersje i włączyłem wszystko w menu ale chyba nie działa

Nie działa w PL, trzeba kodować region (chyba same FF), żeby zadziałało u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.