Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nawigacja się aktualizuje zdalnie i automatycznie dla całej Europy czy tylko dla regionu pl/cz/sk?

Samochód z 2021 pokazuje mi Europę na 21, a pl na 22. Zastanawiam się przed wakacjami, jak wymusić aktualizacje do najnowszych map.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy nawigacja się aktualizuje zdalnie i automatycznie dla całej Europy czy tylko dla regionu pl/cz/sk?

Samochód z 2021 pokazuje mi Europę na 21, a pl na 22. Zastanawiam się przed wakacjami, jak wymusić aktualizacje do najnowszych map.

Dzięki

Nie zdażyło mi się by sama się zaktualizowała, użyj bmw download manager oraz pendrive i wymuś aktualizacje manualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Czy mozna w szybki sposob przelaczac sie pomiedzy full screen apple car play a tym na polowe ekranu?

 

A w ogóle można mieć CarPlay na połowie ekranu?

 

Widzialem w temacie spalania ze apple car play byl na polowie, a z prawej strony byly wyswietlane informacje o srednim spalaniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko odnośnie ciśnienia. Mam na przodzie 225/40/19, na tyle 255/35/19. Komputer automatycznie wykryły tylko opony 255/35/19 i jak rozumiem zalecane cisnienie pokazuje z przodu i z tyłu właśnie do tego rozmiaru? A chyba powinny być różne przód/tył?

 

Odbierając samochód z salonu sprzedawca tłumaczył mi, że ustawia się rozmiar szerszych opon. Komputer nie wykrywa automatycznie - to Ty musisz mu ręcznie ustaiwć jakie masz koła założone.

 

W ustawieniach wybierasz rodzaj opon czy wszystkie std czyli 225 czy różne na obu osiach. Musisz sobie wybrać opcje tą drugą i będzie CI pokazywał tak jak ma być.

 


Nigdzie nie mam takiej opcji. Przy wyborze ręcznym pokazuje tylko "wybierz opony osi tylnej, a przednie wykryje automatycznie", ale mimo to na przód i tył pokazuje takie samo żądane ciśnienie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że przy mieszanych oponach zalecane ciśnienie jest po prostu takie samo - zerknij na tabliczkę z rozpiską u siebie, np. https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1640247


A co do wyboru opon to strzelam, że auto pewnie rozważa tylko fabryczne opcje czyli dla tylnich 255 zawsze z przodu zakłada 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nigdzie nie mam takiej opcji. Przy wyborze ręcznym pokazuje tylko "wybierz opony osi tylnej, a przednie wykryje automatycznie", ale mimo to na przód i tył pokazuje takie samo żądane ciśnienie. :roll:

 

Ja przy zmianie opon na letnie przedstawiałam ich typ i był wybór opon jednakowych i mieszanych. Może dlatego że mam Sportline który wychodzi fabrycznie na jednakowych ale może mieć też mieszane, to taki wybór mam. Jak masz M to std jest mieszane obuwie i pewnie dlatego nie daje Ci wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, orientujecie się, czy BMW jeszcze robi katalogi? Kiedyś były stale aktualizowane na stronie. Teraz są tylko 3 - ogólny, cennik i akcesoria.

Owszem jest zakładka, która po podaniu maila i telefonu udostępnia katalogi, ale są one nieaktualne.

Sprawdzałem na niemieckiej stronie i tam już są jedynie katalogi w formie cennika.


Czy BMW przyjęło strategię Audi? Czyli odchodzą od drukowanych katalogów i pozostaną tylko przy stronie www?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, orientujecie się, czy BMW jeszcze robi katalogi? Kiedyś były stale aktualizowane na stronie. Teraz są tylko 3 - ogólny, cennik i akcesoria.

Owszem jest zakładka, która po podaniu maila i telefonu udostępnia katalogi, ale są one nieaktualne.

Sprawdzałem na niemieckiej stronie i tam już są jedynie katalogi w formie cennika.


Czy BMW przyjęło strategię Audi? Czyli odchodzą od drukowanych katalogów i pozostaną tylko przy stronie www?

 

Nie wiem jak w Androidach ale na iOS jest aplikacja o nazwie Infotainer - sa tam dostępie katalogi


7-C2720-EF-14-BA-42-FD-BD12-666828-C2-FD8-F.png

F93-EED3-B-AF10-4-C98-8823-B37-B5-B76-D1-FE.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy jest możliwość zamówienia auta na późniejszy termin przy zachowaniu obecnych cen i opcji? tzn. załóżmy, że na koniec 2023. Myślę nad G20 330i xDrive, bądź 330d xDrive - obydwa w Mpaku.


Dlaczego tak? Leasing na obecną A4 kończy mi się pod koniec 2023, a dość bardzo zależy mi na emblematach M.


Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że Lci w chodzi na MY2023?


EDIT: trochę poszperałem w internecie i wychodzi, że LCI zacznie się montować w lipcu, więc wychodzi na to, że na zamawianie przedlifta ostatni moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Domyślam się, że Lci w chodzi na MY2023?


EDIT: trochę poszperałem w internecie i wychodzi, że LCI zacznie się montować w lipcu, więc wychodzi na to, że na zamawianie przedlifta ostatni moment.

Nie przyjmują już zamówień na obecną wersję, pisano o tym na forum już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z bardziej doświadczonych w użytkowaniu BMW spotkał się z rozbieżnością pomiędzy rzeczywistym przebiegiem przy którym był przegląd auta, a zapisanym w historii auta w komputerze?


Byłem na przeglądzie mając 29.500km, a zapisane w aucie to 28.900km i rzekomo już nie można tego poprawić do stanu faktycznego. Ponoć kluczyk nie zaktualizował przebiegu z autem…, ale serwis nie widzi w tym swojej winy.


Jakieś pomysły co z tym dalej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwszy raz sprawdziłem poziom oleju - kiedyś trzeba :D . Jaki jest zakres kresek min do max? lub ile trzeba dolać by z min poziom zmienił się na max. :mrgreen:

A wiesz że każdy silnik ma inną ilość oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak:

silnik miska olejowa

czujnik

komputer i wyświetlacz. Komputer przelicza i wyświetla, może być % czegoś, może litry albo galony :shock:

Co pokazuje wyświetlacz? Chyba nie % wypełnienia miski czy ubytku oleju w objętości silnika. Dawno temu na bagnecie było zaznaczone 1 litr od min do max, czy tak jest obecnie? Chcę się upewnić. Ok 25% mam wskazanie poniżej max, czy to znaczy że do max wystarczy dolać 0,25 litra? Chyba nie 25% z ok 5,5 litrów które wchodzą do mojego silnika. Może tolerancja jest mniejsza i nie 1 litr a np. 0,1 litra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.