Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czym czyścić kokpit -plastik? Czy jest jakieś smarowidło na ten mat, by oczywiście mat został a znikło złudzenie kurzu.

Ja używam czegoś takiego. Ładnie pachnie :) i faktycznie kurzy się potem mniej.

https://allegro.pl/oferta/adbl-interior-wow-500ml-do-plastikow-2x-mikrofib-7218823448?snapshot=MjAyMS0wMi0yOFQwOToxMDo1OC4wNDNaO2J1eWVyOzY1MWVhNTMyZjNhZTllMDIwNjVlNTM2ODg0NDc2ZmUyMTAzN2I5MWU2MmVmNmMyYmQyYjRjZTQ2NDIyYjcxYjM%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam produktów ADBL i dają radę, są antystatyczne. To co kolega dał wyżej, a więc Interior Wow nanosisz np raz na 1-3 miesiące po wyczyszczeniu wnętrza jakimś APC (ja też tutaj biorę produkt ADBL). A później np co tydzien Quick Detailer ADBL, bez używania uprzednio APC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofibra + sonax plastic cleaner, nic lepszego nie wynaleziono. Ten środek BMW nalewa do swoich 3 x droższych buteleczek :)

 

Masz na myśli ten ?

https://allegro.pl/oferta/spray-do-kokpitu-bmw-83122288918-250ml-9297924853

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mikrofibra + sonax plastic cleaner, nic lepszego nie wynaleziono. Ten środek BMW nalewa do swoich 3 x droższych buteleczek :)

 

Masz na myśli ten ?

https://allegro.pl/oferta/spray-do-kokpitu-bmw-83122288918-250ml-9297924853

 

Tak a tutaj sonax: https://allegro.pl/oferta/sonax-profiline-plastic-cleaner-1l-286300-7688271966

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteśmy przy porządkach, ktoś poleci przenośny odkurzać samochodowy? Może być na zasilanie z zapalniczki/akumulatorów, byle moc ssania miał przyzwoitą. :mrgreen:

 

Może nie do końca tylko do samochodu ale sprawdza się też w domu: https://mi-home.pl/mi-handheld-vacuum-cleaner-g10


Wada - dość ciężki, cena

Zaleta - spora moc, na największej ponad godzina odkurzania na luzaku, brak ograniczeń kablowych, pare końcówek które się przydają w różnych miejscach. Tanie nie jest, ale jak napisalem - uzywam glownie w domu a do samochodu jest jako plus dodatni... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ekranu na konsoli:


Czy istnieje możliwość podmiany pług&play małego ekranu 8” na duży 10” ?


Mam na myśli wymianę na używany / z demontażu:

https://allegro.pl/oferta/ekran-wyswietlacz-monitor-10-25-bmw-g20-g21-11590847567


Drugie pytanie o headup czy jest możliwość dołożenia na tej samej zasadzie (tutaj pewnie dojdzie kodowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy headupie koszty będziesz miał spore.

Musisz wymienić jeszcze szybę przednią i deskę rozdzielczą, chyba że będziesz ciął.

Oczywiście zakup headupa i kodowanie.


Ale da się zrobić.

 

OK to headup sobie daruję ale bardziej interesuje mnie ekran.

Masz wiedzę czy to da się podłączyć Plug and Play ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które mają keyless go - zabezpieczacie jakoś kluczyk? Nie chodzi mi o metalowe pudełka w domu, bardziej o to jak jesteście w galerii czy gdzieś. Bo tak czytam o tych etui blokujących sygnał, ale całość sprowadza się do tego, że aby otworzyć auto trzeba wyjąć kluczyk, co jest zaprzeczeniem idei dostępu bezkluczykowego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś co oznacza ten kod? :D


S925 Manekin-SALAPA

 

Dummy-SALAPA w dekoderze pojawia sie jak po angielsku nie wiadomo bylo co to.


S925A VERSANDSCHUTZPAKET. W tlumaczeniu z niemieckiego: shipping protection package. Czyli cholera wie co :)


Zakladam ze S925 to to samo co S925A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które mają keyless go - zabezpieczacie jakoś kluczyk? Nie chodzi mi o metalowe pudełka w domu, bardziej o to jak jesteście w galerii czy gdzieś. Bo tak czytam o tych etui blokujących sygnał, ale całość sprowadza się do tego, że aby otworzyć auto trzeba wyjąć kluczyk, co jest zaprzeczeniem idei dostępu bezkluczykowego...

 

Coś takiego widziałem:

może cię zainteresuje, minimalnie utrudnia życie ;) Plus z tego co wiem jak kluczyk leży bez ruchu przez minutę to przestaje nadawać sygnał.

Ale dobre AC+GAP koniecznie. Gorsza sprawa, że jak ukradną to będziesz czekał rok na nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś co oznacza ten kod? :D


S925 Manekin-SALAPA

 

Dummy-SALAPA w dekoderze pojawia sie jak po angielsku nie wiadomo bylo co to.


S925A VERSANDSCHUTZPAKET. W tlumaczeniu z niemieckiego: shipping protection package. Czyli cholera wie co :)


Zakladam ze S925 to to samo co S925A.

 

To przyklad maszynowego tłumaczenia

dummy -> manekin

Edytowane przez prp0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które mają keyless go - zabezpieczacie jakoś kluczyk? Nie chodzi mi o metalowe pudełka w domu, bardziej o to jak jesteście w galerii czy gdzieś. Bo tak czytam o tych etui blokujących sygnał, ale całość sprowadza się do tego, że aby otworzyć auto trzeba wyjąć kluczyk, co jest zaprzeczeniem idei dostępu bezkluczykowego...

 

Coś takiego widziałem:

może cię zainteresuje, minimalnie utrudnia życie ;) Plus z tego co wiem jak kluczyk leży bez ruchu przez minutę to przestaje nadawać sygnał.

Ale dobre AC+GAP koniecznie. Gorsza sprawa, że jak ukradną to będziesz czekał rok na nowe auto.

Mercedesy nowe (nie wiem od kiedy tak jest) mają w kluczykach to rozwiązanie zaimplementowane na stałe.

Nieraz nawet właśnie miałem problem otworzyć auto przez dotyk, bo kluczyk po dojściu do auta nie zdążył się aktywować. Zgłaszałem to na serwisie i właśnie się dowiedziałem że to celowe.

A może w BMW tez to jest i nie wiecie nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przeczytałem, że z poziomu menu samochodu można keyless go aktywować i dezaktywować. Wtedy pilot działa jak bez dostępu bezkluczykowego. Także parkując w miejscu w którym obawiałbym się o pojazd, zanim wysiądę mogę to wyłączyć na jakiś czas. Niepotrzebne blokady ani futerały :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przeczytałem, że z poziomu menu samochodu można keyless go aktywować i dezaktywować. Wtedy pilot działa jak bez dostępu bezkluczykowego. Także parkując w miejscu w którym obawiałbym się o pojazd, zanim wysiądę mogę to wyłączyć na jakiś czas. Niepotrzebne blokady ani futerały :D

 

Grzebanie za każdym razem w ustawieniach w komputerze nie jest zbyt komfortowe.


W Skodzie mam np tak że jak chcę dezaktywować bezkluczykowy system to po prostu zamykam przeciekiem z kluczyka i dodatkowo dotykam klamki. Wtedy system nie działa i otworzyć auto można jedynie z kluczyka, nie otworzy się pociągając klamkę.

Ponadto bezruch kluczyka chyba ok 15minut też deaktywuje sygnał i nie można go przejąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przeczytałem, że z poziomu menu samochodu można keyless go aktywować i dezaktywować. Wtedy pilot działa jak bez dostępu bezkluczykowego. Także parkując w miejscu w którym obawiałbym się o pojazd, zanim wysiądę mogę to wyłączyć na jakiś czas. Niepotrzebne blokady ani futerały :D

 

Nie da się tego całkowicie wyłączyć. Jedyne co możesz zrobić to ustawić, że auto się otwiera/zamyka jak dotkniesz klamkę.

Pewnie można to dokodować, ale fabrycznie działa jw.


Kluczyk dezaktywuje się po chyba 2 minutach jak leży w bezruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.