Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie jakie macie opinie o światłach laserowych w G20?

Mam wrażenie że na światłach mijania w F80 ledowe światła mam dużo mocniejsze i jaśniejsze niż lasery w G20 jestem tego wręcz pewny. Szczerze to sporo rozczarowanie.

 

ZTCW to lasery włączają się od pewnej (dość sporej prędkości). Zawsze jest kiepawo?

Zle nie jest ale zdecydowanie gorzej i ciemniej niż w F80. Szczerze mówiąc te światła to żadna rewolucja trochę lepiej i płynniej wycinają ale jakość światła gorsza niż w 4 letnim F80 strumień światla jest po prostu ciemniejsszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle nie jest ale zdecydowanie gorzej i ciemniej niż w F80. Szczerze mówiąc te światła to żadna rewolucja trochę lepiej i płynniej wycinają ale jakość światła gorsza niż w 4 letnim F80 strumień światla jest po prostu ciemniejsszy.

 

Jak odbiore swoja maszyne to porownam z matrixami w Volvo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie macie opinie o światłach laserowych w G20?

Mam wrażenie że na światłach mijania w F80 ledowe światła mam dużo mocniejsze i jaśniejsze niż lasery w G20 jestem tego wręcz pewny. Szczerze to sporo rozczarowanie.

Zle nie jest ale zdecydowanie gorzej i ciemniej niż w F80. Szczerze mówiąc te światła to żadna rewolucja trochę lepiej i płynniej wycinają ale jakość światła gorsza niż w 4 letnim F80 strumień światla jest po prostu ciemniejsszy.

Nie miałem co prawda możliwości porównania z innymi modelami BMW, ale w porównaniu do "ledów" w Audi A4 lasery w G20 są moim zdaniem lepsze. Kilka razy miałem okazję jechać w nocy mało uczęszczanymi bocznymi drogami i wtedy wyraźnie widać było zalety laserów. Także ja jestem póki co zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie ukryty airtag (w ekosystemie Apple) do zlokalizowania auta po "podebraniu" - nawet jak pojedzie do jakiejs dziupli to na bank znajdzie sie jakis "lewus" z iPhonem i nic nie wiedząc wyśle lokalizację auta... Nawet jak wymontują wszystkie nadajniki, to znalezienie dobrze ukrytej pastylki o której istnieniu się nie wie jest bardzo kłopotliwe...

 

https://geekweek.interia.pl/motoryzacja/news-zlodzieje-wykorzystuja-apple-airtags-do-sledzenia-i-kradziez,nId,5692244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zle nie jest ale zdecydowanie gorzej i ciemniej niż w F80. Szczerze mówiąc te światła to żadna rewolucja trochę lepiej i płynniej wycinają ale jakość światła gorsza niż w 4 letnim F80 strumień światla jest po prostu ciemniejsszy.

 

Jak odbiore swoja maszyne to porownam z matrixami w Volvo...

W BMW G20 trochę lepiej i płynniej działa to wycinanie w porównaniu do Volvo XC60.

Lasery działają tylko jako długie i dopiero w drugim etapie odpalania tych długich. Jak się jedzie przy dużej wilgotności powietrza to dobrze widać takie dwa „szperacze”. Natomiast krótkie i te „pierwsze” długie ta są światła ledowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ładujecie telefony w swoich G20? Właśnie ogarnąłem że żeby ładować tel bezprzewodowo to trzeba mieć dołożone do konfiguracji takie cos: "6NW Telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym". Ale tego nawet nie ma w konfiguratorze. Myślałem że to będę miał w standardzie a tu klops. Auto zamówione bez tego. No i zastanawiam się czy to dołożyć za 2300 zł brutto... AndroidAuto będzie działał bezprzewodowo a ładowanie po kablu mam robić? Słabo.... No ale z drugiej strony coś tam czytałem że tam i tak telefon czy ten moduł ładujący się przegrzewa przy tym bezprzewodowym ładowaniu i bmw wyłącza moduł ładowania. Także tez słabo.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak ładujecie telefony w swoich G20? Właśnie ogarnąłem że żeby ładować tel bezprzewodowo to trzeba mieć dołożone do konfiguracji takie cos: "6NW Telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym". Ale tego nawet nie ma w konfiguratorze. Myślałem że to będę miał w standardzie a tu klops. Auto zamówione bez tego. No i zastanawiam się czy to dołożyć za 2300 zł brutto... AndroidAuto będzie działał bezprzewodowo a ładowanie po kablu mam robić? Słabo.... No ale z drugiej strony coś tam czytałem że tam i tak telefon czy ten moduł ładujący się przegrzewa przy tym bezprzewodowym ładowaniu i bmw wyłącza moduł ładowania. Także tez słabo.

Ta opcja była na restrykcjach i podobno nie można było jej dołożyć (nawet dla aut M czy M performance), zostaje Ci kabel lub jakaś pseudo ładowarka od BMW którą podczepiasz pod USB a ona ładuje bezprzewodowo za 700 zł. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja była na restrykcjach i podobno nie można było jej dołożyć (nawet dla aut M czy M performance), zostaje Ci kabel lub jakaś pseudo ładowarka od BMW którą podczepiasz pod USB a ona ładuje bezprzewodowo za 700 zł. :mrgreen:

 

Nie no, mogę tą opcję teraz dołożyć normalnie. U mnie nie ma restrykcji z tego co mówi dealer ;D

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ciekawe że Twój handlowiec jest tak pozytywnie nastawiony. :mrgreen:


Zdania są podzielone na temat tej ładowarki, jedni mówią że ledwo co podtrzymuje obecny poziom naładowania baterii, inni mówią że dzięki niej telefon nagrzewa się co skutkuje uruchomieniem telefonu ponownie.

Możesz zaryzykować wydać tą kasę ale nie spodziewaj się cudów po niej (chyba że poprawili jej konstrukcje).


mi ją wyrzucono z konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet po wyrzuceniu można kupić część zamienną (tackę z ładowarką i NFC), może ją nawet ASO domontować. Potem można zakodować nawet przypominajke z iDrive ze przy wychodzeniu z samochodu tel lezy na tacce. Ale z tego co czytam tu i tam - to gra nie warta swieczki bo albo sie grzeje, albo nie laduje, albo laduje 1-2% na godzine więc juz lepiej zeby nic nie robila... Jak zamawiałem w połowie października to było na restrykcjach i nie mam tego w konfiguracji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Zbędna rzecz. Faktycznie są tacki NFC za śmieszny hajs które w razie czego można samemu tam dołożyć. Jest port USB więc to chyba nawet będzie wydajniejsze ładowanie po kablu i tel się nie przegrzeje od tego. W takim razie jakiś sprytny uchwyt na tel by się przydał który zasłoni możliwie jak najmniej przycisków z deski oraz nie zasłoni ekranu dotykowego bmw. Nie jestem zwolennikiem wieszania uchwytów na telefon na przedniej szybie. Aktualnie w Seacie mam uchwyt na kratkę nawiewu. Zobaczymy czy będzie pasował =)


EDIT:

Ktoś testował taki uchwyt? xDDDD

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się ostatnio interesowałem wideorejestratorami i polecano mi te marki VIOFO

https://www.wideorejestratory24.pl/kamery-samochodowe-ranking-2021

 

odnośnie podłączania kamerki w aucie - Ogarniałem temat jak to najlepiej połączyć i wg mnie wpinanie się kablami w elektronikę lusterka wstecznego czy co tam nie jest warte zachodu. W dodatku można coś spier.... Obejrzyjcie sobie ten filmik i powiedzcie mi co jest nie tak z tym rozwiązaniem. Sam tak robiłem już w 2 autach i jeśli ktoś nie waży 150 kg to spokojnie da radę to zamontować. W przypadku BMW G20 Przydałby się tylko jakiś minimalistyczny wtyk w gniazdo w tylnym rzędzie siedzeń z Aliexpress. Coś w stylu bocznego wyjścia kabla. Żeby nie sterczało za bardzo bo ktoś nogą utrąci.




PS. BMW odcina zasilanie z gniazdka 12V po kilku minutach od zamknięcia auta ;)

Wszystko jest ok z takim rozwiązaniem, tylko nie będzie ci działać właśnie tryb parkingowy i ewentualny podgląd zdalny z kamery na telefonie (modem jakiś potrzebny) ;) A kolega chce wpiąć najpierw w fuse boxa power banka, by ładował się podczas jazdy, a z niego podpiąć kamerę, by działała na postoju. Nie rozładuje to aku.

Tu fajnie to widać:

(trzeba przymknąć oko na koszmarne FPS)

tylko ja bym wpinał tego Celllinka z tyłu fuse boxa jak tutaj:



a na tym filmie widać jak znaleźć wyjścia 12V na akcesoria



A chyba jeszcze łatwiej byłoby wpiąć zasilanie powerbanka do gniazda 12V w bagażniku. Jak nie jest potrzebne i możemy przymknąć oko na jeden kabelek to prostszego sposobu nie ma


Te dashcamy Blackvue wyglądają ekstra, tylko ta cena... 70mai to xiaomi i mają dobre opinie, tylko trzeba wybrać model z trybem parkingowym

 

Nie no dla mnie to za dużo zabawy, wolę uniknąć wyciągania całej skrzynki z bezpiecznikami.

W instrukcji znalazłem bezpiecznik odpowiedzialny za ładowarkę, więc wydaje się, że wpięcie się w niego jest bezpieczną opcją.


Co do kamerek to właśnie zastanawiam się pomiędzy BlackVue DR900X-2CH a VIOFO A139 2CH? Ta druga 2 razy tańsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do kamerek to właśnie zastanawiam się pomiędzy BlackVue DR900X-2CH a VIOFO A139 2CH? Ta druga 2 razy tańsza :D

 

Stałem kiedyś przed takim wyborem jak ty i wybrałem VIOFO. Użytkowałem ją 4 lata. Teraz mam auto z wbudowanym rejestratorem i VIOFO czek ana półce na moją kolejną zmianę auta, bo nie wiadomo czy w kolejnym będzie wideorejestrator. Nie było z VIOFO żadnych problemów. Mogę śmiało polecić. Ponadto nieźle się wkomponowuje za lusterkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.