Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
czy da się przyciskami na kierownicy M ściszyć audio? W każdym poprzednim aucie miałem taką funkcję tutaj jakoś nie mogę tego ogarnąć.

W nowych Volvo często w testach jest zarzut na brak tej funkcji, ale po pewnym czasie znalazłem, że podwójne przyciśnięcie przycisku wycisza dźwięk, do czego nie doszli youtubowi testujący.

Może w nowych G20-23 też jest taka ukryta opcja?

Z prawej strony na kierownicy masz dwa przyciski + oraz - które odpowiadają za regulację głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się przyciskami na kierownicy M ściszyć audio? W każdym poprzednim aucie miałem taką funkcję tutaj jakoś nie mogę tego ogarnąć.

W nowych Volvo często w testach jest zarzut na brak tej funkcji, ale po pewnym czasie znalazłem, że podwójne przyciśnięcie przycisku wycisza dźwięk, do czego nie doszli youtubowi testujący.

Może w nowych G20-23 też jest taka ukryta opcja?

Z prawej strony na kierownicy masz dwa przyciski + oraz - które odpowiadają za regulację głośności.

Chyba chodzi o pauze/wyciszenie muzyki jednym przyciskiem. W sumie sam jestem ciekawy czy się da z kierownicy. Jedyna opcja to chyba wciśnięcie pokrętła obok kierownicy (on/off) co tak na prawdę wycisza radio / pauzuje spotify itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się przyciskami na kierownicy M ściszyć audio? W każdym poprzednim aucie miałem taką funkcję tutaj jakoś nie mogę tego ogarnąć.

W nowych Volvo często w testach jest zarzut na brak tej funkcji, ale po pewnym czasie znalazłem, że podwójne przyciśnięcie przycisku wycisza dźwięk, do czego nie doszli youtubowi testujący.

Może w nowych G20-23 też jest taka ukryta opcja?

Z prawej strony na kierownicy masz dwa przyciski + oraz - które odpowiadają za regulację głośności.

Chyba chodzi o pauze/wyciszenie muzyki jednym przyciskiem. W sumie sam jestem ciekawy czy się da z kierownicy. Jedyna opcja to chyba wciśnięcie pokrętła obok kierownicy (on/off) co tak na prawdę wycisza radio / pauzuje spotify itp.

Dokładnie o to chodzi! +/- może zająć sporo czasu, a czasem trzeba od razu - wtedy właśnie tylko pokrętło przy przyciskach pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowałem w ten sposób że trzymałem wciśnięty przycisk tak długo aż się ekran wyłączył. Nie wiem czy to jedyny sposób ?

Nie wiem czy na włączonym silniku czy tylko na włączonym zapłonie.

Wszystko jedno chyba, w każdym razie długo trzeba trzymać zanim załapie ten reset, tak ze 40sek.

 

Sprawa załatwiona. Cały Idrive przywrócony. Temat ogarnął nasz kolega forumowy _Przemek_. Zajęło mu to minutę. Po prostu uciekł jakiś plik i trzeba go było przywrócić.

 

Polecam monitorować działanie systemu póki jest gwarancja - w moim przypadku po tygodniu od sparowania telefonu po BT tracił powiązanie i nie było możliwości podpięcia żadnego telefonu póki nie zresetowałem iDrive (30s guzik off). Po 3 takich akcjach oddałem do sprawdzenia w ASO i na gwarancji wymienili caly headunit bo ponoć nawet programowanie nie pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W seriach F na pewno z poziomu iDrive dało się to ustawić.

A tak na marginesie jeżdżę autami z takimi przyciskiem od ponad 10 lat. Auta różnych marek (w tym również BMW), a wiec różne kluczyki i powiem szczerze, ze nigdy nie miałem tak, żeby przypadkowo otworzyć klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie Msport (=nie adaptacyjne) - czy ktoś z Was ma i używa w aucie "rodzinnym", a nie do pokonywania winkli? ;) mam na oku g20 z tym zawiasem i trochę się obawiam, że bedzie za twardo. Niestety nie mam jak odbyć jazdy próbnej. Dla odniesienia- obecnie jezdze F34 z mpakowym zawieszeniem i ROF i jest OK.

Z gory dzięki za podzielenie się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się zablokować działanie guzika w pilocie do otwierania bagażnika? Przypadkiem wciśnięty i zostawiam bagażnik otworzony.

 

Przejrzałem co jest w opcjach i nie widzę możliwości wyłączenia tego przycisku u siebie.


Kilka razy zdażyło mi się przypadkiem otworzyć bagażnik.

BimmerCode pozwala na ustawienie jak długo trzeba przytrzymać przycisk żeby zadziałał.



Screenshot-20211105-203626-Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie cisnienie macie w oponach zimowych 225/45 R18 RF z gwiazdką? Mam oponki Pirelli 225/45 R18 95 V XL - C, B, 1, 69dB (*) Początkowo po założeniu miałem 2.7 na wszystkich, ale ustawiłem w komputerze jedyną możliwą opcję 225/45 R18 H i pokazało mi, że na przodzie mam mieć na przodzie 2.8, a na tyle 2.9 w ustawieniach comfort. Gdy jechałem na 2.7 było przyjemnie, teraz jak mam 2.9 na tyle, trochę jest twardo.

Czy może wybieracie z listy opony "inne" i sami sobie definiujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w koncu jest? Jest jakas roznica w wysokosci zawieszenia pomiędzy adaptacyjnym a zwykłym zawieszeniem M w M340?

 

Panowie napiszcie ktos odp:)

 

No więc nie wiem jak w g20 ale w g22 handlowiec poinformował mnie podczas konfiguracji, że adaptacyjne ma wysokość zawieszenia standardowego czyli jest o 1 cm wyżej niż zawias M.

Czy to prawda nie wiem, ponieważ nie robiłem pomiarów z miarką, a nigdzie w materiałach nie ma danych na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w koncu jest? Jest jakas roznica w wysokosci zawieszenia pomiędzy adaptacyjnym a zwykłym zawieszeniem M w M340?

 

Panowie napiszcie ktos odp:)

W konfiguratorze g20/g21:

Adaptacyjne:

"Obniżone o 10 mm adaptacyjne zawieszenie sportowe M daje dodatkowy potencjał dynamiczny. Kierowca może za pomocą przełącznika właściwości jezdnych dostosować charakterystykę pracy układu jezdnego do aktualnie preferowanego stylu jazdy – od ustawienia komfortowego po wybitnie sportowe. "


Sportowe M:

"Sportowy układ jezdny M wyróżnia się sportową charakterystyką ze sztywniejszym ustawieniem amortyzatorów oraz zawieszeniem obniżonym o ok. 10 mm. Zapewnia on większą zwinność auta."


:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w koncu jest? Jest jakas roznica w wysokosci zawieszenia pomiędzy adaptacyjnym a zwykłym zawieszeniem M w M340?

 

Panowie napiszcie ktos odp:)

W konfiguratorze g20/g21:

Adaptacyjne:

"Obniżone o 10 mm adaptacyjne zawieszenie sportowe M daje dodatkowy potencjał dynamiczny. Kierowca może za pomocą przełącznika właściwości jezdnych dostosować charakterystykę pracy układu jezdnego do aktualnie preferowanego stylu jazdy – od ustawienia komfortowego po wybitnie sportowe. "


Sportowe M:

"Sportowy układ jezdny M wyróżnia się sportową charakterystyką ze sztywniejszym ustawieniem amortyzatorów oraz zawieszeniem obniżonym o ok. 10 mm. Zapewnia on większą zwinność auta."


:wink:

 

Czyli wychodzi na to ,ze oba wyżej wymienione zawieszenia są obniżone o 10mm…

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ,ze oba wyżej wymienione zawieszenia są obniżone o 10mm…

 

No to ja zamieszam :) Kupując swój w 2019 drążyłem temat, sprzedawca nie wiedział ale zadał pytanie do działu technicznego czy gdzieś tam i dostałem odpowiedź, że adaptacyjne nie jest obniżone, tylko sportowe M jest niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ,ze oba wyżej wymienione zawieszenia są obniżone o 10mm…

 

No to ja zamieszam :) Kupując swój w 2019 drążyłem temat, sprzedawca nie wiedział ale zadał pytanie do działu technicznego czy gdzieś tam i dostałem odpowiedź, że adaptacyjne nie jest obniżone, tylko sportowe M jest niżej.

 

Ja dostałem dokładnie taką samą informację. Ale dodam, że u mnie chodzi o g22. Może to ma znaczenie, chociaż nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent świateł drogowych (automatyczne przełączanie na długie). Czy ta funkcja aktywuje się zawsze razem z włączeniem świateł o zmroku, czy trzeba ją ręcznie włączać?

Pytam bo myślę o dokupieniu, ale korzystać chcę z tego sporadycznie i wkurzałoby mnie gdyby za każdym razem sama się aktywowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent świateł drogowych (automatyczne przełączanie na długie). Czy ta funkcja aktywuje się zawsze razem z włączeniem świateł o zmroku, czy trzeba ją ręcznie włączać?

Pytam bo myślę o dokupieniu, ale korzystać chcę z tego sporadycznie i wkurzałoby mnie gdyby za każdym razem sama się aktywowała.

 

Trzeba samemu aktywować. Zapala się lampka nad lampką świateł mijania. Potem już auto samo sobie reguluje kiedy ma włączyć drogowe /długie/ i kiedy wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.