Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ostatnio kupował koła zimowe 18” do G20? Mam niespodziewane przyspieszenie odbioru i na to wyglada, że mam aż kilka dni, żeby zorganizować sobie koła - wole nie ryzykować trasy Lublin -> Warszawa na letnich :wink:

Można trafić 796m w jakiejś sensownej cenie? Zastanawiam się czy nie pójść w ts860s i rial x10...

 

Kupiłem komplet u dilera. Cena standard 12k, po promocji 11k, po negocjacji 8600;). Trzeba tylko poprozmawiac i powiedzieć, że taką a taką cenę znalazłeś i że wolalbys koła razem z samochodem kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował wykodowac ASD (dźwięk silnika który leci z głośników) przez Bimmercode? Najlepiej w autach z końcówki 2020/początku 2021?

Jest na to osobna pozycja module ASD, ale u mnie przestawienie ba not active nie przynosi efektu - dźwięk nadal jest :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do osób, które brały auto w leasing po 2019 roku, kiedy wszedł limit 150k. Czy ten limit obowiązuje również w przypadku odliczenia 50% VATu, mając auto w systemie mieszanym? Wiem, że nieodliczony VAT (pozostałe 50% ) można wrzucić w koszty i tam ten limit 150k trzeba wziąć pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Czy jest opcja uruchomienia Apple Car Play albo Android Auto BEZ dodawania w konfiguratorze:


- 6C3 - pakiet Connected Professional,

- 6U2 - BMW Live Cocpit Plus z systemem nawigacyjnym.


Zastanawiam się nad wyborem tych opcji ale jedynie w celu Android Auto albo Car Play, głównie dla map Google. Poza tym te opcje sa dla mnie zbędne, a chętnie przeznaczę ich koszt na inne wyposażenie.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do osób, które brały auto w leasing po 2019 roku, kiedy wszedł limit 150k. Czy ten limit obowiązuje również w przypadku odliczenia 50% VATu, mając auto w systemie mieszanym? Wiem, że nieodliczony VAT (pozostałe 50% ) można wrzucić w koszty i tam ten limit 150k trzeba wziąć pod uwagę.

 

Sprzeczne opinie, natomiast mój księgowy twierdzi, że nieodliczone 50% VATu liczy się do tego limitu. Dlatego tak naprawdę, te 150k limitu to około 135k wartości pojazdu netto + 15k nieodliczonego VATu.


Innymi słowy, jeśli kupisz auto za około 135k netto, to akurat te 150k limitu wpiszesz w koszty.

Jeśli kupisz auto za 150k netto, to przekraczasz limit i nie wszystko wpiszesz w koszty.


Potwierdza to ten artykuł: https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wrocili-z-pomyslem-ograniczenia-do-50-kosztow-samochodow-firmowych-a-dodatkowo-biora-sie-za-leasing-drozszych-aut

Podsumowując, cena samochodu osobowego pozwalająca zmieścić się w limicie umożliwiającym zaliczenie w koszty uzyskania przychodu całość zapłaconych rat czynszu inicjalnego leasingu wynosi:

165470 zł brutto (134528 zł netto) – dla płatników VAT, którzy użytkują auto służbowo i prywatnie, czyli odliczają 50% VAT

Edytowane przez TheApocalypse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Czy jest opcja uruchomienia Apple Car Play albo Android Auto BEZ dodawania w konfiguratorze:


- 6C3 - pakiet Connected Professional,

- 6U2 - BMW Live Cocpit Plus z systemem nawigacyjnym.


Zastanawiam się nad wyborem tych opcji ale jedynie w celu Android Auto albo Car Play, głównie dla map Google. Poza tym te opcje sa dla mnie zbędne, a chętnie przeznaczę ich koszt na inne wyposażenie.


Pozdrawiam

 

Potrzebujesz pakiet connected professional aby uruchomić mapy z CarPlay czy AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do osób, które brały auto w leasing po 2019 roku, kiedy wszedł limit 150k. Czy ten limit obowiązuje również w przypadku odliczenia 50% VATu, mając auto w systemie mieszanym? Wiem, że nieodliczony VAT (pozostałe 50% ) można wrzucić w koszty i tam ten limit 150k trzeba wziąć pod uwagę.

 

Sprzeczne opinie, natomiast mój księgowy twierdzi, że nieodliczone 50% VATu liczy się do tego limitu. Dlatego tak naprawdę, te 150k limitu to około 135k wartości pojazdu netto + 15k nieodliczonego VATu.


Innymi słowy, jeśli kupisz auto za około 135k netto, to akurat te 150k limitu wpiszesz w koszty.

Jeśli kupisz auto za 150k netto, to przekraczasz limit i nie wszystko wpiszesz w koszty.


Potwierdza to ten artykuł: https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wrocili-z-pomyslem-ograniczenia-do-50-kosztow-samochodow-firmowych-a-dodatkowo-biora-sie-za-leasing-drozszych-aut

Podsumowując, cena samochodu osobowego pozwalająca zmieścić się w limicie umożliwiającym zaliczenie w koszty uzyskania przychodu całość zapłaconych rat czynszu inicjalnego leasingu wynosi:

165470 zł brutto (134528 zł netto) – dla płatników VAT, którzy użytkują auto służbowo i prywatnie, czyli odliczają 50% VAT

 

Jeśli Cie dobrze rozumiem, to mi właśnie chodzi o to odliczone 50% VAT czy tutaj też jest limit 150k. Innymi słowy załóżmy, że kupujesz auto za 369k brutto, VAT od tego jest 69k, więc połowa z tego jest 34,5k.

I teraz pytanie czy po prostu dostaje zwrot 34,5 k zapłaconego VATu czy tu też muszę policzyć proporcjonalnie względem 150k?

Pozostałe 50% (nieodliczone, jeśli dobrze rozumiem, jest tak jak piszesz powyżej)

Edytowane przez SajmonMT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do osób, które brały auto w leasing po 2019 roku, kiedy wszedł limit 150k. Czy ten limit obowiązuje również w przypadku odliczenia 50% VATu, mając auto w systemie mieszanym? Wiem, że nieodliczony VAT (pozostałe 50% ) można wrzucić w koszty i tam ten limit 150k trzeba wziąć pod uwagę.

 

Limit obowiązuje zawsze, Twoje "netto" to wtedy cena auta netto + 50% VAT (do tego porównujesz limit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do limitów:

Limit jest jeden: 150k netto, które możemy wrzucić w koszty.


50% vatu tylko zwiększa wartość netto pojazdu, ale odliczymy tylko 150k.


Co do leasingu samochodu powyżej 150k netto:

1. Także wrzucamy w koszty 150k netto, ale robimy to proporcjonalnie w ratach do 150k do wartości pojazdu. Pwoedzmy, że samochód kosztuje netto 300k (wartość netto plus 50% vatu dla łatwego liczenia) to w koszty będziemy wracać proporcjonalnie połowę czynszu inicjalnego i rat aż ossiagniemu 150k limitu. Oczywiście możemy to rozliczać jeszcze dokŁadniej (na pewno odsetki całe w koszty i ratę kapitałowo właśnie proporcjonalnie i chyba całość OC i 75% lub proporcjonalnie AC: muszę sprawdzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.