Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś polecić dobre studio detailingowe w Krakowie lub okolicach w celu położenia folii i ceramiki? Chciałbym się zorientować jaki to koszt. Dodatkowo chce zacząć od tych sprawdzonych.

 

Mogę Ci dać namiar na chłopaka z Krk, który ma

fizycznie zakład w Chrzanowie. Robiłem u niego ceramikę w październiku. Zostawiasz u Niego auto, odwozi Cię do Krk, a potem po skończonej robocie umawiasz się i zabiera Cię z Krk do Chrzanowa po auto. Ceny miał lepsze niż Krakowskie zakłady. Nie robił wtedy folii, nie wiem jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas, dajcie spokoj z tymi foliami, serio, za duza kasa wydana nie do konca potrzebnie.

Mam ceramike gtechniq crystal serum ultra od nowosci. Auto ma prawie 2 lata i 45tys i wyglada jak nowe. Przod tez, choc na rejestracji widac juz ubytki, to lakier jak nowy. Kosztowała mnie 3tyś brutto na g30. W ciągu tych 2 lat 2x dodatkowo 400zl placilem za odswiezenie powloki.

Ja widzialem jak wygladaja folie po roku, dwoch to idzie sie zalamac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy folii, na moim obecnym prawie 6 letnim aucie mam pełno odprysków, chciałbym tego uniknąć w nowym, z tego co czytałem to ceramika przed tym nie chroni. Wiadomo folia przed odpowiedni dużym kamieniem pewnie też nie.

Ale ciekaw jestem czy ktoś nakładał folię w Krakowie lub okolicach i jest zadowolony z efektów. Druga opcja to zlecić dealerowi przed odbiorem auta. Trzecia olać temat, ale trochę byłoby szkoda przy drogim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy folii, na moim obecnym prawie 6 letnim aucie mam pełno odprysków, chciałbym tego uniknąć w nowym, z tego co czytałem to ceramika przed tym nie chroni. Wiadomo folia przed odpowiedni dużym kamieniem pewnie też nie.

Ale ciekaw jestem czy ktoś nakładał folię w Krakowie lub okolicach i jest zadowolony z efektów. Druga opcja to zlecić dealerowi przed odbiorem auta. Trzecia olać temat, ale trochę byłoby szkoda przy drogim aucie.

Ceramika nie chroni przed odpryskami. Dobra folia PPF przy aplikacji newralgicznych elementów jak zderzak, lampy, błotniki, progi, próg załadunkowy, obszar klamek i przednia cześć lub cała maska ma oczywiście sens. Oklejenie całego samochodu według mnie sensu nie ma. Koszt oklejenia to nic innego jak ilość mb zużytej folii oraz robocizna. Na G20 dobry wraper bez marnowania materiału powinien zużyć ok 22-24mb (całe auto). Cena powinna się wahać między 3,2k-3,5k brutto(sama folia). Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy dużo jeździsz w trasie albo jaki procent miasto/trasa. Jeśli tylko miasto lub w dużej części to kładź dobrą ceramikę a na pewno nie będziesz żałował Ty i Twój portfel.

Jakby komuś przyszła do głowy chęć skorzystania z usług detailingowych u dilera to... nie róbcie tego. Dramat.


Dodam, że sam mam dylemat. Jak ktoś ma namiar na kogoś dobrego na Śląsku w fajnej cenie proszę o pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na G20 dobry wraper bez marnowania materiału powinien zużyć ok 22-24mb (całe auto). Cena powinna się wahać między 3,2k-3,5k brutto(sama folia).

 

Za tyle nie okleisz nawet frontu w studiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na G20 dobry wraper bez marnowania materiału powinien zużyć ok 22-24mb (całe auto). Cena powinna się wahać między 3,2k-3,5k brutto(sama folia).

 

Za tyle nie okleisz nawet frontu w studiu.

Chyba jest to oczywiste, napisałem tylko o kwocie za materiał. Jeśli cena całej usługi jest jakaś dziwnie wysoka, to studio chce Cię oszukać. Są tu znowu zmienne takie jak jakość folii, ilość i czy będą demontowane elementy takie jak np zderzak. Roboczogodziny są również indywidualną kwestią. Trzeba liczyć na oklejenie całego G20 ok. 70-80rbh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się o kogoś kto dobrze to na Śląsku wykonuję to się domyśłam że nie zajmujesz sie tym.


W związku z tym nie rozumiem jakie masz podstawy i dlaczego zakładasz, że jak jest cena wyższa to studio chce oszukać.


Cena może być wyższa ponieważ:

- studio ma doświadczenie i potrafi w związkzu z tym przewidzieć gdzie bedą problemy i sobie kalkuluje odpowiednie rbg

- studio ma jakieś większe koszty niż konkurencja

- studio da wiarygodną gwarancję którą planuje respektować a nie olewać klienta

- studio sobie wycenia swoją rbg na 150PLN, inne na 100rbg. Mamy wolny rynek, każdy z nas moze mieć stawkę za rbg jaką chce jak działa w branży bez narzuconych stawek przepisami.


Nie wiem dlaczego jak cena jest wyższa danej usługi to od razu mówienie że ktoś chce oszukać. U każdego cena jest czymś podyktowana.


I żeby nie było. Ja zajmuję się kompletnie czymś innym, nie wiem jakie stawki są przy oklejaniu. Wypowiadam się ogólnie, bo to ma odniesienie praktycznie do każdej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się o kogoś kto dobrze to na Śląsku wykonuję to się domyśłam że nie zajmujesz sie tym.

Zgadza się, nie zajmuje się detailingiem, ale jestem z branży motoryzacyjnej i wiem jak to działa jakie to środowisko. Dodatkowo nie jest trudno znaleźć prawdziwe informacje na dany temat wśród znajomych i intenetu, aby nie być zielonym jak chce się wydać kilka tyś zł.

 

W związku z tym nie rozumiem jakie masz podstawy i dlaczego zakładasz, że jak jest cena wyższa to studio chce oszukać.

Jeśli nie rozumiesz to najwidoczniej dla Ciebie cena wszystkich usług w naszym kraju nie gra roli. Jeżeli przykładowa cena za robociznę tej samej usługi jest wyższa o 100% lub 150% przy założeniu wyjściowym 3k to zdania nie zmienie i uważam to za oszustwo (jak chcesz to jedź i płać 6k górę za kawę z expresu Jura i ładną panią na recepcji). Wolny rynek mamy i każdy może sobie krzyczeć ile chce, a ja mogę mówić, że jest oszustem bo w 99% przypadkach nie ma wartości dodanej od tej przyzwoitej oferty(oczywiście są wyjątki).

 

Cena może być wyższa ponieważ:

- studio ma doświadczenie i potrafi w związkzu z tym przewidzieć gdzie bedą problemy i sobie kalkuluje odpowiednie rbg

- studio ma jakieś większe koszty niż konkurencja

- studio da wiarygodną gwarancję którą planuje respektować a nie olewać klienta

- studio sobie wycenia swoją rbg na 150PLN, inne na 100rbg. Mamy wolny rynek, każdy z nas moze mieć stawkę za rbg jaką chce jak działa w branży bez narzuconych stawek przepisami.

A co mnie to obchodzi ? Idę tam gdzie jest taniej a oferują to samo. To nie bułka, czy papier toaletowy.

 

Nie wiem dlaczego jak cena jest wyższa danej usługi to od razu mówienie że ktoś chce oszukać. U każdego cena jest czymś podyktowana.

Zgadzam się, i radziłbym się obudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tak się boicie o auto to nim nie jeździjcie :D :D :D :D Mi się przypomina dzieciństwo i PRL kiedy to na auto się kilka lat czekało i jak juz ktoś kupił to pod kocem trzymał

Czytam ile ta folia kosztuje woski ceramiki i inne duperele to auto drugi raz pomalujecie za tę cenę i lakier będzie nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się o kogoś kto dobrze to na Śląsku wykonuję to się domyśłam że nie zajmujesz sie tym.

Zgadza się, nie zajmuje się detailingiem, ale jestem z branży motoryzacyjnej i wiem jak to działa jakie to środowisko. Dodatkowo nie jest trudno znaleźć prawdziwe informacje na dany temat wśród znajomych i intenetu, aby nie być zielonym jak chce się wydać kilka tyś zł.

 

W związku z tym nie rozumiem jakie masz podstawy i dlaczego zakładasz, że jak jest cena wyższa to studio chce oszukać.

Jeśli nie rozumiesz to najwidoczniej dla Ciebie cena wszystkich usług w naszym kraju nie gra roli. Jeżeli przykładowa cena za robociznę tej samej usługi jest wyższa o 100% lub 150% przy założeniu wyjściowym 3k to zdania nie zmienie i uważam to za oszustwo (jak chcesz to jedź i płać 6k górę za kawę z expresu Jura i ładną panią na recepcji). Wolny rynek mamy i każdy może sobie krzyczeć ile chce, a ja mogę mówić, że jest oszustem bo w 99% przypadkach nie ma wartości dodanej od tej przyzwoitej oferty(oczywiście są wyjątki).

 

Cena może być wyższa ponieważ:

- studio ma doświadczenie i potrafi w związkzu z tym przewidzieć gdzie bedą problemy i sobie kalkuluje odpowiednie rbg

- studio ma jakieś większe koszty niż konkurencja

- studio da wiarygodną gwarancję którą planuje respektować a nie olewać klienta

- studio sobie wycenia swoją rbg na 150PLN, inne na 100rbg. Mamy wolny rynek, każdy z nas moze mieć stawkę za rbg jaką chce jak działa w branży bez narzuconych stawek przepisami.

A co mnie to obchodzi ? Idę tam gdzie jest taniej a oferują to samo. To nie bułka, czy papier toaletowy.

 

Nie wiem dlaczego jak cena jest wyższa danej usługi to od razu mówienie że ktoś chce oszukać. U każdego cena jest czymś podyktowana.

Zgadzam się, i radziłbym się obudzić.

 

Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałem i przeanalizuj,

Nie mówiłem, że masz korzystać z najdroższej oferty.

Odniosłem się do tego, że od razu klasyfikujesz czyjeś ceny, że chcą cię oszukać.

Mamy wolny rynek i wręcz trzeba porównywać ceny usług. Sam tak robię. I w większości przypadków wybieram ofertę z niską ceną.

A wg takiego stanowiska które zaprezentowałeś to w sumie można by było powiedzieć, że każdy dealer który chce nam sprzedać auto po cenie z konfiguratora bez rabatu to oszust, przecież skoro inny może sprzedać taniej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tak się boicie o auto to nim nie jeździjcie :D :D :D :D Mi się przypomina dzieciństwo i PRL kiedy to na auto się kilka lat czekało i jak juz ktoś kupił to pod kocem trzymał

Czytam ile ta folia kosztuje woski ceramiki i inne duperele to auto drugi raz pomalujecie za tę cenę i lakier będzie nowy

Dokładnie tak jak z iPhonem, kupujesz za 6 klocków designerski telefon po to żeby go włożyć w gumowego kondona, a po dwóch latach wymienić. Za jakiś czas będzie tak że jak kupisz nową rzecz to zamiast jej używać to jeszcze zapłacisz producentowi żeby ci w opakowaniu przechował do kolejnego zakupu i będziesz móg się nim nacieszyć tylko przez webkamerkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w G20 można zdalnie uruchomić silnik, np. po to, żeby sobie szyby odmarzły ? Jest na to jakaś opcja ?

 

I nawiązując po trochu - czy można samochód unieruchomić, albo wrzucić w tryb "kids" jak niektóre samochody?

Np. chcemy odstawić auto do warsztatu i upewnić się, że mechanik nie zrobi sobie przejażdżki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się o kogoś kto dobrze to na Śląsku wykonuję to się domyśłam że nie zajmujesz sie tym.

Zgadza się, nie zajmuje się detailingiem, ale jestem z branży motoryzacyjnej i wiem jak to działa jakie to środowisko. Dodatkowo nie jest trudno znaleźć prawdziwe informacje na dany temat wśród znajomych i intenetu, aby nie być zielonym jak chce się wydać kilka tyś zł.

 

W związku z tym nie rozumiem jakie masz podstawy i dlaczego zakładasz, że jak jest cena wyższa to studio chce oszukać.

Jeśli nie rozumiesz to najwidoczniej dla Ciebie cena wszystkich usług w naszym kraju nie gra roli. Jeżeli przykładowa cena za robociznę tej samej usługi jest wyższa o 100% lub 150% przy założeniu wyjściowym 3k to zdania nie zmienie i uważam to za oszustwo (jak chcesz to jedź i płać 6k górę za kawę z expresu Jura i ładną panią na recepcji). Wolny rynek mamy i każdy może sobie krzyczeć ile chce, a ja mogę mówić, że jest oszustem bo w 99% przypadkach nie ma wartości dodanej od tej przyzwoitej oferty(oczywiście są wyjątki).

 

Cena może być wyższa ponieważ:

- studio ma doświadczenie i potrafi w związkzu z tym przewidzieć gdzie bedą problemy i sobie kalkuluje odpowiednie rbg

- studio ma jakieś większe koszty niż konkurencja

- studio da wiarygodną gwarancję którą planuje respektować a nie olewać klienta

- studio sobie wycenia swoją rbg na 150PLN, inne na 100rbg. Mamy wolny rynek, każdy z nas moze mieć stawkę za rbg jaką chce jak działa w branży bez narzuconych stawek przepisami.

A co mnie to obchodzi ? Idę tam gdzie jest taniej a oferują to samo. To nie bułka, czy papier toaletowy.

 

Nie wiem dlaczego jak cena jest wyższa danej usługi to od razu mówienie że ktoś chce oszukać. U każdego cena jest czymś podyktowana.

Zgadzam się, i radziłbym się obudzić.

 

Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałem i przeanalizuj,

Nie mówiłem, że masz korzystać z najdroższej oferty.

Odniosłem się do tego, że od razu klasyfikujesz czyjeś ceny, że chcą cię oszukać.

Mamy wolny rynek i wręcz trzeba porównywać ceny usług. Sam tak robię. I w większości przypadków wybieram ofertę z niską ceną.

A wg takiego stanowiska które zaprezentowałeś to w sumie można by było powiedzieć, że każdy dealer który chce nam sprzedać auto po cenie z konfiguratora bez rabatu to oszust, przecież skoro inny może sprzedać taniej to samo.

 

Wychodzi na to, że BMW też oszukuje, bo można mieć samochód np. Skodę za 100k :) i też będzie miała 4 koła i może nawet podgrzewane fotele w standardzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na zimę lepsze Run Flaty (np. Pirelli ) , czy normalne opony (np. Goodyear , Michelin ).

 

Czy run flat czy nie to nie ma znaczenie pod kątem przyczepności do śniegu/lodu/błota. Ważne aby była dobra mieszanka i bieżnik. Poczytaj testy opon zimowych i wybierz dobre przetestowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@tigus , G20 lubi mieć twardą ściankę boczną opon , zimowe opony przy pewnych temperaturach robią się miękkie .. za miękkie na szybką jazdę , osobiście proponuję albo ROF i wtedy każda będzie miała twardą ściankę boczną , albo bez ROF i tu polecam Michelin Pilot Alpin5 albo Bridgestone 005 jako opony zimowe z twardą ścianką boczną .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy zwykły regulator prędkości z funkcją hamowania, ten w standardzie będzie utrzymywał odległość od samochodu z przodu? Rozumiem, że na tym zwykłym tempomacie można ustawić prędkość np 130/km i nie naciskać gazu, a samochód będzie trzymał tę prędkość stale, aż sam nie zwiększę albo nie zmniejszę prędkości tempomatu. Pytam, bo nie za bardzo rozumiem różnicę między dwoma tempomatami. Proszę o pomoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy zwykły regulator prędkości z funkcją hamowania, ten w standardzie będzie utrzymywał odległość od samochodu z przodu? Rozumiem, że na tym zwykłym tempomacie można ustawić prędkość np 130/km i nie naciskać gazu, a samochód będzie trzymał tę prędkość stale, aż sam nie zwiększę albo nie zmniejszę prędkości tempomatu. Pytam, bo nie za bardzo rozumiem różnicę między dwoma tempomatami. Proszę o pomoc ;)

 


Zwykły nie utrzymuje odległości, zadajesz mu prędkość i jedzie, choćby w ścianę.

Aktywny utrzymuje odległość, czyli zadajesz mu prędkość i jedzie jeśli można. A jeśli nie można, to jedzie wolniej aż znów będzie można. Działa też w korkach aż do pełnego zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.