Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy, czy u Was tez czasami wyskakuje błąd czujników active guard? Zauważyłem, ze od czasu do czasu wyskakuje mi komunikat o chwilowym niedziałaniu systemu antykolizyjnego z samochodem poprzedzającym i pieszymi? Czy to może być związane z warunkami na drodze - np. Gwałtowne opady deszczu, albo brudna szyba?


Po wyłączeniu samochodu i ponownym uruchomieniu, wszystko wraca do normy. Wyglada jakby czujnik po prostu wariował i się odłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy, czy u Was tez czasami wyskakuje błąd czujników active guard? Zauważyłem, ze od czasu do czasu wyskakuje mi komunikat o chwilowym niedziałaniu systemu antykolizyjnego z samochodem poprzedzającym i pieszymi? Czy to może być związane z warunkami na drodze - np. Gwałtowne opady deszczu, albo brudna szyba?


Po wyłączeniu samochodu i ponownym uruchomieniu, wszystko wraca do normy. Wyglada jakby czujnik po prostu wariował i się odłączał.

Taki komunikat pojawia się w czasie intensywnych opadów i jest związany z ograniczeniem działania kamery

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te lusterka sprzedaję tego ulepa! :evil:

A nie wróć, ja nie mam składanych elektrycznie.. :lol:


Pytanie, jest jakiś sposób na wyłączający się co chwilę "system rozrywki Plus" na postoju, gdy czekam na kogoś pod sklepem z ciuchami?

W opcjach nic nie znalazłem, może auto ma duszę disco polo i robi mi to na złość, fanowi metalicznego brzmienia.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowałem swoje BMW m340i Touring i mam mały dylemat dotyczący 3 opcji:

- szyberdach - czy jest sens to brać, nigdy nie miałem,

- pakiet akcesoriów do bagażnika - czy jest sens to brać? Co w ramach tego pakietu dochodzi?

- BMW Drive Recorder - czy może on również pełnić rolę monitoringu - przy wyłączonym silniku? Czy działa bez zarzutu? Czy macie może dodatkowo inny wideorejestrator, albo zamiast tego?


I co do zimówek, to jeśli zamówię auto na 19 calowych kołach, to czy zimówki też muszą być 19? W przypadku gdybym zamówił mniejsze, to czy nie będzie problemu z wymianą kół poza ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- BMW Drive Recorder - czy może on również pełnić rolę monitoringu - przy wyłączonym silniku? Czy działa bez zarzutu? Czy macie może dodatkowo inny wideorejestrator, albo zamiast tego?

 

BMW Car Eye 2.0, do nabycia osobno, ok 3500 brutto z montażem

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowałem swoje BMW m340i Touring i mam mały dylemat dotyczący 3 opcji:

- szyberdach - czy jest sens to brać, nigdy nie miałem,

 

Nope. Chyba, że masz wolną kasę i chcesz ją ładować w samochód, to czemu nie. Ale jeśli chcesz sesnownie wydac pieniądze, to wydaj je na coś innego :)

 

- pakiet akcesoriów do bagażnika - czy jest sens to brać? Co w ramach tego pakietu dochodzi?

 

Dostajesz gumowe "szyny" które sie wysuwają jak coś na nich leży, dzieki czemu bagaż sie nie przesuwa po bagazniku i automatycznie składane fotele. Tak naprawdę nie robi to żadnej różnicy, bo jeśli nie masz 65 lat i Twoje 5 sekund nie jest warte kilku tysięcy złotych, to możesz je rozłożyć otwierając tylne drzwi.

 

- BMW Drive Recorder - czy może on również pełnić rolę monitoringu - przy wyłączonym silniku? Czy działa bez zarzutu? Czy macie może dodatkowo inny wideorejestrator, albo zamiast tego?

 

Nie - Drive Recorder działa tylko w trakcie jazdy i obejmuje tylko przód. Tak jak pisał kolega wyżej, możesz dokupić sobie BMW Advanced Car Eye 2.0 - wtedy masz kamerkę na przód i tył, wszystko ładnie zainstalowane, tak, że nie masz kabli na wierzchu itp.

 

I co do zimówek, to jeśli zamówię auto na 19 calowych kołach, to czy zimówki też muszą być 19? W przypadku gdybym zamówił mniejsze, to czy nie będzie problemu z wymianą kół poza ASO?

 

Pamiętaj, że masz różne rozmiary opon na przód i tył. Możesz kupić komplet kół od BMW - wtedy masz z reguły 1 rozmiar felg i takie same opony na przód i tył. Mi było szkoda kasy na zakup oryginalnych felg za >15k więc wymieniam opony. Samą wymianę opon/kół możesz robić poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się także jako osoba która już zrobiła 25000 km w g21.


Szyberdach wg mnie szkoda kasy i obniża sufit, więc jak jesteś wysoki to może być problem.


Akcesoria bagażnika jeden chyba z praktyczniejszych akcesoriów. NIe kosztuje to kilka tysięcy złotych tylko po rabatce 1500 i szyny są super, nic nie lata poi bagażniku i trzyma nawet puste pudełka. Bardzo praktyczne i użyteczne. Co do otwierania foteli to też super sprawa.


Co do kamery nie wiem, nie używam więc nie pomogę.


Felgi - skąd przedmówca wziął cenę 15 000 nie wiem, ja kupiłem m 18 w asa za 7000 więc uważam że to tanio, mieszane były po 7500 zł. Wg mnie nie kupisz w tej cenie czujników, felg i opon. Oczywiście mówię o cenach wyprzedażowych a takie zaraz będziesz miał.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyberdachy w G20 masakrycznie hałasują. Sam nie mam ale masa ludzi pisze o tym problemie na bimmerpost, głównie z USA, gdzie szyber jest chyba w standardzie. Serwisy też słabo sobie radzą z poprawianiem fabryki. To jest ewidentnie niedopracowany element i ostatnia rzecz którą bym brał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi - skąd przedmówca wziął cenę 15 000 nie wiem, ja kupiłem m 18 w asa za 7000 więc uważam że to tanio, mieszane były po 7500 zł. Wg mnie nie kupisz w tej cenie czujników, felg i opon. Oczywiście mówię o cenach wyprzedażowych a takie zaraz będziesz miał.

 

Ja tylko posługuję sie informacjami jakie dostałem z ASO. A więc 18ki z oponami w granicy 11k. Jeśli byś chciał 19ki wówczas masz +2-3k do ceny.

Ale nawet przy koszcie 7000 PLN możesz wymienić opony 28 razy (zakładając, że koszt wymiany to 250 PLN) :D


freesnippingtool-com-capture-20210126122238.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie, szczególnie na temat szyberdachu.


A co wchodzi w ramach Pakiet Service Inclusive?

Robocizna za:

- wymianę opon,

- filtr, olej (nawet po dotarciu silnika tj.2000km)

- wymianę hamulców

- przegląd


Czy dobrze zakładam, że powyższe opłaty za robocizny są wliczone w powyższy pakiet, czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachu tez mialem duzo watpliwosci ale zamowilem bo we wszystkich damochodach mialem i fajnie roswietla wnetrze. U jednych trzeszczy u innych nie, nie ma reguly, pytalem w serwisieprzed zamowieniem nikt u nich nie zglosil takiego problemu a troche sprzedali tego.

Co do opon to super fajnie ze same opony sa duze tansze , przy rwd oczywiscie szkoda kasy na cale kola, ale przy xdrive jak samochod trafi do serwisu na oponach bez homologacji bmw to moga uniewaznic gwarancje na xdrive w razie usterki. Opony 19 z homologacja bmw aktualnie nie do kupienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie, szczególnie na temat szyberdachu.


A co wchodzi w ramach Pakiet Service Inclusive?

Robocizna za:

- wymianę opon,

- filtr, olej (nawet po dotarciu silnika tj.2000km)

- wymianę hamulców

- przegląd


Czy dobrze zakładam, że powyższe opłaty za robocizny są wliczone w powyższy pakiet, czy coś jeszcze?

 

TO co wypisałeś wyżej to każdy by tak chciał ale tak nie jest.

W ramach BSI masz:

- wymianę oleju (części + robocizna)

- wymiana filtrów (części + robocizna)

- wymiana płynu hamulcowego (części + robocizna)

- kawa na serwisie

I to wszystko wg wskazań komputera (poza kawą).


Jak chcesz wymianę hamulców to musisz kupić BSI plus.

Darmowej wymiany opon na pewno nie ma w BSI, ale w BSI plus chyba też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kół czy opon w ASO to IMHO porażka. Celebrują tą wymianę godzinami. Czyli odstawić, wziąć taksówkę i podjechać po odbiór. Pół dnia. Można poczekać, jak się ma do tego nerwy. Można oczywiście skorzystać z tego ichniego door-to-door. Ale można (trzeba) skorzystać z serwisu zaufanego o rzut kamieniem od domu/roboty.

Co do sensu posiadania szyberdachu, to jest to taka opcja trochę bardziej dla pasażerów drugiego rzędu niż dla samego kierowcy. W g20 nie oszałamia wielkością też. W kombi, z racji nieco innego charakteru samochodu, chyba bardziej warto. Ale to sprawa indywidualna.

Co do tych szyn w bagażniku. Jak się nie chce mieć zapaproszony bagażnik, to trzeba sobie sprawić gumowa matę. Ale wtedy te wyjeżdżające szyny tracą sens. Natomiast stowarzyszone w tym elektryczne składanie oparć tylnej kanapy to żeby to chociaż było w standardzie. Nie ma. Żądanie za to kasy jest bezczelnością ze strony BMW. Lepiej by zrobili, jakby dali (niechby nawet za dopłatą) automatycznie zwijaną roletę. Teraz to jest coś z poziomu Dacii. W LCI pewnie będzie, bo to jest standard w innych samochodach z tego przedziału. Tu się nie popisali moim zdaniem zupełnie.

Z tymi zimówkami 19' z gwiazdką to też jest jakiś zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon 19 zimowych z homologacja bmw czyli gwiazdka nie kupisz aktualnie, nawet w bmw, tylko zestaw z kolami. Tylko Continental ts 860 ma ta homologacje. Koszt opony bedzie kolo 1500 zl za sztuke, a po rabacie za cale kola 18 bedzie jakies 8500-9000 zl, niewiele wiecej liczac koszty przekladek, a wrecz taniej wliczajac czas i kozliwosc samodzielnej wymiany w razie w. Niby mowia ze mozna inne opony a jak kolega dostarczyl bez jomologacji to zamienili ale dali oswiadczenie do podpisania. Dopoki nic sie nie zepsuje bedzie ok, jak padnie xdrive to beda szukac powodu zeby nie zaplacic...taka polityka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO co wypisałeś wyżej to każdy by tak chciał ale tak nie jest.

W ramach BSI masz:

- wymianę oleju (części + robocizna)

- wymiana filtrów (części + robocizna)

- wymiana płynu hamulcowego (części + robocizna)

- kawa na serwisie

I to wszystko wg wskazań komputera (poza kawą).


Jak chcesz wymianę hamulców to musisz kupić BSI plus.

Darmowej wymiany opon na pewno nie ma w BSI, ale w BSI plus chyba też nie.

 

A czy w ASO dają szczegółową listę co wchodzi w ramach pakietu, żeby później nie było nieporozumień? Bo szczerze mówiąc ja to zrozumiałem tak, że w ramach pakietu PSI nie płaci się za robociznę, a w przypadku PSI Plus za robocizną i części.


Czyli wg tego co napisałeś, jeśli chciałbym np wymienić filtry + olej po dotarciu silniku tj. ok 2000km za robociznę oraz części zapłacę z własnej kieszeni pomimo wykupienia tego pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej G20 odebranej w grudniu mam taką dziwną przypadłość związaną z zapamiętywaniem ustawień samochodu:

- jak włączę sobie synchronizację klimatyzacji pasażera i kierowcy to po jakimś czasie samo się wyłącza (oczywiście w tym czasie tylko ja jestem użytkownikiem samochodu i nie tykam regulacji temp pasażera)

- jak wyłączę sobie ingerencję w kierownicę przy zmianie pasa ruchu to po ponownym uruchomieniu samochodu znów się ona włącza


Macie też tak ? Czy może ja czegoś niedoczytałem w instrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.