Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem ciekaw czy komuś bez usuwania opfa udało się osiągnąć efekt jak na filmie na trybie sport plus (bez zmiany wydechu końcowego lub ostatecznie z). Z tego co się dowiadywałem - da się, ale nie znalazłem żadnego filmiku/opinii użytkownika g20 320i/330i z 2020r który to zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Dżej tak wygląda brzmienie 318i z IV.2020 , tam gdzie jest brzęczenie teraz , pewnie było kiedyś głos mielenia wiewiórek , ale czy ta kastracja jest soft czy hardwarowa to nie wiem ?

https://streamable.com/s140py

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Dżej tak wygląda brzmienie 318i z IV.2020 , tam gdzie jest brzęczenie teraz , pewnie było kiedyś głos mielenia wiewiórek , ale czy ta kastracja jest soft czy hardwarowa to nie wiem ?

https://streamable.com/s140py

 

Kuźwa a jak mają brzmieć najsłabsze 4 cylindry?

Tragedii nie ma ale wyżej ch nie podskoczysz

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ciekawe czy da się zakodować do g20 tryb sprint :norty:

W nowej m440i wystarczy przytrzymać łopatkę z lewej strony przez sekundę i auto wchodzi na kilka sekund w najbardziej agresywny tryb jazdy nawet kiedy jedziemy na Eco-pro, coś takiego od dawna jest już w Porsche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Szanowni Koledzy, czy w g20 występuje asystent wyprzedzania tzn. sam wyprzedza ( zmienia pas i wraca) powinna ukazywać się taka zielona strzałka podczas korzystania z asystenta. Posiadam w aucie wszystko co było związanie z aystentami itd.

Jeśli występuje to jak to aktywować ( dodam ze w Polsce nie występuje już czytanie sygnalizacji świetlnej, tworzenie korytarza życia i coś jeszcze ale nie pamietam). Dzięki za info.

 

Można dokodować. Ja to robiłem przez kabel Ethernet i program EsysX.


Tutaj jest wszystko pokazane krok po kroku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy da się zakodować do g20 tryb sprint :norty:

W nowej m440i wystarczy przytrzymać łopatkę z lewej strony przez sekundę i auto wchodzi na kilka sekund w najbardziej agresywny tryb jazdy nawet kiedy jedziemy na Eco-pro, coś takiego od dawna jest już w Porsche :)

 

ta możliwość była opisywana w instrukcji w 2019r.

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Szanowni Koledzy, czy w g20 występuje asystent wyprzedzania tzn. sam wyprzedza ( zmienia pas i wraca) powinna ukazywać się taka zielona strzałka podczas korzystania z asystenta. Posiadam w aucie wszystko co było związanie z aystentami itd.

Jeśli występuje to jak to aktywować ( dodam ze w Polsce nie występuje już czytanie sygnalizacji świetlnej, tworzenie korytarza życia i coś jeszcze ale nie pamietam). Dzięki za info.

 

Można dokodować. Ja to robiłem przez kabel Ethernet i program EsysX.


Tutaj jest wszystko pokazane krok po kroku:

 

Hej, dzięki Rozi za ten link. Mam kilka pytań:

* czy niezbędna jest do tego Driver's attention camera?

* czy mieszkasz w Polsce? Tzn czy ta funkcja działa w krajach gdzie np. czytanie sygnalizacji świetlnej nie działa.

* jak się ma takie wgrywanie softu do gwarancji/leasingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ciekawe czy da się zakodować do g20 tryb sprint :norty:

W nowej m440i wystarczy przytrzymać łopatkę z lewej strony przez sekundę i auto wchodzi na kilka sekund w najbardziej agresywny tryb jazdy nawet kiedy jedziemy na Eco-pro, coś takiego od dawna jest już w Porsche :)

 

ta możliwość była opisywana w instrukcji w 2019r.

 

W jakiej instrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cool


faktycznie można liczyć, że po aktualizacji softu będzie można "doklikać" ten "Sprint" (tak było przecież u niektórych ze "Sport+")

jak pojawi się gdzieś automatycznie to tylko pewnie w 340

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hej, dzięki Rozi za ten link. Mam kilka pytań:

* czy niezbędna jest do tego Driver's attention camera?

* czy mieszkasz w Polsce? Tzn czy ta funkcja działa w krajach gdzie np. czytanie sygnalizacji świetlnej nie działa.

* jak się ma takie wgrywanie softu do gwarancji/leasingu?

 

1. Nie potrzeba kamery.

2. Tak, każdy samochód ma taki sam program, jednak w niektórych krajach pewne funkcje są wyłączone. Jak się wie gdzie, można przekodować.

3. Polskie serwisy BMW szczerze mówiąc nie są zbyt biegłe... Czasami nie potrafią naprawić wskazanej awarii, nie spodziewam się więc, że cokolwiek wykryją.


Ja kodowalem swój samochód, później miałem problem z iDrive, pojechałem do serwisu i bez problemu wygrali mi nowy soft (oczywiście straciłem moje poprawki, więc będę musiał robić to drugi raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a jak mają brzmieć najsłabsze 4 cylindry?

powiedziałbym że to najlepiej brzmiący w silnik w śród konkurencji , czyli A4 35TFSI oraz C180

posłuchaj ze środka - to jest czysto mechaniczne brzmienie bez glutaminianu sodu z głośników :wink:

https://streamable.com/0parb3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę dźwięk, brzmienie silnika to wydech. Można całkowicie wygłuszyć/zakneblować auto, taka popierdółka nawet z V8 co co czyni w cywilnych autach Mercedes. Z drugiej strony, nawet z pierzącego 4R 1.6 przy porządnym wydechu można wydobyć, głęboki rasowy dźwięk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I niestety ludziom zaczyna się podobać ta kastracja akustyczna w motoryzacji , kilka tygodni temu stałem obok sportowego nowego Jaguara , opuściłem szybę i prosiłem o wkręcenie na obroty bo podobno maja fajne brzmienie te sportowe Jagi , i faktycznie solidna dawka testosteronu akustycznego się pojawiła , u mnie i u kierowcy Jaga banan na twarzy , a reszta kierowców zaczęła trąbić i płukać w czoło .. smutne czasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Mam problem z zapamiętaniem funkcji na przyciskach od 1 do 8. Przytrzymuję dłużej, pojawia się informacja, że przycisk nie ma żadnej funkcji, potem że zapisuje i na końcu informacja, że nie może zapisać. Co robię źle?


Można zapisać to co jest aktualnie widoczne na ekranie, np. dane jazdy?


Pit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety ludziom zaczyna się podobać ta kastracja akustyczna w motoryzacji , kilka tygodni temu stałem obok sportowego nowego Jaguara , opuściłem szybę i prosiłem o wkręcenie na obroty bo podobno maja fajne brzmienie te sportowe Jagi , i faktycznie solidna dawka testosteronu akustycznego się pojawiła , u mnie i u kierowcy Jaga banan na twarzy , a reszta kierowców zaczęła trąbić i płukać w czoło .. smutne czasy

 

Nie spodobalo się reszcie, że gazowaliście pod przedszkolem? :)


Na poważnie, to mi mocno brakuje popcornu z filmików na YT, ale i tak podzielam Twoje zdanie, że seria 3 z tym naszym silnikiem brzmi lepiej od a4 i merca 3 :)

 

Witam,


Mam problem z zapamiętaniem funkcji na przyciskach od 1 do 8. Przytrzymuję dłużej, pojawia się informacja, że przycisk nie ma żadnej funkcji, potem że zapisuje i na końcu informacja, że nie może zapisać. Co robię źle?


Można zapisać to co jest aktualnie widoczne na ekranie, np. dane jazdy?


Pit

 

Jak za głeboko wejdziesz to nie zapisuje. Sprobuj np zapisac stacje rajdową, czy w ogole zapisuje. Dodadales sobie konto, czy dzialasz na gościu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,


Mam problem z zapamiętaniem funkcji na przyciskach od 1 do 8. Przytrzymuję dłużej, pojawia się informacja, że przycisk nie ma żadnej funkcji, potem że zapisuje i na końcu informacja, że nie może zapisać. Co robię źle?


Można zapisać to co jest aktualnie widoczne na ekranie, np. dane jazdy?


Pit

 

Jak za głeboko wejdziesz to nie zapisuje. Sprobuj np zapisac stacje rajdową, czy w ogole zapisuje. Dodadales sobie konto, czy dzialasz na gościu?

 

Konto dodałem. Spróbuję zapisać stację radiową.


Mam problem z aktywacją 3dD view. W aplikacji mam pokazane, że funkcja jest wyłączona i żeby w aucie w ustawienia - ustawienia ogólne - prywatność danych - zaznaczyć 3D view. Mam to zrobione, a aplikacja i tak nie może się połączyć z autem. Czy ta opcja działa w Polsce?


Wszystkie inne dane auta, zasięg, poziom paliwa, itd. ładnie widać w aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,


Mam problem z zapamiętaniem funkcji na przyciskach od 1 do 8. Przytrzymuję dłużej, pojawia się informacja, że przycisk nie ma żadnej funkcji, potem że zapisuje i na końcu informacja, że nie może zapisać. Co robię źle?


Można zapisać to co jest aktualnie widoczne na ekranie, np. dane jazdy?


Pit

 

Jak za głeboko wejdziesz to nie zapisuje. Sprobuj np zapisac stacje rajdową, czy w ogole zapisuje. Dodadales sobie konto, czy dzialasz na gościu?

 

Konto dodałem. Spróbuję zapisać stację radiową.


Mam problem z aktywacją 3dD view. W aplikacji mam pokazane, że funkcja jest wyłączona i żeby w aucie w ustawienia - ustawienia ogólne - prywatność danych - zaznaczyć 3D view. Mam to zrobione, a aplikacja i tak nie może się połączyć z autem. Czy ta opcja działa w Polsce?


Wszystkie inne dane auta, zasięg, poziom paliwa, itd. ładnie widać w aplikacji.

 

zapisanie pod nr 1-9 jest w momencie jak jest podświetlona dana funkcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mam problem z aktywacją 3dD view. W aplikacji mam pokazane, że funkcja jest wyłączona i żeby w aucie w ustawienia - ustawienia ogólne - prywatność danych - zaznaczyć 3D view. Mam to zrobione, a aplikacja i tak nie może się połączyć z autem. Czy ta opcja działa w Polsce?


Wszystkie inne dane auta, zasięg, poziom paliwa, itd. ładnie widać w aplikacji.

Remote 3D View działa w Polsce. Miałem z tym problem po odbiorze auta, ale po aktualizacji do 07/2020.54 działa poprawnie. W aplikacji MyBMW jest informacja, że 3D View nie działa z iOS14.

Czasami pomaga ponoć przeinstalowanie apki (z usunięciem danych aplikacji) i reboot iDrive (

)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remote 3D View działa w Polsce. Miałem z tym problem po odbiorze auta, ale po aktualizacji do 07/2020.54 działa poprawnie. W aplikacji MyBMW jest informacja, że 3D View nie działa z iOS14.

Czasami pomaga ponoć przeinstalowanie apki (z usunięciem danych aplikacji) i reboot iDrive (

)

 

Aktualizację mam zrobioną, zgodę na 3D view w aucie zaznaczoną i nie działa. Zrobiłem restart iDrive według instrukcji na filmie, sprawdzałem też na telefonie z androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.