Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Moje odczucia.

Korzystam ze standardowej navi, która pokazuje korki, sugeruje objazdy itd. Owszem uważam, że ta z google jest ... lepsza... ale nie na tyle, żeby zastąpić nią tą wewnętrzną z BMW. Główny powód to integracja z autem jest mega, a odmienność od google maps nie jest jakoś specjalnie boląca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G20 albo skręca w lewo albo w prawo... brak pozycji zero.

Układ bardzo angażujący... Co na A i eSkach przeszkadza.

Początkowo bardzo irytujące, zwłaszcza po przesiadce z grupy VAG z ACC gdzie w zasadzie kierownicy w trasie się dotyka po to by komputer nie piszczał.

 

Zgodnie z sugestiami za które dziękuję bardzo serdecznie, zdezaktywowałem opcję ingerencję w kierowanie... uffff! Ulga! Problem z głowy. Jedzie jak trzeba.

Co prawda już nie pomaga, ale to i lepiej.


Dla jasności mam tylko utrzymanie w pasie bez acc... czyli jedna kamera.


Pewnie system z 3 kamerami i temp aktywnym jedzie jak trzeba.


Ale jak ktoś ma 1 kamerę i tylko utrzymanie w pasie... polecam aby wyłączyć ingerencję w kierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oreintujecie się od czego zależy grafika samochodu na liczniku live cockpit i wyświetlaczu centralnym? Chodzi o kolor i o powiązane opcje (Kolor, Pakiet M, Pakiet Shadow line)?

Zamówiłem auto bez rozszerzonego shadow line'a bo uznałem że srebrne końcówki wydechu są ładniejsze (grill Shadowline zamówiłem równolegle z autem), ale po tygodniu od odebrania uznałem że te końcówki srebrne są jednak beznadziejne... już mam czarne, i tym samym pełny pakiet shadow line :lol: da się to jakoś zmienić w idrive? Czy auto jest generowane z vinu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podobał Christmas present od BMW?


Całkiem fajna animacja się ściągnęła i wyświetliła na ekranie iDrive.


Zastanawiam się czy to we wszystkich G20 ten prezent na święta przyszedł czy tylko w tych z Live Cockpit professional?

 

Jak się wyświetliło info o prezencie to liczyłem przynajmniej na jakaś nową appkę albo jakiś upust na dywaniki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podobał Christmas present od BMW?


Całkiem fajna animacja się ściągnęła i wyświetliła na ekranie iDrive.


Zastanawiam się czy to we wszystkich G20 ten prezent na święta przyszedł czy tylko w tych z Live Cockpit professional?

 

Jak się wyświetliło info o prezencie to liczyłem przynajmniej na jakaś nową appkę albo jakiś upust na dywaniki ...

A ja muszę mieć bieda wersję albo byłem w tym roku niegrzeczny, bo nic nie ma

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanie do kolegów tankujących benzyną 98 czy jest różnica między stacjami jeśli chodzi o jakość benzynę 98 pod względem osiągów ? pytam po przechodzę na benzynę 98 po tym jak pierwszy raz wczoraj tankowałem tą benzyną i zauważyłam fajną różnicę w zachowaniu silnika , akurat korzystałem z BP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam również pytanie, szczególnie do użytkowników zbliżonych wersji silnikowych.

Czy Wasze auta (szczególnie po ostatniej aktualizacji softu) również próbują utrzymać jak najniższe obroty na jak najwyższym biegu? Krew mnie zalewa dzień w dzień, np jadę 50 km/h, ledwie dotykam gazu bo ulica pełna przejść dla pieszych itp, nagle czuje aż cała buda się trzęsie bo jedziemy na 7 biegu!! Za chwile analogiczna sytuacja, 70 km/h, dodaje gazu żeby przyspieszyć, wszystko wibruje, okazuje się że automat wrzucił już 8 bieg :evil: mam wrażenie że tak nie było od początku, nasiliło się chyba po aktualizacji softu. Na 99% ma to związek z normami spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również pytanie, szczególnie do użytkowników zbliżonych wersji silnikowych.

Czy Wasze auta (szczególnie po ostatniej aktualizacji softu) również próbują utrzymać jak najniższe obroty na jak najwyższym biegu? Krew mnie zalewa dzień w dzień, np jadę 50 km/h, ledwie dotykam gazu bo ulica pełna przejść dla pieszych itp, nagle czuje aż cała buda się trzęsie bo jedziemy na 7 biegu!! Za chwile analogiczna sytuacja, 70 km/h, dodaje gazu żeby przyspieszyć, wszystko wibruje, okazuje się że automat wrzucił już 8 bieg :evil: mam wrażenie że tak nie było od początku, nasiliło się chyba po aktualizacji softu. Na 99% ma to związek z normami spalin.

W trybie comfort czy w sport ?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim mam pytanie odnośnie BMW G20 moim problemem jest to iż występują od jakiegos czasu stuki w przednim zawieszeniu pojazdu a mianowicie najgorzej jest w tedy kiedy samochód jest nie rozgrzany i zawieszenie jest sztywne słychać wyraźne stuki dodatkowo jak już chwile pojeździ to na dużych nierównościach słychać taki głuchy pusty stuk oczywiście byłem w tym w ASO nawet w dwóch. W jednym stwierdzono ze ten typ zawieszenia tak ma nawet przyjechał jakiś mechanik technik z BMW i stwierdził ze z moim zawieszeniem jest wszystko ok. Drugi natomiast serwis stwierdził że ewidentnie coś stuka i za pierwszym razem wymienili łożyska mcpersona ale nic to nie dało na drugiej wizycie wymienili amortyzatory z przodu po czym tez nic to nie dało ale serwis rozłożył ręce mówiąc ze nie są już w stanie pomoc i stwierdzili że jeździli taki samym modelem i tak samo stuka co mnie strasznie zadziwiło moje pytanie czy u was też stuka ?


Natomiast drugi problem jest taki że po wyważeniu. Kół oraz teście drogowym na wyważarce Hunter dalej występują drgania takie jak przy nie wyważeniu kół czy to może mieć jakieś wpływy z pierwszego problemu ? Dodam tylko ze felgi są proste i posiadam wyniki z testu drogowego który mówi ze jest idealnie wyważone koła czy ktoś z was spotkał się z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@sebek9999 u mnie tez jest ok , a jestem wyczulony na ten problem bo w Suzuki był jako wada wrodzona , a w Tiguanie pojawił się po 80 tyś km , zimą po kilku godzinnym staniu na zew. przy pokonaniu ogranicznika prędkości zwłaszcza , to mogą być gumy wahacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comfort, w sporcie wszystko ok ale znowu jazda w korkach na sport mi nie pasuje.

U mnie w comforcie są takie momenty, ze trzęsie buda, ale to jest raczej przy niższych prędkościach kiedy skrzynia nie dostosowała biegu przechodząc z toczenia do normalnej jazdy. Poobserwuje i dam znać

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dosłownie wali rano przy cofaniu z garażu na pełnym skręcie w lewo coś w prawym przednim kole, ale nie zawsze, na drodze i przy takim samym skręcaniu po zagrzaniu brak objawów, będzie trzeba to zgłosić przy następnym serwisie. Chyba tak się dzieje od zawsze ale już nie pamiętam bo się przyzwyczailiśmy, ktoś jeszcze tak ma? :roll:

Wymianie każdego oleju częściej niż zaleca producent mówimy stanowcze TAK.

Pewnie wymienię dynamicznie przy 60tysi, ale nie wiem, mam dopiero niecałe 25, zanim dobiję do 60 to świat może już nie istnieć. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.