Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Stanęło na tym, że wziął mi na szybko auto na podnośnik, skorygował jeszcze minimalnie położenie kierownicy i uwaga - jest perfekcyjnie.

ładnie :cool2: , tylko czy po tej korekty położenia kierownicy, zrobił zbieżność kół ? żeby nie stało się tak, że kierownica jest teraz idealnie prosta a koła lekko krzywe , skutek : opony do wymiany za kilka tysięcy km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie mozna kupic takie felgi z oponami z allegro https://allegro.pl/oferta/18-zimowe-oryginal-bmw-3-g20-g21-nowe-run-flat-9941627630 do g20 na zime u dealera najtansze 18 z felgami zaczynaja sie od 9 tys wiec calkiem spora oszczedznosc tylko zastanawiam sie wlasnie czy ta oszczednosc nie wyjdzie mi bokiem :D


Jeszcze czytalem ze podobno runflat mozna nakladac tylko na felgi z oznaczniem 'eh' wiec niewiem jak to tutaj wyglada a widze na allegro duzo felg z zimówkami runflat z oznaczniem h2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie mozna kupic takie felgi z oponami z allegro https://allegro.pl/oferta/18-zimowe-oryginal-bmw-3-g20-g21-nowe-run-flat-9941627630 do g20 na zime u dealera najtansze 18 z felgami zaczynaja sie od 9 tys wiec calkiem spora oszczedznosc tylko zastanawiam sie wlasnie czy ta oszczednosc nie wyjdzie mi bokiem :D


Jeszcze czytalem ze podobno runflat mozna nakladac tylko na felgi z oznaczniem 'eh' wiec niewiem jak to tutaj wyglada a widze na allegro duzo felg z zimówkami runflat z oznaczniem h2

 

Na allegro jest masa kół "zdjęcych z nwoych aut" albo "kupionych w aso w Niemczech". Jakoś mi się nie chce wierzyć, że handlarz sprzedaje je 30% poniżej ceny u dealera, gdzieś musi być przewał

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie mozna kupic takie felgi z oponami z allegro https://allegro.pl/oferta/18-zimowe-oryginal-bmw-3-g20-g21-nowe-run-flat-9941627630 do g20 na zime u dealera najtansze 18 z felgami zaczynaja sie od 9 tys wiec calkiem spora oszczedznosc tylko zastanawiam sie wlasnie czy ta oszczednosc nie wyjdzie mi bokiem :D


Jeszcze czytalem ze podobno runflat mozna nakladac tylko na felgi z oznaczniem 'eh' wiec niewiem jak to tutaj wyglada a widze na allegro duzo felg z zimówkami runflat z oznaczniem h2

 

Na allegro jest masa kół "zdjęcych z nwoych aut" albo "kupionych w aso w Niemczech". Jakoś mi się nie chce wierzyć, że handlarz sprzedaje je 30% poniżej ceny u dealera, gdzieś musi być przewał

 

No wlasnie troche sie zastanawiam o ile wiem ze musza byc opony z gwiazdka to niewiem jak z felgami moge kupic poprostu felgi dobrej marki pod runflat w odpowiednim rozmiarze i tyle czy tez musza byc jakies specialne felgi z gwiazdka od bmw :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc u mnie historia wygląda nastepująco:



Finalnie dzisiaj pojechałem do Inchcape i uwaga. Trafił mi się mega przyzwoity i kompetentny mistrz serwisu. Przejechał sie samochodem, wytłumaczył dokładnie jak działa układ kierowniczy, przyznał, że jego zdaniem kierownica jest delikatnie przechylona w lewo i on to w ogóle gdyby robił pod siebie, to by przekręcił ją w prawo... :D

Stanęło na tym, że wziął mi na szybko auto na podnośnik, skorygował jeszcze minimalnie położenie kierownicy i uwaga - jest perfekcyjnie.


Polecam Żanet Kaleta :D

 

W moim F30 zapewne trafiłem do tego samego mistrza w Inchcape bo miałem dokładnie taką samą sytuację. Pan powiedział, że do 3 stopni ma możliwość regulacji bez ruszania geometrii... pewnie u Ciebie to samo zadziałało ;-)


Fajnie, że Ci się finalnie udało, bo nic nie wkurza tak bardzo, jak krzywa kierownica gdy się jest perfekcjonistą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie mozna kupic takie felgi z oponami z allegro https://allegro.pl/oferta/18-zimowe-oryginal-bmw-3-g20-g21-nowe-run-flat-9941627630 do g20 na zime u dealera najtansze 18 z felgami zaczynaja sie od 9 tys wiec calkiem spora oszczedznosc tylko zastanawiam sie wlasnie czy ta oszczednosc nie wyjdzie mi bokiem :D


Jeszcze czytalem ze podobno runflat mozna nakladac tylko na felgi z oznaczniem 'eh' wiec niewiem jak to tutaj wyglada a widze na allegro duzo felg z zimówkami runflat z oznaczniem h2

 

Kupiłem u tego gościa na Allegro, chyba nawet takie same felgi (tylko srebrne) + letnie opony Hankook 18', wszystko przebiegło sprawnie, po 2 dniach dostawa (kierowca z firmy dostarczył, ale jestem z Małopolski, dostawca ze Śląska) + faktura z VAT, wcześniej przelałem na konto ale transakcja poza Allegro. Co do oznaczeń felg - zgadza się tylko część co do zasady nadaje się na runflat (chyba jakiś specjalny rant mają żeby opona nie spadała po przebiciu), ale stwierdziłem, że do mojej jazdy gdzie max autostradą będzie 140-150 w zupełności wystarczą. Tak na marginesie, nie pamiętam kiedy ostatnio przebiłem oponę... i oby tak zostało. 9 tys. za komplet oryginalnych w ASO to promocja jest więc chyba się spieszyć trzeba :D .Fotki poniżej

opony_3.jpg?width=285&height=175&fit=bounds&crop=fill

opony4.jpg?width=285&height=175&fit=bounds&crop=fill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja tez mam od niego zimowy zestaw. Od ponad miesiaca śmigam w g20 na tym: https://allegro.pl/oferta/18-zimowe-oryginal-bmw-3-g20-g21-780-v-spoke-8479163876?utm_source=notification&utm_medium=platformMessage&utm_campaign=message-center-notifications-platformmessage&item=8479163876


Tez mnie trochę dziwiła cena, aczkolwiek felgi w tym rozmiarze ale czarne mogłem mieccw ASO niewiele drożej. Z tym ze nie trawie czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie :

Konfiguruję sobie G20 318i na auto typu daily i potrzebuję porady :

- brać nawigację tą podstawową czy sobie odpuścić?

- w przypadku jakbym jej nie brał to bardzo jest potem kosztowne i skomplikowanie "dorobienie" jej?

Moje wyposażenie z konfiga:

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/u8q7p2i1

Coś warto dodać myślicie?


Auto planuję jeszcze zczipiwać na te 180-200 KM i dodać mu spoilerek m performance aby dodać mu trochę zadziorności. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie :

Konfiguruję sobie G20 318i na auto typu daily i potrzebuję porady :

- brać nawigację tą podstawową czy sobie odpuścić?

- w przypadku jakbym jej nie brał to bardzo jest potem kosztowne i skomplikowanie "dorobienie" jej?

Moje wyposażenie z konfiga:

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/u8q7p2i1

Coś warto dodać myślicie?


Auto planuję jeszcze zczipiwać na te 180-200 KM i dodać mu spoilerek m performance aby dodać mu trochę zadziorności. :D

W f30 miałem fabryczną navi prof i dlatego odpuściłem. Trochę żałuje, ale budżet tego nie przewidywał. Fabryczna navi szybko się starzeje, ta z telefonu zawsze będzie inteligeniejsza.

Minusem jest problem z ładowaniem telefonu w długiej trasie, czasami problematyczne staje się wyłączanie map w przypadku rozmów. W g20 jest tochę gorsza widoczność (grubsze słupki) niż w f30, więc uchwyt na szybie nie wpływa pozytywnie na pole obserwacji. Przez brak navi traci się trochę użyteczności aplikacji connected (można wysyłać cele z telefonu). Jeżeli chodzi o szybkość wybierania lokalizacji to cel z mapy można zaprogramować pod przycisk i szybko wybierać drogę do domu.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedyne czego będę na pewno żałował to większy ekranik i inna grafika zegarów ale to nie powinno być problemem żeby potem dorzucić. Chyba jednak wole lasery bo z tego co czytałem to albo się bierze podstawowe bez dopłaty albo lasery, te środkowe ponoć nie mają sensu bo wewnętrzna soczewka to atrapa? Także za 4k w zasadzie się ma doświetlanie zakrętów i inne dzienne i migacze. Lasery mają to super wycinanie aut w nocy i wyglądają ... :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie potem dorzucic nawi i zegarów, a moze inaczej, da sie, ale to bedzie cholernie nieoplacalne. Ja nie wzialem w ogole navi i nie zaluje. Zostaje 7tys na wydanie. Mam też środkowe ledy i wygladaja sporo lepiej niż seryjne i choćby dlatego warto było dopłacić. To że są skrętne i doświetlają zakręty oraz mają inne kierunku też wpisuje się w ich użyteczność.

Ja zdecydowanie powtórzyłbym swoje zagranie, czy dobrał kolor zamiast laserów. Niech się na mnie koledzy z białych nie obrażają, ale naprawdę warto dopłacić do koloru, a już na pewno dorzuć pakiet z czarnym gilem i wydechami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się na mnie koledzy z białych nie obrażają, ale naprawdę warto dopłacić do koloru, a już na pewno dorzuć pakiet z czarnym gilem i wydechami.

Czarny grill bez czarnej lotki i ewentualnych bocznych czarnych dodatków z niczym w tym aucie nie pasuje

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie jest tam wszystko co potrzeba: jest koszt takiej wymiany, jest informacja o tym jakiego rodzaju reflektory trzeba kupować (z modułami) i że nie trzeba montować kamer jeśli już taka jest (ta za lusterkiem; do świateł adaptacyjnych).


Czego Ci więcej brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mi niczego bo mam lasery ale komuś kto zamierza ryzykować utratę gwarancji i inne problemy przydał by się namiar na fachowców którzy to zrobią i jakaś fotorelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.