Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
- czy jedyną możliwością zamknięcia auta bez dostępu komfortowego będzie kliknięcie przycisku w kluczyku? Czy można otworzyć/zamknąć auto przyciskiem na klamce?

 

nie ma żadnego przycisku na klamce, to jest maskownica wkładki na kluczyk

 

- jaka jest rozdzielczość bazowego ekranu multimedialnego? W opcji widzę 12.5 cala, natomiast bazowy to chyba 10.5?

 

bazowy ekran to też bazowe zegary i stary idrive evo

 

- czy warto brać zestaw Hi-fi? cena 1500 zł jest nieduża, a podobno bazowe audio jest tragiczne i hi fi gra dużo lepiej

 

podstawowe audio to od zawsze w BMW kiepski żart, hifi gra znośnie, harman dobrze

 

czy warto brać przednie szyby z izolacją akustyczną? Nie jeżdżę po autostradach więcej jak 140-150 i wydaje mi się, że bez tej opcji powinno być ok

 

warto bo dopłata jest (a przynajmniej była) niewielka

 

- czy warto dorzucić deskę rozdzielczą w skórze? Ze względu na wirusa nie mogę jechać do salonu i obejrzeć auta bez niego, a wszysckie przezentacje na youtube mają auta w skórze, jestem ciekaw jak wygląda plastik na desce.

 

Deskę w skórze możesz wziąć tylko przy reszcie ze skóry, chyba że masz na myśli sensatec.

 

- czy interfejs "hey bmw" działa w bazowym aucie? jeśli tak, to tylko w języku angielskim?

 

nie wiem czy działa z małym navi ale tak czy owak tylko po angielsku

 

W serwisie mi powiedzieli, ze bedzie r3.

 

Nie, 318i to R4 B48 ale dotąd nie ma go w katalogu części żeby porównać do 320i lub 330i

 

Jest już dostępna specyfikacja 318i w internecie: https://www.press.bmwgroup.com/global/article/detail/T0304990EN/specifications-of-the-bmw-318i-sedan-valid-from-01/2020?language=en


Ten sam silnik montowany był też w Z4 poprzedniej generacji w podstawowym wariancie mocy.

 

W Z4 poprzedniej generacji był zupełnie inny silnik, n20, tylko oznaczenie było takie samo.

Nikt dotąd nie potwierdził ani nie zaprzeczył że b48 318i można będzie chipować do poziomu 330i. Napewno różni się wydech i stopień kompresji, co więcej będzie wiadomo kiedy trafi do katalogu ETK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Randall, dorzuciłem do M Pakietu zestaw Hi-fi, podgrzewanie kierownicy, akustyczne szyby oraz kamerę cofania z asystentem parkowania.


Stare zegary i mniejszy I drive przeboleję, bo nowe auto z salonu z RWD i automatem, na dodatek BMW w M pakiecie za 140 tysięcy złotych to okazja. W Alfie Romeo za tyle jest totalny golas, a w innych markach nie ma nawet co rozmawiać bez minimum 150 tysięcy w kieszeni.

Czy bazowe zegary i IDrive to coś takiego?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK i czujniki parkowania. Kamerę sobie daruj.

 

Kamera cofania faktycznie jest zaskakująco kiepska, moim zdaniem ma sens jedynie jako element systemu 360 stopni.

Jeździłem demówką wersją z samymi czujnikami i z tego co pamiętam są fajnie zobrazowane i dają radę.


Nie wiem jak gra HiFi, ale pewnie gorzej niż HK, a nawet tu niestety szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj po 20 km w mieście zaparkowałem, wyłączyłem silnik i jak zamknąłem samochód to otworzyły się wloty na grillu i włączyła się na około 2 minuty dmuchawa. Czy to normalne? Silnik 320D.


Wcześniej w F-kach czy to benzynie czy to w dieslu nie miałem takiej sytuacji.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest związane z wypalaniem DPF, że jeszcze po wyłączeniu kończyła się procedura i trzeba było wychłodzić maszynerię ?

 


Raczej nie, dopiero ma 900 km przejechanych:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wyłączyłem silnik i jak zamknąłem samochód to otworzyły się wloty na grillu i włączyła się na około 2 minuty dmuchawa.

daleko od specjalistycznych opinii , ale uwielbiam to zjawisko.. taki surrealistyczne :D byle żeby auto nie odpaliło samo i samo pojechało do serwisu aktualizować softa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączyłem silnik i jak zamknąłem samochód to otworzyły się wloty na grillu i włączyła się na około 2 minuty dmuchawa.

daleko od specjalistycznych opinii , ale uwielbiam to zjawisko.. taki surrealistyczne :D byle żeby auto nie odpaliło samo i samo pojechało do serwisu aktualizować softa :mrgreen:

 

Po polsku? Bardziej zrozumiale umiesz? :duh:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wymieniał ktoś z was sprężyny w swoich G20? Kusi mnie obniżyć przód o jakieś -30/40mm. Są w ogóle jakieś dobre springi typu HR, KW do G20?

Jak ktoś ma doświadczenie to proszę o info czy warto.

Też się z tym noszę. Mam na oku Eibach Pro Kit. Obniża o 30mm przód i tył.

https://www.aze-tuning.de/eibach-pro-kit-federn-tieferlegungsfedern-bmw-3er-g20-320i-330i-318d-320d-18.html

bmw-g20-eibach-spacers_1.jpg

Tu akurat 330i + dodatkowo dystanse Eibacha 15mm z przodu i 12mm z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontował ktoś z Was uchwyt na gaśnice? Zaczął u mnie trzeszczeć i stukać, wyjąłem gaśnice i przestało, ale najchętniej uchwyt też bym wyrzucił do bagażnika. W obecnej sytuacji nie będę pchał się do ASO, a jestem totalna noga jeśli chodzi o „robótki ręczne”. Jaki śrubokręt/imbus potrzebuję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.