Skocz do zawartości

ANDROID AUTO bezprzewodowy trafi do BMW już w Lipcu


KrzychoM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam noi jak wrazenia z nowym oprogramowaniem. U mnie pojawila sie opcja apple car ale android auto nie ma. Czy u was jest? Moze cos robie nie tak. Help.

U mnie na początku nie było AA w menu, ale telefon znajdował samochód i próbował się połączyć. Pomógł reset iDrive (długie przytrzymanie włącznika), a telefonie wyłączenie Wi-Fi i Bluetooth, kiedy (losowo) włączyłem znowu najpierw BT, AA uruchomiło się samo, zapytało o uprawnienia, uruchomiło Wi-Fi i lokalizację oraz połączyło z samochodem. Wszystko w ciągu pół godziny po aktualizacji, nie musiałem dłużej czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie problem był z tym, że w Android Auto w telefonie nie było opcji połączenia bezprzewodowego. Pomogło aktywowanie "Ustawienia programisty" poprzez kilkukrotne kliknięcie na wersję Android Auto (u mnie 5.7.603964) a następnie po wejściu w "Ustawienia programisty" aktywowanie opcji "Dodaj projekcję bezprzewodową do ust..".

Może komuś się przyda ta informacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sie nie śmiać, ale czy ja musze instalować jakąś apke w telefonie by połaczyc sie z AA w aucie? Mam telefon LG G6 z Androidem 8.0.

Z tym telefonem raczej nic nie zdziałasz.

Android 8: dodano Android Auto dla telefonów Pixel 3

Android 9: dodano Android Auto dla wybranych Samsungów (np. S8, S9, S10)

Android 10: dodano Android Auto dla większej ilości Samsungów

Android 11: dodano Android Auto dla wszystkich kompatybilnych sprzętowo telefonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem Android Auto łączy się z smartphonem przy pomocy WiFi.

Jeżeli smarphone pracuje na WiFi od BMW, będzie też potrzebował transmisji danych z auta, gdyż o ile mi wiadomo nie mogę wykorzystywać planu od mojego operatora i pracować na WiFi.


No chyba , że jestem w błędzie to proszę o poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli smarphone pracuje na WiFi od BMW, będzie też potrzebował transmisji danych z auta, gdyż o ile mi wiadomo nie mogę wykorzystywać planu od mojego operatora i pracować na WiFi.

Jest taka możliwość na 100%, ale nie wiem czy wynika ona z:

1. Globalnej konfiguracji Androida

2. Konfiguracji konkretnej sieci WiFi


Przy włączonym Android Auto (które używa WiFi) korzystam normalnie z dostepu do Internetu mojego operatora (kart SIM w telefonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem Android Auto łączy się z smartphonem przy pomocy WiFi.

Jeżeli smarphone pracuje na WiFi od BMW, będzie też potrzebował transmisji danych z auta, gdyż o ile mi wiadomo nie mogę wykorzystywać planu od mojego operatora i pracować na WiFi.


No chyba , że jestem w błędzie to proszę o poprawę.

 

ja mam oneplus 6T, w ustawieniach wifi musiałem włączyć opcję "Automatycznie przełącz na transmisję danych komórkowych" (pod spodem jest napisane "Automatycznie przełącz na dane mobilne, jeśli wszystkie sieci Wi-Fi mają słabą jakość, a dane mobilne są włączone") - dzięki temu telefon łączy się z WiFi auta i korzysta z netu w telefonie.


u mnie android auto nie działa, próbowałem bezprzewodowo, próbowałem po kablu z ustawieniami debugowania USB i nic. Ktoś może w podobnej sytuacji z oneplus 6T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam oneplus 6T, w ustawieniach wifi musiałem włączyć opcję "Automatycznie przełącz na transmisję danych komórkowych" (pod spodem jest napisane "Automatycznie przełącz na dane mobilne, jeśli wszystkie sieci Wi-Fi mają słabą jakość, a dane mobilne są włączone") - dzięki temu telefon łączy się z WiFi auta i korzysta z netu w telefonie.
Dzięki, zastanawiałem się, gdzie to jest.

Dokładna lokalizacja (po angielsku):

Settings → Connections → Wi-Fi → Advanced → Switch to mobile data (Use mobile data whenever your Wi-Fi internet connection is slow un unstable.)


Pewnie dostępność opcji, lokalizacja, nazwa, mogą zależeć od wersji Androida i producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem Android Auto łączy się z smartphonem przy pomocy WiFi.

Jeżeli smarphone pracuje na WiFi od BMW, będzie też potrzebował transmisji danych z auta, gdyż o ile mi wiadomo nie mogę wykorzystywać planu od mojego operatora i pracować na WiFi.


No chyba , że jestem w błędzie to proszę o poprawę.

 

ja mam oneplus 6T, w ustawieniach wifi musiałem włączyć opcję "Automatycznie przełącz na transmisję danych komórkowych" (pod spodem jest napisane "Automatycznie przełącz na dane mobilne, jeśli wszystkie sieci Wi-Fi mają słabą jakość, a dane mobilne są włączone") - dzięki temu telefon łączy się z WiFi auta i korzysta z netu w telefonie.


u mnie android auto nie działa, próbowałem bezprzewodowo, próbowałem po kablu z ustawieniami debugowania USB i nic. Ktoś może w podobnej sytuacji z oneplus 6T?

 

Widzisz, też mam OnePlusa i BMW 330i , problem łatwo rozwiązać:


Uruchom apk Andorid Auto w telefonie.

Rozwiń pasek, by na dole zobaczyć wersje apk - tapnij 10 razy

Następnie w górnym rogu klikasz w 3 kropeczki i rozwijasz menu kontekstowe

Wybierasz USTAWIENIA PROGRAMISTY

Wybierasz DODAJ PROJEKCJĘ BEZPRZEWODOWĄ DO USTAWIEŃ

Voilà


https://imgur.com/gallery/sThNuPh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem Android Auto łączy się z smartphonem przy pomocy WiFi.

Jeżeli smarphone pracuje na WiFi od BMW, będzie też potrzebował transmisji danych z auta, gdyż o ile mi wiadomo nie mogę wykorzystywać planu od mojego operatora i pracować na WiFi.


No chyba , że jestem w błędzie to proszę o poprawę.

 

ja mam oneplus 6T, w ustawieniach wifi musiałem włączyć opcję "Automatycznie przełącz na transmisję danych komórkowych" (pod spodem jest napisane "Automatycznie przełącz na dane mobilne, jeśli wszystkie sieci Wi-Fi mają słabą jakość, a dane mobilne są włączone") - dzięki temu telefon łączy się z WiFi auta i korzysta z netu w telefonie.


u mnie android auto nie działa, próbowałem bezprzewodowo, próbowałem po kablu z ustawieniami debugowania USB i nic. Ktoś może w podobnej sytuacji z oneplus 6T?

 

Widzisz, też mam OnePlusa i BMW 330i , problem łatwo rozwiązać:


Uruchom apk Andorid Auto w telefonie.

Rozwiń pasek, by na dole zobaczyć wersje apk - tapnij 10 razy

Następnie w górnym rogu klikasz w 3 kropeczki i rozwijasz menu kontekstowe

Wybierasz USTAWIENIA PROGRAMISTY

Wybierasz DODAJ PROJEKCJĘ BEZPRZEWODOWĄ DO USTAWIEŃ

Voilà


https://imgur.com/gallery/sThNuPh

 

wielkie dzięki, opcję udało mi się włączyć

jutro sprawdzę działanie w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak ktoś ma problem z działaniem internetu po uruchomieniu bmw... to należy jeszcze sprawdzić ustawienia są 3 pozycje zaznaczone na dzień dobry...

Bt i wifi zostają

Internet wifi trzeba odznaczyć - przeoczyłem początkowo.


Poradziłem na okrągło zaznaczając które aplikacje majądziałać po gsm a noe po wifi... ale dało się łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problem z działaniem internetu po uruchomieniu bmw... to należy jeszcze sprawdzić ustawienia są 3 pozycje zaznaczone na dzień dobry...

Bt i wifi zostają

Internet wifi trzeba odznaczyć - przeoczyłem początkowo.


Poradziłem na okrągło zaznaczając które aplikacje majądziałać po gsm a noe po wifi... ale dało się łatwiej.

 

W którym miejscu to się odznacza? W BMW czy AA.


PS. Kolega z działu X5 tak wymyślił, że AA śmiga mi na Huawei P20 z Androidem 9, gdzie wg każdego źródła nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doprecyzuje: AA bezprzewodowo wg wszystkich informacji działa tylko na:

1. Telefonach z Android 11 oraz Wi-Fi 5ghz;

2. Telefonach Google i Samsungach ( chyba większości) z Android 10;

3. Samsungach chyba klasy Galaxy z Androidem 9.


Mój Huawei zwłaszcza na nakładce nie załapał się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem, czy Wam też tak zrywa połącznie z AA? Telefon Galaxy S20, najnowszy soft, Android 11. Podczas korzystania z AA ekran gaśnie, dźwięk zanika i za 3-4 sek. znów się łączy i tak w koło.

Czasem częściej, czasem rzadziej, ale ogólnie dyskwalifikuje to koszystanie z AA.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, czy Wam też tak zrywa połącznie z AA? Telefon Galaxy S20, najnowszy soft, Android 11. Podczas korzystania z AA ekran gaśnie, dźwięk zanika i za 3-4 sek. znów się łączy i tak w koło.

Czasem częściej, czasem rzadziej, ale ogólnie dyskwalifikuje to koszystanie z AA.

Jakieś pomysły?

 

proponuje wrzucić na stałe do podłokietnika iphona i mieć "fullscreena" także w google maps, dostęp do yanosika, naviexperta i brak problemów z ładowaniem (podłączenie kablem na stałe)

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.