Skocz do zawartości

ANDROID AUTO bezprzewodowy trafi do BMW już w Lipcu


KrzychoM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy, przygody z nówką :) może komuś się przyda: Android Auto działa tylko wtedy gdy jest połączenie bluetooth i wifi z autem. Niektóre telefony nie logują się do wifi auta automatycznie, trzeba sprawdzać :cry: też wyświetla że nie ma internetu przez tą sieć - trudno. Ale dlaczego telefon nie widzi wtedy internetu? Czy jest jakaś koncepcja? Przecież powinien przejść na LTE.

 


Mnie AA lub telefon po połączeniu pytał czy chce korzystać z internetu z tej sieci BMW

Trzeba odpowiedzieć nie i powinno ciągnąć net z LTE. No chyba że ktoś chce płacić abonament za hot spot wifi w samochodzie;)

To jest w sumie śmieszne. Dają opcję HotSpot WiFI za 0 zl i sprzedacy to wkładają, bo mówią, że fajnie mięc bo za 0 zł :lol: a potem jak się doczyta, to trzeba mięc abo w deutsche telekom itd itp. Ja z tego zrezygnowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ogarnąłem łączność z AA i polecenia głosowe poprzez AA. Proponuję taki plan działania:

1. uruchomić połączenie bluetooth

2. uruchomić wi-fi DIRECT-BMW*********** czyli połączenie z autem po wi-fi

3. Ustawić na ON - Przełącz na dane komórkowe gdy połączenie internetowe WiFi jest wolne lub niestabilne

4. w podmenu z punktu 3 wejdź do Wyjątki sieci i tam usuń wyjątki w szczególności DIRECT-BMW


Gotowe :) asystent Google działa i wszystko jak w smartfonie.

chyba, że masz pakiet internet przez DIRECT-BMW lub Hotspot to 3 i 4 pomijasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu G20 bez navi i AA.

Dzisiaj miałem czas się trochę pobawić telefonem Samsung A50 z Android 11. Obserwacja moja jest taka, że w G20 produkcja 11.2020 r. bez navi jest WiFi, z tym że nie działa z AA (bo nie ma Connected Plus) bo nie ma takiej aplikacji w samochodzie, albo ja nie umiem tego ustawić. Jak dokonam sparowania to na telefonie mam komunikat z telefonicznej aplikacji AA, że AA rozpoznaje samochód BMW 6XXXX i żeby uruchomić AA w samochodzie, z tym że w samochodzie w żadnym miejscu nie mam możliwości włączenia AA. Dodatkowo jeżeli zainstaluję aplikację My BMW na telefonie to wyświetla mi się w ustawieniach podłączonego telefonu w samochodzie, że mam uruchomione Aplikacje przez WiFi. Natomiast w aplikacji My BMW jest komunikat dla Aplikacji przez WiFi "Nie połączono". Jaka jest procedura połączenia telefonu z samochodem przez WiFi? Mam wylogować się z domowej sieci WiFi i zostawić w telefonie aktywne WiFi i telefon znajdzie sieć z samochodu? Czy trzeba manualnie dodać sieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadasz do auta z telefonem i sprawdzasz czy pojawia się sieć wi-fi DIRECT-BMW*********** lub coś podobnego, klikasz na to i logujesz się win hasła itp. Potem gotowe. No chyba że jest wi-fi a usługi niekoniecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.