Skocz do zawartości

ANDROID AUTO bezprzewodowy trafi do BMW już w Lipcu


KrzychoM

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, pytanie dotyczy Android Auto.

Kolega nie ma iPhone i z wielu przyczyn mieć nie będzie ;)

 

pytałeś o pomysły :)


ja też jestem zwolennikiem androida ale to nie przeszkadza wykorzystać jakiegoś np. starego iphona w G20/iDrive7, a jako głównego telefonu używać np., jak u Ciebie S20 [jak dla mnie nie ma funkcjonalnych niegodności takiej konfiguracji a są opisane wyżej zalety]

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W których aplikacjach?


W samochodzie klikasz Media - wybierasz swój telefon - uruchom Android Auto.

 

Chodzilo o to miejsce. U mnie nie ma AA.




Przepraszam za proste pytania, ale system BMW to dla mnie zupelna nowosc :)


Sprawa sie chyba wyjasnila. Na infolinii dostalem info, ze samochod pomimo nowego interface ((MGU) ma na pokladzie ID4 co elimjnuje AA :(

Troche dziwne ze takie wersje sa, ale ponieważ auto flotowe to nie mialem na to wplywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Mam zamówioną swoją nową trójkę (odbiór pewnie w maju) bez pakietu connected professional oraz bez live cockpit plus/professional (czyli tylko zwykły pakiet connected oraz zwykły live cockpit)


Pytanie - czy AA powinien być w takiej konfiguracji dostępny.

Znajdywałem sprzeczne informacje co do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Mam zamówioną swoją nową trójkę (odbiór pewnie w maju) bez pakietu connected professional oraz bez live cockpit plus/professional (czyli tylko zwykły pakiet connected oraz zwykły live cockpit)


Pytanie - czy AA powinien być w takiej konfiguracji dostępny.

Znajdywałem sprzeczne informacje co do tego.

 

No właśnie ja też jestem tego ciekawy. Zamawiając swoją 3er nie chciałem Navi tylko AA, ale handlowiec mi powiedział że bez Navi nie będzie AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś źródło w którym jest napisane o AA bez livecockpit plus/prof? Z bmw.pl:

 

Do korzystania z Android Auto pojazd z opcją BMW Live Cockpit Plus (SA 6U2) lub Live Cockpit Professional (SA 6U3) potrzebuje systemu operacyjnego OS 7, opcji Connected Package Professional (SA 6C3/6C4) i daty produkcji od 07/2020 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wg tego co znalazłem to Android Auto jest zależne od OS i dla wersji 7.0 powinno być dostępne dla wszystkich.

Z kolei z tego co przykładowo piszą tutaj to każda 3 produkowana po lipcu ma mieć 7.0


https://www.bmwblog.com/2020/05/27/bmw-3-series-idrive-7/



Tę informację co zamieściłeś też znalazłem, ale to z kolei rozumiałem że starsza produkcja ma 7.0 tylko dla wybranych modeli.


Tak na marginesie to bieda że w BMW taką trudno osiągalną opcją jest coś co jest standardem w każdym miejskim koreańcu.


EDIT

to że jest OS 7.0 wynikało by też z cennika

https://www.bmw.pl/content/dam/bmw/marketPL/bmw_pl/allmodels/cennik/Cennik_BMW_3_Limuzyna_11_2020.pdf.asset.1605812364596.pdf


EDIT2

[BAD] - z cennika wynika że trzeba pakiet connected prof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak na marginesie to bieda że w BMW taką trudno osiągalną opcją jest coś co jest standardem w każdym miejskim koreańcu.

Przerabiane na forum wielokrotnie, miejskie Koreance nie zycza sobie 13k PLN extra za nawigacje.

Gdyby BMW udostepnilo AA wszystkim to popyt na ich nawigacje spadlby o polowe? :twisted:

Jak sie chce premium - trzeba placic :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś źródło w którym jest napisane o AA bez livecockpit plus/prof? Z bmw.pl:

 

Do korzystania z Android Auto pojazd z opcją BMW Live Cockpit Plus (SA 6U2) lub Live Cockpit Professional (SA 6U3) potrzebuje systemu operacyjnego OS 7, opcji Connected Package Professional (SA 6C3/6C4) i daty produkcji od 07/2020 r.

 

A na bmw.de (Niemieckiej stronie) nie ma ani słowa, że samochód musi być wyprodukowany po 07/2020 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podłączę się pod temat. Od grudnia 2020 użytkuję nowe G20 (wyprodukowane w listopadzie) bez nawigacji. Zamówiłem takie bez navi z premedytacją :) Aczkolwiek liczę na to, że skoro w moim modelu jest OS7 oraz antena WiFi (tak mi się wydaje, ponieważ w opcjach aplikacji jest możliwość pobierania aplikacji właśnie przez WiFi telefonu) to BMW wpadnie na pomysł, żeby wystawić w sklepie aplikację AndroidAuto. Przecież to dla nich czysta kasa, a system to obsługuje. Obecnie czekam na aktualizację telefonu do Android11 (tylko takie są obsługiwane przez BMW, wersja 10 tylko kilka modeli) i spróbuję sparować od nowa telefon żeby zobaczyć czy się coś nowego nie pojawi. Jeśli nie, to wtedy mail do BMW. Jak to nie przyniesie efektu, to może będzie możliwość zakodowania AA poza ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podłączę się pod temat. Od grudnia 2020 użytkuję nowe G20 (wyprodukowane w listopadzie) bez nawigacji. Zamówiłem takie bez navi z premedytacją :) Aczkolwiek liczę na to, że skoro w moim modelu jest OS7 oraz antena WiFi (tak mi się wydaje, ponieważ w opcjach aplikacji jest możliwość pobierania aplikacji właśnie przez WiFi telefonu) to BMW wpadnie na pomysł, żeby wystawić w sklepie aplikację AndroidAuto. Przecież to dla nich czysta kasa, a system to obsługuje. Obecnie czekam na aktualizację telefonu do Android11 (tylko takie są obsługiwane przez BMW, wersja 10 tylko kilka modeli) i spróbuję sparować od nowa telefon żeby zobaczyć czy się coś nowego nie pojawi. Jeśli nie, to wtedy mail do BMW. Jak to nie przyniesie efektu, to może będzie możliwość zakodowania AA poza ASO.

 


Mam Android 10 i to na Huawei i działa mi wirless AA. Trzeba uruchomić AA programisty i leci. Zaraz tylko zadam pytanie odnośnie funkcjonowania tego ponieważ nie wiem czy mam problem ogólny czy właśnie przez ten root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może o co chodzi? Mam Android 10 i AA wireless. Co jakiś czas po polejnyn uruchomieniu samochodu, AA podłącza się bez problemu, ale mam problem z YT Music. Mianowicie widać utwór, który ma być puszoczny itd, ale muszę sam nacisnąć Play, co i tak nie daje efektu. Leci jedna sekunda bez dźwięku i włącza się pauza. Nie da efektu odłączenie AA, wyłączenie sieci i bluetooth w telefonie i ponowne odłączenie.

Macie może pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może leżeć w tym, że obsługa AA bezprzewodowo nie jest dopracowana w 100%. Nie wiem dlaczego BMW zdecydowało się wypuścić taki mały bubel :-) Ja borykam się z rozłączaniem z AA podczas jazdy w określonych miejscach przez które przejeżdżam (telefon restartuje AA - auto później go nie widzi, odtwarzanie przez Spotify tnie piosenki itp. Problemy mam na Samsungu S20+ ale z tego co wiem na innych telefonach też występują problemy więc obstawiam, że nie jest to raczej wina telefonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Samsung A70 z Andoroid 11 nie ma żadnych problemów. Poza tym jak ma się fabryczną nawigację to wartość dodana AA wg. mnie jest obecnie żadna. Naiwnie myślałem że będzie dostępnych mnóstwo aplikacji, a tak naprawdę są 3 na krzyż, które dublują wbudowane aplikacje samochodu. Wydaje się że docelowe miejsce AA jest w samochodach niższej klasy, w których funkcje multimedialne są dziadosko oprogramowane i mają potencjał do samodzielnego lub przez producenta dołożenia jakiego oemowego device.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy mam na Samsungu S20+ ale z tego co wiem na innych telefonach też występują problemy więc obstawiam, że nie jest to raczej wina telefonu.

 

Mam identyczny problem, również na S20+ i zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest wina telefonu.


Rozłącza zazwyczaj na autostradzie, pod bramkami vía toll, ale w Krakowie na jednych światłach też ten problem występuje. Jak jeździłem po wioskach, to problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon s10+ android ver10. Mam takie same objawy. W tych samych miejscach w Krakowie i okolicach AA robi restart. Wg moich domysłów może to mieć związek z przełączaniem się między nadajnikami GSM. Okolice Wielkiej Wsi tam jest problem z zasięgiem i leci restart za restartem. Może android 11 rozwiąże problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Siemka. Jestem właścicielem BMW g20 330i od tygodnia. Samochód wyprodukowany w lipcu 2019r. 3 dni temu byłem w serwisie bmw na przeglądzie oraz wgraniu najnowszego oprogramowania (11.2020) niestety w samochodzie nie jest widoczny AA. Samochód posiada Live Cocpit. Powiedzie mi Czy jest jakiś sposób abym posiadał AA w samochodzie? Telefon taki posiadam to Samsung note 20 ultra z androidem 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czyli u każdego inaczej. U mnie to są częste, ale krótkie rozłączenia, choć zdarzyło się też, że zgubił połączenie na amen.

 

Na to pomaga wyłączenie funkcji "Włącz wifi automatycznie" w konfiguracji wifi w Samsungu.

Niestety potem i tak rozłącza się w określonych punktach geograficznych. Nie jest to problem z Yanosikiem i zastanawia mnie o co z tym chodzi....


Pozdrawiam

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.