Skocz do zawartości

X5 - bieda edition


arljazz

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde nie wiem co ktory z was kupił a co nie. Nie obchodzi mnie to. Zdradzę wam tajemnicę. Innych też to nie obchodzi. To jest forum. Tu się wymienia doświadczenia, rady, wrazenia. Fajnie, że jesteście chlopaki szczesliwi. Jaki ja mogę mieć problem z tym że kupiliscie to co kupiliscie? Ile wy lat macie? W jakim srodowisku sie obracacie? W zasadzie to nie wierze w to co czytam, że dorosły czlowiek moze mieć takie rzeczy w głowie, rozumowac w taki sposób. Z drugiej strony uklada się to w pewną całość z dokonowanymi wyborami zakupowymi. Proszę nie komentujcie juz moich wpisow, nie doszukujcie sie w nich drugiego dna i "co autor miał na myśli".

Sam się wstydzę, że wdalem się w taką dyskusję :oops:

 

Przykro mi, ale muszę jeszcze coś napisać... mówisz o wymianie doświadczeń, rad i wrażeń ... to może cofnij się do mojego pierwszego postu w tym wątku (bo to ja go zacząłem, żeby podzielić się wrażeniami) i dokładnie go przeczytaj, a potem przejdź trochę niżej i poczytaj co jest dalej...

A ja mam 44lata, jestem szczęśliwy ojcem trójki dzieciaków, które bardzo wygodnie podróżują tą X5. Tyle!

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Naprawde nie wiem co ktory z was kupił a co nie. Nie obchodzi mnie to. Zdradzę wam tajemnicę. Innych też to nie obchodzi. To jest forum. Tu się wymienia doświadczenia, rady, wrazenia. Fajnie, że jesteście chlopaki szczesliwi. Jaki ja mogę mieć problem z tym że kupiliscie to co kupiliscie? Ile wy lat macie? W jakim srodowisku sie obracacie? W zasadzie to nie wierze w to co czytam, że dorosły czlowiek moze mieć takie rzeczy w głowie, rozumowac w taki sposób. Z drugiej strony uklada się to w pewną całość z dokonowanymi wyborami zakupowymi. Proszę nie komentujcie juz moich wpisow, nie doszukujcie sie w nich drugiego dna i "co autor miał na myśli".

Sam się wstydzę, że wdalem się w taką dyskusję :oops:

 


Rozumiem że piszesz o sobie, bo my jesteśmy ZADOWOLENI z zakupionego samochodu BMW X5 25d a swój ból tyłka wylewasz tu i końca nie widać.


Skoro Cię to nie interesuje to po kiego jesteś w tym temacie aktywny? Ja przyszedłem do Twojego tematu, czy Ty przychodzisz tutaj i wylewasz żale dotyczące naszej wersji samochodu?


Wnioskom kończącym wypowiedź się nie dziwie, są naprawdę trafne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przeczytałem cały wątek bo w tym roku chcę złożyć zamówienie na X5. I koledzy, którzy wybrali 25d przekonali mnie do tej wersji. Cena jednak robi swoje 483k vs 427k bez rabatów za to samo wyposażenie to dużo. A że jeżdżę mało i bardzo spokojnie, i samochody to nie moja pasja ale sposób ekspresji i sposób na podróżowanie dla 5-cio osobowej rodziny, to ma to sens.


Taka ciekawostka kilka lat temu miałem okazję brać udział w wydarzeniu organizowanym przez BMW w Poznaniu, na którym można było pojeździć prawie całą serię M. I nie powiem X5 i X6 miały moc, ale najlepszy fun i tak był z jazdy M2 :) Tylko, że ja tej mocy nie potrzebuje.


To taka uwaga w kontekście, że nie każdy musi mieć super moc. Dla mnie ważniejszy jest komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pro_Tre - widzę, że mamy podobne priorytety.


Ja swoje 25d za podobna kwotę (ładnie ponad 400k) odebrałem w sierpniu zeszłego roku. A że wcześniej jeździłem dwiema 520D (184 i 190KM) porównywalna dynamika z nimi w X5 25d była i jest dla mnie wystarczająca.

Podobno ktoś powiedział ze g05 25d jeździ podobnie do f15 30d. Na papierze być może tak, ja nie mialem okazji porównywać.


Silnik 25d jest Ok, ale nie jest ani demonem przyspieszeń, ani liderem prędkości maksymalnej.


Tydzień temu, chyba po raz pierwszy od zakupu, jechałem w pełni załadowany: 4 os rodzina, wyładowany pełen bagażnik, 4 rowery na haku.


Przyspieszenia w tym aucie w takim załadunku NIE ISTNIEJĄ.


Może od 0-60kmh jakoś to idzie (wiadomo, skrzynia ZF jest super), ale dalej to już słabiutko. Fizyki nie oszukamy, opór czołowy, opory toczenia grubo ponad 2 tonowego auta są jakie są. Przyspieszenia od 140 do np 180 trwają bardzo długo. Na autostradzie śmiesznie to wygląda, jak ktoś zjeżdża na prawy pas bo widzi X5 w lusterku, przyspieszasz aby go wyprzedzić i trwa to zauważalnie długo, choć wszyscy spodziewaliby się „wruum… i tyle go widzieli”

To nie to auto :)


Ktokolwiek kto nie lubi jeździć prawym pasem i przepuszczać innych niech NIE KUPUJE 25d. Będzie ciągle bardzo sfrustrowany.


Każdy kto potrzebuje dużego auta, lubi ciszę, komfort wentylowanych siedzeń, mięciutką skórę, masażyk, dobrą muzyczkę z przyzwoitego audio, miłe bujanie pneumatycznego zawieszenia, rzadkie wizyty na zatłoczonych w sezonie autostradowych stacjach benzynowych (800 kilometrów z baku regularnie) i ma OGRANICZONY budżet - bo np. kupuje furę prywatnie, nie w leasing, w budżecie na auto rozważa zakup, utrzymanie przez ileś lat itd - fajnie wyposażone 25d jest super. I ja moje bardzo lubię. Bardzo :)


Ale jakbym bez konsekwencji mógł do budżetu dla siebie dołożyć na dzień dobry kolejne 100k + zwiększone koszty utrzymania, na pewno wziąłbym wszystko co mam plus większy silnik. I nie dorabiałbym do tego żadnej innej filozofii :)


U mnie chodziło o kasę i priorytety.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ktoś powiedział ze g05 25d jeździ podobnie do f15 30d. Na papierze być może tak, ja nie miałem okazji porównywać.

Podobno to kosmici istnieją. Akurat jeździłem 30d F15 i 25d G05, i nie ma co tu porównywać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Dziękuję autorowi tego wątku za opisanie samochodu który chcę kupić, nawet założyłem temat o 25d (nie zauważyłem tego wątku) . Właśnie miałem dylemat czy x3 30d czy x5 25d jednak przy trójce dzieci odpowiedź jest oczywista.

Moim priorytetem jest bezpieczeństwo rodziny , myślę że w X5 będzie na wysokim poziomie.

Przyśpieszenia są fajne ale dla malucha który puszcza pawie co lepszy zakręt nie koniecznie.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuję autorowi tego wątku za opisanie samochodu który chcę kupić, nawet założyłem temat o 25d (nie zauważyłem tego wątku) . Właśnie miałem dylemat czy x3 30d czy x5 25d jednak przy trójce dzieci odpowiedź jest oczywista.

Moim priorytetem jest bezpieczeństwo rodziny , myślę że w X5 będzie na wysokim poziomie.

Przyśpieszenia są fajne ale dla malucha który puszcza pawie co lepszy zakręt nie koniecznie.

Pozdrawiam

 

Jeśli nie oczekujesz dynamicznej jazdy to nie bój się silnika 25d. Testowałem go w mieście i można nim normalnie jeździć. Dla 5os rodziny X5 to najlepszy wybór - komfort, bezpieczeństwo, lepsza jakość. Ja w X5 się na większe wakacje ledwo mieszczę w 4os ;) X5 jeździ się bardzo komfortowo, wiec jeśli gabaryty na codzień Ci nie przeszkadzają to lepszy wybór nawet ze słabszym silnikiem. X3 na codzień jest trochę poręczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rodziny 4 os zdecydowanie wybrałbym X5. Często jeżdżę ze znajomymi, którzy maja X3 i jest bardzo wyraźna różnica między nimi - bagażnik, szerokość wnętrza, przestrzeń w aucie, dodatkowe nawiewy klimy z tylu. Są tez rzeczy, które nie są wymienione w cennikach a które wynikają z różnicy klasy auta - np. Kierownica obniżająca się, dodatkowe funkcje podstawowego tempomatu, etc. Na pewno wybrałbym dla rodziny 25d w X5 względem X3 i 30d. Sam wożę 2 jke dzieci i jest :cool2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to nigdy nie zrozumiem. Może temu, że zmieniam często samochody.... ale żeby z powodu jednego, czy kilku dodatków czekać na auto rok.... bierz co jest, a za dwa lata.bedziesz śmigał innym ;)

Tez jestem tego zdania, max 3lata i auto idzie

Do żyda, wiec oczekiwanie na produkcje rzędu 3-4 m-ce jest ok ale wszystko ponad to to raczej auto z placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.