Skocz do zawartości

E46 jakie amortyzatory i sprężyny


wizzle11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 822
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gwint na pewno nie. W audi było ok. Twardo. Ale przesiadłem się z kozu. Tutaj będzie z twardszego przesiadka wiec mm nadzieje ze dużej różnicy nie będzie. Ale jeszcze poszperać w sieci jak twardość wypada w stosunku do 226a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Właśnie stałem się posiadaczem 330ci z 2001 roku i stoję przed wyborem odpowiedniego zawieszenia Do auta (jak będę miał więcej czasu to pojawi się temat w galerii :-)) z vin wynika, że nie ma sportowego dostosowania nadwozia (jt64670)

Pytanie co wybrać. Myślałem nad sachsami: http://czescidobmw.pl/m-pakiet-sportowy-ii/amortyzator-sachs,1160.html czy amorki będą pasować? Obecnie auto stoi na feldze 19"

Dodatkowo dowiedziałem się, że bilsteiny b6 mają problem z autem. Mianowicie ze względu na budowę zawieszenia nie są całe osłonięte i dostaje się tam woda, co powoduje wycieranie panewki i konieczność wylewania wody (za opłatą a nie na gwarancji ). Może od razu skusić się na gwint Ap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie kup gwint mozna sobie wyregulowac wedlug potrzeb, ja za sprezyny eibach dalem okolo 500zl plus amorki sachs tyl 300zl plus amorki przod sachs 800zl to juz masz 1600zl nie liczac oslon odboi oraz mocowan amorkow z lozyskami za gwint ap dasz pewnie za 2200zl wiec sie oplaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

sporo tematów, ale ten wydaje się najlepszy :)

 

poszukuję też amorków tylnych przeczytałem już sporo tematów i z tego co wywnioskowalem/ mam pytania:

 

(mam E46, Touring, zawieszenie S226A)

 

1. SACHS 556 882 są jednak za miękkie

2. Czy Monroe Reflex jest twardzy od powyzszego SACHSa?

3. Sachs Advantage na tył nie produkują już.

4. Naczytalem się, że Bilstein B4 jest standardowy (bez -15mm), może B6 będzie lepsze? Nie wiem...

5. Jakie w końcu mam kupić amorki aby było zgodnie z S226A z zachowaniem sportowej specyfikacji tyłka w moim kombiaku? :)

 

VIN PP11193

 

Czekam jeszcze na maila od czescidobmw.pl.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie :) Chciałbym obniżyć swoje e46 330Ci 2005rok. Problem w tym, ze auto jest juz seryjnie obnizone, w rozkodowanym VIN-ie znajduje sie pozycja "S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportowe dostosowanie podwozia". Nie chciałbym kupic sprężyn, które bedą takie same jak te, które mam obecnie. Chciałbym obniżyc tylko przód o jakieś 2-3cm. Mozecie doradzić czy np. eibachy sportline będą ok ? Bo wyczytałem gdzieś, że eibachy pro kity obniżą mi auto tak jak mam obnizone obecnie, pozdrawiam i dzięki za pomoc ;) http://allegro.pl/sprezyny-eibach-sportline-bmw-e46-tuning-komplet-i5810574558.html

 

Poniżej fotki mojej e46 które chce obniżyc ;)

 

http://wstaw.org/w/3GJy/

http://wstaw.org/m/2015/11/26/12283302_982033538524318_1645556240_n_jpg_300x300_q85.jpg

 

http://wstaw.org/w/3GJA/

http://wstaw.org/m/2015/11/26/12295096_982033595190979_271574631_o_jpg_300x300_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie Eibach Sportline tyle że 318i touring. Ciężko mi ocenić ile obniżyły bo wcześniej miałem gwint. Wg producenta sportline do 330i obniża przód o 30-35mm więc jeśli masz zawias M-pakiet to obniży o ok 10-15mm od obecnego.

PS Na konkurencyjnym forum masz temat dla siebie :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=2&t=153817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię zdjęcia jak wygląda mój coupe 330 na zestawie sportline włącznie z amorami.

 

Pamiętaj dając sprężyny wysokościowe około m-pakiet musisz dać amory m-pakietowe jak np B8 sportline, bo te co masz seryjnie zajedziesz w pół roku.

 

Fajnie, czekam na fotki ;) A to ja nie mam amortyzatorów m-pakietowych ? Myslałem, że własnie to oznacza pozycja w VIN-ie "S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportowe dostosowanie podwozia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg np. www.czescidobmw.pl sportowe dostosowanie i m-pakiet amory są te same.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według katalogu bmw nie są te same a na czym faktycznie polega różnica to trza by było pisać do bmw.

Sportowe dostosowane to inne amory, sprężyny, stabilizatory i coś tam jeszcze (chyba standardowy pakiet dla coupe)

M pakiet to zupełnie inne wahacze, sprężyny, amory itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię zdjęcia jak wygląda mój coupe 330 na zestawie sportline włącznie z amorami.

 

Pamiętaj dając sprężyny wysokościowe około m-pakiet musisz dać amory m-pakietowe jak np B8 sportline, bo te co masz seryjnie zajedziesz w pół roku.

 

I jak tam, udało Ci się ogarnąc fotki ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zamówić i wymienić sprężyny na eibach pro kit 30-20

 

Jest ktoś po wymianie na takie sprężyny w e46 ? proszę o podesłanie zdjęcia jak wygląda autko na tych sprężynkach ;)

 

Dodam że mam sportowe dostosowanie podwozia i tył stoi niżej od przodu, dlatego wymieniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kupiłem w ciemno, ale leżakują do wiosny. Kolejny poziom obniżenia jak dla mnie już za mocny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zamówić i wymienić sprężyny na eibach pro kit 30-20

 

Jest ktoś po wymianie na takie sprężyny w e46 ? proszę o podesłanie zdjęcia jak wygląda autko na tych sprężynkach ;)

 

Dodam że mam sportowe dostosowanie podwozia i tył stoi niżej od przodu, dlatego wymieniam :)

 

Jeśli założysz pro-kit pod sportowe dostosowanie obniżenie jakie uzyskasz będzie znikome,wręcz niezauważalne.

 

Sportowy zawias jest niższy od serii bodajże 20mm przód i 15mm tył,więc twoje auto po tym zabiegu pójdzie w dół o jakieś 10mm przód,tył praktycznie bez zmian.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zamówić i wymienić sprężyny na eibach pro kit 30-20

 

Jest ktoś po wymianie na takie sprężyny w e46 ? proszę o podesłanie zdjęcia jak wygląda autko na tych sprężynkach ;)

 

Dodam że mam sportowe dostosowanie podwozia i tył stoi niżej od przodu, dlatego wymieniam :)

 

Jeśli założysz pro-kit pod sportowe dostosowanie obniżenie jakie uzyskasz będzie znikome,wręcz niezauważalne.

 

Sportowy zawias jest niższy od serii bodajże 20mm przód i 15mm tył,więc twoje auto po tym zabiegu pójdzie w dół o jakieś 10mm przód,tył praktycznie bez zmian.

 

Pozdro

 

Nie chcę żeby poszedł w dół, chcę aby tył auta stał jak powinien. A te sprężyny są idealne do sportowego dostosowania podwozia jak piszesz :-)

A jeśli chciałbym żeby stał jak na m-pakiecie ( o ile to możliwe na tym silniku) to jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy tym poziomie obniżenia zalecają zwykłe amortyzatory, ja zdecydowałem się na Sachs, jeden poniżej 300,- więc cena przystępna.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na amory MTS (ze względu na fundusze) + poduszki amortyzatorów od E36 + odboje i osłony Sachs standardowe.

Dużo różnią się wysokością odboje standardowe od mpakietowych? Bo zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując standardowe odboje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.