Skocz do zawartości

E46 jakie amortyzatory i sprężyny


wizzle11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 822
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Dobrze wygląda :wink: u mnie pro-kity czekają na wiosnę, ale zamierzam założyć tylko na przód, tyłu nie chcę obniżać. Jak kupiłem auto to założyłem seryjne Lesjofors na tył i siedzi dobrze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z przodu i z tyłu? :shock: jak kupiłem auto to była pęknięta lewa tylna.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O pękniętych sprężynach z przodu w e46 jeszcze nie słyszałem, tył to norma przy fabrycznych.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But nie wejdzie, znaczy dobrze siedzi ;)

A jak z komfortem jazdy na tym zestawie (nie pamiętam czy pisałeś)?

U siebie będę zmieniał amortyzatory na wiosnę (komplet, bo są oryginalne jeszcze - bardziej z ostrożności niż z potrzeby) i zastanawiam się czy trochę nie posadzić go niżej...

 

Ps. Felgi mam takie same - to są 16"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie usiadło obserwuje temat bo sam mam w przyszłości zamiar zalozyc pro-kity gdy nadejdzie czas na zmiane tylnego zawieszenia ( przdnie zrobione przez poprzedniego wlasciciela na początku roku amorki monroe ). fajnie ze w miare się wyrównało bo widziałem już sporo aut w których tyl niestety siedzi ewidentnie nizej jak przod co dość kiepsko wygląda.. u Ciebie na szczęście w miare się to wyrównało. Amortyzatory dałes jakies inne niż seria/zamiennik, obniżone? czy nie zmieniales parametrow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sa założone 16/55(zimówki), na lato mam 17 (moze w przyszłości 18). Amorki sa MTS z przodu, a z tylu Sachs zwykle, komfort troszkę ucierpiał ale za to tak jak wcześniej pisałem auto lepiej prowadzi sie w zakrętach itp. Jak macie jakieś pytania to śmiało pisać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładnie to samo co u mnie ;)

Zastanawiam się jak będzie wyglądał komfort jazdy na 17" - wiadomo, że 16" i 205/55 lepiej wybiera nierówności niż 225/45R17 (chociaż może będę miał 215/45 bo takie aktualnie na felgach są i nie wiem czy będę zmieniał).

 

Nie wiem co rozumieć przez "trochę" ale w sumie na odległość ciężko to opisać, no i każdy inaczej to będzie odbierał.

 

@Sanczo1988

To są jakieś "obniżające" amortyzatory? Bo mi się zawsze wydawało, że amortyzator amortyzuje i tyle, a za wysokość zawieszenia odpowiadają sprężyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odświeżam temat: mając sportowe dostosowanie zawieszenia czy muszę zmieniać amortyzatory chcąc wrzucić sprężyny eibacz sportline lub pro kit ? I jeśli tak to czemu, niektórzy twierdzą, że w pół roku zniszczę ori amortyzatory, ale z jakiego powodu miałoby się tak stać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat: mając sportowe dostosowanie zawieszenia czy muszę zmieniać amortyzatory chcąc wrzucić sprężyny eibacz sportline lub pro kit ? I jeśli tak to czemu, niektórzy twierdzą, że w pół roku zniszczę ori amortyzatory, ale z jakiego powodu miałoby się tak stać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i petarda, dziękuje Ci kolega bardzo za pomoc, zrobię chyba dokładnie tak samo jak Ty, mam sportowe dostosowanie podwozia i wrzuce prokity i tyle, amory zostawie w serii, nie powinno się z nimi nic dziać, gleba będzie mniejsza ale nie bez przesady :) A jak Byś porównał wrażenia z jazdy na pro kitach do serii ? Btw.. jak masz jeszcze jakieś foty i Ci się chce to możesz wrzucić :p Tutaj stoisz na krawężniku więc prawa strona tez troszke mocniej siadła ;) Robiłeś może pomiary ile Ci zszedł na glebe po wymianie sprężyn ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.