Skocz do zawartości

Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]


biernus

<t>Jaki zalać olej do MOJEJ skrzyni 5HP18</t>  

146 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz , nie dzwoniłem tylko do jednego , telefony wykonałem do ASO Kraków,Katowice i Poznań w wiadomym celu , odpowiedzi były jednoznaczne :mrgreen: chyba nie mają jakiejś zmowy nie ?

 

 

jakbys byl na ich miejscu, i wiedzial, ze BMW poleca/zatwierdza/łotewer tylko jeden to bys przysiegal na wszystko, ze tylko on sie nada

 

ale to imho nie zmienia postaci rzeczy

 

inaczej: jak masz zle spac to wylej to co masz i nalej to co ci proponuja a jak cie to nie meczy to jezdzij na tym co masz i sie ciesz zyciem

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gdyby nie ten net to bym wogóle nie zmieniał bo tak jest w instrukcji , pojeżdził bym tradycyjnie rok max dwa lata autem i bym zmienił na E90 może E60 i by było - ten internet pomaga ale czasem też kosztuje :mrgreen: w/g mnie skrzynia pracuje idealnie na tym co wlałem i gdyby nie obrotomierz niewiedział bym że bieg przeżuca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyghom jednak go zmienię , kupię w ASO i zmienię bo z tym może byc tak jak z kobietą , kupisz coś ekstra bo chcesz najlepiej a jednak nie trafisz w gust bo bardziej zadowolona będzie z tańszego ale trafnego pomysłu i pogorszysz tylko włase image - tak samo widzę to ze skrzynką w moim aucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zadzw3onilem do Foty do gdyni, podalem vin, panowie potweirdzili mi rodzaj skrzyni i powiedzieli zebym zalal dexrona II.

I tak jak powiedzieli jutro z warsztatu odbieram wkoncu (po miesiacu) zarejestrowana i wyserwsowana bumke.

Juz nie moge sie doczekac.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebralem auto z warsztatu,powymieniali mi wszystkie plyny,filtry,swiece,visco, klocki z przodu.

Do skrzyni zalalem dexrona II. Stary olej nie byl mocno brudny.Poki co skrzynia dzialala tak samo jak dziala.

Mechanik nie wymienial przewodow WN bo twierdzi ze sa dobre i nie ma potrzeby. ale denerwuje mnie ze czasami jak zapalam auto to musze je pokrecic dosc dlugo zanim zapali a czasami na dotyk.

Myslicie ze wine za to moga ponosic jednak przewodu WN??

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczenie

 

Właśnie stałem się posiadaczem E39 - 523 benzyna - automat.

W ten sam dzien sczeliła chłodnica oleju ze skrzyni i wyciekło trochę oleju.

 

Skrzynia zaczeła wcześniej ( parę godz.) mi szarpać szczególnie przy ruszaniu a samochód ruszał pozniej niż dodałem gazu.

Szcególnie szarpie przy ruszaniu.

jak zaczeło szarpać przejechałem ok 20 km.

 

Jutro jade z tym do mechanika.

Proszę o informacje:

Czy opłaca się spawać chłodnice, czy przy wymianie/lutowaniu chłodicy zmienić od razu olej , uszczelkę i filtr.

 

Dugie pytanko do kogo najlepiej podjechać na opolszczyznie

 

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Znacie może w Warszawie (najlepiej zachodnia część) jakiś warsztacik, gdzie mechanicy mają pojęcie o automatycznych skrzyniach biegów E39 5HP18, najlepiej gdyby mieli też sprawny komputer. Mechanicy którzy wczesniej mi to robili zwineli zakład iwyjechali do niemiec do pracy :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam a czy ktoś wie co ile kilometrów powiien byc wymieniany olej w skrzyni, w papierach których dostałem od poprzedniego właściciela jest m.in. papier potwierdzający wymianę oleju na 176 300 teraz mam najechane 188 z groszamilecz nie napisali jaki typ oleju lali, a przy modelu napisali 525 TDS A, co oznacza,,A"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oznacza automatyczną skrzynię biegów. Czy ten olej był zmieniany w Polsce czy zagranicą. Jeśli był zalany mineralny to wymiana co ok 40 tys. km (typu dextron III), a jeśli syntetyczny (typu longlife) to z 80 tys. km. Musisz się upewnić jaki powinien być olej w twojej skrzyni. Jeśli był zmieniany zagranicą to zalano prawdopodobnie właściwy jeśli w Polsce to nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak tylko odbiorę auto od mechaniora odczytam ten numer. Dzięki za pomoc.

Czytałem, że jest jeszcze Texaco 8072b podobno dedykowany dla A5s 390r. A może to ten?

 

Ten, jeśli masz na skrzyni naklejkę z numerem 83 22 002 43 59 lub 83 22 9 415 976. Ale szczerze wątpię. ETL 8072B nie występował w tym połączeniu silnika (M57) i skrzyni.

 

Pzdr,

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siema

 

czytam i juz glupieje , piszecie ze dexron II sie nie nadaje do skrzyni ze lepszy jest dexron III tylko ze III jest rzadszy od II? czy tutaj nie ma na ostateczny wybor wplywu przebieg skrzyni ? mam najechane 300 000 km i chcem tylko dolac oleju bo troche mi przez chlodnice wypocilo z tabelek wychodzi ze dexron III ale gosciu z castrola doradzil do mojej starej skrzyni z niemalym przebiegiem dexron II i teraz sie waham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

Znam sie nieco na mechanice itd.. ale nie tak bardzo jak wiekszość z Was. Z tego co czytam tu, wymiana oleju w skrzyni nie jest czymś nie do zrobienia, ale jednak wolałbym zlecić to fachowcom ( wiem, ze różnie z tym bywa, ale z naprawami na własną rekę też ). Czy mógłby ktoś podzielić się informacją, ile kosztowałaby taka robota w ASO? Chdzi mi o cenę zawierającą robociznę i części - wjeżdżam samochodem ze starym olejem, a wyjeżdżam z nowym. Majac nadzieję, ze wymieniono jak trzeba, z filtrem, uszczelką i że moge nastepnego dnia jechać 2000 km.

Wiec jak to jest?

Pozdrawiam.

 

PS. Vin Decoder mówi, ze mam A5S 360R

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam BMW 730iA 95rok przebieg 290tysi chcialem wymienic w tym tygodniu olej w silniku i skrzyni , i mam problem jaki lać do skrzyni :duh: bo widze ze zdania sa podzielone... i jeszcze jedno co sadzicie o tej cenie tego oleju bo dla mnie to bardzo tanio

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=186991978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam BMW 730iA 95rok przebieg 290tysi chcialem wymienic w tym tygodniu olej w silniku i skrzyni , i mam problem jaki lać do skrzyni :duh: bo widze ze zdania sa podzielone... i jeszcze jedno co sadzicie o tej cenie tego oleju bo dla mnie to bardzo tanio

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=186991978

 

 

Nukruj pod auto podaj numer seryjny skrzyni, model i najlepiej kolor plakietki do zestawu ;D Powiemy Ci jak zalac, ile zalac, co zalac (to co zalala fabryka).

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.