Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Sołtys się denerwuje bo kilka razy miałeś tą samą odpowiedź, a dalej pytasz czy na pewno.


Żebyś dokładnie zrozumiał o co chodzi to ci w skrócie wyjaśnię.

Tak jak wcześniej pisałem W BMW nie ma potrzeby przypisywać do konkretnego koła.

Przy każdym kole jest odbiornik, który zczytuje z czujnika tylko z tego konkretnego koła.

Poniżej nr 2 to właśnie ten odbiornik:

1KLoqtk1

Czujniki emitują sygnał o małym zasięgu tak, aby trafić do najbliższego odbiornika, a więc przy tym konkretnym kole (dany odbiornik z czytuje np. w zasięgu 500 mm, a nie 2000 mm --> dlatego nie zczyta z innego koła).

W systemie to odbiorniki są przypisane do stron pojazdu (lewa, prawa, przód, tył). I tak to wszystko działa.

W innych markach, i tutaj się domyślam, jest jeden odbiornik, który zczytuje z wszystkich czujników. Dlatego należy przyporządkować konkretny czujnik do konkretnego koła.


Polecam stronę: newtis.info. Znajdziesz tam opis tego systemu jak i innych.


Tu masz opis działania RDC (jest to dla F10, ale to taki sam system).

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-520d-xdrive-lim_201609/wiring-functional-info/driver-assistance/tyre-pressure-control2/supply-rdc-tyre-pressure-control/Xp9aGCt

 

W f31 jest tylko jeden odbiornik ale to nie zmienia tego, że czujników się nie przypisuje do kół :) Czujniki same identyfikują się na podstawie siły odśrodkowej koła, itd.

U mnie właśnie wyświetlił się błąd RDC a w w module DSC kod błędu 4806F4 - Kontrola ciśnienia w oponach: elektronika kół, brak odbioru, tył prawa strona - Mam nadzieje, że to tylko czujnik w kole. Jedzie do mnie nowy. Na dniach wymiana przy okazji serwisu.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f31-320d-xdrive-tou_201808/wiring-functional-info/driver-assistance/tyre-pressure-control2/1VnXTRI15v

1VnXf3xyau

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Felgi 397 występują tylko w 1 rozmiarze 8x18 et34.

 

No nie bardzo

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=8H71-EUR-07-2016-F31N-BMW-318d&diagId=36_1974

 

397 występują też 8,5x18 ET 47

F36 i f30 je dostawały.

 

No proszę, człowiek całe życie się uczy...


Dotychczas ślepo wierzyłem tej stronie:

http://www.bmwstylewheels.com/bmw/397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam pytanie.

Myślę powoli o kołach na zime.

Z poprzedniego samochodu mam gołe felgi styling 390 z czujnikami https://www.auto-treff.com/wcf/index.php?article/389-styling-390/

Na tabliczce mam napisane, że mogę założyć opony 225/55 r16 95 H M+S - Czy taka opona wejdzie na felgę 7cali ? Czy jest za wąska

Ogólnie jakbym miał brać taką oponę to i tak pewnie coś z XL więc 99 H.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi zagwozdke zrobiliscie :P


Mam takie 19ki:

https://www.auto-treff.com/wcf/index.php?article/402-styling-403/ i faktycznie opona jest taka jak pisza 225/40/r19 i 255/35/r19 - z drugiej strony to nie ma serii 4 mojej tylko GC F36...


Patrze na:

https://www.auto-treff.com/wcf/index.php?article/396-styling-397/ - czy mam to tak czytac ze moge miec 4 x 8" lub 2 x 8" + 2 x 8,5"? Z tym ze moj to F33... z xdrive


BMW nie ma jakiejs swojej strony gdzie po VIN sprawdze jaka felga bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Chce kupic do swojej f30 nowe felgi + opony

Zdecydowałem że będę to felgi 18 cali

Borbet Y w tym rozmiarze mam dostępną szerokość felgi 8' i dwa et 30 oraz 34 ?

Pytanie do specjalistów i doświadczonych fanów ogumienia jakie opony założyć tzn. Jaki rozmiar przód ? Tyl ?

Czy na tą samą szerokość felgi mogę założyć szerszą oponę i o ile szerszą ?

Do tego jakie et będzie lepiej wyglądało na samochodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Weź ET 30 to przód i tył wyjdą 4 mm na zew.

Nie zobaczysz różnicy w wyglądzie raczej.

Przy 8.0 musiałbyś na przód dać felgę ET np. 24 a tył 20 to wtedy by fajnie wyglądało.

Jak masz felgi w jednakowych szerokościach to opony takie same dajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś z was posiada opony yokohama?? Zastanawiam się poważnie nad zakupem tych z serii BluEarth Winter V905

 

Jaki rozmiar potrzebujesz? Ja mam u siebie V905. Trzymają się bardzo dobrze drogi, jak na zimówkę trochę "twarda" opona ale świetnie się sprawdza jeśli chodzi o dynamiczną jazdę. Do tego nawet przy dużych prędkościach hałas jest znośny. Po takim świeżym śniegu i lekkich zaspach jeździłem zaledwie 2 razy w górach, ale się sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może i pytanie z tych głupich, niedawno kupiłem f31 330xi z USA, auto jest na 17tkach, na zimę te zostaną. Ale na lato chce 18stki, ale na nalepce na słupku mam tylko info o rozmiarze na jakim z fabryki wyjechał czyli 17 225 50. Czy na nalepkach w f są tylko rozmiary na jakich fabrykę opuścił? Bo zdaje się że w poprzedniej e91 były i inne dopuszczalne rozmiary felg i opon wymienione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobną historię - F31 xdrive z USA i na nalepce w drzwiach tylko jeden rozmiar kół:

przod 225/45 R18 8Jx18H2 IS34

tył 255/40 R18 8,5Jx18 H2 IS47

Chcę kupić nowe letnie Continental - czy z uwagi na Xdrive brać RunFlat?(chciałem zwykłe dla poprawienia komfortu)


I najważniejsze pytanie: czy na te felgi mogę założyć zimówki o takich właśnie rozmiarach (przód 225 tył 255)?

Trochę boję sie kombinować ze względu na Xdrive, bo się naczytałem trochę na tym forum:)

Czy też kupić na tył felgi 8' i wszystkie zimówki kupić w rozmiarze 225?

Bardzo proszę o pomoc bo już zgłupiałem...

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki Panowie - mam 2 komplety felg Mpakietowych - węższe na przód (8cali)) i szersze na tył (8,5 cala) może mi się uda z kimś zamienić te szersze na węższe i będę miał komplet na zimę 4 x takie same na oponę 225/45 R18:)

Czyli brać jednak RUNFLATY?

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy model 397 występował ze spolerowanym fabrycznie frontem?

https://allegro.pl/oferta/18-oryginal-bmw-3-f30-4-5-5gt-6-7-x1-x3-x4-wz-397-9601524641


Co w ogóle sądzicie o felgach po renowacji? Warto? Szukam jakichś 18" na zimę i raczej zamienniki mnie nie interesują a widzę, że jest trochę po lakierowaniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię nie, ale powiem szczerze, że wolę kupić felgi zniszczone przed renowacją i samemu zlecić ją. Wtedy widzisz co jest uszkodzone i taniej ci wychodzi niż kupno nowych.

Kupując felgi po renowacji nie wiesz czy były porysowane czy może spawane, prostowane itp. Niestety w przypadku tego typu zakupów nie możemy tego wykluczyć nie ważne jak ładną stronę w internecie ma potencjalny sprzedający.


Oczywiście, wiadomo to tylko prywatna opinia jak każda na forum, nie to żeby mówił żeby każdy sprzedawca felg do oszust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nowe felgi do mojego F31 Xdrive - stare miałem R18 8cali z przodu - opona 225/45 a z tyłu 8,5 cala a opona 255/40 natomiast tylne przyszły 9 calowe! - czy takie mogą być na oponę 255? Czy muszę ją zwrócić i brać 8,5 cala?
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.